От кога пресни плодове

  • 4 771
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Можеш...само ги бели. ако се дави можеш да ги пасираш или мачкаш.

# 16
  • Мнения: 27 524
1. А пюре от кайсии или от праскови може ли да се дава на 6,5 месечно бебе? Аз съм купила и такива плодови пюрета на Хип и са дадени за над 4 месеца?  newsm78
2. Сините сливи (плод или пюре) подходящи ли са за бебе на 6,5 месеца?

1. Не, определено не.  Stop Дават се от производителите обикновено за над 8 месеца  Peace
На Хип не преводния бг етикет или на оригиналният?

2. Не, не са.  Naughty

# 17
  • Мнения: 1 449
А пюре от кайсии или от праскови може ли да се дава на 6,5 месечно бебе?

Може от 6-7 м.

Повечето педиатрични организации ги считат за подходящи сред първите плодови пюрета. Включително по-консервативните.
Например: швейцарска, Ла Лече Лига, унгарска, както и канадска, френска, англоезичните, актуализираната руска схема и т.н.

Почти всички производители имат пюрета и храни от 6 м. (ако това е критерий). 
Например: Хип, Нестле, Сънвал, Гербер, Хумана, Данон.


Сините сливи (плод или пюре) подходящи ли са за бебе на 6,5 месеца?

Може от 6-7 м. (пюре)

Пюре от сливи често се препоръчва от 6-7 м.
Например: повечето гореизброени схеми.

Според някои препоръки или по лична преценка - от 8 м. или по-късно.
Сините плодове могат да бъдат агресивни за стомахчето и някои други органи.
Пресни плодове – поне след 8 м.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 588
1. А пюре от кайсии или от праскови може ли да се дава на 6,5 месечно бебе? Аз съм купила и такива плодови пюрета на Хип и са дадени за над 4 месеца?  newsm78
2. Сините сливи (плод или пюре) подходящи ли са за бебе на 6,5 месеца?

1. Не, определено не.  Stop Дават се от производителите обикновено за над 8 месеца  Peace
На Хип не преводния бг етикет или на оригиналният?

2. Не, не са.  Naughty


На преводния етикет на Хип е посочено, че почти всички плодови пюрета са подходящи след 4-ия месец.
Копирам ти асортимента на Хип от справочника, даден в този подфорум:

ПЛОДОВИ ПЮРЕТА

Круши "Уилиамс-Крист" 125 гр. След 4-ти месец. Състав: круши 50%, сок от круши 45,8%, смлян ориз, оризово нишесте, витамин С.
Банани 125 гр. След 4-ти месец. Състав: банани 70%, ябълков сок, лимонов сок, оризово нишесте, витамин С.
Банани и праскови 125 гр. След 4-ти месец. Състав: банани 50%, праскови 25%, вода, лимонов сок, оризово нишесте, грис от ориз, витамин С.
Горски плодове с ябълка 125 гр. След 4-ти месец. Състав: плодова смес 73% (ябълки 50%, ягоди 14%, малини 7%, черни боровинки 2%), вода, захар, оризово нишесте, сок от арония, витамин С.
Кайсии 125 гр. След 4-ти месец. Състав: кайсии-46%, вода, захар, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.
Кайсия с банани 125 гр. След 4-ти месец. Състав: банани 50%, кайсии 30%, вода, оризова скорбяла, витамин С.
Круши с ябълки 125 гр. След 4-ти месец. Състав: ябълки 71,4%, ябълков сок 19,6%, круши 6%, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С, калциев карбонат/40 мг/100г/.
Моркови с ябълки 125 гр. След 4-ти месец. Състав: моркови 72.5%, ябълки 25%, концентрат от ябълков сок 2.5%, витамин С.
Плодов десерт 125 гр. След 4-ти месец. Състав: различни плодове 63,7%/сок от ананас, ябълки, кайсии, праскови, ябълков сок, портокалов сок/, вода, млян ориз, оризово нишесте, витамин С.
Праскови 125 гр. След 4-ти месец. Състав: праскови 45%, вода, ябълков сок, грис от ориз, оризова скорбяла, витамин С.
Сливи 125 гр. След 4-ти месец. Състав: сливи 50%, вода, захар, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.
Тиква с ябълки 125 гр. След 4-ти месец. Състав: печена тиква 54%, ябълки 24%, вода, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.
Шипка с ябълки и ориз 125 гр. След 4-ти месец. Състав: шипка 40%, вода, ябълка 20%, захар, оризов грис, оризово нишесте, витамин С.
Ябълки 125 гр. След 4-ти месец. Състав: ябълки 50%, сок от ябълки 44,4%, грис от ориз, оризово нишесте, калциев карбонат, витамин С.
Ябълки с банани 125 гр. След 4-ти месец. Състав: плодове 100%/ябълки 77 %, банан 23%/, витамин С.
Ябълки с банани и праскови 125 гр. След 4-ти месец. Състав: ябълки 46%, банани 18%, праскови 18%, ябълков сок 15%, грис от ориз, витамин С.
Ябълки с боровинки 125 гр. След 4-ти месец. Състав: плодове 96%/ябълка 42%, нискокиселинен ябълков сок 34%, боровинки 17%, нискокиселинен концентрат от ябълков сок/, грис от ориз, оризово нишесте, витамин С.
Ябълки с малини и боровинки 125 гр. След 4-ти месец. Състав:
Био"Добро утро" мюсли ягода с йогурт .Състав: йогурт 35%, плод (сок от круши, ябълка, ягоди 8%), вода, пшеница 4% (пшенични люспи, овесени ядки), захар, нишесте, концентриран сок от моркови, витамин С, витамин В1. От биологично производство. Без модифицирано нишесте, ароматизатори, оцветители и консерванти. Не съдържа Глутен. С ценен калций.Без добавен желатин. 160гр., от 10месец.


ЮЖНИ ПЛОДОВЕ
Ананас 200 гр.
Праскови, манго 200 гр. , 12м+
Ябълка, дима ягода 200 гр.
Ябълки, мандарина 200 гр., 12м+

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Много странно!!!
Пюре от праскови е посочено след 4-ия месец, а пюрето от праскови и манго е 12 +. newsm78
Вероятно има разминаване между преводния и оригиналния етикет.

# 20
  • Мнения: 1 449

Няма разминаване в етикетите.
И не е странно.

Името на пюрето не изчерпва съдържанието му.
- Южните плодове съдържат фини парченца плодове, които насърчават детето да дъвче и го подготвят за прехода към нормална храна. Затова е след 12 м.
- Южните плодове са сходни като съставки с пюретата за по-ранна възраст т.е. няма съставка, поради която да се отложи след 12 м.
- Разликата е в консистенцията и грамажа, които са подходящи за по-голямо дете.

В официалните брошури на Хип с описание на асортимента им (не само на български) има пюрета само от праскова след 4 м. и пюрета с праскова и други плодове след 12 м.

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вече няколко пъти ми прави впечатление, в темите за пресните плодове, че много от вас отхвърлят прасковата и кайсията. При мъхестите плодове, проблем, би могло да създаде, само обвивката на плода, т.е обелен може да се дава съвсем спокойно.

# 22
  • Мнения: 89
Вече няколко пъти ми прави впечатление, в темите за пресните плодове, че много от вас отхвърлят прасковата и кайсията. При мъхестите плодове, проблем, би могло да създаде, само обвивката на плода, т.е обелен може да се дава съвсем спокойно.
И аз съм на същото мнение.

# 23
  • Мнения: 164
нашата педиатарка ни каза,че мога да давам всички сезонни плодове включително и праскова и кайсия(обелени разбира се)и това беше миналия месец-доверих и се Peace

# 24
  • Мнения: 1 376
По повод пюретата... аз си имамм моя схема - това, което е написано +2, т.е. ако е за 5 месечни, аз ще го дам на 7 навършени. То като се замислите производителите на пюрета, както и на адаптета работят за печалба...

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах да давам пресни плодове от 8-я месец

Общи условия

Активация на акаунт