Новата Наредба за обществения ред във ВАРНА

  • 10 301
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 572
Естествено, ще плащаш нощни на персонала, а парите ще калкулираш в цените на стоките.

ей то било много просто бе как не съм се сетила
ами като калкулирам аз веднъж , като си калкулира и този който ще ми я достави и който ще плаща още по една заплата , ти ще купиш ли нещо дето ще е 40 процента по-скъпо отколкото някъде другаде , щото аз не
ама като вземете да се изказвате ей така колкото да трупате публикации

# 91
  • Мнения: 601
Ти пък как  ги изчисли  40%  Shocked
една заплата в повече и хооооп  40 % по-скъпо. Старшни сте

# 92
  • Варна
  • Мнения: 535
Това с тази наредба е поредната простотия. За да работи един обект нощно време се изисква разрешение от общината, което се плаща, за нощен труд на доставчици и приемчици пак се плаща отгоре. Уж за облекчение на трафика, а дали не за събиране на допълнители средства от глоби и разрешителни  Wink
Няма как да се размине един обект да се зареди за 2 часа от всички доставчици....цяла нощ ще се мъкнат един по един. Не мога аз да пратя шофьор от Владиславово първо на центъра и после пак да ги върна и после обратно, защото някой решил, че обекта му трябва да бъде зареден за отрицателно време. Това е разход на време, гориво.....
И цяла нощ ще слушаме камиони, чалги, тръшкане, блъскане и кво ли не под прозорците ни. А какво ще каже общината в този случай за тишината която трябва да се пази след 22-23 часа. С тази си наредба ни нарушава спокойствието и правата на граждани.

# 93
  • Мнения: 1 572
Ти пък как  ги изчисли  40%  Shocked
една заплата в повече и хооооп  40 % по-скъпо. Старшни сте
честно казано се поизсилих с процентите признавам си, ама се ядосах като четох какви глупости са написани
като не искате да се зарежда през деня когато може и да сте навън , тогава търпете това нощем , аз не мисля че това е по-добрия вариант
а и на кмета това ли му беше сега най-важно , има толкова свинщина за изчистване в тоя град..............по-нататък спирам да коментирам

# 94
  • Мнения: 9 990
Не е номера Ние да Търпим-нито денем, нито нощем.Идеята е да спрем да Търпим.Гаражи-ц, няма ли условия за безшумна работа-ц, в жилищен блок в мазето или гаража-ц...

# 95
  • Мнения: 1 572
номера е че докато държавата ни се казва България ще търпим

# 96
  • Мнения: 9 990
не се знае   Laughing

# 97
  • Мнения: 1 572
Не е номера Ние да Търпим-нито денем, нито нощем.Идеята е да спрем да Търпим.Гаражи-ц, няма ли условия за безшумна работа-ц, в жилищен блок в мазето или гаража-ц...
а по тази логика за да не търпим не трябва да има магазини така ли , или да има ама да не се зареждат , и да няма и ресторанти щото наредбата е и за тях , тогава ще е голям кеф - по цял ден в градинките на раздумка че и по-евтино ще излиза

# 98
  • Мнения: 9 990
Да, в жилищна сграда не трябва да има, аз не искам да има, пречи ми.Като ми се весели, не е нужно да е във входа на блока, като пазарувам-има Била, Фантастико,Пикадили и т.н. Grinning
ПП, имаме гаражи отдолу, направени на какво ли не, пречат ми, не съм пазарувала нито веднъж от там, значи-не ми и трябват да са там.И "кафене" имаше-не съм сядала, ходя на Нормални места да се веселя  Grinning

# 99
  • Мнения: 1 572
аз също съм против гаражчетата особено тип пиански квартални свърталища , не визирам тях , аз говоря за заведения като хепи например или по-големите супермаркети / не пикадили /и .............а чакай малко къде пък има била и фантастико ти май не познаваш варна и не говорим на един и същи език

# 100
  • Мнения: 9 990
Аз съм мобилна, както съм във Варна, така съм и в СФ, положението под балконите е идентично. Mr. GreenВув Варна под балкона Няма магазин тип хранителен и е рай.Пикадили ми е на две крачки.Хепито , ако го преместят-не ме касае, ако искам там да ям, ще отида където и да е..
И няма значение, Варна ли е, Долно Нанагорнище ли е-все е проблем еднакъв.

# 101
  • Мнения: 1 572
ти изобщо прочете ли наредбата за кои улици става въпрос , защото говорим горе-долу за центъра на варна , познат ли ти е и положението не е толкова идентично
като си толкова мобилна спирай по-добре в шумен да пазаруваш че там и хепи има по пътя
аз съм аут от темата докато не ме е изхвърлил някой мод.

# 102
  • Мнения: 9 990
Темата касае не само Варна и НЯМА значение в кое каре ще важи наредбата.
Проблемът не е само на Варна, а за Хепи-права си-точно там спирам.По принцип Хепи е за това-да хапнеш на път, а не да ти е под балконите.
Ако щеш пиши, ясно е и защо.
Та-положението е Абсолютно идентично с центъра на Сф, а когато съм във Варна-именно в Център живея, та знам.По квартали смея да твърдя, че също е зле.
ПП.Имаше преди години една епопея, на една съгражданка, в центъра, която се бореше за премахването на Ужасен Ресторант под прозорците и. Tired

# 103
  • Варна
  • Мнения: 535
Това не е само в БГ. Отиди примерно в съседна Гърция и ще видиш под жилищен блок бензиностанция. Който иска да му е много спокойно и да чува само птички и пчелички и да се радва на тревичка да отиде в някой отдалечен квартал, тип предградие или на село.... Не може да се очаква от централна част на град да няма заведения или магазини в подблоковите помещения.
Тъпотията е че градът ни и централните улици не са предвидени за такъв трафик. Кмета вместо да се чуди ква простотия да роди, по-добре ще е да се замисли за разширение на улиците и осигуряване на паркоместа в централната част. Да вземе да усвои някой еврофонд, както примерно правят в румъния. Миналата година цяло лято правиха булевардите от 2 лентови 4 лентови. Това е част от решението, а не спиране на колите. Тя опашката пред КАТ както виждам не намалява......всеки ден все нови и нови регистрации.
Нещо друго, което можем пак да взаимстваме от румънците......има облекчения за нови автомобили, само и само хората да изхвърлят бараките и да се намали замърсяването. А при нас кво...аз с чисто новата кола плащам 3 пъти повече данък от чичкото с джугана....но това вече е друга тема, много се отплеснах, но все пак всичко е свързано

# 104
  • Мнения: 8 769
разширение на улиците и осигуряване на паркоместа в централната част. Да вземе да усвои някой еврофонд, както примерно правят в румъния. Миналата година цяло лято правиха булевардите от 2 лентови 4 лентови. Това е част от решението, а не спиране на колите.
И как точно да стане? Да се съборят кооперациите, построени на ръба на всички улици ли? Абе хора, като говорите по тези неща, мислете малко, кой ще е този 4 лентов път в презастроения центъра на града? Shocked Освен това, политиката на цяла Европа е точно спиране на автомобилите, особено в централните части на градовете и използване на алтернативни начини на транспорт. Целта е една-намаляване на замърсяването и вредните емисии, отделно облекчаване на трафика и по-голямо спокойствие.......ама тук нали всички сме специалисти по всичко, затова и безценни идеи с лопата да ринеш.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт