Кръстихте ли децата си на баба и дядо?

  • 6 580
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Не, не е кръстен на никого. Избрахме името, защото ни харесваше най-много, а допълнителен бонус е, че празнува имен ден на Ивановден като баща ми.

# 16
  • Мнения: 11 004
Детето ни не е кръстено на никого, но е взело първата буква от името на баща си.

# 17
  • Мнения: 229
Дъщеря ми е кръстена на свекърва ми - взела е цялото и име. Свекърва ми е Алиса, а дъщеря ми - Алиша. Името и е интересно, не се среща и лесно се запомня.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Кръстих бебето на баща ми с една буква разлика. Направих го не от задължение, а защото ми харесва името най-вече. От друга страна се радван, че така направихме, защото баща ми е много щастлив вероятно, а аз много си го обичам. Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 703
да на свекъра си , само буквата , той е много доволен а ние го уважаваме затова.

# 20
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Да спазих я донякъде. Взех първата буква на бабата и дядото за името на каката ВиК-Виктория. Въпреки, че и на свеки името ми хареса(Веолета), аз реших че и двамата заслужават.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямата е кръстена и носи същото име като свекървата, а малката - на майка ми  Peace
И  двете баби са много щастливи  Laughing

# 22
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Да ! Сина ни е кръстен  на моя баща , който вече не е между живите  smile3518
Но такава радост беше за него  през всичките тези 10 тина години които имаше възможност да се радва на внука  си ...

# 23
  • Мнения: 4 292
Уж се води, че сме кръстили сина на свекъра, но истината е, че Кристиян няма нищо общо с Костадин, освен първата буква. Сега второто ни дете ако е момиче, както се прогнозира, ще вземе първата буква от името на свекървата. Така май всички са доволни, въпреки, че реално цялата тази работа с имената  е пълно безумие.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 555
Аз съм от тези, които не зачитат традицията. Намирам я за невероятно тъпа.
Постарахме се да намерим име, което да го няма и в двата рода и да започва с буква, която не се среща в имената на бабите и дядовците Simple Smile Всъщност е случайно съвпадение, но нямаше на кого да нарочат детето.
За мен е абсурдно да обичаш внучето си, само защото е кръстено на теб или съответно да не го обичаш и да не искаш да го видиш, ако не е. Също и да обичаш едно внуче повече от другите, защото са го кръстили на теб. Грозно и тъжно.

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нямам деца, но един ден като имам, не смятам да ги кръщавам на баби и дядовци. Родителите ми имат прекрасни имена, но тъй като аз самата имам семейна драма по отношение на името ми (трябвало е да съм Виктор ако съм момче, на дядо ми Васил, но като съм се родила той е казал няма да е на мен, защото е момиче, та съм на баба си кръстена, аз съм първата от всички внуци), и винаги си е личало у дядовците и бабите ни предпочитанието към "своя" внук - аз на баба ми, сестра ми на другия дядо, единия братовчед на първия дядо, другия братовчед на другата баба, и не искам детето да е "на някого". Ако буквата на някой от родителите на мъжа ми случайно съвпадне с тази на любимите ми имена, няма да ги сменя, разбира се, но няма да е търсен ефект със сигурност. И ако някой се опита да ми го наложи, ще си имаме големи проблеми, хич не мога да си държа устата затворена, за добро или за лошо. Уважение се доказва по хиляди начини, това не е един от тях.

# 26
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Всъщност - да, за щерката това бе второто предложение на съпругът ми /той искаше момиче и затова се бяхме разбрали, ако е по неговото желание той да избере име, ако е по моето, т.е. момченце - аз/. Е, понеже избраното от него име съвпадаше с името на котката ми, която имах преди да се съберем със съпруга ми наложих вето на името. Не можех да си представя, че ще наричам детето си с име, което съм дала на коте, независимо колко е хубаво самото име. А и беше прекалено чуждестранно и не се вписваше с хубавата му българска фамилия.  И така дъщерята е кръстена на свекър ми, има и буквичката на моя баща. Имаше сръдни, защо като е момиче да е кръстено на дядовците, а аз отговарям - по-добре на дядовците, отколкото на котката  Laughing.
Сега сме се разбрали името да избера аз независимо дали е момче или момиче. Ако е момиче ще е варияция на името на майка ми, което много ми харесва, а ако е момче - ще е изцяло името на баща ми, защото макар че Даниел ми харесва повече, определено не се вписва във фамилията.

# 27
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Кръстихме сина на свекъра, но името не е 1:1, само буквата взехме, но се знае, че е на него. По щастлива случайност, името е това, което винаги съм искала да носи сина ми. Уважаваме родителите си, живот и здраве, второто ще е на другия дядо, а ако има и трето, и бабите ще намажат.

# 28
  • Мнения: 135
Да,кръстен е с името на свекър ми

# 29
  • Мнения: 540
синът ми е кръстен на майка ми

Общи условия

Активация на акаунт