Мазната кожа и......

  • 11 777
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
Има и по-"меки" лосиони за проблемна кожа, не всички са с алкохол Peace
    Би ли посочила,кои,моля?

# 16
  • Мнения: 7 418
   TheNMaster,лимона не изсушава ли кожата?Все-пак,това е киселина! newsm78

# 17
  • Мнения: 5 001
  TheNMaster,лимона не изсушава ли кожата?Все-пак,това е киселина! newsm78
Питаха за свиване на порите.....
Плюс това е естествен продукт и не преизсушава.На мен ми действа страхотно.Свива,обезмазнява и омекотява кожата....

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Селма,лимона,хумата,триците имат подсушаващо действие,но не като продуктите съдържащи алкохол.
Спокойно се ползват от жени с нормална,смесена и дори суха кожа.

# 19
  • Мнения: 4 292
На мен от лимоновия сок започва да ми щипе на лицето.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 751
Има и по-"меки" лосиони за проблемна кожа, не всички са с алкохол Peace
    Би ли посочила,кои,моля?

Аз използвам това:
http://www.farmacia-internacional.net/tienda/images/sebiumagua.jpg

Много е нежен, а същевременно и матира леко и не ми стяга кожата, както спиртните лосиони.

# 21
  • Мнения: 5 001
На мен от лимоновия сок започва да ми щипе на лицето.
Ако го мажеш директно да- щипе.Ако е в маска(смачкан плод например) или в белтък - не щипе  Grinning
Пробвала ли си?

# 22
  • Мнения: 4 292
Пробвала съм лимон+мед. Горе-долу добре подейства, ама вярвай ми, максимално се изнервих като започна да капе по мен.  Crazy И реших да не повтарям.

# 23
  • Мнения: 5 001
Хи-хи-хи....това капе наистина....Пробвай някой път с белтък и лимон - не тече.

# 24
  • Мнения: 85
еххх момичета, момичета колко неприятно стана лицето ми ....винаги съм имала проблемна кожа,но сега вече като съм в третия месец  Flutter направо е пощуряло....незнам какво да правя....ситуацията е следната-в момента е много червено и раздразнено -едно такова болят ме папчиците малко...в момента ползвам garnier pure gel...мн е лекичък, но май не ми действа добре...страх ме е и на дерматолог да ходя че на тези които съм била все нямат решение за мен според тях всичко е от организма...но сега нито антибиотици мога да пия нито противозачатъчни...незнам какво да правя ,поне по някакъв начин да го подобря да не е така раздразнено и да не е така грубо....някоя от вас може ли да ми помогне с нещо което е ползвала и е била доволна -не говоря за акне-лосиони и тем подобни ,а за някое кремче хидратиращо или пак някое успокояващо било то и детско(нуждая се от съвет за подобряване на самочувствието толкова съм щастлива от бременеенето а същевременно съм отчаяна накъде отива''красотата ми'' Blush...благодаря предварително  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 001
Първо гледай да успокоиш кожичката си.Свари си лайка и като поизстине,натопи една кърпа,изстискай и сложи на лицето.Топи често кърпата.
Това си го прави по няколко пъти на ден,ако имаш време разбира се.Лайката успокоява....После пробвай някой бебешки крем....

Приятно бременеене   bouquet

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 12:24 от TheNMaster

# 26
  • Мнения: 85
благодаря ти това наистина е идея ...аз си правех с невен компрес но само един ...голям марзел ме е налегнал  Peace ще опитам

# 27
  • Мнения: 5 001
Сетих се,че можех да си замразиш чай от лайка във формички за лед.Когато имаш нужда,вадиш кубче и обтриваш с ледчето лицето.Много освежаващо и успокоително действа на кожата....И аз ще си направя,че го бях забравила това.....

# 28
  • Мнения: 146
Da se vklju4a i az s preporuka za kestenovi trici pri mazna i problemna sklonna kum akne koja - strahotni sa ne moga da si poznaq kojata otkakto gi izpolzvam redovno!!! Vsu6tnost izpolzvam gi dva puti sedmi4no. Drugoto koeto izpozvam e po4istva6t gel - reduvam Vichy, La Roche, Avene.. sled tova krrem pak na nqkoq ot su6tite marki. Kogato imam pup4ica Diacnel. Losioni ne izpolzvam ne mi se otrazqvat dobre na kojata - natovarva se i izglejda kato mrusna. Ot vreme na vreme pravq maska s huma i maska s hlebna maq. A ve4er za no6ten krem Retin Ox na Roc ili Myokine na Vichy ili grozdovo maslo. Ostava mi samo da se opravq s petuncata ostanali ot pupkite ina4e sum dovolna ot sustoqnieto na kojata si pri tezi griji.
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 4 751
Според мен най-добре е да си купиш някоя серия за проблемна кожа от медицинската козметика- гелчето, тоника и крема. Аз съм доволна от Авен и Биодерма, от Виши не съм. Веднъж седмично си прави маска глинена, може сама с хума да си бъркаш, и нещо за самите пъпки. На Амрита коректора за акне е супер и струва само 2 лв( аз разбрах за него от форума, всички са много доволни).
Бебешки крем не бих си сложила на твое място, някои са по-мазнички, а и имат друго предназначение.

Общи условия

Активация на акаунт