Отговори
# 2 100
  • Мнения: 829
и на мен ми е интересно кое време точно ще се отчита при равен брой точки?

и още: "Брат/сестра, родени в една и съща или в две последователни години - 4 точки" - Да разбирам ли, че децата ми, родени 2005 и 2007 година не спадат в тази графа?

иначе браво за положения труд!

# 2 101
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Благодаря за напътствията! Предполагам, че часът ще е 14.00 ?

 Ако бъдат приети в различни детски градини, поне няма ли да има възможност за преместване
Да, такава е идеята, когато братчета (сестричета) са приети в различни ДЗ - да имат предимство при прехвърляне, за да се съберат на едно място.

# 2 102
  • София
  • Мнения: 1 775
Всъщност родителите се събираме предварително в 13.00 в кафето отсреща.

# 2 103
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Успех днес.
 Докато не свърши 1-ия срок не мога да идвам на срещите

# 2 104
  • Мнения: 829
последно нещо се присетих - ако има възможност да се предотвратят евентуални злоупотреби с приема на децата на персонала на ДЗ - дали със срок, през който са работили, дали чрез друг механизъм... поставете и този въпрос, всички ще бъдем благодарни!  Hug

# 2 105
  • Мнения: 3 886
МОмичета и момчета  корупция си има и ще има винаги докато ние чакаме  на опашката и   децата ни се разиграват като играта тука има тука нема  (тук ще влезнем тука не) имам позната която вчера ми каза че  братовчедка и е влязла  от 1 во класиране без да чака.Детето е 1 ва група и директорката и е обешала местото и  веднага я е приела.Тя лично не е кандидатствала в системата.Работата е на директора,Той решава

# 2 106
  • гр.София
  • Мнения: 4 156


и още: "Брат/сестра, родени в една и съща или в две последователни години - 4 точки" - Да разбирам ли, че децата ми, родени 2005 и 2007 година не спадат в тази графа?

 Странно наистина. Твоите може да са с 1 година и няколко дни разлика и няма да имат предимство, а други-с цели 2 години разлика-и да имат предимство.

# 2 107
  • Мнения: 1 255
Резултати от анкетата

Ето усреднените резултати от анкетата (към 23.10.2008), която проведохме с родителите и директорите.

Отговорили родители:
1557   на записани деца
3552   на НЕзаписани деца
5109   общо
   
Директорите са дали обобщени данни за всички записани деца:   
24732   общо записани деца (по капацитет)
8684   записани чрез системата през 2008 г.


   Въпрос   
      
1   Колко деца имат родители или друго дете от семейството с инвалидност от 71% до 100%?   1.8%
2   Колко деца са сираци или полусираци?   0.9%
3   Колко деца имат брат/сестра близнак?   4.8%
4   Колко деца имат родители, които са редовни студенти?    4.0%
5   Колко деца имат брат/сестра, родени в една и съща или в две последователни години?   6.2%
6   Колко деца идват от многодетно семейство(с три или повече деца до 18 години)?   3.9%
7   Колко деца са от семейството с един родител?   10.3%
8   Колко деца от семейство с един родител, имат неизвестен друг родител?   20.4%
9   Колко деца имат родители с постоянна или настояща адресна регистрация в София?   92.4%
10   Колко деца има брат/сестра в същото детско заведение (без деца, които ще бъдат ученици през септември 2009)?   9.9%
11   На колко деца и двамата родители са работещи и социално осигурени? 87.6%
12   На колко деца някои от родителите или баба/дядо работят в общинско детско заведение на територията на град София?   2.8%
13   На колко деца родителите работят като педагогически персонал в системата на народната просвета?   4.1%
14   Колко деца имат специални образователни потребности (СОП)?   1.4%
15   Колко деца са от социално слаби семейства?   13.5%
16   Вашето семейство регистрирано ли е като социално слабо в съответната служба „Социално подпомагане”?   3.1%
17   Детето има ли езиково-говорни проблеми, изискващи грижа от логопед?   3.9%

От сравнението на отговорите на директорите с тези на родителите на записани деца можем да направим следните констатации:

а) Има много голяма разлика в отговора на въпрос 7. "Колко деца от семейство с един родител, имат неизвестен друг родител?" от 4% при директорите до 24% при родителите. Същевременно, отговорът на "Колко деца са от семейството с един родител?" има съгласие в рамките на 1% между родители и директори.

б) Има много голяма разлика в отговора на въпроса 15. "Колко деца са от социално слаби семейства?" - от 3% при директорите до 11% при записаните родители и 19% при незаписаните.

в) Има голяма разлика в отговора на въпрос 8. "Семейство с един родител ли сте?" между записаните (7%) и незаписаните родители (14%). Има съгласие в рамките на няколко процента между директорите и записаните родители.

г) По някаква причина много незаписани родители са отговорили положително на контролния въпрос дали детето посещава градина в момента - 11%. Това означава, че данните от анкетата трябва да се приемат с вариация около 1/10.

Екип на кг.софия.бг


П.С. Анализ на разпределението (хистограма) при точкуване ще бъде направен на днешното заседание на Работната група.

# 2 108
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Lovi - татко.
Кой вариант на работната група подкрепяте?

Lovi – татко.
Това е само едно обикновено предложение за критерии относно кандидатстването за 2009 година.
.....

Ето това най-много ми допада!

# 2 109
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Г-н Джонев, благодаря за резултатите от анкетата.
Моето мнение е, че те са много относителни, защото много хора (предполагам мнозинството) не са попълнили анкетата поради незнание за нейното съществуване.

Искам да Ви попитам, кога ще публикувате и обещаните резултати за приетите деца с предимтва - процентните им стойности по вид предимство по възрастови групи? И най-вече това, което ме интересува е, какъв е процента на децата, които са приети с предимството брат(сестра) за набор 2006!

# 2 110
  • Мнения: 654
Трябва да има критерий работещ родител (ЕД.Ч)!!!!- но не е задължително да са регистрирани в БТ- просто не ми се вижда логично, защото аз мога да вися половин годин на борсата и да не приемам работите, а детето да взима точки така. Или имаш работа, или не

# 2 111
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
7   Колко деца са от семейството с един родител?   10.3%
8   Колко деца от семейство с един родител, имат неизвестен друг родител?   20.4%
  Shocked
 Взимам си обратно думите,че майката прави всичко възможно детето да носи името на бащата!

Lovi - татко.
Кой вариант на работната група подкрепяте?

Lovi – татко.
Това е само едно обикновено предложение за критерии относно кандидатстването за 2009 година.
.....

Ето това най-много ми допада!
И аз. Без месторождение в София и с точки за  работещ родител.
 

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 09:37 от blanc

# 2 112
  • Мнения: 4 465
Успех днес.
 Докато не свърши 1-ия срок не мога да идвам на срещите

Съжалявам, че няма да те видим. То не се знае дали и аз ще успея да присъствам, но за сега имам големи шансове.

# 2 113
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
И аз. Без месторождение в София и с точки за  работещ родител.
 

А аз съм на обратното мнение! Трябва все пак да има някакви граници и да се осигурят места първо на децата, които са от тук. А защо съм против точките за работещ родител, много пъти съм казала вече.
11   На колко деца и двамата родители са работещи и социално осигурени? 87.6%
Това са само груби ориентировъчни цифри. Но все пак - какво да правим ние, останалите около 13 %? Или може би ще ни наемете като детегледачи, за да гледаме и вашите деца, докато вие се приберете  от работа?!

# 2 114
  • Мнения: 3 205
Аз пак упорито да попитам - а какво става с деца от едно семейство, кандидатстващи едновременно в една и съща година за ясла и / или ДГ? Обсъждан ли е подобен казус или просто ще минат към графа семейство с две деца?
Те ще си вземат точките за всяко дете ( като семейство с 2 , 3 ...) деца! Какво още? 

Обяснявам с пример - Пенка, Станка и Димитричка кандидатстват за една и съща ДГ. Пенка е с едно дете, Станка  - с две, едното е ученик в трети клас, Димитричка е с две деца, едното кандидатства за ясла, другото - за ДГ. Понеже са с еднакъв брой точки, се разиграва лотария или пък по квотен принцип приемат детето на Станка. Станка е щастлива. Пенка не е щастлива, но махва с ръка, казва си "Догодина!", праща детето на частна ДГ или му наема детегледачка и се връща на работа. Димитричка обаче трябва или да се върне на работа и да си дава (почти) цялата заплата за частна ДГ на двете деца / детегледачка или да напусне работа, за да си ги гледа (и така точките й за кандидатстване за следващата година падат, защото минава в графа неработещ родител, ако този критерий се приеме).

Затова предлагам в подобни случаи - когато едновременно кандидатстват две деца от едно и също семейство да се дават някакви точки, за да може поне едното дете да бъде прието. Съответно при прием на едното дете, точките за предимство на другото отпадат (това е много лесно да се реализира без въобще да има участие на родителя, просто при подаване на информация  към системата за записване на едното дете, тя автоматично ще намали броя на точките на другото дете).

Общи условия

Активация на акаунт