Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Според мен, просто защото под самата дума "сватба" мнозинството разбира и предполага данданията с роднините. Подписа пред държавата не е толквоа стар колкото обичаите по повод идването на булка в семейството Wink
Времената са други, но думата продължава да носи все още точно това си значение за много хора Peace

# 16
  • Мнения: 4 965
... Е добре, но все пак, сватбата не слага ли началото на семейството? Точно за това ми е въпроса - защо за сватба се счита деня в който събираш близките да се почерпите (разгледано извън контекста на подписа и венчавката, това си е един обикновен купон с малко ритуали за сеир)? Не е ли по-правилно за сватба да се счита деня в който двамата ставате семейство(официално)?

Е, тези неща си противоречат обикновено (поне за мен).
Началото на семейството ни беше моментът, в който решихме да станем семейство. Съвсем друг беше денят, когато заживяхме заедно. Трети, когатосе почерпихме с родителите си. Останалите неща са символично отбелязване и общ купон. Както писах, църковният брак за мен пък е нещо съвсем различно от всичко това. Че то така можем да отбелязваме много дати. Не е ли по-важно всеки един ден на съвместния живот (независимо с брак, без брак; с купон или без купон) да е празник???

# 17
  • Мнения: 22 433
Аз не виждам какво значение има. Харесваш си една дата и като искаш и на нея си празнуваш годишнина. Някой хора просто обичат да имат повече поводи за празнуване. )))
На мен ми е все тая дали ще отбележа деня, или не. Така че реално няма значение дали съм подписала на 3ти, а съм направила сватба на 6ти. )))

# 18
  • Мнения: 1 447
При нас и подписът и празникът бяха в един ден.
При нас също затова си празнуваме на датата.

# 19
  • Мнения: 384
На въпроса ти от заглавието - за мене не е важна сватбата, нито годишнината. Важното е да сме истински и да продължаваме да се обичаме. 

 Peace
Ние живеем заедно от 3 години, сватба не сме правили все още и ако направим ще е заради роднините и приятелите. Важното е да се обичаме, а подписът няма никакво значение.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен е най-добре всичко да е в един ден. Но ако няма друг начин не виждам нищо смущаващо подписването да е в един ден, а веселбата в друг.

# 21
  • Мнения: 388
Според мен е най-добре всичко да е в един ден. Но ако няма друг начин не виждам нищо смущаващо подписването да е в един ден, а веселбата в друг.

Да, въпроса е в този случай кога се счита че е сватбата Wink

# 22
  • Мнения: 483
И двете поредни години, откакто сме се оженили забравихме да празнуваме и да си честитим  Crazy  Даже изпаднах в неловко положение, като ми се обадиха да ми честитят, пожелаваха ми разни неща и аз накрая попитах тъпо, дали няма грешка, какъв ден е днес... Rolling Eyes
но, не това е най-важното според мен  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато двамата си решат. Ако подписването е най-важната част може да смятат тази дата, може църковния брак или веселбата.
А може и трите да празнуват. Laughing

# 24
  • Мнения: 388
И двете поредни години, откакто сме се оженили забравихме да празнуваме и да си честитим  Crazy  Даже изпаднах в неловко положение, като ми се обадиха да ми честитят, пожелаваха ми разни неща и аз накрая попитах тъпо, дали няма грешка, какъв ден е днес... Rolling Eyes
но, не това е най-важното според мен  Peace

 hahaha

Ние затова на 6.09, че поне да не забравим (поне така твърди милото  Grinning) /а и всяка година ще почиваме на тази дата Wink/

# 25
  • Мнения: 6 701
Да, въпроса е в този случай кога се счита че е сватбата Wink

Когато вие решите, че е. Няма лошо да се празнува като в приказките дето три дена пили и се веселили.
Ние си празнуваме:
- датата, на която сме се запознали
- датата, на която сме станали гаджета
- датата на сватбата ни (при нас беше на един ден).
Малко сме като онази руска песен "Была бы водачка, а повод мы всегда найдем".
Всичко е въпрос на личен избор според мен.

# 26
  Ние подписахме в понеделник, но се оженихме църковно /и ресторанта / чак в неделя.Така , че празнуваме втората дата, то е ясно...Не, че я празнуваме, всъщност.Нещо все  ни се разминава Sunglasses

# 27
  • Мнения: 17 407
Нищо не означава- веселба. Подписът е важен, подписът! tooth
Не празнувам годишнина, замислям се  за датата и годините не броя.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 10:26 от Дренка

# 28
  • Мнения: 2 199
Ние сме от двойките които само подписват, за нас това беше някаква формалност. Никога не празнуваме този ден, празнуваме деня в който се запознахме.

# 29
  • Мнения: 769
Сватбата си я направихме на датата, на която така или иначе сме си нарекли да ни е годишнина - от както сме се харесали.. подписахме и празнувахме на този ден с близки и роднини - искахме да си направим наш празник, нищо помпозно..
Сватбата НЕ беше начало на семейството ни... доста по-рано заживяхме семейно.

Общи условия

Активация на акаунт