Сливен - живот и работа

  • 5 615
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Пет години съм учила там, обичах го този град въпреки циганите, мутрите /които до сега не бяха споменати, но са емблематични за града/ и вятъра. Бях ученичка и ми беше весело, но сега не бих се върнала там, а и нямам сантименти отдавна.

# 16
  • Мнения: 466
Аз съм от София , но понеже съпруга ми е от Сливен , живях година и половина там . ....Еми ето ни и двамата сме вече в София Grinning На мен лично така и нищо не ми хареса в този град . За работата и заплащането , впечатлението ми е че шурубаджанащината е много важен елемент за просперитет

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Майка ми е от Сливен. Познавам го от дете. И сега ми се случва да "мина" от там - за по няколко часа. Не бих живяла там. Още по - малко пък - работила. Магазинче или рекламна агенция? Миличка, там с магазинче ще оцелееш, евентуално, без сигурност, и то на ръба, ако продаваш стоки от първа необходимост. Град му е само името. Всичко живо отглежда плодове, зеленчуци, кокошки и каквото изобщо е необходимо в двора в самия град. От всякъде можеш да чуеш грухтене и кукуригане... А което не става за двора - за какво са роднините и земите на село? Не че така ги кефи - ама като няма пари... Няколкото производства, които имаше - акумулатори, електрически крушки, стъкло, текстил - са съсипани от години. Работа, респективно пари няма. Не знам какво си представяш, че ще рекламираш. А още по - малко - кой си мислиш, че ще плаща рекламите...
За живеенето - ако мислиш, е лесно ще свикнеш да ти подвикват непознати на улицата и да те питат коя си, примерно, що са връщаш сига или къде ходиш, както и постоянно да получаваш нежелани и безполезни съвети от некомпетентни доброжелате...доброжелатили - при това, забележи, дадени с най - добри чувства, така че даже не можеш и да се разкрещиш или разсърдиш - ами, там ще ти е много добре. Ако не това е твоята среда - след няколко месеца ще избягаш с подвита опашка.

Разбира се, има и много прекрасни неща там. Карандила. Невероятните цветове на Сините Камъни - постоянно менящи се. Страхотни турове за катерачи. Най - вкусните праскови, които съществуват изобщо някъде. както и грозде, и домати. Но... Не знам, за мен лично това просто не е достатъчно.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 729
katiABV-лекинко се поуля в описанията си.Ти го изкара бетер село от най-изоставения край на БГ.Така образно описа за прасетата и кокошките,че си представих как в центъра,сред луксозните кафета се разхождат животни и се усеща тяхната миризма.Хората са любопитни като навсякъде в БГ.Ако си мислиш ,че в София съседката не те коментира,жестоко се лъжеш.Това,че не ти задава въпроса, е само защото не е успяла да те докопа Mr. Green. Незнам от къде си измисли
За живеенето - ако мислиш, е лесно ще свикнеш да ти подвикват непознати на улицата и да те питат коя си, примерно, що са връщаш сига или къде ходиш, както и постоянно да получаваш нежелани и безполезни съвети от некомпетентни доброжелате...доброжелатили - при това, забележи, дадени с най - добри чувства, така че даже не можеш и да се разкрещиш или разсърдиш - ами, там ще ти е много добре.
Компетентните съвети,винаги се дават,навсякъде в БГ.
Живяла съм 17г в този град.Има ужасно много минуси,но картинката, която ти се опитваш да му измислиш, е доста далеч от истината.

# 19
  • Мнения: 483
наведеш се ... камък
изправиш се .. вятър
обърнеш се ... циганин

така разправят
newsm10
hahaha
 Joy hahaha

# 20
  • Мнения: 483
Мечтая си аз.
Може би след 1-2-3 години ще имаме апартамент в Сливен.
Та ми е дошла някаква идея да се преместя там.
Да започна някакъв собствен бизнес. Магазинче или рекламна агенция.
От кратките ми посещения ми се вижда много спокойно и приятно.
Струва ми се, че в града има работа.
А вие как мислите?
Как се живее там?
Има ли работа?
Щом си мечтаеш, опитай да осъществиш мечтата си, независимо от вятъра, военните, циганите и камъните!
Евала!  Hug Успех!
Дано успеш и попътен вятър!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 38 498
Хм, много черно го описват някои.
Знам, че това е провинциален град.
Знам също така и за заводите на Мирольо там. И други производства.
И че има нормални хора, които работят и живеят там.
Магазинче - много зависи какво.
А за рекламна агенция - все ще се намери някой едни визитки и календарчета да си пусне на първо време.
А и у наше село в Младост си даваме съвети и се клюкарим.

# 22
  • Мнения: 654
Магазинче или рекламна агенция? Миличка, там с магазинче ще оцелееш, евентуално, без сигурност, и то на ръба, ако продаваш стоки от първа необходимост. Град му е само името. Всичко живо отглежда плодове, зеленчуци, кокошки и каквото изобщо е необходимо в двора в самия град. От всякъде можеш да чуеш грухтене и кукуригане... А което не става за двора - за какво са роднините и земите на село? Не че така ги кефи - ама като няма пари... Няколкото производства, които имаше - акумулатори, електрически крушки, стъкло, текстил - са съсипани от години. Работа, респективно пари няма. Не знам какво си представяш, че ще рекламираш. А още по - малко - кой си мислиш, че ще плаща рекламите...
За живеенето - ако мислиш, е лесно ще свикнеш да ти подвикват непознати на улицата и да те питат коя си, примерно, що са връщаш сига или къде ходиш, както и постоянно да получаваш нежелани и безполезни съвети от некомпетентни доброжелате...доброжелатили - при това, забележи, дадени с най - добри чувства, така че даже не можеш и да се разкрещиш или разсърдиш - ами, там ще ти е много добре. Ако не това е твоята среда - след няколко месеца ще избягаш с подвита опашка.

Разбира се, има и много прекрасни неща там. Карандила. Невероятните цветове на Сините Камъни - постоянно менящи се. Страхотни турове за катерачи. Най - вкусните праскови, които съществуват изобщо някъде. както и грозде, и домати. Но... Не знам, за мен лично това просто не е достатъчно.

господи къде е всичко това.щото в моя Сливен го няма.
има и лоши и хубави неща но това.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 5 710
Ако позволи авторката, много се интересувам от заводите на Миролио в Сливен.
Някой знае ли какво точно шият и детайли за това производство? Не успявам да открия сайт, който да ми отговори на питането, а се интересувам горещо. Освен, че слагат етикет Елена Миро на някои дрехи, друго какво шият... Голяма мистика, около тази фабрика, голямо чудо.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 729
Миролио Сливен,ако не ме лъже паметта тъче платове.Но може и да бъркам,те с какво ли не се занимават горките,че и вино правели Thinking

# 25
http://www.sliven.net/

http://sliven.start.bg/

 Бях две седмици в София по работа ... е мизерията в по голямата част на града е пълна  Sickбих живяла в този град само при много голяма необходимост !!!Циганите военните простащината са навсякъде не са само емблема на Сливен така че стига !А това за кокошките и други такива -мила ти в кой век си живяла в Сливен ?

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На мен също много ми харесва Сливен.....хората които познавам са изключително добри и възпитани,навсякъде има лоши хора,при нас в София да не говорим,като се има предвид ,че почти цялата провинция е събрана в столицата.
Единственото,което би ме притеснило е намирането на работа.

# 27
  • Мнения: 466
Аз мисля ,че тук не става въпрос за сравнение между София и Сливен или София и другите градове и села, то е ясно ,че София си е направо най кофтия град -по една проста причина , в София идва всеки от всякъде и почти никой не полага и елементарни усилия за каквото и да е/В много столични квартали например си изхвърлят боклуко от балкона - пък после бат бойко не чистел  Mr. Green /.По въпросът за кокошките и доматите -действителността е следната - добре че са бабите и дядовците по селата да гледат стопанство и да пращат манджа и зимнина иначе няма как барчетата по центъра да са пълни по всяко време от деня .
а за собствен бизнес хм Thinking аз лично не бих пробвала - масово хората се стремят да им излиза без пари .
Мъжът ми щеше да почва работа в една дърводелница , рекламата глашеше отлично заплащане- познайте колко 250,00 лева  Mr. Green това става лятото на миналата година

# 28
  • Мнения: 7 430
Ако позволи авторката, много се интересувам от заводите на Миролио в Сливен.
Някой знае ли какво точно шият и детайли за това производство? Не успявам да открия сайт, който да ми отговори на питането, а се интересувам горещо. Освен, че слагат етикет Елена Миро на някои дрехи, друго какво шият... Голяма мистика, около тази фабрика, голямо чудо.

За да не разводняваме темата, ако искаш ще ти кажа на лични каквото те интерисува за Миролио Wink

Иначе, аз живях 4г. в Канада и като решихме да се връщаме окончателно имахме възможност да отидем във Бургас, но предпочетохме родния Сливен Heart Eyes
Няма да напиша нищо ново като кажа, че града наистина е спокоен...
Имаме си и ромЧета и военни и ветрове и камъни и каракачани  Grinning Работа също, но както написаха някои мащабно заплащането не е никак добро  Confused Говоря за работа в магазин например.
Познавам хора, които взимат и 200лв и 2000лв. че даже и по 5000лв.
Това за кокошките и прасетата искрено ме разсмя Joy

Все пак пожелавам ти да дойдеш да опиташ и самата ти ще разбереш дали ти харесва или не Peace Ако не го направиш, няма да знаеш какво е...
Пожелавам ти късмет и ако искаш да питаш нещо конкретно - съм насреща Hug


заповядай в сливенската тема   Peace

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 15:48 от Дидка КОДЖАБАШЕВА

# 29
  • Мнения: 924
Почти от 10 години живея  в Сливен. Много хубаво ,чисто и спокойно градче. Харесва ми ,даже повече от родния ми град Стара Загора. Проблем имах само с намирането на работа  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт