От какви плодове мога да давам сок на 3 месечно бебе

  • 17 343
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
И аз не бих давала сокове толкова рано. Да не говорим за такова разнообразие от видове  Naughty
Захранването се прави бавно. Не може да му даваш толкова нови храни наведнъж. Особено, че някои от тях са силни алергени. Изчакай със соковете поне до 6мес. Дори и след това не можеш да му дадеш каквото си поискаш.
Искрено се надявам да не си получила тези напътствия от педито ви.

# 16
  • Мнения: 417
Аз бих те посъветвала да не даваш сокове. Бебчето ти е много мъничко!

 Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
На 3 месеца давай само мляко. А ти чети повече във времето за цедене на плодове...

# 18
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
От никакви, сокове най-добре след годинката да се въведат

# 19
  • Мнения: 221
От никакви, сокове най-добре след годинката да се въведат
Peace

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 328
Диня и грозде аз не смея да давам а ти се замисляш 
Изчакай малчо да порасне поне до 6 месеца за да не съжаляваш после че си избързала.
Според мен сокчетата са излишни защото напълват коремчето на детето и после не иска да приема мляко.

# 21
  • Мнения: 148
На каката и започнах соковете след като стана на 1 месец,по съвет на педиатърката.Първо от ябълка и морков,а после и от круша и грозде,докато стана на 1 година вече бях спряла да ги правя и бяхме минали на тези на "Ганчев" в кутийките.Сега с беба вече съветите на същата тази педиатърка са да изчакаме още.Вчера в консултацията,обаче имаше няколко наши връстници,които бяха ги почнали соковете.Така,че явно и по-рано и по-късно може.Аз лично този път ще изчакам.

# 22
  • София
  • Мнения: 672
До 8я дори 12я  месец не е препоръчително да се дават сокчета, тъй като са наситени въглехидрати, които обиват апетита на детенцето и засилват коликите (в най-добрия случай).
Незная какво кара педиатрите още да "препоръчват" сокчета  Shocked

# 23
  • Мнения: 150
По съвет на "компетентната" си /вече бивша педиатърка/ на 2 мес. започнахме със стандартното-ябълка и морков.Точно седмица.Седмица на ужасни колики.Спрях ги и до 5 мес. бяхме изцяло на кърма +АМ и коликите изчезнаха.Сега -вече на 6 мес. си позволявам на ден по 30-40 мл. ябълка,морков,круша,защото не забелязвам да му е неприятно, а и не проявява алергия.Все пак ни трябват и доза витамини за зимата.
Щади му стомахчето възможно по-дълго  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 104
Още ви е рано за сокчета. Хранете се с мляко. После цял живот ще пие сокове.

# 25
  • Мнения: 756
много е рано за сокчета-какъв ти е мотива да ти предлгаш?

# 26
  • Мнения: 534
леле момичета вие ме разбихте и ние сме на 3месеца и 22 дена и от няколко дена съм започнала да давам прясно изцеден сок от ябълка но няколко лъжички,по препоръка на педиатърката ни ,даже по нейните думи аз много съм се забавила с тези сокчета тя ги препоръчва от 2 рия месец  #Crazy След като прочетох толкова неща тук в различни теми даже мисля да ги прекратя напълно до навършване на 5-6 месеца.Вашите педиатри не ви ли карат да започвате с ранно захранване само нашата ли е такава? Thinking

# 27
  • Мнения: 5 183
Сега -вече на 6 мес. си позволявам на ден по 30-40 мл. ябълка,морков,круша,защото не забелязвам да му е неприятно, а и не проявява алергия.Все пак ни трябват и доза витамини за зимата.

Това 4е не му е неприятно, не озна1ава, 4е е полезно...
А витамините може да си ги набави от АМ. То е обогатено с витамини, минерали и желязо.

# 28
  • Мнения: 150
 Grinning ами да, моята бивша педи като се опита да ме скастри за тия сокчета , та виждаш ли как сега го объркахме детето..дрън,дрън...А то детето колики нямаше , а аз глупачката 2 дни давам сок...рев,рев.И до там. А педито за това е бивша. Да вземе да отвори поне в нета да прочете какви поразии правят с примитивните си съвети  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 5 183
Моят син, вече почти 6-годишен, така и никога не пропи сок, че и сега не го поглежда... Но се налива с вода, като невидял. Той и нея я пропи едва на дърти години. Не че не съм му предлагала, но той си искаше САМО мляко.

Общи условия

Активация на акаунт