проблем с психичноболен съсед

  • 2 193
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
А замисляли ли сте се, как щяхте да се чувствате, ако това беше вашето дете.Все пак и той е дошъл на тоя свят, като всички нас и не по свое желание е в това състояние.Има вариант,  да се информирате или от здравните сайтове или от психиатър как бихте могли да му помогнете и какво се прави в такива случаи. А ако нямате сили за толкова човещина и съпричастност тогава най-добре тоя човек да "изчезне" някак, да не ви "разваля" пейзажа.  Confused Никой не знае какво ще му поднесе живота утре  Tired
оо повярвай ми ,за негово добро е да го затворят за лечение,там ще го лекуват ,хранят,а не да го виждам да рови по кофите за да яде или ако се сети да отвори вратата да вземе яденето оставено от леля му(преди чистачката да го е откраднала)аз нищо лошо не му желая,напротив,но сагласи се -долу играят деца,а ако твоето беше там и започне да мята бурканите? Shocked

# 16
  • Мнения: 2 005
Такъв е начина да му се помогне - като бъде настанен на лечение, karma ... Когато човек живее в обществото, то той не трябва съзнателно и несъзнателно да заплашва, по някакъв начин, останалите членове... Ако тази невинна , нещастна душица утре нарани или, недай Боже, убие някой... ?!?!
  Peace

# 17
Лесно се дават оценки и компетентни "съвети", когато не си се сблъсквал лично с подобни неща.Не ви остава нищо друго освен да се молите никога да не ви се случват за да не ви се налага да вземате тия така лесно изречени от вас решения.Когато си видите собственото дете или близък в такова положение, елате и кажете пак как сте постъпили, а пък все ще се намери някой от форума да ви даде  1 "мъдър съвет".   newsm78

# 18
  • Мнения: 90
оо повярвай,че в моето семейство са се случвали много по-страшни неща...няма да ти обияснявам,все пак всеки има мнение-за мен е заплаха този човек и трябва да се лекува!

# 19
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз имам такъв проблем. От 10 години в апартамента над мен, живее жена с шизофрения. Когато си взема лекарствата няма проблеми, но има период и то винаги през късна есен, когато по известни само на нея причини да не ги приема и тогава става лошо.... започва да обикаля по етажите и квартала по пликчета. Явно не усеща студ в това си състояние, защото се е случвало и през зимата. Не се храни, не се къпе, става страшно. Много пъти съм и давала храна, знам че и други съседи го правят, отива до близкия пазар и се самообслужва от сергиите... Наистина много ми е мъчно ... Живее сама, има сестра, която много рядко я посещава дори и през този й период... Лично аз съм й се обаждала да предприеме мерки, защото тя и се явява попечител, но... без резултат  #2gunfire дори когато два пъти ми наводни апартамента / не искам да си представя какво е било над мен, но при мен беше страшно/. В такива случай единственото решение е да се обърнем към прокурор Sad за съжаление никак не е приятна процедурата, но идва момент когато не се търпи. Идва полиция и линейка на психо-то и я прибират... знам, че е за нейно добро, защото след това се връща и ми благодари, че съм и помогнала... и не го казва със злоба или сарказъм... защото в това й състояние, кардиналното решение е най- добро. Боли ме когато виждам такива хора, но те са част от нашия живот и най-правилното което можем да направим да ги приемем такива каквито са и да им помагаме с каквото можем...

# 20
  • Мнения: 125
Най- страшното е, че има болни хора с неизяснена диагноза-според мен шизофрения ,които като цяло тормозят само собственото си семейство дори собственото си дете...А още по- страшното е ,че в тази област работят НЕспециалисти, нищо не разбиращи и най- лошото КОРУМПИРАНИ.... Поставят диагноза според ценоразписа.
            До кога така в тази държава?????????

# 21
  • Мнения: 607

     Ох, и аз имам проблем с психичноболна съседка. Лошото е, че не си признава диагнозата. Мисля, че има циклофрения. Другото название на тази болест е биполярно афективно разстройство. При нея се редуват две крайни настроения и никога не знаеш в кое от двете и  настроения ще я хванеш. Или е мрачна, заядлива и отмъстителна . Или е превъзбудена и опиянена от щастие. Когато е в мрачното си настроение вика ,крещи.  Ако види че детето спи в количката, нарочно почва да крещи.  Аз я помоля да не крещи, тя ми отговаря страшни глупости.
Нашата психарка си има мания ,с която тормози цялата кооперация.  Събира на двора трийсетина улични котки да ги храни. Цял развъдник е направила. Има барака, в която държи бременните котки  и когато раждат, им асистира, а болните котки ги лекува.
  И само като й кажем, че не сме съгласни да гледа котки в общия двор, тя започва да вика и крещи. Роднините й са вдигнали ръце от нея. Не я лекуват. Тя самата отрича че има проблем.
 

Общи условия

Активация на акаунт