Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

  • 37 230
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 113
Тандури, и грам идея си нямам какво е да те боли ръка и да украсяваш час и половина торта с пош и накрайник...Уточнявам, че нямам представа и какво е да украсяваш торта с пош и накрайник без да те боли ръка, така че ако идеята ми ти звучи не на място, извини ме - мислех си да направиш каквато там рецепта искаш, после да покриеш с фондан или замажеш с айсинг, а за украса да сложиш апликация - нещо като контури от роял айсинг, засъхнали и после запълнени с по-течен и цветен такъв и като изсъхне, това подобие на плочка да го залепиш на тортата...Не е транфер, а просто запълнени контури (мисля, че runout се казва) Или защо просто не я изрисуваш, ти можеш толкова добре...За рецепта не мога да те посъветвам, но мисля, че предложението на Аталанта е на място.

# 46
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Искате ли да ви светна няколко хитринки? Днес съм в добро настроение и раздавам усмивки  Simple Smile

Flocking - Duff от Ace of cakes си издаде тайната тази седмица. За замъка на Хари Потър направи мъх - http://www.youtube.com/watch?v=8kevGvkwvCg  ето как - боядисвате роял айсинг в зелено, оставяте го да изсъхне и го натрошавате хубаво. После го лепите върху фондана. Ефекта е страхотен!

Stenciling - пример http://store.doverpublications.com/by-subject-crafts-cut---use-stencils.html
Не знам в БГ дали има такива листове, прави се на хартия за украса. За торта - обличате я с фондан, слагате листа до фондана и мажете отгоре с роял айсинг. Рошаво е най-ефектно. Айсинга попада в дупчиците и като повдигнете листа, остава ефекта и формата на изрязаното.
Уф, дано ме разбрахте. Аз сега влизам от пазар и много се чудех дали да си купя, но беше 12 долара, а аз над 5 за такъми не давам. Но пък Уилтън е пуснал едни нови бои и отивам да ги пробвам за Пепеляшка.

# 47
  • Мнения: 7 091
ДИмитрина, да не пропусна да ти кажа, колко много ми хареса тортата ти с шоколадовите пурички! Чак сега я видях в галерията, но е върховна! Как направи пуричките ако не е тайн? newsm78

За идеята ти за тортата, проблема е, че аз въобще не трябва да пипвам айсинг и трудно ще разточа фондана.  Confused Иначе си мисля да направя накакъв модел на Дора....ох дано само ръката ми издържи. Доктора ми ми се кара, казва ти ще се върнеш в начално положение ако я натовариш сега...Ще се пробвам...все пак момиченцето ми става само 1 път на 2 Simple Smile Не знам как ще съм за следващото предизвикателство обаче. Дано да успея да участвам!

Аталанта, златни съвети! Това за мъха нямаше да се сетя!!! Гениално е! А за стенсилването, ти имаш предвид, че с Роял айсинг се маже отгоре или как? Имаш ли снимка на такова вече направено? Може да пробвам такова нещо на роклята на Дора!ако става да се "рисува с айсинг, не съм го пробвала досега, ама не пречи да опитам.  Thinking

# 48
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Stenciling - пример http://store.doverpublications.com/by-subject-crafts-cut---use-stencils.html
Не знам в БГ дали има такива листове, прави се на хартия за украса.
Едно време изрязвахме формички на елха на лист хартия и слагахме листа с прорязаните елхички върху торта намазана с крем - ако е шоколадов крема в дупките с форма на елхички се наръсваше с кокосови стърготини или пудра захар, а ако е бял крема с какао или кафе - като вдигнеш листа остават елхичките за украса. Ако става въпрос за същото мога да добавя че се продават книжки за оцветяване или си принтваш нещо от нета - взимаш книжката изрязваш разни формички от нея и си ги ползваш по същия начин. За да мажеш с боя обаче ще трябва малко допълнителна подготовка на шаблончето - може да се намажат ръбовете на изрязаната формичка с лак за нокти или лепило и да се оставят да изсъхнат добре за да не поемат от боята и да не се разкъсва хартията.

От ebay съм купувала подобно нещо само че от твърда пласмаса с прорязани формички.

Tandoori единственото което ми хрумна за Дора е да направиш квадратна тортата като кутия за подарък - ще трябва обаче покритие и отгоре да се оформи все едно е полу-отворена кутията от която се подава кукла Дора. Ако имаш някакви готови цветя или панделки ще помогне за доукрасяването. Другия вариант който ми хрумва е плоски формички налепени върху кутията - но някой трябва да ти разточи покритието.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 03:29 от shemet_neveroiaten

# 49
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Точно така - листа е прорязан и като мажете отгоре си влиза в процепите, а другата част остава чиста. После се вдига листа и готово. Аз видях разкошни мотиви в Майкълс днес, но си използвах купона за едни бои и се отказах. В Менардс при бояджийските материали обаче има доста и по-евтини.
Народа от кейк сентрал масово пазарува от магазини за строителни материали, защото иначе ти свалят кожата.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 113
Иххааа, Аталанта, хубава сутрешна информация! Пак много благодаря! Значи Пепеляшка ще бъде...тръпна в очакване:)))

Тандури, тези пурички ги правих според препоръките на едно момиче от cakes central, но тя си има и сайт и давам този линк, защото помощните темплейти се отварят там, за разлика от СС - http://www.how2cakes.com/cigarettes.html. Доста сръткава работа, ама тогава имах голямо желание, отдавна си го бях намислила и издържах на тази изработка и облепяне, даже ми беше забавно често, защото не го бях правила никога преди.

