Коя манджа свързвате с детството си?

  • 9 063
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Мляко с грис, борш, парфето от сладкарница Кристал  Crazy

# 16
  • Мнения: 2 471
Лелее, бях забравила за парфето, мляс

# 17
  • Мнения: 572
Чушчената манджа на баба и сърмите на другата баба. Меденките и масленките, бозичката и шоколад "Кума Лиса", бонбони "Лилия" и "Черноморец" и натрошените бисквити, напоени с нектар от кайсии. Не мога да забравя и Крем-карамела на мама, а също така и разните дребни сладки, които всяка събота мама правеше. А, да не пропусна и бухтите и мекиците...

# 18
Milinkite, pile6kata mandji4ka s kartofki, filijkata s liutenica i maslinki pasti4kite ,koito prodavaha na ygyla v sladkarnicata ukraseni s rozi4ka.Ehhhhh kolko otdavna be6e, a siaka6 e dnes  Wink

# 19
  • Мнения: 364
най много ми липсват бонбоните карамел - newsm45му

# 20
  • Мнения: 920
Домашната наденица на жар в детските ми години,лютеницата с хорото ,филийка с масло,конфитюр и сиренце с билков чай....
Лютеничката с хоро я бях забравила и филийката с масълце,ммммммм Crazy Crazy

# 21
  • Мнения: 1 165
прясното мляко в найлоново пликче с вкус на карамел... Rolling Eyes и още куп неща но това е първото което ми изникна в съзнанието,въпреки че не е манджичка.
А иначе ми липсват супичките и манджичките от прясно заколените пилета,които баща ми купуваше от животинския пазар всяка събота

# 22
  • Мнения: 2 591
като се замисля всичко, което приготвяше баба, беше страхотно - най-вече тутманика й, с ръчно точени кори... най-обикновената й картофена манджа също беше страхотна... а другата ми баба, все още прави страхотни родопски специалитети - баницата със спанак, сирене и ориз ми е най-любима...

бонбоните карамел-му, боже какъв деликатес бяха, бонбоните лакта и кръц-кръц... и това пусто прясно мляко в пликчета, и бисквитите Детска закуска или Ябълков цвят... и всичко беше толкова вкусно.... и реването с боза в сладкарницата Blush

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 12:27 от schneee

# 23
  • Мнения: 153
Постния зрял боб на прабаба ми (лека й пръст). Сварен в глинено гърне с киселец и джоджен, лук и магданоз... Винаги исках допълнително.

# 24
  • Мнения: 4 496
най много ми липсват бонбоните карамел - newsm45му

Срещат се все още. Името е друго, но имат същия вкус. Последно гледах в Пикадили, на закачалките при желираните бонбони в пакетчета.Hug

# 25
  • Мнения: 404
имаше едно топено сирене като едновремешния салам камчия:червено със сини надписи.....беше мнооого вкусно Heart Eyes

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Лютеничката с хорото и бонбоните Карамела Му ги има и сега.

Мил спомен са ми пресните плодови млека по 7 стотинки пликчето  Laughing И на баба манджата- печени чушки с доматен сос. И сега продължава да ги прави, но истинският им вкус е останал някъде в детството ми  Grinning Филия с мед и масло- цялата тайфа се прибирахме по домовете към 16ч, намазвахме по една дебела филия с мед и масло и се събирахме заедно да си хапнем.

# 27
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Млечния сладолед, който се продаваше между две квадратни вафлени корички - първата се поставяше в една формичка, напълваше се със сладолед и се поставяше отгоре втората, избутваше се цялата тази вкусотия с буталце. Еееееех, мили спомени  smile3518

# 28
  • София
  • Мнения: 38 500
Тия дни пак се сетих за лютеницата на прабаба ми - с много домати и захар.
И доматите от двора.
И черешите и кайсиите от дървото в двора.
И сладката и компотите.
Еех.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Направо се разчувствах като ви прочетох писанията и като се замисля твърде много неща за хапване свързвам с детството си.
Млечната каша на баба , ама с истинско мляко и домашно сирене.
Катмите и бухтите на баба, тортите и различните видове курабии на мама(колко много се печаха преди години различни сладки изкушения).
И онези странни и вкусни пържени кюфтета от училищния стол(много хляб имаше в тях ,но ми бяха адски вкусни).
И други вкусотии ми идват наум, но ще се спра защото всичко е много назад в годините и ми става тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт