Как се справяте с напълняването при децата си?

  • 21 024
  • 230
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 967
Гроздоват захар е плодова. Все едно че правиш сама такова млекце на детето - взимаш кисело мляко, малко ябълково пюре и сок от грозде да стане по-сладичко - това е. Сега, ако се тъпчеш по цял ден с грозде, сигурно ще качваш килца, но иначе плодовата захар идва от плодовете и е полезна за организма.

Много по-гот е естествено да консумираш естествен плод, но.....

# 166
  • София
  • Мнения: 17 414
В магазините дори вече продават и фруктова захар. Купих един пакет за Иво, но още не съм го отворила и нямам мнение.

# 167
  • Мнения: 2 708
Радмила, Бърди   Hug Hug Hug

Знаех си, че е нещо очевидно но..... Sad

Нищо, така вече ще си знам, благодаря ви много.

# 168
  • Мнения: 804
Днес бях в Южния парк и заради тази тема гледах какво хапват децата. 
Уплаших се!
Тук пишете, че бабите са виновни. Не са!
Виновни са навиците, които майките създават заради собственото си спокойствие.
Видях деца (с майки) които похапват царевица от казан в който една леля бърка с потните си ръчички (незнайно къде се е почесала преди това), видях деца (с майки), които доволно се тъпчат с пуканки, зрънчо и други екстри, видях и татковци, които гордо пояха едногодишни наследници с бира...
Абе, много неща видях и си мисля, че всичко е въпрос на култура на хранене и култура на живот. Не го ли разберем, ще се превърнем в нация от дебели, болни непукисти.
Съжалявам за острия тон, но се уплаших от безгрижие и безхаберие...
В сравнение с това което видях - бабините баници са най-перфектната храна.

# 169
  • Виена
  • Мнения: 725
И аз имам проблем с килограмите на моето момиче  Rolling Eyes.На почти 8 години е,а тежи 42 кг. Sad.Тя си върви пълничка още от малка.Въпреки,че се роди 2.700,бързо навакса в първите месеци.Имаше дълго време жълтеница и заради това я тъпчеха с глюкоза.Наддаде много бързо.Съжалявам,че навремето,си нямах и понятие от здравословно хранене Sad.Тъпчех я с какво ли не.Пиеше страшно много сокове,мляко с бисквити и захар...Всичко и се отрази много зле.Тук по принцип се старая да и създам някакъв режим,но приберем ли се в БГ и всичко свършва.Сега на последното прибиране качи 3 кг.Говоря и много,но тя или се прави,че не ме чува,или ми се сърди.Просто не може да разбере все още ,че след време теглото ще и е голям проблем.Мислим да ходим да и правим хормонални изследвания.По принцип изразходва страшно много енергия,но не отслабва.Явно и повече хапва,или се храни неправилно.Много е кофти,защото малкият ми син пък е слабичък и много обича сладко,да не кажа,че почти само глупости яде.Няма как да не купувам заради него.Много ми е трудно,но след,като прочетох доста от мненията,ще се заема много стриктно със здравословното хранене и на двамата,макар той и да няма нужда...

# 170
  • Мнения: 3 271
Бабилия, моите могат да бъдат видени да ядат пуканки от пликче, домашни, изпукани от царевица Simple Smile Свикнах ги така, за да купуваме от онези по градинките, които са със супер гадни мазнини и много сол. Иначе аз към царевицата, респективно пуканките нямам нищо против.
Радмила, сурови ядки със сушени плодове и на нас ни е любимо хапване за навън  Peace

# 171
  • Мнения: 967

Сега се сетих за това сладко на St. Dalfour, което го има в Пикадили и е абсолютно органично - 50% плодове, 49% концентриран гроздов сок, пектин и лимонов сок. Това е сладкото, което ям с ръжена филийка хляб. Дъщеря ми не обича сладко или мед, така че не мога да я възторгна, но може за вашите деца да е вариант.

Millena, а значи ли, че  пуканките са полезни или поне не вредни? За това никога не съм била сигурна.

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 12:00 от radmila

# 172
  • София
  • Мнения: 17 414
Много е кофти,защото малкият ми син пък е слабичък и много обича сладко,да не кажа,че почти само глупости яде.Няма как да не купувам заради него.............ще се заема много стриктно със здравословното хранене и на двамата,макар той и да няма нужда...

Не го приемай на нож, но докато разсъждаваш така, ще имаш проблем с теглото на децата си.
Какво значи няма как да не купуваш боклуци на сина си, защото е слабичък??? Ами тя и сестра му е била слабичка преди да я почнеш с боклуците, нали?
Здравословното хранене не цели децата ни да отслабнат, а да са здрави и да се хранят добре, а не с боклук.
Моля те, не ми се сърди, че така рязко говоря, но имам чувството, че със сина си правиш абсолютно същата грешка като с дъщеря си. Освен това приемаш лошите храни за вредни само, ако от тях се пълнее. Ама не е така, боклуците са си боклуци и дори да нямат отражение върху децата ни сега, със сигурност в бъдеще ще имат.

Успех със задачата  Hug и пак те моля да не ми се сърдиш.

