Найлон за покриване

  • 11 413
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Никол, ти говориш за по тънкия найлон мисля, а аз за по дебел и плътен.
Не знам какво му пречи амоняка на котето, но по принцип може да се мие с всичко. Има един куп препарати за почистване- Мр Пропър, МЕдикс и т.н. С перяща прахосмукачка също ще стане ( моята поне има функция за миене на прозорци, плочки и др.подобни). Ти от какво точно искаш да измиеш- някакви петна или общо да почистиш?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
И Рокси и Никол разбирам за какви видове найлон говорят, всичко това го има в големите железарии и човек на място може да си избере. Аз препоръчвам пакетчетата, които са 4 на 5 метра или 20 квадрата - дебелините варират, съответно и цената варира в пъти. Другото, което препоръчвам за библиотеките, както споменава Калинка е найлона за облепване, който е завит на руло и от едната страна има лепенки - с него лесно се облепват библиотеки, гардероби... Хартиеното тиксо, за което вече сте писали не трябва да престоява дълго време, защото с времето се отлепя все по-трудно и може да има проблеми с някои повърхности - врати, мебели... Тук говоря за дългите месеци големи ремонти, не за броени дни боядисване  Simple Smile
Калинка, ако имаш проблеми с проклетия найлон ми пиши ЛС - близо съм и до нас има железария - ще ти взема колкото и каквото ти трябва и ще ти го оставя пътьом.
С миенето не съм наясно - сами не сме боясдисвали и честно казано сега чувам, че преди това се мие. Технологията за нанасяне на боята най-добре ще ти кажат в магазина, от където ще я купите.
Относно темата с Бг потреблемието и нрави - фактите са неизброими, но най-важното е, че не е реалистично да очаквам изостанала, южна, балканска и излизаща от соц-а по свой начин държава да мяза на морска империя с протестантски дух. Аз не обичам да се оплаквам.

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
bib.bib,
Благодаря за предложението, но няма нужда да те натоварвам, като мога и сама да свърша тази работа.
Стените / таваните се мият, защото се натрупва мазнина и боята не хваща качествено. Или почва да се бели, или избиват петна.

Рокси,
таванът има петна и е много захабен. Голяма идея ми даваш за прахосмучката, защото имаме такава, но тъй като е доста стара не знам дали има тази функция. Днес ще погледна.
Амоняка привлича котетата, защото се съдържа в урината им. Ако капне някъде, трудно се отърваваш.

# 18
  • Мнения: 298
Като каза петна - има такива, върху  които боята може и да не хване особено, ако е много светъл цвят. Вариантите после са няколко - да прешкурите лекичко с шкурка 180 или да запечатате петната със специални  инпрегнатори/ за петна от  олио, вино, кръв и др/. Така че, най-добре първо пробвайте преди да сте започнали да боядисвате.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Като каза петна - има такива, върху  които боята може и да не хване особено, ако е много светъл цвят. Вариантите после са няколко - да прешкурите лекичко с шкурка 180 или да запечатате петната със специални  инпрегнатори/ за петна от  олио, вино, кръв и др/. Така че, най-добре първо пробвайте преди да сте започнали да боядисвате.

Импрегнатори за петна ли се наричат? какво точно представляват?
Да, в светъл цвят е боядисано и ще боядисваме и е доста голям проблем с тези петна. Преди години също не е било направено като хората (от майстор) и сега са няколко слоя петна. И най-гадното е, че таваните са 4 метра. Tired.

# 20
  • Мнения: 298
Обикновено са импрегнатор и завършваща боя. Използват се главно в заведения/ особено в кухните/, за да блокират мазните петна.
Първо  обаче проверете дали няма да минете  и без тях / само да се изшкури с фина шкурка/ - чисто финансово ще е по- изгодно.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
С ваша помощ намерих днес магазин и вече съм по-ориентирана какво се предлага.
Ако някой в бъдеще търси найлон, да осъвременя малко цените (малък магазин в кв. Иван Вазов, 20 квадрата покривна площ).
най-тънък:1.40
по-плътен: 4.30
още по-плътен:7.30

За съжаление, не знаеха за препарат за миене. Дори ме накараха да се усмихна: ами, то нали затова се боядисва да се покрият петната...
като изпробвам всички неща и имам резултат ще пиша, може да е полезно за някого като информация.

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 23:20 от Kalinka

# 22
  • Мнения: 4 300
КАлинке, недей с цените така Naughty И аз, и Никол писахме не по малко актуални. Бяхме и точни в размерите:)
Ей затва ни е крива статистиката- гледам и по новините, дините били 80 ст/кг. Сякаш от две седмици не купувам за 0.39 лв.
Така де, град голям, цени всякакви. Не е нужно да приемем най високите за единствени Wink.

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Рокси,
ами, такива бяха цените.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling EyesПравя уточнение в горният постинг, че става въпрос за кв. Иван Вазов.
Може в Практикер да е по-евтино, но като дадеш пари за транспорт до там и пак толкова ще излезе.

А за дините тук са 0.60ст.
Честно казано, тези разлики в цените още повече объркват хората...

Общи условия

Активация на акаунт