Забременяване след лапароскопия

  • 13 458
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 140
Моята лапароскопия е правена преди 6 год.
Забременях след интервенцията, дъщеря ми е вече на 5г и 6м.
Моя приятелка, роди миналата седмица, забременя с ин витро, след като се мъчи 5 г с инсеменация (правилно ли съм я написала  Embarassed newsm78). До последно вярваше че ще стане, нито за миг не се отказа, бебка се роди 3, 750.
Да и е жива и здрава.

Не се отказвайте имайте вяра и чудото ще стане. Hug

# 16
  • Мнения: 81
Правена ми е лапароскопия преди 4 години ...утре ме приемат да вадим бебка така,че не се притеснявай ..само имай търпение  Peace
Сигурна съм ,че скоро ще се похвалиш Hug

# 17
  • Мнения: 31
Мила аз забременях точно след тази манипулация още същият месец. Вярвам че и при теб ще се случи препоръчвам ти да посетиш калните бани в Кюстендил чудесно помагат при запушени тръби. УСПЕХ

# 18
# 19
  • Мнения: 23
Здравейте моми4ета,моят проблем е запушване ма тръбите.Сега ми предстои лапаро,много се претеснявам.Ако някой е с подобен проблем нека ми пише. Cry

# 20
  • Мнения: 19
polia_, не се безпокой за лапароскопията, а се успокой. По-важно е какво ще направи екипа в този случай. При мен се направи само оглед и после доктора ми каза, че нищо не са отстранили, без да има някаква причина, и така надежда само ин-витро (преди 13-14 г. 2 опита неуспешни) и сега съм с нормална първа бременност.

За това вярвай, че всичко е възможно и накрая ще се радваш на това, което се случва, така както аз.
Пожелавам го на всички от все сърце. Flowers Four Leaf Clover

# 21
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте моми4ета,моят проблем е запушване ма тръбите.Сега ми предстои лапаро,много се претеснявам.Ако някой е с подобен проблем нека ми пише. Cry
Кой лекар ще прави операцията?
Както Христина_Д е писала, много е важно какво ще направят по време на операцията. Иначе ще се възстановиш бързо.

# 22
  • Мнения: 1 183
Поля, не се притеснявай възстановяването след лапараспоията е много бързо. Аз на втората седмица започнах работа.
Моята лапароскопия беше на 06.02 и сега си чакам първия цикъл. Много ми е полезна темата! Благодаря!
Аз също съм много притеснена /знам че не трябва да е така/, но след три годишно ходене по мъките не мога да го преодолея.
Резултата от лапароскопията е, че нямам запушени тръби, нито ендометриоза - според лекара единствения проблем е била поликстозата.
Много ми се ще вече да стане бебето, но ме е страх!

# 23
  • Мнения: 56
polia_, и аз от вчера място не мога да си намеря, защото при хидротубацията този месец тръбите ми не пропуснаха изобщо, а миналия след закъснение от няколко минути и тогава докторите ме успокоиха че е спазъм, ама явно не е . Сега съм насочена за лапароскопия, но вече 2 дни не намирам смелост да се обадя на док., за да определи дата, но май и да чакам и да не чакам, то положението няма да се оправи от само себе си. Пиши ми ако искаш на лични къде ще  я правиш. Мен ме насочиха към МД , ама толкова лоши неща прочетох за там, че страха ми премина в ужас. Май не те успокоих много, но явно не сме нито първите, нито последните, на които се налага да минат и през това. Стискам палци и късмет.

# 24
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен!

Преди две седмици правих цветна снимка - и двете тръби запушени, само лявата нишковидно(както бе написано). Лекаря направи онази безнадежната физиономия, че е по - добре да се откажа, защото дори и да се направи при лапароскопията пластика на лявата тръба за в бъдеше дори и да станело нещо, то можело да бъде извънматочна бременност и т.н. Излишно е да ви казвам, че си изплаках очите и място не мога да си намеря - след 2г. ходене по доктори, след хистероскопия, за отстр. на полип, дето уж бил причината да ме закове с тази безнадежна диагноза...
Като ви чета ми връщате надеждата  и все пак мисля да се запиша в Плевен при Бързашки за лапароскопията(една моя позната ми го препоръча) моля ви да споделите, ако имате някакви впечатления от него!

# 25
лапароскопията не е страшна процедура и в повечето случай помага да излезнат проблемите наяве. Peace
страха от нея е повече, казвам го защото съм го изпитала. възстановяването е бързо и няма нищо притеснително. пожелавам на всички успех. Hug

# 26
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен,  Simple Smile

Вчера ми правиха лапароскопия и днес вече съм си вкъщи  Joy
Имах ендометриозна киста. Правят ми лапароскопия за втори път. Оказа се, че дясният ми яйчник и тръба са ОК, но левият има леко запушване на тръбата и след като отстраниха кистата, са отстранили и много малка част от него. Освен това докторът ми каза, че имам някакви сраствания между чревните бримки и малкия таз, което ако някога се налага ин витро ще бъде проблем.. Не искам да звучи като оплакване, ама хич не е лесно да сме жени!  Thinking
И такааа, всъщност ние искаме да имаме бебе...
Истински се надявам, че след лапароскопията ще успея да забременея. Чета постовете тук и се обнадеждавам.. Искам да мисля положително и да вярвам, че скоро ще станем родители.  baby_neutral
Някой дали знае има ли някакъв срок, в който заради упойката и др. не е хубаво да се забременява след лапароскопия??

Поздрави на всички!!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 17:10 от Ellina33

# 27
  • Мнения: 179
Намен ми направиха лапаро преди година и половина заради поликистозни яйчници и само на втория месец те отново се появиха,все ще се борим за бебе.но...още го няма.

# 28
Благодаря Ви,момичета,че се отзовахте!!!    bouquet
Но както вече писах 1-та тръба е отстранена преди 6 години,а другата е проходима след лапарото.Но проблема е,че фимбриалният апарат й е унищожен.Както каза лекарят:"Маркуч с дупка" Cry  И вече втори месец като си видя цикъла-реве ми се и се съдирам от рев  smile3514   smile3511
Наистина много съм Ви благодарна,че се отзовахте! Hug  Hug  Hug
Ако някой е имал или,за съжаление,има такъв проблем,нека сподели
Благодаря!!!  bouquet

P.S.:galisis,това е чудесно,да ти е живо и здраво и мноооооого да те радва!!!!
Как стана????
Благодаря!!!

# 29
може ли нещо да попитам?на 14 януари 2009 правих аборт  този месец  мъжът ми на няколко пъти свърши във мен може ли да съм хванала /

Общи условия

Активация на акаунт