Защо се омъжихте

  • 9 558
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 947
Не мисля, че може да се изрази с думи, формулира или изреждат причини, просто двамата усещат, че искат да го направят заради самите себе си, а не по някакви странични причини.
 Peace

# 241
  • У нас
  • Мнения: 304
Защото се обичаме  txtloves -непрекъснато сме заедно, просто не ни е приятно да сме разделени повече от няколко часа(това за някои ще звучи странно, но не мога да го обясня с думи) Това просто трябва да се почувства и изживее!!!!!!!!!!!

# 242
  • Мнения: 18
Ами аз не мога да намеря отговор за мен в анкетата по простата причина, защото:
1. Решихме го двамата защото се обичаме и искахме гласно пред други да си го кажем.
2. Не съм се омъжвала за "сигурност", защото такава няма - врата на вън има - развод, не зависимо дали иска някой или не.
3. Не съм се омъжвала и заради общо приетото мнение, че непременно трябва да омъжа - ние живяхме заедно на семейни начала три години преди да се оженим без да се замисляме. Просто един ден си говорехме и решихме колко ще е хубаво да си "отпразнуваме" любовта, както мъжът ми се изрази тогава.
4. Също така за него беше мечта да ме види в бяло - защото аз никога не нося иначе  Joy.
5. Никого, никой не е насилвал да се жени в нашата връзка - беше спонтанно и взаимно решение.

И така се оженихме на плажа само с най-близките, после ходихме да се веселим. Беше скромно, но за сметка на това много романтично.  Blush

# 243
  • Мнения: 991
Омъжих се, защото вярвам в брака. Не в подписа, а в обявеното пред хората и пред Бога решение да споделя живота си с този мъж. Граждански брак сключих, за да обявя това решение пред държавата.

# 244
  • Мнения: 2 100
Направихме го най-вече, защото аз исках. За мъжа ми нямаше значение подписа, а да сме заедно. Но за мен брака е естественото развитие на нещата, така съм възпитана, а и ми се искаше да се натруфя с някоя бяла фуста, с която да заприличам на голям ванилов сладолед  Mr. Green Имахме и проблем с наши близки хора, които се надяваха до последно да се разделим...Е, затворихме им устите и ако щеш вярвай всички проблеми с тях изчезнаха малко след това.  Peace

# 245
  • Мнения: 25 892
Граждански брак сключих, за да обявя това решение пред държавата.

Стига, бе, ти сериозно ли?   Shocked
Последната ми мисъл, когато се омъжвах, беше държавата.
Просто подписването в съвета беше част от досадния ритуал, с който трябваше да заплатим желанието си да живеем заедно. (Ако имаше начин, щях да отсъствам от собствената си сватба, така си мислех преди събитието. По време на самия ритуал открих, че никак не е досадно, нито страшно, нито тъпо. Напротив, хареса ми!  Flutter После, в ресторанта, още повече ми хареса!  Mr. Green)
Вярвах, а и все още вярвам в искреното ДА, но отсреща стоеше човекът, когото обичах, а не държавата.
Сега, 19 години по-късно, единственият ми спомен е за един страхотен купон, споделен с много приятели и ах, защо не може да се случи още веднъж?  Crossing Arms

# 246
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да не може? Може. Догодина, на юбилея ви 20 години. Ще направите голям купон, а ако искате може и в църква да се венчаете.

# 247
  • Мнения: 2 448
Защо да не може? Може. Догодина, на юбилея ви 20 години. Ще направите голям купон, а ако искате може и в църква да се венчаете.

Оооооо, даваш идея Как' Сийка отново булка? Готино е тва. Човек да си търси повод за веселба.  Grinning

# 248
  • Мнения: 25 892
Защо да не може? Може. Догодина, на юбилея ви 20 години. Ще направите голям купон, а ако искате може и в църква да се венчаете.

Не, няма да е същото. Нито ние сме същите, нито приятелите ни. А колко хора вече ги няма...  Tired

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 22:39 от Как' Сийка

# 249
  • Мнения: 6 907
Права си, Как' Сийка, няма да е същото. Няма и как да е.
Но по един купон можем да си спретнем. Аз така и не можах да осъществя детската си мечта да се омъжа в червено.
МъжОт каза "първият път в бяло, другите както искаш".
Е, този път ще съм в най-яркото червено, нищо че няма какъв ритуал да направим, защото хем сме бракувани, хем венчани, но за купон май всички са навити.

# 250
  • Мнения: 991
Граждански брак сключих, за да обявя това решение пред държавата.

Стига, бе, ти сериозно ли?   Shocked

Ами да... Simple Smile Нали затова се регистрира брак - за да ви третира държавата като семейство, не като отделни индивиди. На практика вие сте подписали със същите подбуди - държавата да знае, че сте семейство и да ви третира като такова. В някои страни има даже данъчни облекчения за семейни например.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 22:59 от Homesick

# 251
  • Мнения: 25 892
Не, не бяха такива подбудите, ама карай, щом така го чувстваш, така да е.  Peace

ПП По тази логика хората раждат деца, само и само да им издаде държавата акт за раждане и егн, така ли?  newsm78

# 252
  • София
  • Мнения: 62 595
Че кой е казал, че ще е същото?! Дори по-хубаво ще е. Вие, вече опитни, зряла любов, приятели, роднини и ще видите как ще ви се възвърне едно-времешното настроение.

# 253
  • Мнения: 991
Не, не бяха такива подбудите, ама карай, щом така го чувстваш, така да е.  Peace

ПП По тази логика хората раждат деца, само и само да им издаде държавата акт за раждане и егн, така ли?  newsm78

Не виждам къде съм изразила подобна логика. Казах, че ролята на самата дандания около оженването е да е отбележи някаква пределна точка. Дотук сме били сами, сега, ето ни вижте ни - искаме да градим семейство заедно. Религиозните хора отиват в църква и засвидетелстват желанието си да са семейство и пред Бога. А гражданският брак е регистрация на семейството пред държавата. Ти изтъкна като една от причините да се омъжиш фактът, че тогава не било разрешено съжителство без брак. Затова казах, че една от подбудите ви да се ожените е била точно такава - държавата да регистрира, че сте семейство и да ви остави на мира да си живеете заедно.

# 254
  • София
  • Мнения: 13 236
Извинявай, но говорим за значение на дума и няма начин да се разбира както е угодно  Rolling Eyes Все едно да наричам ябълката круша, щото така ми е угодно.
Значението на думата може много да варира според това какво иска човек да вложи в нея. Хеле пък като се отнася до човешките отношение. Много хора тук си казаха че се чувстват женени и обвързани, въпреки че не са подписвали. Значи според теб това не е правилно?

Е да! Както значението можело да варира, е така може да се прелива от пусто празно само заради идеята да се спори! Танцуващата с вълци поне за това е права.. досадно стана вече! На всяка незначителна реплика, дуплика. Къде с емотикони, къде едносрично или с празни думи без никакви съществени доводи. Пфуууу  Tired

Общи условия

Активация на акаунт