Богородица закриля АВГУСТовската дружина

  • 13 694
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
здравейте милички, честито на всички мами
Хавга мила това е много притеснително което казваш и не е нормално  #Crazy бебетата, особенно кьрмачетата трябва дса акат по седем  осем пьти дневно, моята днес беше сьс запек и голям рев дрьпна, и пробвах с термометьр , мвьртеливи движения на коремчето, олио на дупето, олио за тяло, неиното, така няколко пьти и резултата е налице. за кьрмата както каза стелка, всеки ден по десет мл. отгоре докато станат 110мл. тоес до 11 ден увеличаваш. това е много относително, защото неможеш да го накараш насила да изяде толкова колкото трябва, но гледай да е приблизително, ако суче от гьрда, по 10, 15 минути на едната и 10 15 мин и на другата, ако заспива я сьбуждай  Peace щом има пьлен памперс значи си хапва.
за водичката ми казаха задьлжително да пие по 180, 200 мл. на денонощие защото е много горещо и рискуваме да получи топлинна треска или нещо от сорта  #Crazy
и аз не слушах и давах само малко след хранене, но ми казаха че е много важно да приема течности, но не преди и след хранене много да не се пални стомахчето.
и ние имаме гьби в устичката, и и слагам дактарин, но след като и махна биберона го потапям за половин час в хлебна сода разтворена в топла вода да не се заразява отново Peace 
е това е надявам се да сьм била полезна

# 61
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Честит Александър на мама bobito81!

Честит Борис - съименник на моя малък човек на мама malkabubi!

Честита малка госпожица Мариелка на мама Бланш!

Честит Максим на мама Иренка!

Честита четвърта рожба Анна на мама Mi6imadi!

Честито на Ася за раждането на Виктория!

Всички мами и техните бебоци да са живи и здрави! Да се гледкат с много всеотдайност и любов! Hug

caprice, мила, моя малкия човек заспива на гърдата след 10 минутно сукане. Говорих с моя приятелка и тя ми каза, че не трябва да се тревожа за наддаването. Кърмачетата може един месец да са в застой - да не наддадат нищо, а на следващия да са качили кило и отгоре. Те сами преценяват колко им е необходимо за да се нахранят. Ако е гладен, ще се събуди и ще поиска сам да го сложиш на гърдата или без да го чака да поиска го слагай, като си отвори очичките. Аз също съм против дохранването и няма да го правя!

# 62
  • Мнения: 7
честито на новите мами! да са ви живи и здрави рожбите!   bouquet
и мен кърменето ме притеснява- по точно явно не разбирам кога се е нахранил  Sad понякога сам пуска гърдата, но това е рядко. суче поне 30 минути, когато започне да заспива го разбуждам; когато заспи и не мога вече да го събудя, го вдигам, изчаквам го да се оригне и изчаквам поне 5 минутки да видя дали няма да се събуди и да иска да си дояжда. обаче нещо не правя както трябва  newsm78 понякога го дохранвам с АМ, именно защото уж се е наял, а търси още, а вече така ме е надъвкал, че ми е почти невъзможно да го донакърмя. от друга страна обаче, щом спи по 4-5 часа след хранене значи му стига  newsm78 явно съм нетърпелива и не мога да го изчакам да се наяде  Sad  казаха ми, че ако се храни на толкова голям интервал (4 часа, понякога 5) няма да наддаде добре, но пък ако той е гладен ще се събуди, иначе само го разсърдвам и реве. искам да спра да го дохранвам ( не е всеки път, ето днес например само на две хранения е дохранван, но ми е адски съвестно да го храня с тия боклуци при положение, че имам кърма Sad )
аз му давам вода. от 2 дни му правя и чай "бебезан", много го харесва.
толкова съм уморена, че даже не мога да разбера какво точно съм написала  #Crazy
миличка АКО СУЧЕ АКТИВНО ПРЕЗ ТОЗИ ПОЛОВИН ЧАС И ТИ ЧУВАШ КАК ПРЕГЛЬщА И ПЬШКА, ЗНАЧИ МУ СТИГА, А ОТАМ НАТАТЬК ЗНАИ ЧЕ ТЕ ,,ИЗПОЛЗВА,, ЗА БИБЕРОН  baby_neutral Joy
ТАКА ЧЕ НЯМА МЯСТО ЗА ПРИТЕСНЕНИЕ, А ПЬК И КАЗВАШ ЧЕ СПИ ПО 3,4 ЧАСА ТОВА Е ЕДИНИЯ ПРИЗНАК ЧЕ Е СИТО БЕБЧЕТО
ХУБАВО Е СЛЕД КАТО МИНАТ 3 ЧАСА ОТ ПОСЛЕДНОТО ХЕРАНЕНЕ, ДА ГО СЬБУДИШ ДА ХАПНЕ ПАК , ЧЕ ПО ПРИНЦИП НОВОРОДЕНИТЕ ИМАТ НУЖДА ДА СЕ ХРАНЯТ 2,3 ЧАСА ЗА ДА НАДАДАТ КИЛОГРАМЧЕТА, ДОРИ И ДА ПЛКАЧЕ щЕ СПРЕ КАТО МУ ДАДЕШ ДА СУЧЕ, ИМА ПО ЛЕНИВИ БЕБЕТА КАТО МОЕТО, И СЬБУЖДАНЕТО Е МНОГО ТРУДНО

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 22:48 от shiiila

# 63
  • Мнения: 276
Feb - вие какво правите за жълтеницата. При нас не е много силно изразена, но още я има и на прегледа тази седмица ми казаха да давам вместо чай или вода - глюкоза. От вчера давам с шишето глюкоза - пък да видим. Истина е само, че страшно се опикава от тоза вода, ама няма как.
На Ася - много радост с малката принцеса.

Ние също имахме жълтеница откриха ни я в болницата.Там го пекоха на лампа 3 дена подред.Като ни изписаха леко жълтеехме и лекарката ни каза да пием глюкоза.Сега вече сме бели(пу да не ни е уруки).Изпихме цяла банка с глюкоза.Вместо глюкоза може и подсладена вода.

# 64
  • Мнения: 7
бизу, много ме радваш мила, винаги си толкова мила и положително настроена, браво все така да си. учудващото е че не си загубила настроенние дори и в последните дни на бременноста, а това е много трудно  Rolling Eyes
интрига хаиде миличка стискам ти палци , тия дни да гушнеш бебо, че твоя термин отдавна изтече. и на другите мами стискам палци  Praynig Hug
мери глюкоза се дава при жьлтеница ,5% ние сме на 2 банка, и знам че е полезна, вьпреки че наща жьлтеница е много малко и в болницата беше малко, но все пак Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 12 284
  Здравейте, извиняваите че ви притеснявам, но исках да се порадвам на новите августинчета  Simple Smile. Ние с двете ми дъщери сме от августинки 2006 г. Пожелавам ви щастливи мигове с малките съкровища, а на все още бременните едно леко и успешно раждане.
   Прочетох, че обсъждате кърменето. Искам да споделя, ако може само няколко основни момента за първите седмици. Първото е че правилото да не се буди бебе, за съвсем малките кърмачета не важи. Тоест трябва бебето да има минимум 8-12 кърмения за денонощие, средно 10 кърмения за денонощие, което прави кърмене на всеки 2-3 часа през деня с една евентуална по-голяма пауза например от 4 часа през ноща. Това е така, защото съвсем малките бебчета може все още да са отпуснати и вяли от жълтеницата и да не могат да сучат достатъчно ефективно и да поемат достатъчно кърма от което стават още по-лениви и се получава един затворен кръг. Затова е и важно през първите три седмици някъде бебетата да се будят ако нямат необходимия брой кърмения за деня. Разбира се има и изключения, тоест някои бебета и с много по-малки кърмения от самото начало може да наддават достатъчно, но обикновенно те са изключения.
    Второто което е че бебе под шест седмици има задължително по 3-4 изхождания на ден, дори на всеки памперс. След това вече може да има дори пропуснати дни като това не е проблем. Но при бебе под месец и половина обикновенно липсата на изхождания обикновенно е показател за недостатъчно прием на храна и е задължително в този случай да се направи консулатция с педиатър и да се провери теглото на бебето.
     Пожелавам успех на новите мами с кърменето и весели и усмихнати бебчета на всички. Още веднъж се извинявам за нахлуването в темичката  Embarassed

# 66
  • Мнения: 1 266
Коте, последно (сутринта) изцедих за 6часа около 60 мл. от едната гърда.
Сранното е че тя не плаче. Теглото и като се роди  беше 2900 на третия ден беше 2860, толкова ни изписаха. Вчера беше 2970гр. , нож педиатърката смята три пъти и изкара различни резултати, та в понеделник ще проверя толно колко е. Това, което ме притеснява е, че не е акала вече четвърти ден, т.е откакто е на кърма. Само пръцка.

С теглото всъщност сте много добре, но това с акането не е ок. Най-добре се обади на педиатърката още утре. Ако не може, обади се в Консултативния кабинет!!! Може би и тази статия ще ти помогне: http://missby.wordpress.com/2008/08/15/bad-advice/
Според мен едва ли става дума за запек (запек от кърма  newsm78)...