# 173
  • София
  • Мнения: 62 595
Лошите храни им променят цялото функциониране на децата. Напълняването е най-"невинната" последица. С времето се променя и функционирането на ендокринната система, а без нея сме наникъде. Функцииите на мозъка също се променят негативно. От консервантите, оцветителите и разни други добавки децата стават като наркоманите - мозъкът им свиква с всичко това и го търси.
Предпочитам да изяде 2 пържоли, отколкото един пакет чипс. И сланина, ако иска да яде.

# 174
  • Мнения: 967
Да не говорим как се счита, че разните му там стабилизатори и оцветители могат да бъдат канцерогенни.

Мярнах някъде тема за желираните бонбони от рода на Харибо. Моето най-голямо притеснение е заради желатина вътре. Както се знае, желатина се приготвя от животински кости, заедно с костния мозък. Спомняте ли си преди време болестта "Луда Крава". Тогава се подмънкваше, че би могла да се промъква и чрез желатина. Слухове, които бързо бяха потушени от хранителната индустрия, тъй като желатин има в много готови продукти.

Много повече се притеснявам от тези неща и честно казано съм по-навита на шоколад за детето отколкото нещо незнайно какво.

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз се сетих за желатина, но не го написах в онази тема да не ги шашкам. А и нямаше да разберат за какво става въпрос. Майките са вкопчени в тези бонбони също толкова, колкото и децата. Дай му нещо да млъкне.

# 176
Здравейте,
Храната и апетита  към нея са олицетворение на апетита ни към живота и желанието ни за живот. Много често, когато някои от нашите "апетити" към живота са в някаква степен потиснати и незадоволени ние използваме подсъзнателни компенсаторни механизми на реакция и обикновено реакцията е в двете крайни посоки или пълен отказ от храна или преяждане. При децата реакцията на отказ от храна и преяждане е обусловена, също така от определен дефицит в психичното пространсво, чрез нея те запълват тази празнота. Поглъщането на големи количества храна е индикатор за "глад" в психиката на детето. Различни са потребностите на детето и в този смисъл е много индивидуална нуждата на детето. В този смисъл е необходимо по засилен родителски контакт, за да се изследват психологичните нужди и потребности на детето, така вниманието и апетита към храна ще бъдат естествено отслабени, тъй като детето ще задоволи същинския психичен глад на своите потребности!!!!!

# 177
  • Мнения: 3 271
Millena, а значи ли, че  пуканките са полезни или поне не вредни? За това никога не съм била сигурна.

Ами аз лично не виждам нещо в процеса на пукване на царевицата при нагряване, което да е вредно. За мен проблема са отвратителните мазнини, в които ги пържат (както казах) и донякъде многото сол. Иначе в направени от мен пуканки от царевица за пукане, не от готовите пакети не виждам какво по-вредно може да има спрямо самата царевица, която според мен е хубаво нещо. Какво те притеснява там? Може би това, че пукането обикновено го правим в микровълновата? Това и на мен ми е проблем принципно, защото има доста противоречиви изследвания за употребата им. Но ако ги правиш в машина за пукане или тиган?

Иначе в желатина има ли друг проблем според теб освен "лудата крава"? Аз правя домашни желирани бонбони като алтернатива на другите - желирам сушени плодове, кисело мляко с плодове и т.н. неща.

Светлана, много интересен постинг. Определено смятам, че има доста резон в него. Аз самата често ям повече и то сладко именно, когато съм в някакво по-депресивно състояние и в това си има обяснение, както знаем. Но със сигурност не е и единствената причина. Аз също като повечето други в темата обвинявам боклучавите храни. Дано съумеем да създадем правилни навици и разбиране за храненето у децата си. Това май е единственото спасение.

# 178
  • Мнения: 967
Millena, чудя се просто дали в процеса на пукане, царевицата не се превръща в лош въглехидрат, ще взема да се позаинтересувам. При мен е табу заради солта главно, а без сол е безвкусна (но аз не бива да ям никаква сол  Cry). Иначе пукането и ние правим в тенджера 1 л. олио, 1 л. царевица = цяла купа.

При желатина ме притеснява не само луда крава, а и антибиотиците дето ги тъпчат животните, както и факта, че не знам дали не се заиграват и генно с животинките главно в Америка. Желатина се произвежда от най-евтината суровина и това най-вероятно е от американски говеда. Каквато и гадория да правят с бедните животинки при всички положения всичко се утаява най-вече в кости и костен мозък. Може и да не съм права и дано, но определено си имам фобия към тоя гаден желатин.

# 179
  • Мнения: 698
Svetlana D., много се радвам, че се включвате, уважавам психотерапевтите, но не мога да се съглася с тезата Ви, поне в нашия случай. Това, което не ми харесва е, че обикновено психотерапевтите дават принципни отговори на въпросите. Какъв "дефицит в психичното пространство" може да е имала дъщеря ми на лагера тази година, където беше толкова щастлива, че не искаше да се връща, /и се върна видимо напълняла, поради яденето на "боклуци"/. Може би говорите за това, че когато сме подтиснати, често посягаме към шоколад, банани, сладкиши /което има своето обяснение/, но едва ли важи да 7-годишни деца, за бебета - още по-малко. Така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт