Отговори
# 45
  • Мнения: 7 837
Аз пък, като видях на откриването на Олимпиадата ефектните чадъри с детските лица, не знам защо се присетих, че това е една от страните, в която все още детския труд, се експлоатира без проблем.


Руснаците не ги оправдавам. Ще го ядат и те дебелия.  "Умиротворител" отдавна е мръсна дума.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Един комунистически свят - една мечта ... те китайците и без това владеят света

Точно един познат ми разправяше вчера как се изумява на лицемерието на англичаните, които викат  Free Tibet и каза:
 "искам аз в Лондон да излезна с плакат Free NOrth Ireland"

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ето, Маги:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3218945,00.html
http://dnes.dir.bg/2008/03/16/news2777917.html
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=142225

Разбира се, напълно възможно е да не споделиш възмутата ми:)
Ако ти стане интересно - ще намериш още много информация.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 22:13 от Reza

# 48
  • Мнения: 804
"Умиротворител" отдавна е мръсна дума.
Е как няма да е, след като умиротворителите отдавна не умиротворяват, а се намесват само на места където имат интереси.  
Може ли някой да ми обясни разликата между Грузия и Югославия и защо в единия случай беше оправдано сриването на Белград а в другия осъждаме намесата на руснаците в Грузия. Не съм чувала в Косово да живеят американци, а в Южна Осетия населението е основно руснаци.

# 49
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
иска ми се традиции те да бяха това което са .
мисля че участниците на олимпиадата от тези страни трябва да бъдат отстранени
Грузинската делегация е напуснала Олимпиадата, като мотив са изтъкнали желанието си да привлекат вниманието на света към войната в Ю.Осетия.

# 50
  • Мнения: 10
май цялата работа е да се доведе до дестабилизация на Грузия!

Всичко това започна самата Грузия!!!
Целия свят (без Русия) подкрепи Косово, защо сега не подкрепя Южна Осетия срещу Грузия? Ситуацията е една и съща.

# 51
  • Мнения: 1 841
Ето, Маги:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3218945,00.html
http://dnes.dir.bg/2008/03/16/news2777917.html
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=142225

Разбира се, напълно възможно е да не споделиш възмутата ми:)
Ако ти стане интересно - ще намериш още много информация.

Благодаря много!   bouquet
Отивам да чета.

# 52
  • Мнения: 7 837
Бабче, нали не смяташ, че целия конфликт е за 40 000-тина хиляди осетинци, пък били и те руснаци. Червен генерал и хуманизъм, са самоизключващи се понятия.

# 53
  • Мнения: 804
Бабче, нали не смяташ, че целия конфликт е за 40 000-тина хиляди осетинци, пък били и те руснаци. Червен генерал и хуманизъм, са самоизключващи се понятия.
За мен просто генерал и хуманизъм са самоизключващи се понятия.
Нямам пристрастия, просто правя сравнения, а и видях един сринат със земята град.
Видях и обикновени хора загубили всичко, които са обстрелвани докато се опитат да се евакуират...

# 54
  • Мнения: 1 841
Войната е много страшно и метежно явление. Преди няколко дни препрочетох за втори път книгата "На западния фронт нищо ново" на Ремарк. Толкова е въздействаща, удря направо в сърцето, едва ли някой може да остане безразличен пред ужасите на войната, показани през погледа на обикновения войник. Политиците създават конфликтите, но обикновените хора трябва да умират. Не помня кой беше казал, че няма добра война и лош мир - е много е прав.

# 55
  • Мнения: 2
Хора , има лека разлика между миро ОПАЗВАЩИ и миро НАЛАГАЩИ сили.
Русия е на мироналагаЩа мисия .

# 56
  • Мнения: 2 013
"Умиротворител" отдавна е мръсна дума.
Е как няма да е, след като умиротворителите отдавна не умиротворяват, а се намесват само на места където имат интереси.  
Може ли някой да ми обясни разликата между Грузия и Югославия и защо в единия случай беше оправдано сриването на Белград а в другия осъждаме намесата на руснаците в Грузия. Не съм чувала в Косово да живеят американци, а в Южна Осетия населението е основно руснаци.

