чипите носленца

  • 4 182
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Вярно ли е че на чипоносите бебета им се стиска нослето от двете страни, та да не стане гамбесто. Днес майката на една приятелка ми го каза, но аз вече от това прави онова прави вече ми омръзна. Та кажете правили ли сте такива ритуали да му се събере носленцето да не му е широко.

# 1
  • Мнения: 511
Оооооох,това е поредната простотия!!! #Cussing out

# 2
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Моята щерка почти няма нос, та било то и чип, иначе е доста интересно каква е логиката  newsm78. Носът е хрущял не ми се вярва да окажеш, кой знае какво влияние върху него, като го стискаш  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 334
Оооооох,това е поредната простотия!!! #Cussing out

И аз така мисля  Stop

# 4
  • Мнения: 2 374
офф това са пълни глупости,изобщо не вярвам на такива измислици.

# 5
  • Мнения: 1 104
Не вярвам в подобни неща. И аз и дъщеря ми сме с чипи носове...природа. Какво да се прави.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, и свеки е стискала носа на мъжа ми, ама ефекта си го вижда майче само тя  Crazy. Сина ми също е с чипо носле, но и през ум не ми е минавал да го стискам  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 335
 ooooh!Какви са тези глупости newsm78

# 8
  • Мнения: 96
Хихихихихи  Joy
Как ги измислят само тези глупости?!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Това го чувам за първи път Laughing

# 10
  • Мнения: 373
Shocked малко се притесних от прочетеното, но пък който го е измислил сигурно  е имал основание.Ние все пак не сме негроидна раса и не ни е заложено в гена такъв тип плоски носове......

# 11
  • Мнения: 8 769
Ще се наложи да слея темата с онази за бабините деветини.....

# 12
  • Мнения: 1 341
За първи път чувам такова нещо. Дъщеря ми е с чип нос, но дори и през ум не ми е минавало да го стискам. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 062
 newsm62 не, не е вярно.

# 14
  • Мнения: 4 753
Чула съм я тази глупост, че даже са ми я прилагали...  Crazy  А на мъж ми са му връзвали краката, за да са прави... Оня ден обаче, някаква умна комшийка, накарала свекървата да вържат сина ми (на 7 месеца, едвам си седи сам на дупето) с коланите на количката, толкова стегнато, че да му държи гръбчето изправено... Като разбрах, лошо ми стана, та свеки го отнесе...

# 15
  • Мнения: 206
Поредните бабини деветини.  Joy Joy Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 39 812
Поредната част от бабините деветини.
Дияна като бебе беше с доста чип нос. Не съм я стискала, мачкала и т.н. Сега носа й е нормален.
Алекс прилича на нея, но не е чак с толкова чип нос. И него няма да стискам Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
Като чета поредната подобна щуротия направо ми настъхва косата  #Crazy. В кой век живеем...
Това си е ген и с пощипване нищо не можеш да промениш  Peace
Прилича ми малко на лепенето на щръкналите ушенца, за да се приберяли  Crazy

# 18
  • Мнения: 9 973
свекито ме караше,ама бързо я отсякох

# 19
  • Мнения: 2 197
За пореден път: не можеш да промениш генетично заложения външен вид на детето. И да го стискаш и да го вържеш и да го лепнеш - ефекта е нулев.
Shocked малко се притесних от прочетеното, но пък който го е измислил сигурно  е имал основание.Ние все пак не сме негроидна раса и не ни е заложено в гена такъв тип плоски носове......
Имал е основание да си прочете отново биологията за ... клас (в зависимост от годините си, ние сме го учили в 8-ми). А българин с негроиден нос не съм виждала.
Само определението гамбест не го разбрах, но сигурно е нещо страшно.
По мои наблюдения болшинството бебета и малки деца са с чипи носове. С течение на годините се оформят. Моят нос също е бил чип. В момента изобщо не е нито чип, нито гамбест (предполагам, че е нещо широко). Дъщеря ми няма чип нос и досега не се е променил кой знае колко, ще видим нататък.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Направо да се сложи щипка за плуване, то горкото ще се научи да диша само през устатата.

Дали може да се повлияе на формата на нослето стискане и мачкане - съмнявам се. Доста африкански племена /и не само африкански/ променят външността на бебета и децата, но с доста по-драстични методи от стискане. Такива методи са например, сллагане на тежести за да се удължат ушите или халки на вратлето и подобия.

