Хомеопатия и бебета

  • 2 954
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 925
Meg1, благодаря ти!   bouquet

# 16
  • Мнения: 5 500
AFRODITA,

Пишеш, че твоите дечица друг лекар освен хомеопат не познават, та да попитам:
В момента съм пред дилема - ясно, е че бебчо го поема моя хомеопат; дето се вика, това дете от зигота беше отгледано само с хомеопатия, ОБАЧЕ
- нали все пак трябва да го запиша при педиатър (ако не друго, поне болнични да ми пуска)
- ама пък хич не ми се иска да лъжа човека или ясно да му кажа, че просто го използвам за "вход" към умопомрачителната ни социална система...

Ти как постъпи?
Записани са при личен лекар. Не мога да ти разбера притеснението, ти не си длъжна да се отчиташ на личен лекар и педиатър за нищо newsm78 Водила съм ги при него на мерки и теглилки, това е. Друго личния лекар за моите деца няма право да се интересува, нито от какво и дали са боледували, нито как съм ги лекувала. Какво точно те притеснява Thinking ЛЛ си взема от касата парите всеки месец, нали? Какъв му е проблема, след като въобще не го ангажираш със себе си? Ще ти пуска изследванията, когато му е време на 6 м на 1.6 г, на 3 г., това му е задължение, ще ходиш за направления, ако са ти нужни, това ти е правото Peace.

# 17
  • Мнения: 60
и моят син е на хомеопатия отпреди да се роди.
за първия му преглед хомеопата ни дойде в къщи. бебето беше някъде на 20 дни.
синът ми е записан при педиатър, който ни беше препоръчан от хомеопата. така че като ходим на консултация просто се мерим и се пускат изследвания.

# 18
  • Мнения: 236
и при нас може да се каже че мъника ходи още от преди да се е родил Grinning...но нашия хомеопат каза още да изчакам да ходим....разбира се ако има нещо отиваме...
цялото ми семейство ходим при хомеопат и сме много доволни....започнахме покрай баткото...който много боледуваше...и се чудех вече какво да правя...той е на хомеопатично лечение вече 1,6 м ....педито и ние я ползваме само за мерене,теглене.......дано и за в бъдеще е така

# 19
  • Мнения: 925
При мен засега опитът с хомеопатия не даде задоволителни резултати, но не мисля да прекратявам да опитвам Simple Smile В другата тема с въпроси към Александър съм обяснила какъв е случаят и чакам отговор и съвет...Много се радвам, като чета, че при много от вас и дечицата ви хомеопатията е дала добри резултати. Вярвам, че и при мен ще е така, вероятно просто не сме попаднали на подходящ човек или има нещо друго ненацелено Simple Smile

# 20
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А на мен една хомеопатка ми отказа докато детето не навърши 1 год.
Защо Shockedне мога да повярвам, че може да има логично обяснение newsm78? Моята само като видя малкия на живо на 9 дни му каза типа, а той спеше Mr. Green

  Едно от обясненията е, че е постъпила правилно - не е искала да поеме излишна отговорност, правилно преценявайки възможностите си.
  Иначе няма никакви пречки, но всеки трябва да се простира до възможностите си, опита си и нивото си на компетентност.
  Един опитен хомеопат може да предписва и вътреутробно - сиреч на бременната, която има проблеми, стрес и т.н. се предписва хо л-во, което решавайки проблема и, предпазва и плода.

# 21
  • Мнения: 2 282
- нали все пак трябва да го запиша при педиатър (ако не друго, поне болнични да ми пуска)
- ама пък хич не ми се иска да лъжа човека или ясно да му кажа, че просто го използвам за "вход" към умопомрачителната ни социална система...
Лекуваме се само хомеопатия, откакто последния ни прекрасен педиатър прекрати работа със здравна каса. Та тогава отидохме при ново джипи (цялото семейство), едната и специалност е педиатрия, обясних и, че като цяло се лекуваме с хомеопатия. Но не споменах, че няма да я слушам изобщо Simple Smile От време на време се налага да ходя при нея, заради болничните. Като види болно някое от децата, предписва ми нещо възможно най-щадящо, и аз избирам дали да го дам или не Simple Smile Гледам да не наранявам самочувствието и, а и тя е доста разбрана и мисля, че е съвсем наясно с нещата - днеска ми написа рецепта за нещо подсилващо имунитета (не че имаме нужда, ама все пак хремаво дете и показах) и дори не ми я даде накрая  Joy
Наистина е необходимо да имаш педиатър - заради мерки и теглилки, направления, болнични, а освен това, ако е разумно подбран, може да разчиташ на него за съвети за храненето на бебето, може да окаже огромна помощ при първите проблеми с кърменето. Но е хубаво да имаш едно наум и да не се доверяваш на сляпо, че някои (за жалост, част от тях и млади) още живеят в социализма, и съвсем  censored препоръчват захранване на 3тия месец или отбиване на 6тия. Така де, нали майката трябва да се върне да стори живота нов на 7тия месец...

# 22
  • Мнения: 3 869
Наистина е необходимо да имаш педиатър - заради мерки и теглилки, направления, болнични, а освен това, ако е разумно подбран, може да разчиташ на него за съвети за храненето на бебето, може да окаже огромна помощ при първите проблеми с кърменето.
Сагласна  Simple Smile Макар че за храненето и кърменето разчитам на други хора, слава Богу, че ги има! Избрах педиатъра по два прости критерия - да ми е наблизо, така че и без кола/транспорт да стигам дотам и да не е настойчив за ваксините. Бих го описала като "шматка" - дава ми разни съвети, ама по-скоро ей така, както ги дава на всички. При мен от едното ухо влязло, от друго излязло. Благодаря му и така до следващия път  Mr. Green А на хомеопата звъня за всяко малко нещо  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт