Някой махал ли е бенки от лицето си?

  • 8 759
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 830
Леле ooooh! Дано да са се оправили нещата Peace
Наистина, и аз продължавам да твърдя, че работата с бенките е за ДОКТОР, и то добър! Опасна територия е това...


Направиха й операция и в момента е на химиотерапия. Peace
Надяваме се да се излекува и да забрави.


Дам.
Като влезна в Онкологията в Пловдив и е пълно с болни хора. Едва им намират легла.
Има деца, тийнейджъри, възрастни... Ужасно е. Cry
Повечето се лъжат, защото изглежда като малка, лека, козметична операция, ама до какви страшни последици може да доведе...
Не е препоръчително да се махат с разни бабини лекове, както и с лазер, защото няма как да се направи биопсия, а тя е много важна за определяне на вида образувание. Peace

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 00:36 от Estellia

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Estellia, абсолютно си права според мен и подкрепям безусловно това, което казваш!
Наистина самата операция не е нищо особено, при мен приключи за не повече от 10 минути, не беше болезнено даже и като ме пусна упойката. Изтърпях си 2-те шевчета на устната около седмица и толкова. Но какъв страх брах докато излезе резултата от изследването, пък да не се появи рецидив, което означава, че трябва да се изреже и част от здравата тъкан.... И това трябва да се направи наистина кадърно!
Късмет на майка ти и семеството ти и Бог да е с вас!

# 32
  • Мнения: 3 830
Estellia, абсолютно си права според мен и подкрепям безусловно това, което казваш!
Наистина самата операция не е нищо особено, при мен приключи за не повече от 10 минути, не беше болезнено даже и като ме пусна упойката. Изтърпях си 2-те шевчета на устната около седмица и толкова. Но какъв страх брах докато излезе резултата от изследването, пък да не се появи рецидив, което означава, че трябва да се изреже и част от здравата тъкан.... И това трябва да се направи наистина кадърно!
Късмет на майка ти и семеството ти и Бог да е с вас!

Благодаря, Мимс  bouquet Hug
С теб съм забелязала, че мислим много еднакво.  Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Estellia, абсолютно си права според мен и подкрепям безусловно това, което казваш!
Наистина самата операция не е нищо особено, при мен приключи за не повече от 10 минути, не беше болезнено даже и като ме пусна упойката. Изтърпях си 2-те шевчета на устната около седмица и толкова. Но какъв страх брах докато излезе резултата от изследването, пък да не се появи рецидив, което означава, че трябва да се изреже и част от здравата тъкан.... И това трябва да се направи наистина кадърно!
Късмет на майка ти и семеството ти и Бог да е с вас!

Благодаря, Мимс  bouquet Hug
С теб съм забелязала, че мислим много еднакво.  Hug


Вярно, вярно, и аз забелязах Laughing Hug
Само дето аз не си падам по парфюми с аромат на липа  Wink

# 34
  • Мнения: 354
Аз махах бенка от лицето и една от подмишницата , защото се разраняваше  Confused Отидох при лекар -  дерматолог онколог. Цялата процедура отне оклоло 20 мин. Едната бенка е рязана ( и изпратена след това за биопсия) другата е само горена. Вече мина повече от половин година от тогава и всичко е наред. Имам и други за махане, но не ми пречат за сега и ще си помисля дали да ги махам.
Цялата интервенция (преглед и отстраняване) ми струваше 30 или 35 лева не си спомням точно  Embarassed

# 35
Здравейте,
 и аз се измъчвам от много години от една бенка, по описание на Морска е същата- от ляво на брадичката, от която растат косми, които също изскубвам  Embarassed. Морска , неможах да видя махна ли я вече и ако не е тайна при кой доктор?

# 36
  • Мнения: 28
И аз имам една бенка на един пръст от сънната артерия на врата ми и от както се помня все съм я имала. Но през последните години се е уголемила, че и нещо като втори връх има и скоро се замислих да я махна. Ходя в една частна клиника заради розацеята си и последния път попитах за бенката. Ще ми я махнат, само дето ми препоръчаха да е през есента, най-добре през октомври, за да се избягва силното слънце. Естествено после ще и направят цитологично изследване дали е доброкачествена или злокачествена.  Мен досега не ме е притеснявала, ама взех напоследък много да я закачам като се мажа с крем по шията и някой път е доста болезнено.
Знам, че по принцип не трябва да се пипат много, да се раздразват бенките, защото могат да се изродят в злокачествено образувание и всячески се старая да не досягам моите, а те са доста  навсякъде по мен. Добре, че повечето са плоски, наравно с кожата и не ми правят проблеми.

# 37
  • Мнения: 1 554
Здравейте,
 и аз се измъчвам от много години от една бенка, по описание на Морска е същата- от ляво на брадичката, от която растат косми, които също изскубвам  Embarassed. Морска , не можах да видя махна ли я вече и ако не е тайна при кой доктор?

не ,не съм! смятам есента Peace

# 38
  • Мнения: 285
Здравейте, аз си махнах една бенка от бузата на лицето оперативно при д-р Петров в пластичната хирургия на 13-я етаж на медецинска академия. Процедурата не е сложна, но остана Огромен белег по вина на доктора, който не я беше зашил като хората и сега е като дупка релефно и 2 пъти по-голямо от самата бемка. Ходих след това при него да ме види защо не заздравява(а самата рана се оправи след 2 месеца #2gunfire) и той ми сложи някакви специални скоби,които бяха адски болезнени и ми обеща, че няма да има и следа,но не стана така. След това ходих отново и той ми каза, че можел още веднъж да ме среже и да ме зашие пак, но много ме е страх да не ме обезобрази още повече. Това е така прехваленият доктор от Пълна Промяна, но така и не пое отговорност за постъпката си. В нинакъв случай не ходете при него. А някой, който знае къде може и по какъв начин оперативно или не да се  премахне белегът, моля нека ми пише .Така съжалявам за извършената манипулация. Моля, помогнете с контакти на хирурзи, които могат да поправят грешката.Благодаря!

# 39
  • Мнения: 2 401
Защо е трябвало да я режат?

# 40
  • Мнения: 285
Ами, консултирах се с няколко лекари и те категорично казаха, че може да се появи отново или да се разсели, ако се третира с лазер примерно. Затова за да се премахне огнището трябваше цялата да се изреже, не само в повърхността.

# 41
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
не бих махла бенки , въпреки, че имам много  Close
имам такива, които ме дразнят особено, един лекар ми каза - ще ги махне, няма проблем. друг - ти да не си луда, няма да ги пипаш. всяка бенка е раково образувание, не бих рискувала за глупости да си докарам някоя беля.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 620
Да аз в Бургас при един билкар Камен се казва и съм доволна ,но той преценя дали ще я махне  Wink

# 43
  • Мнения: 7 418
   Не разбрах само,защо е опасно да се изскубват космите от бенки? Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 285
Космите е опасно да се скубят, тъй като кожата на бемката е особено чувствителна и може да се появи възпаление при най-малко дразнене като кървене или сърбеж. Препоръчително е космите изобщо да не се пипат, защото после растат адски бързо, но ако положението е трагично е по-добре да се изрязват и то не много дълбоко, за не не са навлиза в корена на косъмчето и съответно да не се травмира бемката.По-добре не пипай!

Общи условия

Активация на акаунт