Новата Наредба за обществения ред във ВАРНА

  • 10 309
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 824
Давате ли си сметка колко работници ще минат да работят нощна смяна? А за нощен труд се плаща друг надник, нали? На кой ще му се хареса?  Simple Smile На работодателите едва ли.

А и не всичко опира до супермаркет или квартална бакалия - има магазини за перилни препарати, козметика - тях също ги зареждат.  Wink

А широкия център на Варна е от Чайка до автогарата  Laughing

Нощем няма ли да ви е шумно да спите?

# 46
  • Мнения: 11 747
Пина, а от кога ще стане това?

не знам, не помня дали казаха, учудвам се, че толкова се забави

Давате ли си сметка колко работници ще минат да работят нощна смяна? А за нощен труд се плаща друг надник, нали? На кой ще му се хареса?  Simple Smile На работодателите едва ли.

А и не всичко опира до супермаркет или квартална бакалия - има магазини за перилни препарати, козметика - тях също ги зареждат.  Wink

А широкия център на Варна е от Чайка до автогарата  Laughing

Нощем няма ли да ви е шумно да спите?

не е толкова страшно. Може зареждането да започва от центъра, като се извършва сутрин между 5 и 7 часъ. Като няма задръствания, ще отнема доста по-малко време. После другите райони на Ванра, които никак не са малко и също има много магазини. Така ще мине и без нощна смяна. Виждала съм пдобна схема на една стара работа и всъщност не е нищо особено.

# 47
  • Мнения: 230
Пина, а от кога ще стане това?

не знам, не помня дали казаха, учудвам се, че толкова се забави

Давате ли си сметка колко работници ще минат да работят нощна смяна? А за нощен труд се плаща друг надник, нали? На кой ще му се хареса?  Simple Smile На работодателите едва ли.

А и не всичко опира до супермаркет или квартална бакалия - има магазини за перилни препарати, козметика - тях също ги зареждат.  Wink

А широкия център на Варна е от Чайка до автогарата  Laughing

Нощем няма ли да ви е шумно да спите?

не е толкова страшно. Може зареждането да започва от центъра, като се извършва сутрин между 5 и 7 часъ. Като няма задръствания, ще отнема доста по-малко време. После другите райони на Ванра, които никак не са малко и също има много магазини. Така ще мине и без нощна смяна. Виждала съм пдобна схема на една стара работа и всъщност не е нищо особено.
На ден имам30-40 доставчика- Ще ги изпратя някой да им обясни точно как да се организират за 2 часа, и не само при мен, ами в още 150 обекта

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ellica, какво продаваш?
30-40 само за теб, а колко са като теб, представям си вече откъде идват задръстванията при вас. Даже много късно се е сетил кметът ви.
При нас са десетина, но не са всеки ден, някои стоки си ги зареждаме сами.

# 49
  • Мнения: 230
няма лошо че е сетил, ама да беше помислил и за другите подробности. Транспорт на работниците, Претенциите на комшиите, допълните разходи за заплати. Имам магазин за хранителни стоки с 6 човека персонал. Както и да го мисля не става. Тези хора са подписали договори за дневен труд, Как да го променя като дори още не е ясно откога точно влиза в сила. Те имат деца, които ходят на градина, училище, имат семейства и други ангажименти. Как се събира нов персонал за 10 дни. Аз също мисля че това е по- добре от една страна, но не става от днес за утре и трябва да е за целич град.

