Само таткото ли може да записва името на бебето?

  • 5 105
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Polin_a, да, така може. Наистина така е било преди и не знам колко назад във времето. На мен понеже ми се въртяха едни в главата от разкази за такива случаи....

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Спокойно.
Не знам как е било по времето на нашите раждания, но сега определено питат майката. На мен ми искаха и двете лични карти като естествено, ни предупредиха предварително, че ще ни ги поискат в определения ден. Акушерката попълва една бланка, общо взето е имена, адрес, имате ли брак, други деца, предишни бракове.
Въпросната бланка си я придвижват служебно и след около две седмици отиваш да си вземеш акта за раждане от Общината по местоживеене.

# 17
  • Мнения: 9 776
Най-добре да попиташ в болницата, в която си решила да раждаш Peace. Аз ще трябва да направя същото.

# 18
  • Мнения: 46 517
Никаква лична карта на бащата не са ми искали, на втория ден, след като се роди, дойде една акушерка и й казах как да я запише, мъжът ми нямаше никаква представа как ще се казва детето Embarassed

# 19
  • Мнения: 4 335
Таткото записа името и след това ми донесоха да разпиша,4е сьм сьгласна понеже нямаме брак.Моми4ето с което бяхме в една стая,сьщо мьжа и написа името и нищо не и донесоха да разпише,понеже бяха женени. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 784
Влезна една сестра в стаята и ме пита как ще бъде името на бебето, записа го и това беше.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
20 мин след  като се роди Вайана, една лелка дойде да ме пита как ще се казва 

# 22
  • Варна
  • Мнения: 467
Искаха  двете лични карти при записването на името, имаме сключен брак. Мъжът ми присъстваше на попълването на документите, а аз трябваше да се подпиша, че съм съгласна. Даже като ми донесе да подпиша документите, жената пак ме пита Константин ще се казва детето, така сте се разбрали, нали, да не стане грешка.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
Записването на името става от майката с двете лични карти,а нашият тати изобщо не е присъствал! Точно както са ти обяснили и другите мами!

 Peace

# 24
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Мен ме питаха още в родилна зала как ще се казва детето.Таткото въобще не са го питали.Два часа след раждането той донесе декларацията че го признава за свое дете и това беше.

# 25
  • Мнения: 2 521
Искаха двете лични карти  но само за да вземат и данните на бащата.Имаме граждански брак,но само мен ме питаха как ще се казва детето Peaceмнението на бащата не го искат Laughing

# 26
  • Мнения: 780
Здравей!Най-добре попитай в болницата, където смяташ да раждаш.Лекарката, която следеше бременноста ми беше казала като тръгна за родилното да нося личните си документи и брачното свидетелство/в него има данни на съпруга/.Ние не сме женени и предварително извадихме нотариално заверена декларация за припознаване/в нея също има данните на бащата/.Не са ми искали личната му карта, както не са искали мнението му за името. Laughing
Още като родих, акушерката, която попълваше документите ме попита за името.Бащата не е присъствал.
А това за натиска и намесата от външни лица е отделен въпрос.Ти раждаш-теб питат.

# 27
  • Мнения: 189
Искаха двете лични карти  но само за да вземат и данните на бащата.Имаме граждански брак,но само мен ме питаха как ще се казва детето Peaceмнението на бащата не го искат Laughing



 Peace

# 28
  • Мнения: 140
И при мен само взех ЛК на таткото и сама записах името, а той после взе документите и ги подаде за издаването на ЕГН Peace Тук жените сме облагодетелствани, особено ако е имало спор околко името- записваме го и го казваме пред свършен факт Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
 Shocked
Ъ!?
Татито ли мислиш, че ще ражда?
Той не ражда бебета - и него никой не го пита какво мисли по въпроса за имената им.
Дават ти - на теб - в родилното - където обикновено е майката, не бащата, освен ако някой по - модерен татко не се е изхитрил вече да ражда - да попълниш данните - за това как ще се казва бебето, къде ще се води, че живее - е, или те питат да диктуваш, все тая, бащата няма нищо общо нито с раждането, нито с даването на име на детето - освен, евентуално, с плащането накрая на удоволствието... раждането, де, даването на име е безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт