Отговори
# 1 980
  • Мнения: 51 552
Всъщност масовият случай е дете на родители, живеещи в София, работещи и кандидатсващи в района по местоживеене. За тези неща искаме да има точки. От там насетне: многодетни, сираци и т.н., не са толкова масов случай. Ето защо не смятам че масовите деца няма да бъдат приети, а просто между тях най- често ще се случва жребий или друг метод за разпределяне поради еднакви точки.

# 1 981
  • Мнения: 2 280
Ами дайте да мислим ТОЗИ МЕТОД по който да се разпределят тия деца. Другите ще се уредят и без нас..

# 1 982
  • Мнения: 51 552
Ми вариантите са:
жребий
време
още точки(някакви допълнителни критерии)

# 1 983
  • София
  • Мнения: 3 774
Плодова, ударихме стотака - дали да не пуснем нова тема?

# 1 984
  • Мнения: 51 552
Не мисля, има малко време до пускане на нов регламент, а новата тема ще се разводни с 4-5 страници "запис" ...да пишем тук до следващат работна среща поне, после може една тема "на чисто" с по- свежи неща за коментиране да пишем.

# 1 985
  • Мнения: 156
Разликата между предимствата и точките е, че тези с предимствата така или иначе ще са вътре, а спорът е за разпределението на останалите.

За  децата на служителите в сферата на образованието  -  звучи като " да уредим нашите ", но за съжаление сигурно ще го приемат, изкупвайки по този начин вината за ниските заплати там.

# 1 986
  • Мнения: 277
Според сегашния вариант  който обсъждаме  реда на влизане за общите случаи  живеещи в София, работещи и кандидатсващи в района по местоживеене ще е следният :
1. Деца от семейство с 3 и повече дечица
2. в семейството има 2 деца
Та, де факто, по-масови май ще са случаите на семействата с 1 дете!
Като категорично отхвърлям идеята за жребий, теглене или лотария - даже считам, че е ненормално да се обсъждат като идеи!
Аз бях за фактора "време" и не знам защо така категорично го отхвърляте - по-справедлив е от лотарията!

Едно време как бяха реалните опашки пред градините? Първият на опашката ще запише (и съответно ще вземат) пръв детето си и така цяла година родители подават молби, взимат вх. номер  и чакат да дойде реда на детенцето.

Същият беше принципа и тази година!
Затова съм ЗА  ВРЕМЕТО при равен брой точки!

# 1 987
  • Мнения: 2 280
Не е въпроса само до ниските заплати. Просто няма персонал.Мисля,че това е проблем, поради който и не се отварят нови детски градини.
Знаеш ли какво ми отговориха в една ясла? "Имаме помещение за нова група, но нямаме персонал.Веднага като намерим подходящ персонал, ще открием още една група и...тогава..."
Смятай..говорим за една група..В нея има 2-3 човека максимум ...и те липсват..
Какво остава за повече..
Съвсем логично звучи да са с предимство децата на персонала,защото в момента детегледачките получават по-големи "заплати" от директорките на детски градини..ВСЯКА майка или баба изправена пред избора - моето едно внуче или чуждите 20-30-100 деца, ще избере своето внуче..Особено, ако по този начин доходите на "семейството" ще се увеличат..
Ето това е логиката на това предимство. И аз го подкрепям с две ръце.
Както и да се вдигнат заплатите на персонала поне двойно.(това последното е за друга тема)

# 1 988
  • Мнения: 2 280
Според сегашния вариант  който обсъждаме  реда на влизане за общите случаи  живеещи в София, работещи и кандидатсващи в района по местоживеене ще е следният :
1. Деца от семейство с 3 и повече дечица
2. в семейството има 2 деца
Та, де факто, по-масови май ще са случаите на семействата с 1 дете!
Като категорично отхвърлям идеята за жребий, теглене или лотария - даже считам, че е ненормално да се обсъждат като идеи!
Аз бях за фактора "време" и не знам защо така категорично го отхвърляте - по-справедлив е от лотарията!

Едно време как бяха реалните опашки пред градините? Първият на опашката ще запише (и съответно ще вземат) пръв детето си и така цяла година родители подават молби, взимат вх. номер  и чакат да дойде реда на детенцето.

Същият беше принципа и тази година!
Затова съм ЗА  ВРЕМЕТО при равен брой точки!

И аз подкрепям фактора време.

# 1 989
  • Мнения: 277
И в нашата група сме принудени да търпим некадърен и изнервен персонал, който си го "изкарва" на децата, но просто НЯМА КОЙ! Sad  Млад персонал не иска да работи с 30 деца за 450 основна, чисто под 400лв. заплата! Предпочитат, както каза щурчо, да гледат с педагогическото си образование 1 - за 600- 700 чисто!

# 1 990
  • Мнения: 156
Да, така е.  Когато отсъства някоя от учителките поради болест или отпуска, я заместват лелките или охраната.

# 1 991
  • Мнения: 654
Всъщност за какво време говорим?

# 1 992
  • София
  • Мнения: 2 437
Критерият време категорично е отхвърлен от СО.
Да, но като единствен такъв.
Смятам, че ако е последен би бил приет. Още повече при положение, че алтернативата му е жребий или лотария (който както иска да го нарича, все ще си звучи ужасно).
В крайна сметка при правилно и подробно изготвен регламент тези деца няма да са толкова много.
Лично аз смятам и вярвам, че на събранието ще се съгласят с това.
Ако разиграят децата ни на лотария ще има много по-голяма вълна от недоволство, отколкото беше миналата година.

# 1 993
  • Мнения: 203
Нямам против с предимство да са децата на учителките и лелките от предучилищните заведения...не ми е ясно защо ще бъдат приемани с предимство обаче всички лица, заети в народната просвета..или аз не съм разбрала нещо правилно? Каква връзка би имала примерно баба учителка в 12 клас с дете в детската градина?

diana_t ....тъй като така или иначе ще има метод за разпределяне на децата с равен брой точки не виждам каква е разликата дали те ще са малко или много...въпросът е да са по обективни критерии, а не да измисляме безкраен брой безмислени или несправедливи критерии само и само да избегнем равния брой точки. Ако наистина можехме да го избегнем добре, но не мисля, че това ще е възможно. Ако фактора време е окончателно отхвърлен, то не остава нищо друго освен лотария, поне аз не се сещам.

# 1 994
  • Мнения: 277
Ако фактора време е окончателно отхвърлен, то не остава нищо друго освен лотария, поне аз не се сещам.



Точно затова  предлагам  да включим предложение да си остане като вариант ВРЕМЕТО при равни точки! Не бих позволила детето ми да участва в жребий! Какви са тези хазартни игри? На какво учим децата си? Ами дайте на руска рулетка да ги разиграем!? Просто е смешно!

При жребий няма да може да се докаже по никакъв начин прозрачността му, докато тук поне реално си имаме категоричен и вече наличен фактор!

Въпреки, че по-ми допада варианта с ТВ риалити или родителски спринт ( в предишните стр. някъде имаше фантастични идеи! Laughing) ! newsm10


Общи условия

Активация на акаунт