антицелулитен масаж с вендузи

  • 143 470
  • 382
  •   1
Отговори
# 15
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
аз ползвам това на икаров за целулит, много е мазно и попива бавно, затова отскоро съм си направила една смес от тоалетно мляко (на Leocrema хидратиращо) + олиото на икаров, мажа си цялото тяло с нея, хем е мазничко, за да се движи вендузата, хем не е като да си омазан в олио..мисля да си намеря канелено масло и да капна няколко капки, във форума четох много отзиви за канелата остава да намеря такова масло Wink

# 16
  • Мнения: 72
Включвам се и аз! Peace Ходила съм на антицелулитни масажи - с и без вендузи. Наскоро си купих вендузи, които за предназначени за антицелулитен масаж, 12лв струват и са страхотни. Не са стъклени, а са силиконови. Аз се мажа с маслото на Икаров, но има и много по добри, например кремовете на Clarins.

# 17
  • Мнения: 132
 Thinking ще взема и аз да опитам.То нали от опит глава не боли,пък няма и какво да загубя,мога само да спечеля! Simple Smile

# 18
преди малко свърших с първия масаж.взех си от маслата на Икаров (антицелулитните са две и ще ги редувам).болезнено е ,но търпимо.искам да попитам тези които са си правили масажи дали това ,с което съм започнала е достатъчно.Първо започнах с масаж на стъпалата и възглавничките на пръстите.След това масажирах краката до коляното със вендузите около 10 минути и продължих нагоре с бедрата.Първо 2-3 минути само с ръце ,после 10 минути със вендузите и накрая пак само с ръце 2-3 минути(тва е на един крак).Смятам да си правя всеки ден масажите и да увеличавам със по 2-3 минути на ден.Смятате ли ,че това е дастатъчно.И друго искам да попитам.Знам ,че колкото повече е зачервяването толкова по добре,но при мен изчезва след 5-6 минути.При вас така ли беше или за повече време.

П.П. съжалявам за дългия пост и за многото въпроси,но знаете колко е неприятен този целулит. Sad

# 19
  • Мнения: 2 068
 fanii аз масажирам само корема по 10 мин
и 10 мин след масажа беше още червен днес май прекалих бях рак червена
колкото и да ми се иска краката не мога да масажирам защото имам разширени вени  Tired
а някой да го сърби кожата след масажа  newsm78 защото мен ме сърби лекичко  Rolling Eyes

А от къде могат да се купят вендузи?Колко струват? Embarassed
моите ги купих от Халите http://www.samozdrav-bg.com/27.35.0.0.1.0.phtml

# 20
след краката продължих със корема.някъде около 7-8 минути издържах ,тъй като там много болеше.надявам се да свикна с болката и да издържам по повече.след като свърших около половин час ми беше зачервена кожата ,а на някои места дори е леко синьо.явно съм прекалила с вакуума.някоя от съфорумките ни каза,че колкото по-червена стане кожата толкова по-голям ефект ще има от масажа,така че си заслужава. Simple Smile а иначе не ме сърби кожата.Кalaka със какво масажно олио си?  newsm78

# 21
  • Мнения: 72
 #2gunfire Хора, вендузите са само за краката и седалището. Не е хубаво да се правят на корема. И в София се продават само в Халите.

# 22
  • Мнения: 2 068
бадемово масло и хвойна

защо да не е хубаво на корема  newsm78

# 23
  • Мнения: 72
 newsm78 Ами така ми каза козметичката (масажистката). На корема само ръчен масаж. Сега тъкмо се върнах от антицелулитен масаж. Мацката дето ми го прави е много добра. Тя комбинира ръчен масаж и масаж с вендузи. Другите само претупват, а тя така се старае. И не е скъпо при нея.  newsm39  ама все ми казва, че трябва малко и да поспортувам. Embarassed

# 24
Кalaka аз съм със маслата на Икаров - едното е с кипарис ,а дрругото с хвойна.Те и двете са специално за антицелулитни масажи ,а и не са никак скъпи -по 4 лева едното.
talisman_01 може и да си права.аз не съм ходила до сега на масажист и не знаех ,че може само ръчен масаж.Имаш ли някаква представа защо не е полезен масажа с вендузите? newsm78 ако знаеш ще съм ти благодарна ако споделиш  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 72
 Peace Fanii , антицелилитен масаж с вендузи не се прави на корема от медицински съображения, защото там се намира дебелото черво и там организма не понася такива манипулации. Не разбрах точно какво се случва, защото ме засипаха с медицински термини (питах масажистката ми), но в общи линии е това. И личната лекарка го потвърди, така че мисля, че е по-добре да не рискуваме със здравето си. Надявам се да съм ти била полезна.   Hug

# 26
talisman_01 blagodarq za informaciqta.6te te poslu6am i na korema 6te si pravq samo ru4en masaj.vse pak naistina ne si struva da riskuvame sus zdraveto.a i az nqmam celulit na korema no re6ih da si pravq masaja za stqgane ili ne6to takova no prosto 6te uveli4a koremnite presi i 6te karam samo na ru4en massaj. Wink

# 27
# 28
  • Мнения: 2 068
и аз спирам с масажа на корема
ще наблегна на въртенето на обръч  Wink

# 29
  • Мнения: 4 202
В каква посока движите вендузите?
Кръгообразни ли са движенията или?

Майка ми е майстор на вендузите, как не съм се сетила да я хвана да ми прави такъв масаж  Crazy


Редактирам се.
Намерих отговор на моите въпроси, ето ако някой друг го интересува:

При целулит се провежда вендузен масаж на мускулите на бедрата и седалището. Движението на вендузите е кръгово , зигзагообразно и праволинейно ( всеки вид по 5-6 пъти) . Под въздействието на вендузния масаж протича механично разделяне на мастните клетки. За усилване на ефекта може да се намаже масажната повърхност с анти-целулитен крем. Период на провеждане на масажите – 1 месец. Внимание! Не трябва да се масажира вътрешната повърхност на бедрата при хронична херния и апандисит.

Общи условия

Активация на акаунт