Играчки за бебе на почти 2 месеца ??????????/

  • 12 275
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
ами не е рано, те си се раждат с характери, просто после се дооформят все повече и повече, но основата си е в тях....но надали е просто нервност на характера...

# 16
  • Мнения: 991
На няма и два месеца едва ли ще го впечатлят особено каквито и да било играчки. Най-много да ги гледа и да протяга ръчички към тях. Можеш да пробваш да му шумкаш с нещо - дъщеря ми се впечатляваше и спираше да плаче от този звук. Много играчки са направени с такива шумящи материи. Само че едва ли ще може сам да си шумка и да се занимава - ще трябва ти да му пееш, да му говориш. Определено бебето има нужда на тази възраст от гушкане. Ако не можеш да го носиш - гушкай го седнала или полулегнала на леглото.

Нещо си имала проблем с възстановяването от секцио ли? Аз вече бях добре два месеца след раждането.

# 17
  • Мнения: 4 784
Към края на втория месец можеш да го пробваш с тази активна гимнастика http://family-bg.com/prX_1544.htm. При нас имаше страхотен ефект, малкия много се забавляваше. Сега е дадох на съседката да я ползват, нейното бебче е на 3 месеца и жената вика "родих се с тая гимнастика"!
Иначе аз забавлявах малкия с песнички, физиономии, жестове, мимики, които му се струваха много забавни, но които си измислях на момента. Мъжа ми се шегуваше, че съм за театъра вече.  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 266
Моето бебе е на почти 2 месеца и забелязвам, че когато не спи само плаче. От сега обяснявам че не е защотот го боли, има колики, гладно е или т. н. Просто баба му го свикна на ръце и когато тя си тръгна от двумесечния си престой у нас, останаха последиците за мен-пресна операция и бебето.
Искам да ви питам с какви играчки да го забавлявам, за да го отуча от този вреден навик ??

Пробвай да го носиш със слинг, вместо на ръце - много майки, родили със секцио, нямат абсолютно никакви проблеми със слинга, а бебето хем е близо до теб и се чувства спокойно, хем на теб са ти свободни ръцете за други неща Wink
http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid=-2&cid=7000

# 19
  • Мнения: 756
слинга наистина е много добро решение , а другия вариант е да го слагаш на краката си легнало и до га люлееш, без да му сменяш особено често позата , тъй като тъмо се почувства комфорнтно в определено положение и се смени- после следва отново плач.

# 20
  • Мнения: 27 524
Няма играчки за двумесечни  Joy
Носенето на ръце е отделен вреден навик  Wink

# 21
  • Мнения: 3 034
може да е гладно, щом се буди нощем, не е редно да не му даваш и да го отучваш ти, но явно така си решила  Tired бебе на 2 месеца трябва да се храни колкото и когато поиска.

за играчките: шезлонгът, музикалната над леглото и едни импрегнирани за спане - мечка, пате и жаба бяха най-успешни при нас, но това за определени периоди през деня. иначе аз си го носех и гушках при мен, разхождахме се из къщи, показвах му, пеех му, ходехме при огледалата - той много обичаше. в общи линии си беше в мен почти постоянно.

п.с. прегледай се, не е нормално да те боли още и да не можеш да вдигнеш 5-килограмово бебе или да е дискомфортно.

# 22
  • Мнения: 220
може да е гладно, щом се буди нощем, не е редно да не му даваш и да го отучваш ти, но явно така си решила  Tired бебе на 2 месеца трябва да се храни колкото и когато поиска.

за играчките: шезлонгът, музикалната над леглото и едни импрегнирани за спане - мечка, пате и жаба бяха най-успешни при нас, но това за определени периоди през деня. иначе аз си го носех и гушках при мен, разхождахме се из къщи, показвах му, пеех му, ходехме при огледалата - той много обичаше. в общи линии си беше в мен почти постоянно.

п.с. прегледай се, не е нормално да те боли още и да не можеш да вдигнеш 5-килограмово бебе или да е дискомфортно.

за 1 месец е качил кило и 700 мила, а  е само на кърма, не става .... а и той не иска да яде, пробвала съм и с това.
Много съм си добре. Мога да го вдигна, ама не мога да го носля през ядене по 3 часа. И темата беше за играчки....  Peace

# 23
  • Мнения: 3 034
Много ме боли още операцията от секциото, а и той е вече 5 кг   Rolling Eyes

да, мила, просто отговаряме на цитираното по-горе, а ти ако искаш се прегледай, ако не искаш - недей. играчки за двумесечно = основно мама.

# 24
  • Мнения: 220
Явно наистина е така  Rolling Eyes Благодаря ви за отговорите, все се надявах че има някаква магия, ама не  Sad

# 25
  • Мнения: 585
За коликите Инфакола може да не действа , за яденето в три през ноща по -добре го храни , ти може и да си го отучила , но нуждите му от храна растат заедно с него и може да се буди не просто защото му е вреден навик , а защото е огладнял , не е редно да го държиш гладен . За играчките мисля че активна гимнастика с играчки над главата му  ще свърши най - добра работа , чико имат много идейна такава , която след време става и за седящо бебе  , и пеещи играчки на нас ни харесваха  , мисля че пак на чико , а може и да беше на плейгроу има меко   кубче със сто неща по различните му страни също е много добро , в продавалника има играчки на по-ниски цени наполовината от тези в магазина , ако специално цените за чико те  притесняват , погледни и там обявите , по снимките може и някоя идея да ти дойде

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 00:05 от кейт888

# 26
  • Мнения: 454
При нас подейства това http://kids.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=29128&cat=3614&shop_id=57 и до ден днешен си действа. Е не че настава пълно спокойствие, но все пак е нещо. Това легълце има музика, която е ужасна и вибрация. Имено тази вибрация страшно много се харесва на дъщеря ми. Като я пусна се унася от нея и заспива. Лошото е, че като я спра се събужда, а скоро време няма да е възможно да се събира вътре. Тази вибрация на мен ми се струва доста шумна, но незнам, за тези пари може да пробваш. За справка ние взехме леглото за 50 лв и това с намаленито.

# 27
  • Мнения: 3 034
Явно наистина е така  Rolling Eyes Благодаря ви за отговорите, все се надявах че има някаква магия, ама не  Sad

има да, ти си му магията. не знам защо това те натъжава. по-хубаво от това, здраве му кажи, а трае кратко. след три месеца вече няма да е същото, след девет - още по-малко и т.н.

# 28
  • Мнения: 585
а моето бебе едва сега на 10 месеца започна да се занимава малко повече сам , и сам да открива света , носихме се много на ръце и още се носим но не го считам за минус първата годинка е много важна за детето , и е много важно да се чувства емоционално добре , това влияе на доизграждането на ЦНС /центр нервна система или мозъка  , който при раждането е нодоразвит и неизграден напълно и се изгражда и доразвива през първата една година , така че това емоционално да се чувства добре и да получава достатъчно храна / имам предвид храненето в 3 часа през нощта / е необходимо условие за психо- моторното му развитие , така че това че търси внимание и иска да яде не е каприз . Опитай да го занимаваш без да го носиш , но му отделяй достатъчно вннимание , на моя приятелка бебока иска на ръце , а тя е с проблеми с гръбначния стълб и компромисния вариант беше да го държи в скута си или да лежи до него на леглото.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 00:05 от кейт888

# 29
  • Мнения: 8 999
Музикална въртележка над леглото.
Но иначе и двете ми деца се хранеха в три през нощта до края на третия си месец.
Не съм ги разнасяла на ръце - когато проплачат, давам да ядат, а после ги оставям и те си заспиват.
Всяко бебе на този свят би предпочело да го разнасят из къщи на ръце по 24 часа, но не мисля, че това е добре - нито за детето, нито за майката.

Общи условия

Активация на акаунт