Дърпане на уши

  • 120 238
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Вярвате ли в дърпането на уши ? newsm78Помага ли , този метод да не боледуваме често от ангини  Rolling Eyes Тук наблизо има човек , който от дълги години прави това , но се страхувам да заведа синът ми , а съм чувала че много помагал  Thinking Цяло лято сме с непрекъснати ангини и в момента пак  Shocked
Моля някой , който е прибягвал към този метод на лечение да сподели своите впечатления   bouquet

# 1
da.vqrvam razbira se na sina mi go prilaga rexabilitatora na otbora po futbol v shumen predi 13 god. no ne si spomnqm imeto mu,samo 4e kaza 4e ot vednuj ne stava.trqbva da se pravi 3-4 puti.ne boli samo se 4uva edno 6trakane na u6nite midi.

# 2
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Като малка ме водиха на подобна процедура ( това ми е най-кошмарния спомен от детството) ефект никакъв. Понякога питам майка ми с кой акъл ме е подложила на тоя тормоз.

# 3
  • Мнения: 4 053
аз НЕ вярвам, това за мен са пълни глупости,
а, и също има опасност да се прекъсне някоя друга връзка   Stop

# 4
  • Мнения: 581
 Категорично съм против такива методи, никога не бих причинила това на моето дете, смятам дърпането на ушите за опасно.Имахме много проблеми с ушите и сливиците на дъщеря ми, но сега всичко е наред благодарение на традиционната медицина.
 Мисля, че човек в отчаянието си се умопомрачава и търси изход в какви ли не безумици (извинявай, не искам да те обидя с тези думи), но според мен е по-добре да заведеш детето при добър УНГ и да работиш върху повишаване на имунитета.

# 5
  • Мнения: 2 005
Цяло лято го водя при най- добрия специалист УНГ , но ефект никакъв , това е седмата ангина в продължение на два месеца  #Crazy #Crazy #CrazyПоследните няколко пъти се лекуваме с хомеопатия , но после на ново всичко отначало  Sad Четери пъти му взимаха гърлени секрети - няма бактерии , но той си продължава да боледува  Rolling Eyes А за имунната система не съм спирала да му давам какво ли не - Цитросепт, клеева тинктура , бирена мая ....но резултата е плачевен  newsm78

# 6
  • Мнения: 641
Да. Като малка са ме водили, защото мине се, не мине и аз болна от ангина. Антибиотици, инжекции.
След като дядото ми ги дръпна изпука нещо и по пътя на връщане дори ядох сладолед.
Какво щастие беше това за мен. До тогава ядях само разтопен или ме лъжеха с кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 2 821
Може ли някой да даде смислено обяснение на какво се дължи ефектът, ако го има въобще Rolling Eyes
Или това е от рода на ходенето при ходжа и леенето на куршум.... newsm78

# 8
  • Мнения: 641
Аз нямам теория, но намерих това:

"Седнах на един стол, а колегата ми опъна ухото доста здраво и тогава нещо изпращя много яко. Не ме заболя, но първата ми мисъл беше: тоя ми скъса ухото. На бегом се изнесох до огледалото. Всичко си беше на мястото. След като се поуспокоих, колегата започна да ми обяснява, че имало някаква връзка между ухото и сливицата. Когато тази връзка се скъса сливицата продължава да си функционира нормално, но вече не се възпалява. Оставих го да ми опъне и другото ухо. И то изпращя, но по-слабо. Колегата ми заяви, че до 24 часа ще ми е минало и повече няма да страдам от гърло."

http://friends-bg.org/blogs/abator/?p=585

# 9
  • Мнения: 9
Здравей, моето дете боледува много миналата есен. Изкара пневмония, веднага след това бронхит. Бях много притеснена. Пи много антибиотици. После реших и го заведох на лекар който лекува с хомеопатични лекарства. Изписаха ни хомеопатични за укрепване на имунната система. След месец пак се разболя, но аз продължавах да ги давам. След което се закрепи и не е боледувал.  Според мен опитай с хомеопатия, но за нея се изисква продължително даване, с месеци за да има ефект. Желая успех.

# 10
  • Мнения: 2 821
Аз нямам теория, но намерих това:

"Седнах на един стол, а колегата ми опъна ухото доста здраво и тогава нещо изпращя много яко. Не ме заболя, но първата ми мисъл беше: тоя ми скъса ухото. На бегом се изнесох до огледалото. Всичко си беше на мястото. След като се поуспокоих, колегата започна да ми обяснява, че имало някаква връзка между ухото и сливицата. Когато тази връзка се скъса сливицата продължава да си функционира нормално, но вече не се възпалява. Оставих го да ми опъне и другото ухо. И то изпращя, но по-слабо. Колегата ми заяви, че до 24 часа ще ми е минало и повече няма да страдам от гърло."

http://friends-bg.org/blogs/abator/?p=585



ОК. Логично звучи.
Защо тогава тази манипулация е в сферата на алтернативните методи? Защо не се практикува от мед. лица?
Всъщност прочетох в блога, но много ми е странно да са чували и да признават, че има ефект, пък да не се прилага newsm78

# 11
  • Мнения: 4 053
идеята с дърпането е да се прекъсне някаква връзка с проблемната сливица
и тя да изсъхне и да не създава вече проблеми  Crazy

# 12
  • Мнения: 4 053

ОК. Логично звучи.
Защо тогава тази манипулация е в сферата на алтернативните методи? Защо не се практикува от мед. лица?

според мен, защото е опасно,
това е луда работа

# 13
  • Мнения: 641
Нямам отговор на въпроса ти, МамиБлю .
Знам ,че бях претъпкана с антибиотици и през месец ми биеха инжекции пак с антибиотици /явно по-силни/.
Лятно време, в жегите децата ядяха сладолед, а аз само гледах.
Когато традиционната медицина не помага човек търси и други методи.
Това беше през комунизма и тогава нямаше хомеопатия.
Викаха им билкари. Laughing

И все пак не отричам, че трябва да се внимава при кого ще отидеш.
Отговорността остава за родителите.

# 14
  • Мнения: 263
На мен също са ми правили тази процедура като бях малка, но ефект нямах - сливиците пак продължаваха да ме болят.

# 15
  • Мнения: 2 005
Хубаво , не- заведох детето и му дръпна ушичките  Rolling Eyes, сега остава само да се моля да се оправи  PraynigПознати от кога ми викаха да го заведа , а аз не смеех , но сега вече се реших , защото се надявам да спре да боледува  #Crazy #Crazy #Crazy

# 16
  • Мнения: 2 732
Хубаво , не- заведох детето и му дръпна ушичките  Rolling Eyes, сега остава само да се моля да се оправи  PraynigПознати от кога ми викаха да го заведа , а аз не смеех , но сега вече се реших , защото се надявам да спре да боледува  #Crazy #Crazy #Crazy
То усети ли болка ? Плака ли?

# 17
  • Мнения: 2 005
Той през цялото време рева и преди да му дръпне ушичките  newsm78 За болка не - не се усеща голяма , понеже го накарах да ми дръпне и моите , понеже едната ми сливица е все подута . някво пукане леко се чува и това е ...но ще видим резултата, моля се само да е помогнало  Praynig

# 18
  • Мнения: 2 821

ОК. Логично звучи.
Защо тогава тази манипулация е в сферата на алтернативните методи? Защо не се практикува от мед. лица?

според мен, защото е опасно,
това е луда работа
Така де, въпросите ми бяха по скоро риторични.

Ивалина, дано по-бързо се оправи мъничето Hug

# 19
  • Мнения: 2 005
Благодаря , и аз на това се надявам   bouquet

# 20
  • Мнения: 526
Направи изследване и твоята и на неговите сливици. Потърси и алерголог и добър педиатър. за гнойните ни ангини мога цял роман да напиша, че всяка година вече 6г по три най-малко изкарваме. Пък в къщи се превърнах на аптека. Докато не намерих Гранофолин зелено лекарство, с което мажа съвсем леко сливицата още докато усетя че се зачервява или вдигне Т. А за имуностимулатори да не говорим, само че още докато беше на 1г и половина добър специалист по уши нос и гърло ми обясни че правим алергични отити  и след време ще развие трета сливица на алергична почва. Все сме със запушен нос или пък сополи, ама разгеле тази година е на село и поне от 2м проблем няма.

# 21
  • Мнения: 2 005
Изследвания сме правили многократно , както на детето , така и на мен - гърлени секрети , но бактерии - няма  Peace Той не прави гнойни ангини , но е факт , че една седмица е добре , а две е с ангина  Sad Усещам го веднага , защото се появява много лош мирис в устичката му и езика му е обложен и започвам с хомеопатия , защото в началото го побъркаха с АБ, които не мопогнаха  newsm78

# 22
  • Мнения: 351
Ивалина,
на мен като малка са ми дърпали у6ите - спомени за болка нямам никакви, само леко пукване, резултатът е 6, спрях да боледувам.
Тук за моя изненада лекарят на сина ми спомена зимата, 4е се прави такава процедура, но в много краен слу4ай, така, 4е явно и медицински лица си я извър6ват. За6то го практикуват рядко и за пове4е подробности не съм питала тогава.
Късмет, дано детенцето не боледува толкова от тук нататък!

# 23
  • Мнения: 130
Когато съм била малка много често съм боледувала от гърло и уши. Даже са ми пукали едното ухо/ Та един ден ме хванала сестрата в детската и ми дърпала ушите- от този момент до миналата година не съм боледувала от гърло и уши. Но миналата година имах най- ужасната гнойна ангина в живота си- бях и в болница на венозни, даже от начало мислеха, че съм с минингит. В момента ушните ми миди са травмирани от дърпането- при най- малкият натиск и сякаш хрущяла се измества и ме боли/ Но е факт, че 20 години не бях боледувала от ангина!!!

# 24
  • Мнения: 2 005
Ох, ако знайте как ми вдъхвате надежда ...защото днес отново са му много подути сливиците и гърлото му е зачервено  Sad Все още няма температура и дано да не вдигне , защото понякога е придружена с гърчове  Cry Давам му от вчера Ангин Хил - хомеопатични , не искам отново да ми го тъпчат детето с АБ, които не помагат  #Crazy
Честно  да ви кажа се надявам на този човек , който снощи му дръпна ушичките да му помогне , защото вече съм безсилна , то не бяха изследвания и лекарства ...
Само не можах да разбера до колко време трябва да очакваме примерно добър резултат ?!
Разбрах , че от първия път можело да не се получи и затова да се наложи да ходим втори път , но ако трябва пак ще го заведем  Thinking

# 25
  • Мнения: 130
Аз знам, че уши се дърпат докато е здраво детето! Поне така са казали на баща ми!

# 26
  • Мнения: 2 005
А, човека като отидохме снощи ме попита в момента да ли е болен , защото било по - добре , тогава да се дръпнат   newsm78 може би отново ще го заведем ...

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Изследвания сме правили многократно , както на детето , така и на мен - гърлени секрети , но бактерии - няма  Peace Той не прави гнойни ангини , но е факт , че една седмица е добре , а две е с ангина  Sad Усещам го веднага , защото се появява много лош мирис в устичката му и езика му е обложен и започвам с хомеопатия , защото в началото го побъркаха с АБ, които не мопогнаха  newsm78


Щом НЯМА бактерии, файда от АБ не ще да има. На дете с чести боледувания - и "разклатена" имунна система, съответно, не е добре да се дават АБ като превантивна мярка.
И щуротии като дърпане на уши и хомеопатия едва ли ще помогнат.
Провери от къде идва лошия дъх. Може да има "вътрешен " - храносмилателна, дихателна система, знам ли, която да има проблем, от който постоянно да се разболява.
Ако ти е възможно, сменете климата за известно време (поне половин, а по - добре една година).

# 28
  • Мнения: 2 005
Специалиста УНГ казва , че е от третата сливица , просто често се увеличава и това е достатъчен признак за честите вирусни инфекции , които прави  newsm78 редовно му давам за имунната с-ма и пак боледува ...И сега вече решихме със съпруга ми и това дърпане на ушичките , защото отдавна ни съветват хора , които са прибегнали към това и са много доволни , но ние не смеехме  Thinking

# 29
  • Мнения: 3 219
На мен самата ми дърпа ушите един дядо преди три години по това време. Като дете  боледувах често, инжекции и т.н После имах дълъг период на затишие без болно гърло. Но 2-3 години след като родих голямото, отново почнах да боледувам. Цял живот ще го помня този дядо, от три години АБ не съм пила, разминава ми се с хапчета за смукане. Бях заедно с детето тогава, исках и неговите да дръпне, но той каза,че трябва да са възпалени в момента, иначе ефект май няма.
Може и да ви се струва майтап или простотия, но аз лично видях голям ефект от тази процедура.

# 30
  • Мнения: 2 005
Тази вечер пак ходихме  Rolling Eyes, моля се само да има някаква полза  newsm78

# 31
  • Мнения: 7 201
Може и да ви се струва майтап или простотия, но аз лично видях голям ефект от тази процедура.
Peace Аз също съм водила детето при такъв дядо.От тогава(2г. вече) ангина и отит не е правил.Доволна съм и за мен има смисъл.
Желая и на твоето детенце да му е помогнал! Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 5 074
Дърпам уши, ако детето се е провинило в нещо.
Обяснявам,защо за да запомни.
Това в кръга на шегата.
 Не вярвам.

# 33
Дърпам уши, ако детето се е провинило в нещо.
Обяснявам,защо за да запомни.
Това в кръга на шегата.
 Не вярвам.
И аз в първия момент помислих, че е някакъв майтап...
По темата: В близост до гр. Шумен, в с. Градище има един дядо Иван, викат му кантонера. Той "дърпа уши". Чувал съм, че е помогнал на много хора. Поне не е навредил на никого. Той не взема пари и не желае никакво друго възнаграждение. Хората сами ходят после да му подаряват разни неща и дори се носят легенди за Кувейтски шейх, който след успешната процедура му оставил, тайно от дядото, един вързоп пълен със скъпоценности. Иначе дядото в момента е в доста напреднала възраст, живее скромно в кирпичена къща и последния път когато го видях си правеше на двора туршия от чушки.   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 005
При същия дядо водех детето , Трепач  Peace Наистина е страхотен човека  Hug Казват , че на много хора е помогнал , дано помогне и на нас  newsm78

# 35
  • Мнения: 3 219
Ха, и на мен същия дядо ми дърпа ушите, даже аз като ходих не беше много добре здравословно, май беше преживял инсулт или нещо от сорта, баавничко вървеше, но много ми помогна.
Ивалина, голямо БЛАГОДАРЯ му предай от всичките му доволни "пациенти".

# 36
  • Мнения: 2 005
Ха, и на мен същия дядо ми дърпа ушите, даже аз като ходих не беше много добре здравословно, май беше преживял инсулт или нещо от сорта, баавничко вървеше, но много ми помогна.
Ивалина, голямо БЛАГОДАРЯ му предай от всичките му доволни "пациенти".
Дано не ни се налага повече да ходим , но ако отидем непременно ще му предам поздравите  Hug Той наистина много бавничко си върви и е страхотен по душа  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 303
Не съм чувала за подобно нещо.На какъв принцип действа..евентуално? Grinning

# 38
  • Мнения: 2 005
Казват , че при подобна процедура се отпушвали някви каналчета и възпалението се оправяло ... newsm78