Аз започнах темата, защото не ми беше много ясна цялата история в Грузия и Южна Осетия (въпреки че мъжът ми се опита да ме образова и ме мъчи между ББС и руски телевизии). Оттогава обаче си изясних едно нещо - в Южна Осетия не живеят руснаци, а кавказци - осетинци, които получават безпроблемно руски паспорти. Тези осетинци са заселени там в някакъв момент от историята (нали Сталин местеше големи групи хора както му падне) и така грузинците са станали малцинство.
Не ми стана много ясно защо стравняваш нещата с Косово и СР Югославия през 1999 г. Аз този конфликт добре го познавам, живях даже в Белград под бомбите известно време. И Белград не беше точно сринат. А Югославия тогава отказваше да възстанови истинската автономия на Косово, а Слобо (мир на праха му) доста добре безчинстваше в Косово. И добре помогна на албанците да си постигнат каузата - независимост.
Още не ми е 100% ясно какво става в Южна Осетия, но ми се струва логична една хипотеза (може и да бъркам, де) - че това е договорена по някакъв начин война - Грузия да си ходи в НАТО, а цената да е отказ от Южна Осетия. Която, както се оказва, е миниатюрна, без никакви ресурси и въобще там нещата са "въпрос на чест" и "показване на мускули". Хем Мечката (Русия) доволна, че няма да пусне Грузия без бой в НАТО, хем Грузия ще е "направила всичко възможно" да запази територията си, която е 29 пъти по-малка от България.

# 57
  • Мнения: 106
Защо мислите ,че Грузия е започнала конфликта? Русия като мироопазваща сила се е наложила понеже е помогнала за споразумението със Северна Корея.(защо не се еналожил някой наистина неутрален?) Руски паспорт не е толкова лесно да се вземе ( а всички осетинци 2/3 от населението ги притежават). Осетинците са нападали грузински села.Живеят на грузинска територия.(ами ,ако в България се отцепят няколко града с малцинства и се обяват за независими,ще мислите ли по същия начин?) След като при руснаците им е по хубаво защо не са отишли там?Нали имат паспорти,какво им пречи.В Русия в момента няма демокрация, всичко е на мафията,Путин казва еди кои си е президент и няма опозиция. Мъжът ми беше в Русия преди няколко месеца  - просто не е за вярване какво се разиграва в парламента им.За мен в момента петролната руска мафия иска да сложи ботуша си в Грузия. Защото Грузия тъкмо си пое глъдка свеж въздух и малко се стабилизира и темповете на развитие според световната банка бяха много обнадеждаващи и защото плановете и за бъдещето и са против Русия . Не случайно със започването на атаката се регистрираха навсякъде хакерски атаки срещу грузинските официални сайтове.(като в Чечня) Всичко е отдавна планирано, нека не се заблуждаваме ,че Русия е мироопазваща сила!

# 58
  • Мнения: 30
 Някой беше казал ,че Русия ще го яде напукан и дебел или нещо от този род!Искам само да питам кой ще се опре на Русия?Защо повечето от вас направо се нахвърлиха върху братушките,хората си  имат  интерес и работят по него!Проблем аз не виждам.Обаче виждам проблем в лицето на Вашингтон.Защо Америка си мисли ,че като каже: ,,СПРЕТЕ БОМБИТЕ!'' Москва ще ги прекрати.Не беше ли Грузия страната която буквално си подписа смъртната присъда ,като обяви война на Русия?Америка защо се намесва?Тя няма работа даже и в Европа ,но се меси там където не й е работата.И докато всички нападате Русия и т.н. Америка тихо и кротко ще си завземе света!Силни думи ,но е така ,Вашингтон няма работа нито в Европа ,нито в Азия ,нито където и да е било.Америка се мисли за много силна и велика ,но не е така.Буш се мисли за велик ,в Америка е демокрация ,но мисля ,че е много добре прикрит комунизъ/ам.
 Докато се чудим какво става с така наречената ,,Смешната война'' 2-ра част ,защото в историята  на света  това е втората такава война ,Русия може би ще си съвземе Южна Осетия или Грузия.Американците само говорят ,а са страхливи като мишки. В никакъв случай не обвинявам Вашингтон ,нито Москва или Тибиси ,обвинявам оправляващите.
    По време на Олимпиадата войните уж спират
 Някой път ми се е искало да повярвам ,ама не.В Ирак и Афганистан би трябвало да спрат ,ама ето не спират.Щом се отнася за Китай там си е чист комунизъм ,а щом се отнася до експлатация на детския труд ,аз не виждам проблем ,нито пък Пекин.Не позволяват никой да им се меси и те не се месят на никой!Света само може да гледа учудено или възмутено или просто да завижда на какви основи само Китай си знае!
  В крайна сметка за мене виновни няма!Има само губещи!!!

# 59
  • Мнения: 7 837
Имайки предвид, как приятно си побърбориха Путин и Буш на откриването на Олимпиадата, е ясно, че нито на единия му пука за Грузия, нито на другия.
Ясно е, че проруските настроения тук са силни. Но, осирането си е осиране, било руско или щатско. От тук нататък и за двете "велики сили", ще е валидно - Присмял се хърбел на щърбел.

Общи условия

Активация на акаунт