Не е акало от 24 часа...помощ!!!

  • 4 383
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 864
Спокойна бъди! Ако няма признаци на явно неразположение, не я тормози с термометри или слабителни.  Изчакай поне още 2 дни. Синът ми имаше период от 2-3 месеца, в който акаше на 4-5 дни веднъж ( изключително кърмен е).

Подкрепям напълно написаното  Peace

# 16
  • Мнения: 2 401
От втория месец често кърмените бебета започват да разреждат акането, без това да е повод за притеснение, при нас това продължи около два месеца(бебо акаше през 5 дена) и сега пак си акаме почти всеки ден, като мога да кажа, че не съм предприемала нищо и нещата се регулираха сами.
Tedi,  бебе на 6 дена обаче ми се струва, че не е нормално да прави такива паузи освен ако не е нещо инцидентно, защото и ние към петия  ден си спомням, че имахме 1 или 2 дена пауза, но после всичко си беше наред. Относно кърмата слагай бебо да суче възможно най-често и постепенно давай все по-малко добавка и ако няма някакъв друг проблем няма причина да не ти се регулира кърмата според нуждите на бебо има и храни и чайчета, които можеш да приемаш, ако смяташ, че кърмата ти е недостатъчна, а това колко изцеждаш не е показателно за това дали имаш достатъчно кърма!
Успех! Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 337
Привет и аз да се включа..

Ана е само на кърма - от вшера разреди аканията,но не й е комфортно- напъва се ,иска да ака,а не става..

Вчера  е акала 3 пъти,а преди след всяко кърмене- снощи като заспа ш 8 (когато ака за последно) и 4ак днес на обед се изака-
знам 4е е нормално ве4е да разреди аканияата (на по4ти 2 месеца е) ,но като ги разреди не е ли редно да й е комфортно с това и да не се мъ4и???

# 18
  • Мнения: 2 401
Ако акото си е с нормалната консистенция не мисля, че трябва да се притесняваш! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 698
Дъщеря ми беше само на кърма и акаше веднъж-два пъти седмично. Лекарката ни не беше чувала за такъв случай. Давах ДУФАЛАК, ИЗПИ ЦЯЛОТО ШИШЕ, това не се промени - само в понеделник, като по схема и понякога - във вторник.  Laughing Не е смешно. Ужас беше. Масажи, специални чайове, промени в моята диета...Водех календар и се   Praynig. В крайна сметка, нищо ме няма на детето. Порасна. Започнахме плодовите пюрета и нещата се регулираха. Мисля, че малко родители са минали без този проблем. А децата дори не подозират проблема. Спокойно. Hug

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Един ден без да ака не е за притеснение.

# 21
  • Мнения: 276
Моя син е на 8 дни.Не беше акал от3 дни и лекарката ни изписа фризовом.С него почна да ака по веднъж на ден.Акото е тъмно на цвят и с нормална констинстенция.Дали е нормално да бъде толкова тъмно.

# 22
  • Мнения: 109
24 часа не са повод за притеснения,и ние от 4-5 пълни памперса на ден към средата на 2-рия месец минахме само на едно изхождане на ден.Бяхме само на кърма до 6-тия месец,след като започнахме да се захранваме пак пълним памперсите по-често.Скоро имахме период в който след всяко хранене акахме.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 437
Педиатърката ми препоръча овесени ядки да и сваря и да и помогна с термометър,но нищо не става...вече е 5 ден.Аз мисля,че не е много нормално,след като и лекарите твърдят,че това е запек. Cry

# 24
  • Варна
  • Мнения: 437
Докато си мислех,че няма вече да акаме,ето че накрая успяхме,но да ви кажа акото не е с твърда консистенция,а си е нормалното за тази възраст-кашаво и жълто,но за сметка на това обилно! Laughing

# 25
  • Мнения: 2 401
Честно казано аз на лекари, който изписват  овесени ядки на такова малко бебе не бих се доверила изобщо, а и  не бих ги  дала заради възможността от алергия, стомахчето на бебето само ще се урегулира и дори пауза от 10 дена не е притеснителна, ако след това акото си е кашаво и с нормалния цвят.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 437
Незнаех,че не се дава ShockedНо тя и сокчета препоръчва,така че какво да говорим...дано не се налага често да се ходи на лекар!

# 27
  • Мнения: 1 376
Честно казано аз на лекари, който изписват  овесени ядки на такова малко бебе не бих се доверила изобщо, а и  не бих ги  дала заради възможността от алергия, стомахчето на бебето само ще се урегулира и дори пауза от 10 дена не е притеснителна, ако след това акото си е кашаво и с нормалния цвят.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт