Разликата във възрастта

  • 13 465
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Няма гаранции за щастие или нещастие каквато и да е разликата между партньорите. И нашата е 10 години. Имаме три деца, заедно сме със съпруга ми от 20 години. Никой не би могъл да ми е по-близък от този мъж. Но колкото и да ми се иска да съм категорична, смятам, че с напредването на възрастта и на двамата, ако разликата е повечко (примерно над 10-12 год.) в един момент ще се усети от доста по-младия партньор. Когато човек е щастлив и влюбен обаче, не е склонен да вярва на реални неща, защото смята, че някой му ги казва за да го засегне. А когато достигне до момента да го осъзнае сам, вече е много късно за промени или се стига до това хората да се нараняват един друг.

# 31
  • Мнения: 14 654
Прочети "Нататък билетът не важи" от Ромен Гари, за да видиш какви мисли се въртят в главата на един застаряващ мъж с млада любовница. Там разликата е доста по-голяма де, жената е на 22, а мъжът на 59 ако правилно помня.

# 32
  • Мнения: 2 498
Цитат
Не, аз не се съмнявам, че човек може да е щастлив при такава разлика.По-скоро се съмнявам в това колко време може да продължи това щастие.
Хайде стига сега Stop! Дори и да са на една възраст мъжът и жената пак не са застраховани колко ще им продължи щастието.
При нас разликата е 12 години в моя полза и се чувствам прекрасно Peace
И аз ви желая попътен вятър и не обръщай внимание на мненията на околните.....

# 33
  • Мнения: 203
Щом си решила и ти е добре за какво ти е мнението на хората...важното е ти да си щастлива!

# 34
  • Мнения: 12 670
Явно имаш нужда от подкрепа. Имаш моята. Hug Ако под всички имаш предвид родителите - сигурно ви е много тежко.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами не, не знам колко време ще живея, но тук не става въпрос за гадже, любовник или приятел, а за семейство, което очакваш да продължи доста дълго, да доживееш златна сватба, да отгледаш деца и внуци...
Да, малката разлика не е гаранция, но разликата във възрастта, религията, националността, пола, ако щете, и др.подобни са фактори, които увеличават риска от проблеми.

# 36
# 37
  • Мнения: 2 803
Ами не, не знам колко време ще живея, но тук не става въпрос за гадже, любовник или приятел, а за семейство, което очакваш да продължи доста дълго, да доживееш златна сватба, да отгледаш деца и внуци...
Да, малката разлика не е гаранция, но разликата във възрастта, религията, националността, пола, ако щете, и др.подобни са фактори, които увеличават риска от проблеми.

 Peace Така е, това са бомби със закъснител. Не казвам, че подобна връзка е обречена, но съществуват типични потенциални проблеми, които са характерни поради голямата разлика във възраста. Още повече не се късае за връзка, а за сформиране на семейство. Човек много внимателно би трябвало да се вслуша в мнението на близките си родители, защото те ти мислят доброто и може би искат да предпазят дъщеря си. Аз съм от тези деца, котио обичат да се съветват с родителите си и се допитват до опита им преди да вземат решение.

# 38
Това с разликата във възрастта не е най-страшното нещо в една връзка.Имала съм мой набор за партньор и не ми беше хубаво,а съм била и с мъж по-голям от мен с над 20 години и бях ужасно влюбена...Щом се разбирате и в леглото си пасвате,не му мисли.А какво ще стане след 10 години...Само Бог има отговор на този въпрос.Моя съвет-не му мисли толкова,бъди щастлива,обичайте се и се радвайте на всеки миг заедно!!!

# 39
  • Мнения: 505
Ами не, не знам колко време ще живея, но тук не става въпрос за гадже, любовник или приятел, а за семейство, което очакваш да продължи доста дълго, да доживееш златна сватба, да отгледаш деца и внуци...
Да, малката разлика не е гаранция, но разликата във възрастта, религията, националността, пола, ако щете, и др.подобни са фактори, които увеличават риска от проблеми.
Не мисля така! Ако си намерил любовта в лицето този човек, не е важно какъв е. Или какво - дай да се събираме само с бели набори християни, пък каквото щат да правят... Всичко е много специфично и всеки човек е различен. Ако за тебе малката възрастова граница е фактор за безпроблемна връзка, за други е точно обратното.  Peace
Естествено, че когато създаваш семейство, очакваш да си завинаги с този човек. Но не винаги можеш да предвидиш какво ще стане. Това, че партньорът ти е по-възрастен от тебе, не значи, че няма да те надживее.  Wink
 

# 40
  • Мнения: 1 447
Човек много внимателно би трябвало да се вслуша в мнението на близките си родители, защото те ти мислят доброто и може би искат да предпазят дъщеря си.
Няма спор,че родителите винаги мислят за доброто на децата си,а дали това което мислят,че е най-добро за децата им е наистина така.Понякога и родителите грешат в преценката.Затова нека послуша сърцето си и сама вземе решение.За да не се сърди ако се наложи,дано не е така после на друг.

# 41
Явно имаш нужда от подкрепа. Имаш моята. Hug
   Да,всъщност точно от това имам нужда-и я намирам. Благодаря!

# 42
  • Мнения: 1 900
По въпроса за това кое е правилно според теб и кое според близки роднини и прочие мога да кажа, че ако днес сме смятали нещо за правилно това не означава, че и утре ще е така. За мен нещо може и да е правилно, друг може да го смята за грешно, а всъщност на общия фон може да се окаже съвсем различно.
До някъде всеки преценява според разбирания и ситуации като се стреми да вземе най-правилното и разумно за себе си и околните решение, доколко обаче то ще се окаже такова в последствие не се знае.
Да не съмнено рискове в по-голяма степен от нормалните възрастови различия крие връзката между партнюри с голяма разлика в годините. Да може да се окаже в последствие, че ако човека до теб е бил по-стар или млад може и да съжаляваш за тази разлика. Но всичко ще се основава само на твоята предствава за това какво би било ако си постъпил друго яче.
Въпреки всичко обаче щом човек намери някои на които има доверие, които го дарява със спокойствие, грижа, обич и тези чувства са споделени взаимно, то тогава раса, религия, години и всички останали психологически и нравствени ограничения падат.
Тогава просто остават един мъж и една жена които се чувстват удовлетворени и силни да вървят заедно, ръка за ръка през трудностите който неминуемо съпътстват живота и битието на всеки от нас.

# 43
  • Мнения: X
На стар вълк - младо агънце...  Joy Щото вече няма зъби да се дави с по-жилавите...  #Crazy
ахам, аз по тази причина не бих се залюбила с такъв, ае да не се заричам разбира се, но къде гледа в агънцата..

а относно кой с кой си пасва - да ви кажа ли какво й е намерил точно, що не се пасне с някоя на неговата възраст,м? ц, не се кефя аз...
после, на толкоз години що е сам и без семейство... еми не ми е нормално, сори, изградена характеропатия.....

ясно, защо жена ще хареса по-възрастен, но какво ще хареса по-възрастния в едно момиче...  ooooh! Thinking

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 15:23 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 1 425
Поживей и ще видиш, ще разбереш. Поне две-три години заедно без деца и без брак.
...
Peace
Поживейте заедно, не бързайте с децата - то ще се види.
Успех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт