Яслата /6/ :)

  • 16 965
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
..... Аз нищо не виждах, дали те виждат нещо не знам

Виждат, виждат. Ива съвсем малки картинки, например аватар на скайп от 1 метър и казва какво има на него. Много съм против да има тв, да видим дали ще има.
А за чалга за първи път чувам...

# 16
  • София
  • Мнения: 14 708
Ох, и аз да се присъединя към отбора. Че наесен с песен.... Laughing
Още отсега ми се свива сърцето за малкия глезльо Wink

# 17
  • Мнения: 1 586
Привет и от мен в новата темичка! Hug

За телевизорите и в нашата ясла има,но до сега не съм ги засичала пред него децата,извеждат ги на терасата лятото за зимата незнам..... newsm78
За памперсите ,ние още сме с памперс и аз се надявам там да ми помогнат обаче забелязвам,че водят децата по две по три до гърнетата и ги изпишкват,но това са децата,които не използват памперс а за тези като нас незнам как процедират,ще питам.
Ние имаме проблем с това спане........ TiredВ Четвъртък решиха най-после да го пробват,обаче ме накараха да отида и да чакам отвън,отидох към 12.30 казаха ми,че лежи и смуче бибата и кротува,близо 15 мин. така и аз помислих,че е заспал,да ама не....... ooooh! почна да плаче и ме извикаха да си го прибирам ,другите деца вече спяха повечето .....незнам в понеделник същата схема но се чудя дали тази тактика е правилна..... newsm78Ами така няма ли да свикне ,че като се разплаче и мама идва да го вземе???При вас така ли се процедира?

# 18
  • Мнения: 1 111
Момичета според вас по лесно ли ще свикне детето в яслата,ако майката няколко дни присъства там? Естествено не цял ден,а до обяд,така няколко дни.После детето само с приспиване.

# 19
  • Мнения: 2 577
Момичета според вас по лесно ли ще свикне детето в яслата,ако майката няколко дни

определено не мисля, че е добра идея

.......така няма ли да свикне ,че като се разплаче и мама идва да го вземе???При вас така ли се процедира?

Права си. Говори с госпожите. От кога  сте на ясла?
Кажи им, че си на работа и няма кой да обикаля около яслата
При нас първата седмица до обяд, втората - опитват вече да спи детето там
 

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 14:46 от Amelia

# 20
  • София
  • Мнения: 672
От майки в квартала разбрах, че и в нашата ясла искат само първата седмица детето да ходи до обяд, а втората вече по цял ден. Това е, за да не свикне детето, че ще го взимат всеки ден на обяд.  Peace
Скоро ще разбера ка ще е.  Sad

# 21
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
При нас от самото начало си оставаха по цял ден и маи свикнаха доста по бързо,отколкото ако ги вземахме по обяд.
На мен ми беше много кофти ,но директорката каза,че така свиквали по бързо и лесно.

# 22
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
Menina , за коя ясла става въпрос?

колкото до чалгата - баткото по едно време всички ги знаеше от детската градина, преместих го по други причини и ги забрави...
явно е до госпожи  Rolling Eyes
В тази до музикалното у-ще, на Сан Стефано.

# 23
  • Мнения: 2 577
Menina , значи остава и в нашата група да сте - супер ще е  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 586
Amelia Тази ни е 4 седмица на ясла,ама те много бавно увеличават времето,постоянно им мрънках и чак сега успях да се преборя за спането...... Tiredказах им,че вече е свикнал да го взимам на обяд и сега няма да иска да спи и се оказах права.Ще мисля още и ще видим как ще процедирам.

калисто И според мен идеята майката да е там не е добра,после детенце ще плаче и ще те търси

Да ви кажа и аз мисля,че свикват по-бързо ако остават по цял ден от самото начало но при нас такъв филм няма...... Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Да се представя - дъщеря ми тръгва от 1 септември в първа яслена група към 120 ОДЗ в София. Много неясноти имам, много притеснения, много сълзи ми напират в очите. Но няма как - на 1 октомври се връщам на работа, ако искам да я запазя и това е. А детенце си поема по пътя към израстване и самостоятелност. Бих се радвала да споделя емоции и тревоги с вас, тъй като ми е за първи път Rolling Eyes

# 26
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
Menina , значи остава и в нашата група да сте - супер ще е  Laughing


В 4та група ще сме (надявам се), тъй като там е племенницата ми.

# 27
  • Мнения: 304
Да се представя - дъщеря ми тръгва от 1 септември в първа яслена група към 120 ОДЗ в София. Много неясноти имам, много притеснения, много сълзи ми напират в очите. Но няма как - на 1 октомври се връщам на работа, ако искам да я запазя и това е. А детенце си поема по пътя към израстване и самостоятелност. Бих се радвала да споделя емоции и тревоги с вас, тъй като ми е за първи път Rolling Eyes
И ние сме така. От 1-ви септември тръгва и ще имасамо 1 месец да свикне. Много се плаша. Още повече като знам, че тук децата започват с по 1 час. Чета тук из форума и се чудя как децата в др градове стоят по половин ден отначало, а тук по 1 час. Направо безумие.
След първия ден ще пиша как е минало. Wink

# 28
  • Мнения: 1 586
dama_kupa Не е само при вас, в нашата ясла първите два дни ме накараха да го оставям за по половин час Confused, ами той за половин час не може дори да се успокои а камо ли да се заиграе.......... WhistlingИ аз мисля, че е най- добре първо на половин ден и след няколко дни за цял ама......... Tired

# 29
  • Мнения: 545
Здравейте, момичета! И аз се присъединявам към вас - от септември малката тръгва на ясла (50 ОДЗ, Зайчето Куики). И аз, както Ним, имам много притеснения - как ще се адаптира, дали ще боледува. За съжаление, от приятелки чувам само лоши неща за яслите. Едната даже ме посъветва да си намеря бавачка, тя има такава, на която плащат всеки месец заплата, а тя гледа детето само при болести (той обаче боледува по три седмици в месеца Shocked).
Дано при нас по-добре се стекат нещата!
Като ви чета, все пак виждам, че има и доволни и не при всички ходенето на ясла е някакъв ад.

Общи условия

Активация на акаунт