Нежелана бременност изненада в Mississauga - Canada

  • 4 329
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 147
Единственото, което мога да те посъветвам е да не бързаш с кардиналните решения. Каквито и да са те. Помисли, прецени, премери. Не взимай решение в паника, такива решения не носят нищо добро. Както е казала Пикси по-долу, важното е да си сигурна в това, което си решила и да вярваш, че е най-доброто за теб.

# 16
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Сега виждам темата.
Виктория, съжалявам.
Единственото, което ми хрумва е, да отидеш в Walk-in клиника, да им кажеш какъв ти е проблема - те ще те насочат.
Това е адреса на тази, която ползва моето семейство - на лесно място е. Ако не можеш да се ориентираш, казвай ще дообясня.

Advanced Walk-In Medical Clinic - Mississauga
21 Queensway West
Mississauga, ON, L5B 1B6

Реално клиниката се намира на ъгъла на Hurontario и Queensway и работи от 8 сутрин до 11 вечер, 7 дни в седмицата. Срещу нея се намира Trillium Health Centre.

# 17
  • Мнения: 7 091
ВИктория, а на колко години си? Пишеш, че си със семейството си, което след като не е приятеля ти, най-вероятно са майка ти и баща ти, което значи, че си под 18 най-вероятно. АКо е така, не знам как е в Канада, но ако е поне близо до САЩ не можеш да направиш аборт навсякъде без знанието на родителите си.
Нека момичетата кажат как е въпроса с това в Канада!

Никой не ти дава морални съвети според мен, просто от това, което си написала си личи паниката, в която си в момента и момичетата са прави, че такива решения обикновено не носят нищо добро. Ако си с майка си и баща си, седни и обсъди с тях! Колкото и страшно да ти се струва, не е по-страшно от това да направиш аборт! Помисли добре, защото от това решение връщане няма! Мислила ли си за варианта осиновяване? Предполагам има организации, които да те подпомогнат в това решение?
Проблемът ти няма да се реши с аборта, проблемите може от там да започнат, ако не си обмислила достатъчно добре и спокойно, както и ако не си прочела достатъчно по въпроса! Вземи информирано решение и се посъветвай с близките си хора!
Успех, каквото и да решиш!

# 18
  • Мнения: 38
На 21 години съм Simple Smile не мисля за осиновяване такава опция няма изобщо за мен:) Благодаря все пак за съвета

# 19
  • Мнения: 1 147
Ходи ли на лекар, какво се случи?

# 20
  • Мнения: 38
Мили МАМИ днес ходих до една клиника която Снежи ми намери за което много и благодаря! Благодаря и на всички вас..утре съм на преглед при гинеколог - българин ...и да видим какво ще ми каже за бебето..лошото за момента освен всичко друго е ,че само прегледа ще ми струва към 100 $ а за аборта - не знам..и така засега ..

# 21
  • Мнения: 1 147
Пари се намират. Фокусирай се върху по-важните неща.

# 22
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
VDD, доколкото знам бременни жени получават държавното здравно осигуряване дори и преди 3-те месеца. Отиди в съответната организация за твоята провинция и им кажи, че си бременна. Би трябвало веднага да ти дадат поне временна карта или номер.

Както и по-горе са ти писали, в този форум повечето сме майки и наистина такива теми са доста неприятни. Съжалявам за ситуацията ти, но наистина си помисли дали аборт е най-подходящото решение. Когато един ден имаш детенце, ще погледнеш в очите му и ще разбереш какво чувстваме всички ние. Не искам да звуча съвсем моралистично, но все пак отнемаш шанса за живот на едно невинно същество. Успех и ни кажи как е минало  Hug

# 23
  • Мнения: 38
Така е..знам това..но аз нямам нищо сигурно тук ..дори на семейството си не мога да разчитам те са на принципа "пълнолетна си спасявай се"...приятеля ми - таткото ..тъкмо го приеха студент ..следователно ще учи и ще разчита на помощ от майка си..и аз оставам във въздуха..как да рискувам така един живот?

# 24
  • Мнения: 868
Виктория,
Искам да ти кажа, че не всички сме толкова squeamish на тема аборт. Има много хора, които няма да те съдят, каквото и решение да вземеш и биха се опитали да те подкрепят. Не в това се съмнявам.

Просто мисля, че ако наистина ти трябва емоциална подкрепа (и това е ситуация, в която всеки би имал нужда от подкрепа), би трябвало да потърсиш професионална помощ. Съгласна съм, че не винаги може да се разчита на емоционалната подкрепа на близките.

Ето последния ми съвет: Ако имаш нужда от подкрепа, опитай се да говориш с терапевт или counselor. Не търси непременно българин. Ако имаш проблем с парите за терапевт, потърси някого в тези организации, за които ти писах по-нагоре. Те би трябвало да предлагат counseling, може бе дори безплатно. НО, и това е много важно, ако някой се опита да ти каже какво да правиш вместо да ти помогне сама да стигнеш до решение, бягай!   Добър counselor не дава лесни рецепти.

(BTW, не знам как е в България, но ако си нова, може би не знаеш, че терминацията е една от най-поляризиращите теми в Северна Америка. Не се учудвай ако срещнеш много "пламливи" ситуации като споделяш своето мнение по въпроса, каквото и да е.)

Още веднъж: успех във всичко!

# 25
  • Мнения: 3 034
Виктория,
Искам да ти кажа, че не всички сме толкова squeamish на тема аборт. Има много хора, които няма да те съдят, каквото и решение да вземеш и биха се опитали да те подкрепят. Не в това се съмнявам.

 Peace Виктория, решението е твое, това е твоят личен живот (моля, не ми обяснявайте за неродения живот). аз съм убедена, че ти имаш право на помощ и преди да изтекат трите месеца. говори с гинеколога, той ще ти обясни най-добре. мисля, че има вариант и да ти върнат пари след като вземеш картата, но наистина не помня точно и не искам да те заблуждавам. ако имаш нужда от помощ с някакви институции или съвет някакъв, пиши ми на лични, ще помогна с каквото мога  Hug

п.с. пуснах една търсачка и виж какво ми излиза отгоре: http://www.hasslefreeclinic.org/Abortions.html
тук има клиниките, в които можеш да направиш аборт, всичко е абсолютно конфиденциално. за жени, които все още нямат здравни карти, има дадени телефони, на които да се обадиш и да ти обяснят какво може да се направи.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не знам как е в канада и дали е възможно, но при нас има една организация, която помага на момичета в подобни ситуации (финансово какво да правят и откъде могат да получат помощ от държавата, да намерят работа по-късно и т.н.). Може би, и  в канада има такъв вид помощ?

# 27
  • Мнения: 38
Така..Мили Мами ,днес ходих до въпросната клиника..но уви лекаря се оказа някаква друга народност...сестрата която ми го каза явно не правела разлика..както и да е взе ми 60 $ само за да ми каже да ида и да дам кръв..след това за кръв ми взеха още 25 $...красота..и днес звънях в една друга клиника ..там ми казаха ,че аборта при тях бил 400 $ но имало там някаква опция да е безплатно и ми каза ,че щяла да провери и утре пак да се обадя..така ..пак сме в стартова позиция..да видим какво ще стане този път.. и така лейдис  това е за сега Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 034
звъня ли на тези организации, чиито сайтове сме пуснали? пробвай варианти, тук организации да искаш, но трябва да развъртиш телефоните, късмет засега  Peace

# 29
  • Мнения: 38
да разбира се..точно на една  тези клиники ми казаха ,че можело да има вариант да не плащам..утре трябва пак да им звънна и така..охх дано да стане

Общи условия

Активация на акаунт