Майчинство 2009?

  • 54 404
  • 585
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 973
изчакайте наистина малко.Само празни приказки се говорят

# 271
  • София
  • Мнения: 2 381
Mpulle  , ако има общо 1 г. трудов стаж снаха ти, ще може 1 г. да получава 90% от парите, върху които е внасяла осигуровки 1 г. преди раждането. За периода, в който не е работила ще вземат минималния осигурителен доход за страната. Не помня т.г. колко беше той.
 

# 272
  • Мнения: 147
Kia, Клеопатра, благодаря ви за обясненията. Записвам се и аз. Веднъж вече виках от радост, веднъж вече плаках от гняв и мъка пред телевизора. Дано се реши да ни зачетат "завареното положение". Иначе ще е повече от гадно. Като да подадат на гладен хляб и да му го дръпнат, щом протегне ръка. Не знам, с какво да го сравня, но е жестоко, несправеднило и обидно, ако ни подложат на подобна дискриминация.

# 273
  • Мнения: 1 195
Mpulle  , ако има общо 1 г. трудов стаж снаха ти, ще може 1 г. да получава 90% от парите, върху които е внасяла осигуровки 1 г. преди раждането. За периода, в който не е работила ще вземат минималния осигурителен доход за страната. Не помня т.г. колко беше той.
 


Киа много благодаря за отговора   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Това ме интересуваше Peace

# 274
  • Мнения: 4 181
КИА означава ли това,че ще имам полза от трудовият си стаж от 09 до 12 месец 2007 и от 01 до 03 месец 2008 които са част от трудовият ми стаж с осигуровки на реална заплата?
Да, по принцип изискването за трудов стаж е изискване въобще, тоест не да го имаш непосредствено преди излизането в отпуск, а в целия ти трудов живот.
А другото изискване е вече да се гледат 12 месеца назад дохода, тоест ако например имаш 4 месеца трудов стаж, след това прекъсване и след това имаш 8 месеца точно преди болничния от 45 дни, това означава че имаш право на обезщетение.
А като ти гледат дохода, ще ти вземат 8-те месеца на заплатата, на която си се осигурявала, а 4-те месеца, в които не си работила ще ти вземат за база МРЗ  Peace

# 275
  • Мнения: 14 514
Kia, Клеопатра, благодаря ви за обясненията. Записвам се и аз. Веднъж вече виках от радост, веднъж вече плаках от гняв и мъка пред телевизора. Дано се реши да ни зачетат "завареното положение". Иначе ще е повече от гадно. Като да подадат на гладен хляб и да му го дръпнат, щом протегне ръка. Не знам, с какво да го сравня, но е жестоко, несправеднило и обидно, ако ни подложат на подобна дискриминация.

е ти пък много си се вживяла. по-спокойно, не драматизирай толкова. в крайна сметка като си го раждала това дете си знаела, че майчинството е 9 месеца. ако дадат 12 добре, ако не - здраве да е.

# 276
  • Мнения: 9 814
Мен ме притеснява единствено фактът, че съм назначена на трудов договор на 10 май 2008г., а трябва да изляза в 45 дневния болничен на 08 май 2009 г. Дали имам право на платено майчинство като не ми достигат тези два дни? Преди това имам 7 месеца трудов стаж, но с прекъсване от няколко години.

# 277
  • Мнения: 805
Мен ме притеснява единствено фактът, че съм назначена на трудов договор на 10 май 2008г., а трябва да изляза в 45 дневния болничен на 08 май 2009 г. Дали имам право на платено майчинство като не ми достигат тези два дни? Преди това имам 7 месеца трудов стаж, но с прекъсване от няколко години.
Ако обясниш на лекарката - може да ти пише термина така, че тези два дни да ги няма...
При мен е 1 ден.

# 278
  • София
  • Мнения: 2 381
Ако обясниш на лекарката - може да ти пише термина така, че тези два дни да ги няма...
При мен е 1 ден.
Правилно.  Peace

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
С термина лекарката ти може да варира до +/- 10 дни по закон, така че не се притеснявай!

# 280
  • Мнения: 4 181
Момичета, днес на заседание на Комисията по бюджет и финанси бяха приети промените на 2-ро четене.
ЗАВАРЕНОТО ПОЛОЖЕНИЕ Е ВКЛЮЧЕНО  newsm44

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace
Няма изричен текст за дохода, но от НОИ ме увериха, че няма да се преизчисляват обезщетенията  Grinning

Това, което не ни удовлетворява са 12-те месеца, които се изискват да имаш като осигурителен стаж.
Имайте предвид, че промените ще станат окончателни другата седмица, когато се гласува в зала, така че ще се опитаме и там да запазим 6-те месеца, но шансовете не са големи.

Това е от мен, моля ви стискайте палци, защото утре ще се гледа предложението ни за близнаците  Praynig

# 281
  • Мнения: 58
Момичета, днес на заседание на Комисията по бюджет и финанси бяха приети промените на 2-ро четене.
ЗАВАРЕНОТО ПОЛОЖЕНИЕ Е ВКЛЮЧЕНО  newsm44

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace
Как да го разбирам????
Моите 315 дни изтекоха на 30.10-значи ли това,че до 31.12 ще получавам минималното майчинство,а от 1.01.2009 пак 90% до изтичане на 410 дни?И после до 2 год отново минималното?Аз така схващам прочетеното.Иначе стаж си имам доста годинки на реалната заплата основно.

# 282
  • Мнения: 4 181
Момичета, днес на заседание на Комисията по бюджет и финанси бяха приети промените на 2-ро четене.
ЗАВАРЕНОТО ПОЛОЖЕНИЕ Е ВКЛЮЧЕНО  newsm44

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace
Как да го разбирам????
Моите 315 дни изтекоха на 30.10-значи ли това,че до 31.12 ще получавам минималното майчинство,а от 1.01.2009 пак 90% до изтичане на 410 дни?И после до 2 год отново минималното?Аз така схващам прочетеното.Иначе стаж си имам доста годинки на реалната заплата основно.
Точно така  Peace

# 283
  • Мнения: 4 753
Въпрос за завареното положение... Въпросните 410 дни предполагам се изчисляват от денят, от който се изчисляваха и 315-те дни, нали така?? Т.е. в случая на presy_80, следващата година ще ползва около 1 месец болничен на 90% от заплатата - правилно ли го разбрах??

# 284
  • Мнения: 147
Алегра, не се старай да си груба  bouquet .

Общи условия

Активация на акаунт