От каква възраст повдигнахте количката на първо ниво?

  • 3 477
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Доста рано. От новороден го слагам в шезлонг, който е на 30 градуса. Само помня, че на 5 месеца вече си се возеше в количката седнал.

ами, разбира се. нищо чудно, че бебетата протестират срещу полегналата поза на 4-5 месеца. чудно е, че майките не ги чуват. синът ми вече трябва да седи седнал според педиатъра - това укрепва гърба на възраст след 5 месеца - така и го слагам.
А има и педиатри, които са на мнение, че когато бебето плаче на 1-2 месеца значи кърмата не го засища и е време да се минава на АМ.
5 месеца е рано за напълно седнало положение.

# 46
  • Мнения: 3 034
педиатрите, които цитираш са българи и в България. моят не е. в света се дават страшно много пари за изследвания, които по стечение на обстоятелствата в България ги няма (парите). ако разгледаш постове на майки извън България, ще видиш накъде клонят нещата, както обикновено обаче в България ще дойдат с 10-15 години закъснение - както храненето на поискване (независимо дали с кърма или АМ), късното захранване и т.н.

бебе, което се сърди на полегнало положение, ясно показва докъде може да се вдигне в момента, то само се вдига с малко опора. оттам нататък всякакво спиране на бебето го дърпа назад в процеса на изправяне. литература - бол, не на български, разбира се.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Точно не помня, но към 3 - 4 месеца. От време на време. Не че имаше особен смисъл, и така нищо не виждаше.

Напълно седналото положение - след като започна да седи сам, без подпори (на 6 месеца беше). С подпори изобщо не съм го слагала да седи - нито в количка, нито в къщи, е да се е случвало в мен да седи за малко в някой момент, но - толкоз. За сметка на това редовно и по доста му правех упражнението, което мога да нарека нещо като коремна преса за бебета - издърпване за ръчичките - още от 1 месечен, по съвет на педиатъра, заедно с масажа и разните му там упражнения - та от 4 месечен го научих при това упражнение само той да се държи за пръстите ми, не аз да го държа, и така да го вдигам - до колкото сам удържи, и в горно положение да го оставям да седи, държейки се за моите пръсти, докато може и докато иска - с други думи, докато изгуби равновесие и се пльосне назад в леглото.

# 48
  • Мнения: 9 487
Това зависи персонално от развитието на детето Stop
Лично при нашето-на 6мес.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От 5-я месец

Общи условия

Активация на акаунт