Оставяте ли си децата да плачат?

  • 6 961
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Не, не съм го оставяла.

Пусни си търсачка имаше скоро една доста дълга тема, май даже със същото заглавие беше....

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Не - не съм оставяла нито големия, нито бебето - сега, което на почти 7 месеца. не мисля, че децата плачат от "лиготия", когато са още бебета. За да плаче чувства някакъв дискомфорт, или има нужда от близост. И двамата доста съм ги носила, а малкия - продължавам   Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз не съм от перфектните майки - плакала е повече от минута - две. Особенно сега, като почне да се тръшка я за разклонителя, я за ютията  Crossing Arms и вече не помага да я забаламосам с нещо друго. Плаче, извива се на пода - и какво   newsm78 аз гледам и се чудя колко ли по-инатлива ще става. / Пищенето дали се води за плачене??/

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
хахаххаха, това ината и себедоказването е друго нещо Wink
аз доколкото разбирам темата е за малките бебета Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Сега се случва да го оставям. На 3 месеца е твърде малко за това. А ти сама ли си отглеждаш бебето, че трябва да вършиш "къщна работа", докато си сама с бебето? Не забравяй, че болничният ти е за "бременност, раждане, отглеждане на малко дете", не за "чистене, готвене, шетане из къща".

# 20
  • Мнения: 172
Чак пък да откликвам винаги и веднага -не.Имало е случаи,в които реве(както казва авторката нахранено е,няма колики...),но аз трябва да измия шишетата,защото няма да има от какво да яде следващия път,ходи ми се до тоалетна и т.н.Ами тогава си реве...явно не съм супермайка.

# 21
  • Мнения: 78
На 3 мес е много малко за да плаче от разглезване. Не обичам да оставям бебка да плаче, няма да имам 100 деца, искам да си я гушкам и целувам и да съм при нея когато има нужда от мен. Peace

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
Причините поради които може да плаче бебето са много. Ако плаче силно и има колики, гладно е, заклещило се е някъде, расте му зъбче или е ваксинирано - се опитвам да му помогна. Ако плаче по-тихичко, когато е изморено, го оставям - понякога само се успокоява и заспива. Не може всяка минута да сме на разположение.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
Общо взето гледам да не ги оставям да плачат.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
Гледам да не го оставям - много ми е мъничък все още.
Е, ако съм захванала някаква работа гледам да я приключа набързо - за минута-две няма какво толкова да му стане. Факт е, че засега винаги е имало защо да плаче. Ако е нахранен, сух и т.н. когато плаче и го вдигна обикновенно се оригва за пореден път - ами въздуха в коремчето го е тормозел... А понякога просто е изморен и не знае май как да заспи  Crazy
Аз така знам - колкото е по-малко детето, толкова по-бързо трябва да се откликва на плача  Peace

# 25
  • Мнения: 255
Бебето - НЕ
Детето - ДА


Ще се аргументирам:

Каката се научи от градината че на другите деца(не всички но се срещат и такива)им обръщат внимание чааааааак когато се разреват и реши от известно време да го прилага и вкъщи!След безброй разговори почна да хваща място че тя не е лишена от внимание и мнооого рядко и са налага да повтори "мамо" за да и обърна внимание.Но нека опита лошо няма нали така че се учи.... Joy

# 26
  • Мнения: 514
Гледам да не я оставям но все пак понякога трябва да ида до WC-то! Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 334
Не я оставям да плаче ,но когато и приготвям храната и тя започва да плаче ща неща я оставям Mr. Green

# 28
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не, на 3 месеца то не плаче от глезотия. Това, че иска на ръце, не е разглезване.
Бебето няма усещане за индивидуалност и не се чувства добре без възрастен, така че не бива да се нервираме на нуждата му от гушкане. Може да го занимаваш с нещо, музикална играчка напр., или да го сложиш по корем с неваляшка насреща, така, че да може да я докосва с ръце и тя да се клати и пее. (това са тия кукли, с кръгла основа, които се клатушкат)
На 6-7 мес. можеш да го слагаш на пода на одеалце да се опитва да лази. Така ще има полезно занимание и ще можеш да си гледаш къщната работа.
Сега, на 5 год, го оставям да реве, ако ми се сърди, че не съм купила всички топки в магазина... защото това вече е глезотия.

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 19:12 от firebird

# 29
  • Мнения: 991
Не. Домакинството в момента е на заден план. Понякога нямам друг избор - примерно ако сме в задръстване с колата. Тогава гледам да паркирам възможно най-бързо някъде и да я утеша.

Общи условия

Активация на акаунт