На какво разстояние са плочките в банята от тавана?

  • 8 456
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 402
основната причина да се оставя разстояние от последния ръб на плочките до ръба с тавана е фактът, че новопостроените сгради "слягат" с времето и има голяма вероятност плочките да се напукат с времето; за стари и вече "слегнали" сгради е въпрос на вкус; влагата и мухълът нямат отношение по въпроса; при нас разстоянието е около 10 см, в момента не се вижда, защото си направихме нещо като окачен таван, за да можем да вкараме луни за осветление

# 16
  • Мнения: 3 153
При нас са на около 50-60см. от тавана, нямам идея дали трябва да е така, както и дали има връзка, че у нас таваните са на 3м. височина.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние ще слагаме окачен таван, така че и нашите плочки ще бъдат до тавана. В момента са на около 10 см. от него.

# 18
  • Мнения: 723
Ние имаме отстояние от около 30 см. Въпреки че майсторите настояваха да налепят плочките до тавана ние катоегорично отказахме. Мъжът ми дълго проучва този въпрос и разбрахме, че има някакво значение за циркулацията на парите в банята дали плочките са до тавана или не. 

# 19
  • MJF
  • Мнения: 8 591
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267097.0

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 21:44 от 6o6ul40

# 20
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
На около 1 педя от тавана са...наредиха ги преди около 4 седмици Peace

# 21
  • Мнения: 2 266
При нас и на тавана има плочки.До сега вече 20 години няма проблеми.Имаме прозорец на банята и почти след всяко къпане го отваряме.

# 22
  • Мнения: 6 039
основната причина да се оставя разстояние от последния ръб на плочките до ръба с тавана е фактът, че новопостроените сгради "слягат" с времето и има голяма вероятност плочките да се напукат с времето; за стари и вече "слегнали" сгради е въпрос на вкус; влагата и мухълът нямат отношение по въпроса; при нас разстоянието е около 10 см, в момента не се вижда, защото си направихме нещо като окачен таван, за да можем да вкараме луни за осветление

това е меко казано доста глупаво. По тази логика, стените от гипсокартон трябва да се огъват като в менгеме между плочата на тавана и пода.  Това е прекалено/
Слагането на плочки до тавата или на по-ниско си е просто естетическо предпочитание. По темата - винаги предпочитам да са до тавана/

# 23
  • Варна
  • Мнения: 91
Нашите са до тавана.

# 24
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
 И нашите са до тавана,не мога да си представя да няма плочки Sick

# 25
  • Мнения: 741
И нашите са догоре

# 26
  • Мнения: 1 175
Нашите също са до тавана.

# 27
  • София
  • Мнения: 607
Нашите са догоре, имаме и окачен таван.

Аз също мисля, че е въпрос на личен вкус и предпочитания. Това за слягането е малко смешно според мен.

# 28
  • Мнения: 4 292
Нашите са до окачения таван, който пък е на 40 см. от тавана. Там сме "скрили" легналия бойлер.  Laughing Няма мухъл, но проветряваме много добре.

# 29
  • Мнения: 794
Нашите са до тавана. Така ми харесва. Не вярвам да има такова слягане на къщата, което да не може да се поеме от фугите и да се напукат плочките! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт