Яслата /6/ :)

  • 17 018
  • 312
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 111
СтелиЯни това в коя градина е?

# 76
  • Oslo
  • Мнения: 659
СтелиЯни това в коя градина е?

ОДЗ № 6 " Ран Босилек" - кв. Изгрев

# 77
  • София
  • Мнения: 17
Ох,и на мен ми се е свило сърцето отсега.Моята Николета също тръгва септември на ясла.Много ми е притеснено,че е още мъничка,но просто няма кой да я гледа.А и двамата с мъжа ми сме на мнение,че е по-добре ясла,отколкото гледачка(разбира се това е наше мнение).Не знам,дано всичко мине възможно най-безболезнено Praynig
Ние ще сме в 12 ОДЗ Мусагеница в 1 яслена група,има ли друг за там?

# 78
  • София
  • Мнения: 6 292
Хоп и аз в новата тема.

За започването от 15 септември - като записвах Борис директорката ми обесни тогава, че започват от 15 септември, защото от 1 септември децата са по-малко и правят сборни групи, а за новичките дечица е по-добре да си започнат в тяхната си група за по-лесна адаптация. Та и ние зпаочваме от 15 септември. На родителската среща обаче се оказа, че мога да си пусна детето, когато си искам, даже догодина, което мен ме изненада, но аз така или иначе вече си бях направила плановете за връщане на работа и започване на ясла на детето.

Относно въпросите на Ним - и мен точно това ме тревожи. Ако е така, както разказват eleonor@ и Alexandra , това е доста хубаво и успокоително, но ще разберем на 15 септември. Сега мисля да си направя списък с нещата, които трябва да подготвя за тогава (дрехи, лигавници, шише за вода и т.н.).

# 79
  • Мнения: 1 053
И аз искам някоя мама,на която детето вече е тръгнало на ясла,да каже какви дрешки искат  Laughing,разбрах че лигавници неискали,за памперсите,пантофките и пижамката също знам,но ме интерисува с какви дрешки стоят там децата и колко комплекта трябва да са  newsm78,а също и с какво е по-удобно да са обути с маратонки или с някакви гуменки  Rolling Eyes

# 80
  • sf
  • Мнения: 10 251
Хайде да направим списък кой в коя ясла/градина ще ходи.
Моят ще е в 18 ОДЗ.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 044
Здравейте Simple Smile и нашите маймунки тръгват на ясла от есента (някъде между септември и ноември), защото не е ясно кога ще свърши ремонта... Ще бъдат в 10 ОДЗ, Мусагеница.  Wwesie, и ние сме в Мусагеница, ама в другата градина. Големи вълнения ни вълнуват и нас.

Поздрави на всички!

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 16:52 от esma

# 82
  • София
  • Мнения: 672
Моята дъщеричка ще е в 33 ОДЗ. Старшата сестра ми каза да отида след 01 септември, за да ми каже какво ще е необходимо, както и на коя дата точно ще я приемат.  Hug

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Ами моята щерка ще е в 58 ясла в кв. Хаджи Димитър! Някой също да е там ?  Embarassed

# 84
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря на всички, които се включиха с отговори на въпросите ми!  bouquet

За дрехите - на мен специално ми казаха, че трябва да нося и лигавници+поне 2 пълни комплекта за преобличане. Вероятно обаче в различните градини има известни разлики в изискванията и навиците, така че вероятно е добре да се пита на място. Все пак в първите дни, когато детето се оставя за кратко, ще има възможност да се доуточнят такива подробности. Peace

# 85
  • Мнения: 804
Ноември ще сме в 48-ма ясла в Западен парк  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 897
Алекс е в 03 ОДЗ ПАтиланско царство -кв.Ст.Караджа.

# 87
  • Мнения: 1 053
Ним,благодаря ти все пак за бързия отговор  Hug

Вие си правете списък,ама ние сме от Пловдив,така че ще следя мненията и ще искам съвети,без да влизаме в списъка  Laughing,надявам се че няма да Ви пречим  Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 151
Благодаря ти за успокоението Gerundi  Hug
Много правилно си се изразила - темпераментни, аз съм толкова напрегната, че не можах да опиша собственото си дете  Embarassed
И аз още не съм питала какви дрехи искат Йоана в яслата, защото сега ми е на дневен ред урината и за друго още не съм готова да мисля.
За протокола - ние сме в 13 ОДЗ в Дружба.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 292
Ние сме в 42 ОДЗ в Надежда 5.

На нас ни каза директорката, че лигавниците не са задължителни, но ако искаме. Каза,че имало някакви за еднократна употреба, но питах в един магазин и ми обесниха, че са само на Чико, а при тях доставките са нещо много относително (в един друг магазин даже са отказали да работят с продукти на Чико) и че ням ада излизат много евтино. Посъветва ме жената да пробвам с пласмасови, та така и ще направя първоначално. То е ясно,ч е нещата ще се доизесняват в процес, ама някой неща да подготвя от сега.

Замислям се и за изследванията - трябва да видя какви и кога точно се правят, че 2 седмици преди да тръгне ще го гледат баба му и баща му и ще трябва да ги инструктирам предварително  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт