Вярно ли е това за пазара на труда в София?

  • 12 321
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
Анита, защо си против хората да си влагат парите в недвижимо имущество? За мен това е най-добрата инвестиция.
Не съм против влагането на парите в недвижимо имущество, но когато тези пари ги имаш... повечето ми познати дават мило и драго да изтеглят кредит и връзват цялата рода... а родата е от провинцията, и взема малко... Против това съм. Който има сили, да се бори. Ежемесечните вноски тежат на психиката и правят конкурентоспособността на човека, като професионалист, не много гъвкава. Направихме така, че заплатата ти трябва за кредита... непременно, на пето число
... а иначе, покрай строителството ми се искаше да направя моето обяснение на бума на заплатите в сектора. И не е ли така? Какво произвеждаме?! ...сигурно има повече консултанти по европроекти от колкото конструктори или технолози.
Без да променим себе си, няма да променим нашите компании... търсете истински работещи фирми, в които има бъдеще. И се развивайте, няма значение на колко сте години.

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Изместихме темата, но да доизясним.

Хората трябва да живеят някъде. Цял живот по квартири ли? Цял живот в чужда къща? Не е ли по-добре да си налегнеш парцалите, но да се сдобиеш с твой си, истински дом, обзаведен по твой вкус, в любимия ти цвят, с желаното пространство... Който един ден ще остане на детето ти, което няма като теб да дава половината си заплата за наем и няма да изплаща кредит.

# 62
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
600 лева са по 20 лева на ден. Трябва да си луд, за да работиш за тия пари в София. Това са ти само дневните за работа - транспорт, храна, цигарки, кафенце. Трябва поне дабъл, за да живееш човешки , като при това и половинката ти работи и изкарва поне 1000.
Дано всички го осъзнаят и не се поддават на евтините номера на работодателите.

 Peace Peace Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 3 901
Изместихме темата, но да доизясним.

Хората трябва да живеят някъде. Цял живот по квартири ли? Цял живот в чужда къща? Не е ли по-добре да си налегнеш парцалите, но да се сдобиеш с твой си, истински дом, обзаведен по твой вкус, в любимия ти цвят, с желаното пространство... Който един ден ще остане на детето ти, което няма като теб да дава половината си заплата за наем и няма да изплаща кредит.

Подкрепям, пък и не са толкова много хората, които могат да заплатят кеш стойността на жилището, без да им се налага да ползват какъвто и да било кредит. Така че това - влагай в недвижимо имущество, но само ако ги имаш парите, ми се струва доста необосновано. Имаш ги, но само ако преди това си продал нещо друго. Преди 5-6 години си купихме жилище с кредит, като за това време стойността му се повиши над 5 пъти. Така че... не виждам нищо лошо да се инвестира в недвижимо имущество, дори и в случай, че парите ги няма налице. Доста от мащабните проекти също се реализират с помощта на банкови кредити и никой не намира нищо лошо в това.

# 64
  • Мнения: 4 303
Няма нищо лошо да се инвестира в недвижимо имущество, даже и чрез кредит, когато пазара е изгоден. Такъв беше преди няколко години. Вече не е.

# 65
  • Мнения: 141
Не ги зарязвай! Просто си скъсай дипломата, каквато и да е тя, и тръгни по строителните фирми. Ще се учудиш за какви заплати става въпрос.

Не е чудно. Особено тежкия физически труд е редно да бъде достойно заплатен.

# 66
Изместихме темата....
На всички е ясно, че еднаква работа няма навсякъде, но аз исках да изтъкна противоречието... сектори, цикличност, и саморазвитие. Оооххх, много писаници за тази неделя, чак се учудвам от себе си.... малко вътрешна борба. И ще си лягам Simple Smile

Отивам да пиша за секса Simple Smile

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Кари Брадшоу?!  Shocked

# 68
Да видите в Букурещ пък какви заплати дават... Отивам там... По-близо ми е, по-големи заплати и с езика ще свикна по-лесно...  Joy

# 69
  • Мнения: 2 013
Разбира се, че не е вярно това за пазара на труда в София.
Не може да се обобщава така. Къде забравихте бюджетната сфера? Администрации, учители, научни работници..

Абсолютише.  И да го вържа с предишния си пост, в държавната администрация работят главно хора от провинцията, защото е "престижно", а там заплатите са далеч под спряганите.  Наскоро една девойка тук се беше хвалила, че работи в БАН.  Е, там отдавна вече работят само хора без  избор, само името му е останало, обаче друго си е да кажеш в Горно Нанадолнище "работя в българската академия на науките". 
Така, че не ми се фукайте колко скъпо платени сте вие и вашите познати, щото споменатите горе + медицински работници са немалка част от софийското население.
 

Хващам се за БАН. Има и кадърни хора останали там. Но те въобще не разчитат на заплатите от БАН, ами ходят и преподават из университетите, правят разни неща по проекти - европейски и други, т.е. изкарват пари от по няколко места.

# 70
  • Мнения: 223
И като работиш така по много на нощни смени как си вземаш изпитите? Не виждам как може да се кара години с редовно ходене на лекции и упражнения и работа нощем без в един момент да се появят проблеми от стреса. Практически не остава време за сън и почивка, да не говорим за личен живот и учене. Някъде има някаква дупка в сметките. Или на работа прекарваш част от работното време в учене, или не ходиш на училище редовно, или си вземаш изпитите с тройки (т.е. съмнително качество на обучението). Другият вариант е да си гений и хиперработоспособна.


Първо благодаря на Летящата крава за думите ,защото е права, а също и съобразителна   bouquet
Относно любопитството ти , ще ти кажа , макар 4е не е по темата и това което беше ,аз ве4е го написах
Не, не си изкарвам изпитите с 3ки
Въпрос на организация на време е всичко.
работата ми е на смени. аз си избирам в кои дни , колко часа и каква смяна ( дневна- нощна или половинка )да взимам е моято личен избор за всяка седмица спрямо университета , натовареността, изпитите.
всичко това еплаващо и наместващо се спрямо организацията ми.
Имам си и личния живот , и спането. И успявам да си науча прилично, както и да си изкарвам парите за което помагам немалко и на родителите си.
Не мисля ,че предубедеността ти към мен и грубоватото отношение са оправдани.
Когато не те мързи и знаеш как да си планираш денонощието за да го уползотвориш максимално, 4е и да ти остане време и да си по4инеш тогава не е чак толкова трудно това
Приятен ден. 
  bouquet

Ако имаш още въпроси- питай ме на лични

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато става въпрос за време и пари съм на страната на логиката и калкулатора. Денонощието има 24 часа, 8 от които проспиваме. А всичко останало трябва да се вмести в оставащите часове, които не са никак много. Всяка дейност иска своето технологично време. От физическата дейност човек се възстановява по-бързо, отколкото от умствената умора. Умореният мозък не работи добре. Ако човек собственоръчно върши всички дейности, без да използва чужда помощ няма как да стане да е "всичко в едно".

Когато чуя или прочета за такава желязна организация съм в голяма степен скептична. Да, има изключения, познавам такива хора - хиперработоспособни, но те са единици и плащат някаква цена за тези си способности. Затова не става въпрос само за мързел и за организация. Винаги има нещо друго. Останалото е митове и легенди.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 18:17 от RadostinaHZ

# 72
  • Мнения: 516
 RadostinaHZ, това, че момичето работи и учи е достойно. А твоето отношение е меко казано злобно.

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Грешиш. И аз работех докато бях студентка, така че зная за какво става въпрос. Ако си бях седяла при мама и татко на дивана и по купони, бих разбрала защо ме обвиняваш в злоба. Но не е така. Тази попара с ученето и работенето в чужд град по време на икономическа криза съм я сърбала в продължение на години и много добре зная за какво става въпрос. Затова имам представа къде са границите на организацията. Зная какво е по цял ден да се работи с хора, а после да се пишат курсови работи. Не говоря празни приказки, че да си уплътнявам времето и да се намирам на работа.

# 74
  • Мнения: 223
Грешиш. И аз работех докато бях студентка, така че зная за какво става въпрос. Ако си бях седяла при мама и татко на дивана и по купони, бих разбрала защо ме обвиняваш в злоба. Но не е така. Тази попара с ученето и работенето в чужд град по време на икономическа криза съм я сърбала в продължение на години и много добре зная за какво става въпрос. Затова имам представа къде са границите на организацията. Зная какво е по цял ден да се работи с хора, а после да се пишат курсови работи. Не говоря празни приказки, че да си уплътнявам времето и да се намирам на работа.


Моля те да престанеш.
Не е приятно да съм предмет на анализа ти.
И не забравяй 4е това което си била ти и опита който си придобила НЕ е равнозначен на всички останали след теб.
Не сравнявай така сляпо и уверено..... Глупаво е.
Освен това темата не е за това кой какво и колко може, нали ?

Общи условия

Активация на акаунт