И аз много се притеснявам с това кърмене. Незнам дали си хапва достатъчно, но преди всяко кърмене сменяме памперса и там винаги има изненадка. Много рядко да няма. Коте Марта, а кога точно да направим вечерната баня.....няма как да е след хранене....(мое мнение). Моето дете не обича да го събличат. Щом е гола и реве неистово. Да не говорим, че мрази водата. Плаче много и се притеснявам да не би в болницата да са я стресирали......Незнам, но това е всяка вечер. РЕВ по време на къпане. Мисля че я е страх, но ми се струва неестетсвено. По принцип бебетата обичат водичка. притснявам се и тя като плаче и аз плача. Много ми е жално. По принцип е адски спокойна...Охх незнам

Е, така е - все някога трябва да се изкъпе бебето и не върви да е след хранене. Но тука например ги къпят в десет часа сутринта и след това започва един нескончаем сън, по 4-5-6 часа не мога да я събудя като хората.
Иначе има много деца, които не обичат водата, не сте изключение.
Колкото до това, че не обича да е гола - слагай я гола върху теб, гушкай я гола, сега е топло. А контактът кожа в кожа помага на сукането Simple Smile Иначе не се тревожи - ако редовно ака и пишка, най-вероятно й стига.

Каприз, това, че спи дълго, не означава, че му стига. Понякога спят дълго, защото не им стига енергията и я пестят. Наистина ви съветвам, когато се чувствате несигурни, да се обръщате към консултанти по лактацията.

# 67
  • Мнения: 7
качих малко снимки на Валентина в общия албум Peace

# 68
  • Мнения: 702
Момичета това,че бебчо трябва да пълни памперса на всяко хранене важи ли и за АМ!
Моя Пепи е изцяло на Фризолак и в началото акаше след всяко хранене,а от една седмица го прави по веднъж два пъти на ден,изяжда по 90мл,и е много спокоен,храним се на режим на 3часа и не вярвам да не му стига млякото,но с това изхождане по 7 пъти на ден наистина много се обърках?
Да питам някой започнаха ли вече Вигантола,нашето педи каза от 21 ден по две капки,преди второто хранене димек в 9 сутринта,а с Ивайла съм го давала преди първото в 6 сутринта,та се чудя?
Чесита Виктория на мама Ася да и е жива и здрава и много да ги радва!

# 69
  • SZ
  • Мнения: 10
Еееей,отпушихте се най-накрая!Много ви се радвам!Беше настанало едно затишие в темата,вече родилите рядко се включвахте,а днес нямате спирка!Супер,наистина много ви се радвам!Този път не съм чела почти нищо предварително за отглеждане,кърмене,колики и т.н. и сега вашите постове ми идват идеално.Сега си припомням някои неща,научавам нови и няма да съм съвсем в небрано лозе.

Продължавайте все така!Нали все пак скоро ще се местим в "родени 2008".Само още малко да се отчетем и ние едната шепа неродили и скачаме там.

Пожелавам ви скоро да няма сериозни оплаквания за бебоците,всички да се успокоят и да се оправят!

# 70
  • Мнения: 229
Добро Утро и от нас ранобудниците!
Ние току що се накърмихме, сменихме пампата и аз имам време да попрочета темичката.
С милото си създаваме режим сега, през 2-3 часа да се кърмим, милият пълни пампата яко и е щастлив ли щастлив. Като се сетя в началото на тази седмица как първите дни се кърмехме на 20-30 минути и едно хаотично, сега колко сме напреднали. Вече ходим следобяд на 1-2 часови разходки .. милото спинка в количката яко, но точно като се заприбираме вече огладнява ииии малко поревва ..ама нищо не е. Сладунката тя. Наддава доста добре, от болницата до вчера е 3800 вече. Излезнахме от болницата по-шишко от както се роди, щото акушерките го тъпкаха с адаптирано мляко и плюс моята кърма изцедена от помпа, щото си беше ревльо ..опищя там отделението, особено нощем ..а то горкото имало колики .. и за туй, ама кой да знае. Флатолекса вс Инфакола вече почна да действа и е толкова по-спокоен. Аз си пия чайчето от фенхел и ми  е спокойно на душицата, че коремчето на Емчо ще е добре, пък и от него както знаете потича кърмата с още по-голяма сила.
Всичко е наред с нас, чакаме другата седмица в четвъртък гости от Бг,сестра ми ще идват заедно с племенничката и ще е толкова сладкооо с 2 бебета вкъщи. На 23ти сме планували градинско парти по случай раждането с микс от швейцарско-българските семейни отношения. Поканени сте виртуално, .. а пък за тези които могат да дойдат и реално!!!  newsm53 newsm44


Мила Асе, честито! Как си говорихме вечерта и ти през нощта вече си била в болницата. Мила Бъди още по-щастлива мама и да целуваш още гривнички!  bouquet

Кураж на мамите, на които им предстои раждане! После е много ама много по-хубаво! .. е ще ви липсват коремчетата, но пък ще имате по-сладки занимания ден и нощ!

# 71
  • Мнения: 10
Добро утро и от нас. Малката спа непробудно цяла нощ. След като я накърмих снощи, та чак до 4:30 сутринта изкара. Наспахме се всички. Сега хапна и пак заспа. Дано да е така завинаги(малко вероятно) Wink  Пожелавам лек ден, ние след малко ще хвръкваме с количката на разходка.
Коте Марта, точно затова мисля,че банята трябва да е вечер, за да откърти до сутринта... Но нямам нищо против да я къпя и сутрин, обаче такъв силен глас вади, че ни разбират и на другата улица Wink

# 72
  • Мнения: 990
Пухи, ще ни чакат те всички да родим и тогава се местим  Crazy
Или поне на 1 септември в нова тема, като учениците! Wink
Аз нали ви обещах дълъг пост и ето ме, само че пак нямам време за дълъг, чудя се после като се роди бебуна дали ще имам време  Thinking Ние нали сме на работна площадка, та само сложих в хлебопекарната едно хлебче за обед и ще илизаме с Валенцето на разходка, че милият вчера цял ден вътре е стоял покрай нашите бояджийски истории  #Cussing out Пък като вляза в банята всеки път се сещам за Котката Марта с фугирането  Mr. Green и ми става весело и по-спокойно   Mr. Green

Хавга, каква е тази гъста кърма, че запек да има детето от нея  ooooh!, задължително се консултирай и с друг лекар, нали точно коластрата, която е най-гъста, спомага детето да се очисти първите дни от мекониума в червата, тя е най-разхлабваща, пък и наистина Котето Марта както е казала "запек от кърма"  newsm78 има ли такова нещо!

А като прочетох на Мама Галка как са й казали да изхвърли кърмата, за да му дадат АМ  #2gunfire #2gunfire ooooh! Как може! Браво Галенце, че не им се връзваш, наистина май е трудно да се избере родилно отделение, където и гинеколозите да са специалисти, и акушерките да са адекватни, че и неонатолози да имат свестни  Tired Аз поне за тук съм спокойна, тъй като познавам вече акушерките ни, и знам че мога да си отстоявам моето мнение, решила съм пооправя ли се малко от операцията ВЕДНАГА бебето при мен да си го кърмя, АМ при първото раждане не са ми давали, защото си имах много кърма и нямаше нужда, дано и сега да е така!  Crazy

Си Кей, Интрига, Камето хайде милички с вас сме, скоро скоро да ни зарадвате с хубави новини!  Hug

# 73
  • Мнения: 207
Добро утро и от мен   bouquet

Влизам само да кажа, че не съм родила все още  Mr. Green А и като гледам, няма никакви изгледи  Mr. Green Линийката ми свърши още вчера, ноооооооооооооо...  Ще отида утре при доки, пък да видим какво ще каже  newsm78 От днес мъжът ми е на работа - свърши му отпуската, а той милия се надяваше още преди 2 седмици на бебче да се радва  Party Свеки вече изпада в нервни кризи, че и мен повлича. До тоалетна не мога да отида от нея. Само ми върви по петите и пита "Ама да няма нещо? Започва ли се? Ти защо толкова често до тоалетна ходиш?"  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire АМА НЯМА ЛИ ДА МЕ ОСТАВИ НА МИРА НАЙ-НАКРАЯ?  #Cussing out И да ви се оплача - опитва се да ме тъпче с храни, които имат разхлабващ ефект, та да тръгна да раждам  #Crazy Тия хора полудели ли са?  #Cussing out Дне съм решила да й спретна номер. След един час родителите ми ще дойдат да ме вземат и аз тихомълком ще се измъкна без да й кажа. И телефона ми, на който тя има номера ще изключа, че да видим какво ще стане  Mr. Green Малко ми поолекна, като ви споделих  Confused Ще ме извините, ама много ми се насъбра. Аз съм свикнала от 12 години сама да живея (без родителски контрол) и сега ми идва малко в повече  Sick

Пожелавам на всички ви лек и прохладен ден и поне няколко щъркелови новини  Hug

# 74
  • Мнения: 990
Мелфин, съчувствам ти миличка! Вие временно ли сте със свекърва ти или завинаги...  Sick

Общи условия

Активация на акаунт