Моя нос е стискан от майка ми, но развалих цялата красота на 5 години, като се изтресох от катерушката по нос  Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Оле-ле  ooooh! какви са тези дивотии пак бе хора. Повечето бебчета са с малки, чипи нослета, по-късно се оформят. Както и да го стискаш няма да избягаш от гените  Peace

# 22
  • Мнения: 2 132
Ама че глупост newsm78

# 23
  • Мнения: 583
Чула съм за подобни "процедури", но не ги практикувам. Не намирам смисъл в тях.

# 24
  • Мнения: 259
За пръв път го чувам и не мисля, че ще има някакъв ефект. Това си е ген.

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не мога да правя такива неща Joy

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Чудя се да се смея ли,или да плача...... #Crazy newsm78

# 27
  • Мнения: 5 393
 ooooh! ooooh! ooooh!

По темата- нищо не съм му правила на носа. Какъвто- такъв. Все още е чип.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм го чувала.Жалко.А дали на дете почти на 3г ще стане...... Wink Laughing

# 29
  • Мнения: 645
А ако поискам нослето да е чипо, примерно, пък то не е?! Какво трябва да направя?  newsm78
Не вярвам на подобни неща. Просто въпрос на ген.

# 30
  • Мнения: 9 814
 ooooh!
Ооооох, това за сутрешна тема ми дойде в повече!

# 31
  • Мнения: 3 205
Освен че ще си травмираш детето, друг резултат няма да получиш  Crazy А и повечето бебета са си с малки щръкнали нослета, макар че после като пораснат, носовете им нямат нищо общо с чипото.
То ако ставаше толкоз лесно, негрите едва ли щяха да са масово чипоноси. Мислете, бе хора.

# 32
  • Мнения: 2 960
Вярно ли е че на чипоносите бебета им се стиска нослето от двете страни, та да не стане гамбесто. Днес майката на една приятелка ми го каза, но аз вече от това прави онова прави вече ми омръзна. Та кажете правили ли сте такива ритуали да му се събере носленцето да не му е широко.
малееееее ooooh!не му стискай не детето нослето!!!Това са глупости... hahahaгамбесто Joy Joyуби ме!!
а  под " чипо носле"не разбирам широко....чипото носле си е сладко и много по сладко от другите!!!И синът и щерка ми/която вече е извън бебешката възраст /са с чипо носле...ама то е толкова красиво и е прибрано...в никакъв случай не е широко Rolling Eyes!!!Но незнам ти какво разбираш по чипо носле!!!

# 33
  • Мнения: 298
Не си "тормози" детето,ако му е чипо нослето то е защото така трябва.Другото са бабини деветини.
И мъжа ми и дъщеря ми са с чипи носове,но пък са много готини.

# 34
  • Мнения: 336
Аз съм заявила, че сина ми няма да бъде подлаган на подобни дивотии. Видя ли, че някой му го причинява тежко му и горко. Бързо "отрязвам" подобни съветници те да си се щипят където искат. Детето ми не е гумено. Ох отнесох се ама много ме ядосват подобни щуротии.

# 35
  • Мнения: 2 960
ама те всички бебета са чипоноси ,бе!!!какъв е  проблемът???

# 36
  • Oslo
  • Мнения: 659
Чудя се да се смея ли,или да плача...... #Crazy newsm78

И аз.... от гените не можем да избягаме!

# 37
  • Мнения: 5 183
Не съм го чувала.Жалко.А дали на дете почти на 3г ще стане...... Wink Laughing

 Wink Mr. Green Направо с щипката за плуване  Joy

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Глупости са това, колкото щръкнали уши, като ги лепиш за главата с лепенки, ще се изправят.

# 39
  • Мнения: 31 277
Всеки говори някакви глупости, вярва си, че и убеждава другите в тях. hahaha

# 40
  • Мнения: 8 999
Всички бебета се раждат чипоноси. Аз, поне досега, не съм чувала някое бебе да се е родило с голям и гърбав нос.
Това са пълни дивотии.

# 41
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 686
 Joy Joy Joyбабини девитини!

# 42
  • Мнения: 780
Даааа, на дъщеря ми нослето е малко широчко и леля и искаше да я защипва със щипка за простиране Laughing.Стига, това са глупости!Радвай се на детенцето и не се връзвай на подобни приказки.  bouquet

# 43
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
 Joy,току виж от чип станал остър с тая щипка......... hahaha

# 44
  • Мнения: 2 479
Чувала съм и аз тази теория... Laughing Joy. На мен пък ми харесват чипите нослета Wink.

# 45
  • Мнения: 239


 Joy Joy Joy

Хора няма ли за какво друго да се притеснявате.
Нали ти е живо и здраво детенцето.Радвай му се и спри да му стискаш нослето. Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 7 203
Полудяхте вече, ей!

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всичко е възможно.
Само трябва време и натиск.

Няма да пускам снимки на традиционните крака на японките.
Разчитам, че може да питате Гугъл.

# 48
  • Oslo
  • Мнения: 659
Всичко е възможно.
Само трябва време и натиск.

Няма да пускам снимки на традиционните крака на японките.
Разчитам, че може да питате Гугъл.

Или на вратовете на жените и половите органи на мъжете от кои племена бяха..... newsm78 - забравих. И в двата случая се достигат безумни дължини за сметка на дебелината, гадно е!

# 49
  • София
  • Мнения: 618
И аз като бебе съм била със шапка, за да не ми щръкнат ушите .... ама да не пускам снимки от резултата  hahaha

# 50
  • София
  • Мнения: 23 102
Нашата принцеска е чипоноска. Няколко бабки ми подмятаха, че трябва да и пощипвам нослето от двете страни, но така и не разбрах защо, пък и не ме интересуваше, защото предполагах, че е някаква простотия! А нослето й е толкова сладко  Hug

# 51
  • Мнения: 354
Благодаря ви момичета за отговорите, направо ме развеселихте, не че ме впечатляват много такива изказвания ама аз да си проверя, какво ще кажат мамите от форума, че това е най достоверната информация  Peace

# 52
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Това не го бях чувала  Laughing hahaha

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 529
Всичко е възможно.
Само трябва време и натиск.

Няма да пускам снимки на традиционните крака на японките.
Разчитам, че може да питате Гугъл.

Или на вратовете на жените и половите органи на мъжете от кои племена бяха..... newsm78 - забравих. И в двата случая се достигат безумни дължини за сметка на дебелината, гадно е!

Уцелихте десятката!!! Постоянство и упорство му е майката!!!  Heart Eyes Laughing

# 54
  • Мнения: 121
От трън, та на глог.......  ooooh!

Тая вечер само някакви щури теми  Sick

Ми те в родилното барабар с пъпа да вземат да им защипват и нослетата, та така за всеки случай да не вземат да мязат на прасенца като порастнат...  Mr. Green

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Споменатата техника ще влезе в списъка ми заедно с къпането на бебето със сол, повиването за прави крака и носенето на шапка против щръкнали уши.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 106
Да, и свеки е стискала носа на мъжа ми, ама ефекта си го вижда майче само тя  Crazy. Сина ми също е с чипо носле, но и през ум не ми е минавал да го стискам  Rolling Eyes

Същата простотия и при нас.
И мен ме караше свеки да дърпам носа на бебето, ама й казах да си дърпа тя нейния Crossing Arms
Какво по-сладко от едно чипо носле, защо да го превръщам тенденциозно в клюн ooooh!
Да не говорим какъв трябва да ти е акъла да ги стискаш тия меки хрущяли по бебешкото лице.

# 57
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 605
Това е поредната глупост, разпространявана от агенцията ЕЖК. И двете ми дечица са чипоноси, но не съм им стискала нослетата - само ги ЦЕЛУВАХ.

# 58
  • Мнения: 175
Споменатата техника ще влезе в списъка ми заедно с къпането на бебето със сол, повиването за прави крака и носенето на шапка против щръкнали уши.

 Joy
Само да допълня и подстригването гола глава за сгъстяване на косата.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
абе.....пълни глупости Joy

# 60
  • Мнения: 27 524
Нито стискането на носа го свива, нито лепенето на ушите ги прави да не са щръкнали, нито повиването прави краката прави. Всичко това са митове и заблуди. Всички бебенца се раждат с топчести и чипи нослета, за да могат да дишат, когато сучат и са притиснати в гърдата. След това носът се променя и никакво стискане няма да повлияе на това. Така че - нито мъчи бебето с такива глупости, нито им вярвай  Wink

# 61
  • Мнения: 115
голяма глупост Joy Някои се правят на големи умници. Да им стискаме носа...да си стискат мозъка тез празноглавки Wink Наистина бабини деветинини

# 62
  • Мнения: 2 960
абе тази тема е достойна за hahahaзлатна малинка...тъпотия до шия  #Crazy  Joy

# 63
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз пък харесвам чипи нослета Mr. Green
Иначе по темата - пълна глупост Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 502
чувала съм го това, но не съм го прилагала на дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт