За колко време децата ви се отказаха от бибата?

  • 2 132
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми се отказа от раз на година и половина. Обаче при нея самата биба се скъса. Тя я смука известно време и накрая установи, че вече не е същото. И аз я изхвърлих. Така че може да пробвате да ги скъсате леко, децата не са глупави и сами ще се откажат.

# 16
  • Мнения: 193
Да и аз му отрязах връхчето на бибата още първият ден и той веднага разбра само, като я погледна и така и не поиска да си я сложи казах му,че е стара бибата и се е скъсала/баба биба Simple Smile/,но въпреки това много трудно заспива особенно следобяд чак към 15-16 часа , а преди си заспиваше към 13-14 часа и сега спи по един час,а с бибата спеше по 2-3 часа

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
махнах и бибата и шишето с биберон от раз преди 2 седмици, сега си пие млякото с чашка с твърд накрайник и не ги търси  Peace

# 18
  • Мнения: 683
при нас е голям проблем.на 2г.и 6м. сме и заспиваме с биба,иначе през деня не я търси.ходим на ясла там не му я дават и си спи без нея,а вкъщи......рев голям.изтърпях го 40мин. и повече неможах.казахме че тати отива да я вземе от градината и той милият се успокои и заспа без нея.по някое време започна да я търси и като не я намери пак голям рев в 2ч.посред нощ и така сме с биба все още.трябваше докато е малък и не разбира много да я махнем но...........

При нас е същото, макар да е голям, няма заспиване без бибата, вече нямам нерви. Хем сам си казва, че е батко и не я иска, после пак като види, че не може да заспи, казва, че е малко бебе и си иска бибата...  #Crazy
Постоянно отгризва бибите наполовина и се налага да купувам нова, досега сме сменили 14.... вече се примирих, не можем да не спим по цели нощи.

# 19
  • Мнения: 417
на 1 г и 2-3 месеца беше като отхапа върха на бибата и после сам не я искаше,2-3 седмици заспиваше трудно но свикна.

# 20
  • Мнения: 285
Моята дъщеря беше на 1-1,2г. когато и я махнах. Като лягахме да спим ми обясняваше какво иска,аз се правех,че не разбирам и така няколко дни! Това беше! Просто и трябваше повече време докато заспи!  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 622
Мислех,че никога няма да я откажем,но стана неочаквано бързо и спонтанно от страна на детето.Може би защото беше на 2г.и 3м.и общо взето всичко разбираше.Просто с махането на памперса й обясних,че е голяма и че вече не трябва да смуче биба.Пък и прегриза поредната,нова не купих и така след няколко нощи забрави за нея.Сега сякаш никога не е било Wink

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не че е се е отказал, но по принцип много рядко я иска. Сам я хвърля от устата си. Peace

# 23
  • Мнения: 569
   На около 10 месеца беше започнал повече да си играе с нея отколкото да я ползва по предназначение. просто я взех една вечер и повече не се сети за нея... но явно не е бил толкова пристрастен и сме извадили късмет.

# 24
  • София
  • Мнения: 262
От както се е родил 2-3 пъти успях да му я пробутам. Не я ще и това си е

# 25
  • Мнения: 27 524
Така че може да пробвате да ги скъсате леко, децата не са глупави и сами ще се откажат.

Е, да, ама като са много ... освен всичките да накъсам  Thinking

# 26
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И двете ми деца не признават бибероните.

# 27
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Все още сме на етап 1-използване на биберона само за сън(от около 2 седмици).
  За етап 2-окончателното премахване- все още се подготвям психически,защото е много привързан към биберона.

# 28
  • Мнения: 115
не ичетох изцяло темата, но пиша

ние бързо успяхме да се справим с този проблем. Ползваше я само като заспиваше. Реших да пробвам ... и   ооооо чудо стана много бързо. За 2-3 дни и не се сещаше вече Peace Беше на година и 2-3 месеца май.

Не се отказвай. Сега е момента да я откажете. В яслата наистина няма да е хигиенично предполагам. Колкото са по-големи децата по-трудно се отказват. Две седмици са много време ..и мисля ще успеете. Една позната каза, че имали много бърз ефект като изрязали върха на бибата и детето като я засмуче и чувства дискомфорт и само се отказва. Мисля , че и това е добър начин. Не бях го чувала. Wink

# 29
  • Мнения: 140
И аз съм на тази вълна- търси я само вечер като ще заспива. Днес я накарах да я хвърли на кучетата и тя я метна през прозореца Simple Smile Сега да видим какво ще става, че нямам и резервана, ама все някога трябва да стане. Пита за нея и сама си отговаря, че е при "бау-бау" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт