MacD и рестото

  • 3 644
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
Според мен някой от вас доста преувеличават,работила съм не малко време там в момента си гледам детето,но отново се водя там на работа и категорично потвърждавам,че това е политика на фирмата рестото се връща до стотинка,няма бакшиши за касиера,АКО прецени клиента стотинките се оставят в специалните за целта кутийки,който средства НЕ отиват за фирмата,а в повечето случай за деца.
Лично на мен не ми се  е случвало никога да не върна стотинки,било то и една,а когато нямам дребни уведомявам за това,защо да се правя на ударена тези "бакшиши" не отиват в моя джоб,зор ми е дали ще ги има в касата ми или не!


Тц, не преувеличавам. Случвало ми се е само на пл. Славейков. Това е от около 2 месеца и то от нови служители на касите. С детето ми често се храним там. И  няма "кутийки" в която аз да си сложа рестото.

да...типично за нов служител.Лудница...хора....навалица,паникьосват се и така,обаче ако някой от шефовете ги види определено няма да остане незабелязано.

# 16
  • Мнения: 2 471
Да ти кажа, хич не са паникьосани. Едни нахакани момиченца, закачат клиентите........

# 17
  • Мнения: 794
нови стари, длъжни са да коректни Twisted Evil

# 18
  • София
  • Мнения: 16 035
От месеци наред банковите терминали уж не работят. Оказва се, че сладурчетата не знаят как да работят с тях. И за по-лесно - не работели. За кокошарските номера със стотинките - не ми се говори. Истината е, че няма кадри, взимат на работа всякакви, в момента в който пожелаят да попълнят анкетна карта. Обучение вече почти не се провежда, пускат ги и да се провят в движение.
Най-смешното - скоро бяхме с дъщеря ми в Сити центъра, току що отворили и и поръчвам сандвичи. Седнахме да хапне, приближава се момче от персонала и започва да я уговаря да я назначи на работа за лятото, колко било хубаво при тях.  Тя е дребничка, младее. Изслуша го и му обясни, че вече  работи и е маникюристка.
Младежа погледна и само очаквах и мене да покани на работа.

# 19
  • Мнения: 3
И на мен ми се случи миналата седмица, 25 ст ресто, стори ми се странно. Преди всичко беше точно до стотинка

# 20
  • София
  • Мнения: 397
 Мен пък ме дразни, че слагат лед в повече от половината чаша, който изобщо не успява да се разтопи. При това без да питат дали искаш, а  почти винаги съм с детето. Отделно, че колата се разводнява и не прилича на нищо, отделно, че ти излиза златна. Последния път специално предупредих да не слагат и се оказа, че колата си е изстудена и въобще няма нужда от лед!

# 21
  • Мнения: 794
И аз съм така с леда... От доста време имам жестоки проблеми с гърлото, почти съм спряла газираните напитки, но понякога се изкушавам, особено като са в меню... Wink /Само глътка или две/
Няколко пъти повтарям , че не искам лед и те си знаят своето...Обаче тъй като съм от нахалните клиенти, като си получа чашката я разклащам, винаги бучките са вътре  Twisted Evil  връщам я обратно  Tired  и така.. Обаче цялата тази гимнастика ме изнервя и ми е досадна.

# 22
  • София
  • Мнения: 146
Както винаги в България така става. И на мен не ми върнаха стотинки в Мак Доналдс, а те бяха около 50 доколкото си спомням. Някакво нагло ново момиче отвори касата и ми върна само книжните пари. Давайки ги ме гледаше доста нагло, аз си взех парите и се усетих че трябва и стотинки да има. Казах й, а тя въобще не се смути, ами ми каза да изчакам, защото трябвало да дойде клиент, за да си отвори касата. Мисълта ми е, че дори не се изненада че не ми е върнала стотинките, тя си реши да не ги връща и това е. Не съм от хората които не оставят бакшиши, ама такива нагли хора ме дразнят. И в този случай не ставаше въпрос за това че е Мак Доналдс, а за наглостта на персонала. Знам, че политиката им е да връщат до стотинка. Тая двойка където и да работеше щеше да ми спести стотинките.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 035
Май вече никаква политика няма, побългарили са се. Явно се примиряват, че ще  наемат прошляци, като няма други кандидати.
Важното е да внасят дневен оборот във фирмата.

# 24
  • Мнения: 2 803
Случвало ми се е, но рядко, защото рядко влизам. Аз не ги уважавам тези заведения и храната им.

# 25
  • Мнения: 404
последния път като си взех кола се оказа че чашата отдолу не е залепена като хората.и ввсичко остана в/у мен... Close

# 26
На мен това с рестото редовно ми се случва, но като отида да си плащам сметката на мобилния телефон. Единия път завършваше на  и...56ст. и направо ме попитаха да я закръглят ли на левче, че по-лесно се смята. При което аз  Shocked, но все пак не ми си разправяше пък и бях с малкия, а той нервничеше. Втори път аналогична ситуация, еми трети път просто нямаше сега ходя да си плащам сметката в друг офис. И не е проблема в бакшиша, аз също оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515

# 27
  • Мнения: 404
На мен това с рестото редовно ми се случва, но като отида да си плащам сметката на мобилния телефон. Единия път завършваше на  и...56ст. и направо ме попитаха да я закръглят ли на левче, че по-лесно се смята. При което аз  Shocked, но все пак не ми си разправяше пък и бях с малкия, а той нервничеше. Втори път аналогична ситуация, еми трети път просто нямаше сега ходя да си плащам сметката в друг офис. И не е проблема в бакшиша, аз също оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515
на мен също ми я закръглят.например сметката ми е 30.55 и те ми я закръглят на 31,но после си ми ги приспадат от следвашата сметка.

# 28
  • Мнения: 2 471
Нали знаете, бакшиш се дава - не се взима Simple Smile Поне аз така смятам

# 29
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
едва ли някой мисли обратното. то затова е и темата - за продавачите или каквито други са там, които си взимат/закръглят бакшиша. някой не чете. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт