Опасни съвети за кърмене

  • 68 652
  • 278
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 328
Добър ден ,
имам бебе на 55 дни роди се недоносено в 33 г.с. с много упоритост успяхме да се кърмим успешно след седмица  до тогава 3 дена беше в кувиоз ,а после давах за няколко дена изцедена кърма с шише после успя и засука добре след 7мия ден отказваше шишето  .От 20 дена  насам имам усещането ,че кърмата не ми достига  бебо все е гладен и премлясква и иска да яде  ако не му дам плаче .Храним се на поискване ,а имам усещането ,че цял ден само кърмя,а гърдите ми все са меки  .Въпроса е ,че надава на тегло и то здраво за тези 20 дена е качим 1200 гр което си е доста има доста наакани и на пишкани памперси .На какво може да се дължи този постоянен апетит ?И как да направя така ,че да се засища за по дълго време от 2 часа в това число и през нощта ?
Благодаря ви много исках да поровя  из библиотеката и да потърся отговор ,но няма време все кърмя Simple Smile

# 271
  • София
  • Мнения: 12 237
Здравейте,
честито бебче и поздравления за отличното справяне дотук с кърменето.
Наддаването е повече от перфектно и очевидно се справяте много добре с откликването на нуждите на бебчето и с кърменето му.
Нормално е новородените да сучат 8-12 пъти на денонощие, като постепенно след първият месец и нещо могат и започват да правят обикновено една малко по-дълга пауза. През останалото време повечето кърмачета продължават да си хапват начесто и по малко, а и кърмата се усвоява много бързо.
От това което сте написала реално бебчето в момента е на 55 дни, тоест 8 седмици и предвид, че  е родено в 33 гс, значи е на 1 седмица коригирана възраст. Тоест може да се разглежда точно като новородено, което в момента има нужда от малки количества мляко и начесто. Постепенно с порастването му ще може да започне да изсуква по-големи количества на едно хранене и да прави малко по-големи паузи. Предлагайте всеки път и двете гърди на едно хранене, като премествате бебчето на втората гърда и може отново на първата и втората преди да заспи, за да се увеличи приема на кърма на едно хранене. Но най-вече просто изчакайте да порасне още малко и най-вероятно само ще започне да прави по-големи паузи. Ако не поне ще започне да хапва по-бързо, тъй като наистина няма нищо странно и е нормално кърмачетата да хапват по-начесто.

# 272
  • Мнения: 328
Благодаря ви много за бързия отговор .Притеснението ми е ,че кърмата ми намалява по точно гърдите ми не са твърди както преди месец ,а съвсем леко се усеща напрежение в тях , а след като сучи са съвсем меки.Не ми пречи честото кърмене по скоро ме е страх да не би да ми намалява кърмата и за това бебо да е гладен .Правих пробни кърмения вкъщи на детско кантарче и има кърмения при който изяжда 30-40 мл има и такива с по 150-180 мл  в момента в който видя ,че е само 30 мл и се панирам .

# 273
  • София
  • Мнения: 12 237
Да пропуснала съм да отговоря на това притеснение. А отговора е че е напълно нормално след първите седмици, когато производството се контролира хормонално и централно и има излишъци и гърдите се усещат твърди и напрегнати, количествата да се регулират спрямо нуждите на бебето. Тогава през повечето време те са меки и спокойни и може да се усети дискомфорт и препълване само при някоя по-голяма пауза. Това е напълно нормално и не е причина за притеснение, особено предвид, че бебчето си хапва добре, пълни памперсите и очевидно наддава отлично. Има и периоди в които нуждите на бебчето нарастват по-рязко, тогава може и да желае да суче още по-начесто за известен период с което ще си заработи по-голямо количество мляко и производство и отново ще се върне на старият си ритъм. Ако не ограничавате бебчето в продължителността на кърмене и в честотата, то самото ще може да си регулира и да получава толкова мляко от колкото има нужда.
Нормално е да изяждат различни количества на всяко хранене, това също не  е причина за притеснение, единственото важно и необходимо е за денонощие общото количество поета кърма да отговаря на нуждите на бебчето.
Пускам ви и една статия, която да прегледате за често срещаните пробеми след първият месец, които могат да се появят и да окажат негативно влияние на наддаването и количествата. - https://xedra.wordpress.com/2012/03/26/lowafter3/comment-page-2/
Като цяло обаче, особено при по-рано родено бебче след като сте се справили успешно дотук с кърменето след трудностите в началото съм сигурна, че ще успеете да се справите и през следващите месеци  Simple Smile

# 274
  • Мнения: 328
Благодаря за помощта оценявам го .

# 275
  • Мнения: 328
Сега ми изникна още един проблем който дори не знаех ,че е проблем докато не се зачетох в библиотеката.Изпражненията ни са пенести почти от както се е родил като изключим първите 5 дена с мекониума .Излизат като разклатена бутилка с безалкохолно в повечето случаи са жълти с бели топчици ,но вечерно време съм забелязала ,че са малко по зеленкави.Разбрах ,че пенестите и зеланкави изпражнения се дължат на лактазна недостатъчност която се дължи на по честото приемане на предно мляко .Вечерно време сучи за по кратко от гърдата и никакви опити да стане това за по дълго време не са били успешни .Бебето надава изключително добре вредно ли е тази лактазна недостатъчност вечерно време .Колики няма.

# 276
  • София
  • Мнения: 12 237
Здравей, предвид че бебчето е спокойно и е веднъж дневно това изхождане няма причина за притеснение и някакви специални мерки, стига и наддаването да е ок. Нали не стимулирате с изцеждане по-високо производство от нуждите на бебчето? Ако производството е регулирано спрямо нуждите на бебето, няма защо да се притеснявате от прекалено много предно мляко. Оставяйте бебето хубаво да изпразни първата гърда след което предлагайте втората. Може да давате пробиотици ако желаете. Предполагам, че първите дни не е било на кърма, което означава че отнема по-дълго време да е изключително на кърма за да може чревната флора да стане типична за къремено бебе, а не за такова на смесено хранене или изцяло хранено с адаптирано мляко. Пробиотиците може да са от полза за да се случи по-бързо това.

# 277
  • Мнения: 328
Много ви благодаря за помощта .Бебе е било давано Аптамил 3 пъти по 10 мл после носех коластра да го хранят понеже отказах да ми спират лактацията с хапчета .Очакваше се да е по дълго време в кувиоз ,но на третия ден се оказа изключително добре и махнаха кувиоза.Давам Био гая по 5 капки сутрин с кърма четох за него в един форум и си го купих давам го от почти месец и половина .

# 278
  • Мнения: 4
Здравейте, имам и аз един въпрос.. Бебето ми е на 1 седмица, захранено е в болницата с ам, раждала съм секцио и кърмата по трудно слезна.. Смятам, че суче хубаво, но заспива докато яде.. По цял ден сме на гърдата, суче първата, после втората, после пак първата и все остава недоволно и се принуждавам да го дохранвам по 1-2пъти на ден с ам.. Ако минат 2-3часа гърдите ми са по напълнени и се случва и да се нахрани и заспи.. Слагам го често на гърда, но след 2-3часа хранене и акане през това време ми се струва че обработва кърмата докато я получи цялата за едно ядене и все е гладен.. Смятате ли, че нямам достъчно кърма и ако е така, можете ли да ми предложите съвет.. В момента не сме влезнали в почти никакъв режим

Общи условия

Активация на акаунт