Сетих се какво исках да ти кажа за тортата за дъщеричката ти - а защо не пробваш течен фондан или някаква глазура, после може да апликираш отгоре парче разточен фандан с рисунка...за разточването му може баткото да помогне:)))), все пак той имаше своя великолепен Бъз:))))

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 07:57 от dimitrina73

# 51
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ох, дано имам сили и за принца... голям зор видях и много трътлеста стана горката, но спирам до тук. До малка бутилка вода я снимах, за да се види какъв размер е. Затова и очите са малко нескопосани, но хич не е лесно.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 671
Атланта, май наистина и липсват още 2-3 см, защо не й сложиш още една плоха на роклята най-отдолу.

# 53
  • Мнения: X
Пепи,Руми,става.Само да се разберем кога и как да се видим и да я разделим.
Аз от утре съм на линия.

# 54
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Господин принца без ръце, прясно боядисан

# 55
  • Мнения: 188
майчета, имам един въпрос.....
идеята ми е да направя езерце от желатин, за да стои по естествено върху марципанено покритие, като разбира се изчакам малко да стегне желатина преди да го излея....
обаче дали няма да разтопи захарното покритие?
моля някой ако е правил такъв опит да сподели,
правя торта влак за малкия, който ще минава през тучни ливади и езерце Simple Smile

# 56
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Atalanta много ми харесват принца и принцесата  bouquet  bouquet Как направи толкова малко и изящно нослето на принцесата?

alexsb, преди време и аз имах подобна дилема. Пепи ме посъветва да работя с фарситура. Това е като желе, но не разтопява покритието.

Джема, много ми харесаха тортите! Може ли да ти пооткрадна идеята за кошничка?

# 57
  • Мнения: 188
мими, знам и аз за фарситурата, но каде да търся 20гр,
най-веройтно ще си оградя езерцето и ще сложа желатина преди да тръгнем за ресторанта... за 2ч не вярвам веднага да пропие в покритието, дано Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 965
Аталанта - Техни Величества изглеждат много добре. Чакам с нетъпение цялата приказка.
alexsb - Можеш да си направиш езерцето от разтопени жили-бони и допълнително оцветени със синя боя. Ако си го направиш от желатин, покритието няма да ти се разкъса, но ще се размекне. Няма да е фатално обаче. Ако искаш, можеш да подложиш бял найлон отдолу, стига да не те притеснява факта, че ще имаш найлон в тортата. ЕТО ТАКА и снимките назад. Белия найлон ще подсили синия цвят.
Аз се включвам извънредно със сензационен, ексклузивен шоколадов репортаж!!!
Понеже, шило в торба не стои, днес лутайки се между джапанки и плажни кърпи, пак попаднах в Кауфланд. Кату няма естествено, но не ме свъртя и взех  ЕТО ТОВА . Ето ЕТО ТАКА изглежда вътре. Нарочно не съм изсипала тази течност отгоре за да ви я покажа. Забърках тесто ииииииииииииииии..... станааааааааааа  newsm44 newsm68 newsm44 newsm68. Махнах течността от кутията разбира се. Най-хубавото е,че няма нужда от размекване в МВ. Само разбърках. Не съм снимала, защото нищо не съм променяла от рецептата. 100 гр. шоколад, 1-1/2 с.л. вода, 1 с.л. захар, 1 с.л глюкоза. Пое 2 суп. лъжици пудра, може и още. Стана добре, пластично е. Е, не е като Кату, но е в пъти по-добре от лигавата мазна МИЛКА.  Врътнах едно листо, сега ще го видим как съхне. За вкуса..... то нямаше много вкус на шоколад и преди месенето, та не мога да кажа че съм във възторг. Това е някакъв долнопробен бял шоколад. 1кг - 4.60, 1/2 кг. - 2.60. Сега ме хвана яд, че не проверих цените на белия течен шоколад в МЕТРО. Намерих кувертюра в МЕТРО. Блок 2 кг. 14 и нещо лв. Не е много зле. И все пак е ION, не е някоя световно неизвестна фирма.
 Нека ако някой се разходи до МЕТРО,  да свърши тази работа. Да проучи белия течен шоколад. Марка, разфасовка, цена.....
Това е от мен, отивам да си правя дъските на двата шаха, за да са готови предварително.

# 59
  • Мнения: 188
ванче, наистина мерси.......
радвам се че ще успея да спася положението и да си направя езерцето Simple Smile
а тях на водна баня ли да разтопя?

Общи условия

Активация на акаунт