Как да взема решение?

  • 6 304
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами в такъв случай се разделете окончателно, но ти винаги му помагай ако желаеш и когато можеш.  Или другия вариант е да изчакаш да се възстанови и след това да поговорите за развод, за да не се срине психически сега....Но ти си знай, че си с него от лоялност и уважение и не си давай много зор и хабене на нерви за другата. Приеми я равнодушно. Дори ако не го обичаш наистина се радвай на присъствието и, очевидно то означава нещо за него, а за теб ще е много изгодно той окончателно да поиска да е с нея.
Да не би да ревнуваш...все още?

# 16
Не, никак..Дори в началото я харесах..
Но не мога да приема факта, че казах, че не ми е приятно да идва в къщата ми и аз да излизам и да рева в градинката докато трае свиждането..В същия този ден аз пропътувах 300 км, за да го посрещна от болницата, скапана от път и умора и 2 часа по-късно да изляза за да дойде тя? Съжалявам, не го намирам за нормално. Малко в повечко ми е навлизането в личната територия..

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Накарай го да избере все пак и ако предпочете теб, поне другата няма да ти се пречка. Ако пък избере нея, ще го напуснеш с чиста съвест и ще го оставиш на нейните грижи.
Разумно и логично  Peace

# 18
  • Мнения: 2 448
Daffi, по думите ти вие отдавна не сте семейство, а двама души отглеждащи общо дете.
След като ти си имаш друг и той друга, да се чувстваш все едно ти навлизат в територията , някак не ми се връзва. И да, ти ще си на първо място поради факта, че имате дете, но остави го да си бъде с тази дето го топли.Още повече, че и ти имаш някой.
Безсмислени жертви да си майка Тереза са това.
Дори не виждам защо той трябва да е човека , който ще избира.
Избора ви и на двамата отдавна е направен.

# 19
  • Мнения: 203
Според мен ти дълбоко в себе си знаеш че трябва да си тръгнеш...не знам защо се опитваш да търпиш и да си съсипваш живота...
Не мога да ти дам съвет защото все пак незнам какво изпитваш към него само - съжаление?....въпреки състоянието му не смятам че трябва да си с него при положение че и той се държи по-този ужасен начин.
Съсипваш си живото заради нещо което е свършило...няма смисъл...времето не се връща.. много е ценно за да го пропиляваме.

# 20
  • Мнения: 280
А той само теб ли си има като близък човек?Родители,брат,сестра,които да му помагат докато се възстанови напълно?Така като чета той отдавна не е съпруг и любим за теб.А приятел,какъвто и ще си остане след развода ви.Според мен не дължиш нищо.Той ще остане част от живота ти винаги и можеш да му бъдеш подкрепа дори да не живеете заедно.Но е крайно време да заживееш живота си какъвто го искаш.

# 21
Daffi, по думите ти вие отдавна не сте семейство, а двама души отглеждащи общо дете.
След като ти си имаш друг и той друга, да се чувстваш все едно ти навлизат в територията , някак не ми се връзва. И да, ти ще си на първо място поради факта, че имате дете, но остави го да си бъде с тази дето го топли.Още повече, че и ти имаш някой.
Безсмислени жертви да си майка Тереза са това.
Дори не виждам защо той трябва да е човека , който ще избира.
Избора ви и на двамата отдавна е направен.
Очевидно не му преча да бъде с тази, която го топли..Дори и на почивка при нея ще го закарам..
Но ми е трудно да залъгвам едно 7- годишно дете, което постоянно ме пита: тати къде е ? Заведи ме да го видя..

# 22
Според мен ти дълбоко в себе си знаеш че трябва да си тръгнеш...не знам защо се опитваш да търпиш и да си съсипваш живота...
Не мога да ти дам съвет защото все пак незнам какво изпитваш към него само - съжаление?....въпреки състоянието му не смятам че трябва да си с него при положение че и той се държи по-този ужасен начин.
Съсипваш си живото заради нещо което е свършило...няма смисъл...времето не се връща.. много е ценно за да го пропиляваме.

Да, така е..и аз се чудя на себе си..но и незнам как да се оттегля достойно в случая..

# 23
  • Мнения: 22 437
Това е.....ебало си ситуацията.....
просто не знам какво да кажа....
крайно неприятно е че се е случило подобно нещо със съпруга ти....но и той няма право да те манипулира по този начин, да очаква от теб да си съгласна някаква си мацка да идва на "свиждане" в собственият ви дом. Постави ясни правила, отрежи въпросната мацка и приключи до там.
В момента, в който малко се стабилизира и се почувства по-добре си събери нещата и се махни. В крайна сметка не си му длъжна.

# 24
А той само теб ли си има като близък човек?Родители,брат,сестра,които да му помагат докато се възстанови напълно?Така като чета той отдавна не е съпруг и любим за теб.А приятел,какъвто и ще си остане след развода ви.Според мен не дължиш нищо.Той ще остане част от живота ти винаги и можеш да му бъдеш подкрепа дори да не живеете заедно.Но е крайно време да заживееш живота си какъвто го искаш.
Има само майка си..пенсионерка и куп лели и братовчеди, на които цял живот е помагал.Никой от тях няма да му помогне във финансов или информационен смисъл.

# 25
  • Мнения: 1 168
Много кофти ситуация, но си мисля, че ако сега останеш ще те манипулира с чувството ти на лоялност и по-нататък. На детето все ще се наложи да обясниш дали сега или след 1 година все тая.
Оттегли се - опитай се да му бъдеш по-скоро психологическа отколкото друга опора, колкото се може по-отдалеч. Вече не ти е никакъв, освен съпруг на хартия и баща на детето ти. А другата нека се грижи за него, вкл. финансово. Сигурно е грозно, но не съм на ясно как ще плащаш лечението му, кредити и ще издържаш теб и детето!
Това е моето мнение! В общи линии няма как да стане хем вълкът сит хем агнето цяло! Лоялност, приятелство, но на 1-во място е детето ти и на 2-ро ти /в създалата се ситуация особено/, чак тогава идва той или някой друг.

# 26
irina_vas :
Аз също мисля най-вече за малчо..В момента е при родителите ми, за да е далеч от цялата тази "мизерия".. Но на 15.09 ще е първокласник - в града на мъжа ми (където вече е записан) или..да търся тук ?  Самата организация по преместване, квартири и тн - чисто физически няма време за това..Но ако тръгне на у-ще..ще трябва да го изчакам да си завърши учебната година..

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Очевидно не му преча да бъде с тази, която го топли..Дори и на почивка при нея ще го закарам..
Но ми е трудно да залъгвам едно 7- годишно дете, което постоянно ме пита: тати къде е ? Заведи ме да го видя..

Мдам... а замислихте ли се през тези години къде е детето ви? Децата виждат доста повече, отколкото си мислим. Не те упреквам за ситуацията, разбери ме правилно. Достатъчно голям реалист съм, за да съм наясно, че живота е шарен. Обаче вие сте прекалили и то не малко.
А иначе много е завъртяна ситуацията  Confused Разбирам те, че е ти е гадно да го напуснеш точно сега, но си мисля, че това би била правилната стъпка. Вие просто не сте семейство. Хубаво! Кръшнал единия, кръшнал другия... ама чак пък любовницата да е у нас и аз да рева в градинката.. е не мога да го приема това. Както и не бих причинила подобно нещо да партньора си.

# 28
Благодаря на всички за отговорите-очевидно мнения всякакви..Бих искала да има и още, но едва ли ще имам възможност в скоро време пак да се включа..
Моля, преди да ми отговорите-прочетете още веднъж..нахвърлила съм горе-долу съществените моменти..и затова ми изглеждат повърхностни съвети от рода на "как заедно трябва да се преборим" и тн..Опитайте се да си представите за миг цялата картинка..и си представете как се чувствам в атмосфера на роднини, приятели и всякакви познати - които ме гледат ужасно съжалително и добронамерено, постоянно ме разпитват и ми пожелават сила..

# 29
  • Мнения: 1 168
Съчувствам ти, не те съжалявам! Бих се изнесла. Това е обидно! Не си му болногледачка, че да го разхождаш по доктори, а тя да го "топли"! Баща, съпруг на хартия, ама не се обръщай в безплатна болногледачка и слугиня. На думи и аз ще ти се обясня в любов, даже без да те познавам - действията трябва да говорят. Да те помоли да излезеш, че тя да дойде - ай сиктир, бе!
Оставам с впечатлението, че можеш да разчиташ на родителите си. Имаш 1 месец до 15. септ. Вземи бързо решение къде ще живееш /даже и без него можеш да предпочетеш да останеш там където имаш добра работа/, запиши детето да не изтървеш някакви срокове и после търси квартира.
Сигурно звуча като егоист, ама трябва и такъв да стане човек в определени моменти. Може и да греша, не ви познавам всъщност и може да не съм права, но всичко това ми звучи като моя баща, дето докато се развеждали с майка ми я срещнал и я примолил да го прибере щото в квартирата си нямал баня!
Може и да съм в грешка - не знам, просто си размишлявам!

Общи условия

Активация на акаунт