# 50
  • Мнения: 2 018
Чудя се защо трябва да зареждате всеки ден - не може ли да се направи разчет за няколко дни напред? Не може да не знаете колко стока продавате на ден. Не говоря за мляко и хляб - там трябва ежедневно снабдяване. И за какви 40 доставчика става въпрос?  Crazy  

pina и аз го чух доста отдавна (не от ТВ-то), но така и никой нищо не прави по въпроса, нито чувам да се коментира, та вече се чудех дали наистина ще стане.  newsm78

ellica, влиза в сила от 18.08.08

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чудя се защо трябва да зареждате всеки ден - не може ли да се направи разчет за няколко дни напред? Не може да не знаете колко стока продавате на ден. Не говоря за мляко и хляб - там трябва ежедневно снабдяване. И за какви 40 доставчика става въпрос?  Crazy   

Аз също се зачудих, какъв ще да е този магазин и стока от 40 различни места, които да трябва всеки ден да се зареждат, но не ми отговориха точно. Защото хранителните стоки ги знам много добре и освен хляб, мляко и малотрайни колбаси, другото не се зарежда всеки ден, а освен това в някои складове има доста разнообразен асортимент, от прахове, през парфюмерия, до олио, брашно, ориз и консерви. И всичко това от едно и също място, съответно доставчикът е само един.
Аз не мога да си представя как всеки ден се правят 40 различни заявки, но както и да е, може и да е възможно.

# 52
  • Мнения: 230
Чудя се защо трябва да зареждате всеки ден - не може ли да се направи разчет за няколко дни напред? Не може да не знаете колко стока продавате на ден. Не говоря за мляко и хляб - там трябва ежедневно снабдяване. И за какви 40 доставчика става въпрос?  Crazy   

Аз също се зачудих, какъв ще да е този магазин и стока от 40 различни места, които да трябва всеки ден да се зареждат, но не ми отговориха точно. Защото хранителните стоки ги знам много добре и освен хляб, мляко и малотрайни колбаси, другото не се зарежда всеки ден, а освен това в някои складове има доста разнообразен асортимент, от прахове, през парфюмерия, до олио, брашно, ориз и консерви. И всичко това от едно и също място, съответно доставчикът е само един.
Аз не мога да си представя как всеки ден се правят 40 различни заявки, но както и да е, може и да е възможно.
заповядай и ще ти покажа как може. Имам само 10 доставчика на мляко, 4 на хляб, 7на колбаси, 4 на цигари и т. н. Не мисля че това е тема но обсъждане от хора, които не са го работили. Приятна вечер.

# 53
  • Мнения: 1 572
тази наредба е супер гадна аз да кажа като търговец
кмета да беше поразчистил безобразно паркираните коли а не доставчиците , той как я мисли тая работа , кой ще плаща нощен труд на продавачите например дето трябва да приемат стоката , а на нас няколко фирми вече ни отказаха зарежданията , и какво правим сега - кефим се на майките с количките дето пак няма да могат да минават защото колите ще продължават да са качени по тротоарите
и нека тези които не са търговци и нямат идея как се реагира в такава ситуация да не се изказват "компетентно"

# 54
  • Мнения: 2 018
ellica , явно ти е супер зареден магазина! 
Само не ми казвай, че имаш и 5-6 доставчика за сирене, защото знам как се решава кое сирене е Елена, кое Добрич... и т.н.  Wink

# 55
  • Мнения: 230
Явно си много запозната, ама ме бъркаш с някой мога и литографираната тенекия на Елена да ти покажа. Но не е в това въпроса. Аз държа на това, което правя и за да продължавам да го правя не искам да ми се пречи и да работя въпреки системата, а заедно с нея. Между другото доставчиците ми на сирене са 3 Peace)

# 56
  • Мнения: 2 018
И къде има оригинално сирене Елена  Flutter

# 57
  • Мнения: 230
ами при мен Simple Smile. Обаче на лични

# 58
  • Мнения: 2 018
ами при мен Simple Smile. Обаче на лични

 Peace

# 59
  • Мнения: 804
Браво на Варна! Европейски град с европейски правила.
Мисля, че големите магазини няма да имат проблем, да му мисли Пешо с гаражчето. И доставчиците ще трябва да разберат, че те са обслужващи, а не обслужвани.
Не може вечно да се оплакваме. Наредбата е напълно адекватна. Всеки собственик да си намери решение. Като не иска да се бръкне за "нощна смяна" да си чака сам стоката.
То не може хем * в *, хем душата в рая.

Общи условия

Активация на акаунт