Има ли мами в Австралия?

  • 41 162
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Jacobs, ще разпитам.
Щом е женена за местен, може и да не се събира много с българи, но нищо не ми пречи да попитам.
Колко са големи децата?
А иначе за къщите, те в Австралия и НЗ всички живеят в къщи.
Има и апартаменти, но те са по-скоро за студенти и разни работещи в ситито, които са все още сингъл или двойка, но без деца.

# 16
  • Мнения: 5 183
Побууууууууууууут темата  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 22 036
Здравей, извинявай, че писах, но не съм видяла въпроса ти. Ние сме с ПР виза и имаме едно дете. Вярно е, че има много свободни работни места, но през агенции е трудно, като нямаш местен опит - въобще не те допускат до работодателя. Не сме се отчаяли, защото не е минало кой знае колко време, а и съм сигурна, че нещо ще излезе. Иначе градът е много приятен и спокоен, има страхотни забавления за децата и въобще не смятаме да се местим  Grinning. Що се отнася до вас, вие можете по-безболезнено да се установите тук, защото можете да си търсите работа от Нова Зенландия.  Но те разбирам, че не е лесно да започваш от начало. Тук климата е по-хубав и икономиката за сега се държи, въпреки че световната криза се усеща.

# 18
  • Мнения: 780
С огромни благодарности към МАЙКА, че ме светна за съществуването на темата, се включвам и аз  Grinning
За тези, които не ме 'познават' да се представя: живея в Мелбърн от 7 години. В момента сме си в БГ на гости след 3 години отсъствие, но скоро ще се прибираме.
Jacobs, спомням си, че преди доста време (може би две-три години) имаше едно момиче от Бризбейн, което пишеше във форума, но от тогава не съм я засичала. Ако ти се рови много назад в архива, можеш там да погледнеш.
Gugy, успех с намирането на работа! Вярвам ще успеете! Много имигранти започват с неквалифицирана работа  докато си намерят работа по специалноста, Както казваш, важното е да започнете отнякъде и да включиш в CV-то си някаква местна работа.

# 19
  • Мнения: 5 183
Здравей, извинявай, че писах, но не съм видяла въпроса ти. Ние сме с ПР виза и имаме едно дете.

ПР - permanent resident ли значи?
От БГ директно в Австралия сте отишли, така ли?
А под "климата е по-хубав" какво се има предвид? Аз лично на жеги никак не трая. Направо ще експлоадирам. Как е в Пърт?
За сега не планираме да се местим никъде.
Имахме по едно време мераци за Австралия, но ни мина, така да се каже  Crazy
Аз си намерих работа в стабилна държавна организация с добра репутация и много възможности за растеж, обучение и изява. Иска ми се и още едно детенце, а времето си лети. Не ми се ще пак да се мятам някъде, като риба на сухо, и да почвам от нищото.
Пък кой знае един ден може друг акъл да ни дойде  Flutter


Мили46 Hug , много се радвам, че се включи!
Цунки на девойките от един кандидат - зет от Кивиландия  Hug Heart Eyes

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 08:38 от МАЙКА

# 20
  • Мнения: 85
Момичета, а как стоят нещата с намиране на работа през Интернет - това изобщо възможно ли е според вас?
Имате ли наблюдения дали се търсят IT специалисти?  Питането ми е от чисто любопитство.

# 21
  • Мнения: 22 036
Да с пърманент резиденс визи сме и идваме от България директно. А за времето в Пърт мога да кажа, че е като в Гърция. Лятото не е супер горещо е всъщност е около 30-35 градуса, но има бриз, а и учудващо не е влажно. За сметка на това зимата е мека и се издържа. Това за мен е хубав климат, защото много мразя студа.  Grinning

# 22
  • UK
  • Мнения: 1 334
Гуги,
колко време ви отне целия процес на кандидатстване за ПР?

# 23
  • Мнения: 5 183
Лятото не е супер горещо е всъщност е около 30-35 градуса, но има бриз, а и учудващо не е влажно.

Звучи добре. Щото имаме приятели в Голд Кост, които направо изкрейзват от жега лятото.
А зимата в Пърт дъждовна ли е?
Тук зима кажи-речи няма, но понякога се случва т.нар зима да е дъждовна. Но студове определено няма де. А лятото се върти около 30 градуса.

Днес едно огромно кенгуру се разхождаше по главните улици да промоцира някакви супер спешъли на самолетни билети от Окланд до Голд Кост и Сидни за 89 НЗ Долара  Shocked

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 11:04 от МАЙКА

# 24
  • Мнения: 5 183
Tuiq, ти как си с Английския? По твоята питанка намерих ето това
http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf
Това е списък с търсените професии -
Skilled Occupation List (SOL) and Employer Nomination Scheme Occupation List (ENSOL)

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 11:42 от МАЙКА

# 25
  • Мнения: 22 036
Хващам се з атеб.
Маймунка, на нас процедурата ни беше ненужно дълга, но обикновено е около година. Провери форума на all.bg i immi.gov.au Ако имаш въпроси давай, мога да помогна. Имай предвид, че не е евтино.

# 26
  • Мнения: 780
Аууууууууу... Майка, много на далавера тези самолетни билети!!!!! Кога ще дойдете до Австралия да разгледате и сами да прецените кое е по-добро, кое по-лошо от НЗ? Може пък да ви хареса и да се решите на преместване. Иначе на мен ми се идва до НЗ да видя, заради природата главно, но преди това има толкова много други места да обиколя в Австралия... на първо място Тасмания!!!  Heart Eyes
А климатитът е различен навсякъде. Австралия е оргромна и зависи от климатичния пояс, от това дали си около брега или към вътрешността и т.н.
В Куинсленд съм била (Бризбейн и Голд Коуст). Това, което прави лятото непоносимо не е толкова температурата, а високата влажност на въздуха. Иначе температурите се движат около 30-35с най-много.
Gugy , вие от колко време сте в Пърт?

# 27
  • Мнения: 5 183
Кога ще дойдете до Австралия да разгледате и сами да прецените кое е по-добро, кое по-лошо от НЗ? Може пък да ви хареса и да се решите на преместване.

Ще дойдем, скоро. Но ще ходим към прословутия Голд Коуст, че Томи много страда по приятелчето си, с което раснаха като братя.
А за това къде е по-добре и по-зле ..... всичко е супер субективно. Някъде може да е страхотно, но пак няма да ти постелят червения килим на летището и да ти поднесат добра работа и къща на тепсия, нали  Crazy А ние сме малко ... по премерените рискове.

# 28
  • Мнения: 780
Кога ще дойдете до Австралия да разгледате и сами да прецените кое е по-добро, кое по-лошо от НЗ? Може пък да ви хареса и да се решите на преместване.

Ще дойдем, скоро. Но ще ходим към прословутия Голд Коуст, че Томи много страда по приятелчето си, с което раснаха като братя.
А за това къде е по-добре и по-зле ..... всичко е супер субективно. Някъде може да е страхотно, но пак няма да ти постелят червения килим на летището и да ти поднесат добра работа и къща на тепсия, нали   А ние сме малко ... по премерените рискове.

Колко ли ще се радва Томи!!!! Хайде и до Мелбърн елате   bouquet

Абсолютно съм съгласна с казаното! За някой едно място може да е рай, а други да се чувства като в ад!

# 29
  • Мнения: 22 343
Здравейте момичета. )))

Преди около 2години имах голямо желание да се вдигнем с мъжа ми и да заминем за Австралия. Е да, но когато видях колко време се чака за визи (да не говорим какъв огромен брой са за различните поводи за желание за пребиваване в страната), специалните изпити по език, който трябва да се държат и т.н. се отказах.
Все пак искам да попитам тези, които вече са заминали, колко време им отне цялата тази процедура. И какво е положението с намирането на работа.

Общи условия

Активация на акаунт