# 39
  • Мнения: 22
Лично аз съм много доволна от т.нар."дърпане на уши". Процедурата беше извършена на мен и ефекта е на 100%.Правена ми е 2 пъти.Първият път бях 6 клас, а след това 8 години по-късно.Като казвам 2 пъти не мислете, че е нямало ефект от първият път-напротив, но самият лечител каза да ме заведат още веднъж след пубертета.Преди бях вечно болна от ангини, даже се мразех затова,а днес(о, почна да звучи като реклама) ми се случва много рядко леко да ме заболи гърлото.Ако нямате идея при кой лечител да отидете ще ви дам координатите на този, при който аз ходих.

# 40
  • Мнения: 117
Внимавайте с дърпането на уши, когато ми вадеха сливиците (преди 20-на год.) в стаята, в която бяхме имаше едно момиче, на което родителите не вярвали тогава в медицината и го водили няколко пъти да му дърпат ушите. В резултат на което му опадала косата, беше около 14 годишно, ходеше с перука. Сливиците не се оправили и ги оперираха заедно с нас.
Ако проблема е трета сливица извадете я. Тук има доста инфо за резултата от такава процедура. Моя колежка оперира преди около година сина си и каза че ефекта е повече от добър, намалели са им всички настинки, като брой и продължителност. Не са вадили всички, а само третата.
Аз съм била прекалено изнежено дете и съм правила тежки ангини два пъти годишно минимум, често получавах температурни  треперения (не са гърчове, но не се сещам как се казват), но не ми се струва нормално толкова често боледуване, дори и през лятото. Имайте предвид, че ангината вреди на сърцето, грубо казано гнойта слиза надолу и води до сърдечни проблеми в по късна възраст.

# 41
  • Мнения: 1 303
И аз бих препоръчла консултация с добър УНГ,че ангините не са шега работа..

# 42
  • Мнения: 22
Съгласна съм , че третата сливица е по-добре да се махне, но за другите две не. Това е моето скромно мнение основаващо се на мед. познания и самият факт, че аз след почти ежемесечни ангини съм вече така да се каже нормален човек. Беше ми писнало да ме "влачат" по лекари и да пия поредният нов антибиотик, който щял да ми помогне.От пиенетето на толкова много лекарства като дете зъбите ми са оцветени, та се наложи да ходя на избелване, а да не говорим, че   ангините са дали своето отражение върху мен,имам някаква форма на ревматизъм.
По повод това, че можело да окапе косата от "дърпането на уши" , силно се съмнявам, че именно това е причината.Алопецията  често пъти се дължи и на психологически фактори, но това е др. тема. Лечителят, при който съм ходила два пъти е от Монтана, а ето и адреса за тези, които ги интересува:ж.к. М ладост1 бл.25 вх.А ет.7  тел:096/2-23-62 (първо се обадете по тел. за да проверите дали все още приема)Рангел Георгиев

# 43
  • Мнения: 2 005
Светослава , благодаря че ме успокои ! Hug Много се притесних за това окапване на косата ... Sad Два пъти го водихме при тоя човек , но едната сливица си е все още уголемена и явно това е причината да прави честите ангини , защото се възпалява . newsm78

# 44
  • Мнения: 117
Може и да се съмнявате за окапването на косата, но аз съм го видяла с очите си и то на дете от региона на Монтана. Не мога да кажа след колко посещения се е получило, но реалността беше такава - родителите от село не вярвали на медицината и лекували дъщеря си само с народни лечители и билки. Накрая след поредното дърпане на уши косата и опадала, и когато ни вадеха сливиците тя нямаше дори мигли. Месеци наред са се опитвали да решат проблема с косата, лекарите се надяваха да има подобрение след ваденето на сливиците. Изрично съм писала, че не става въпрос за едно дърпане и предупредих да се внимава, ако и моя син имаше такива проблеми може би и аз ще го заведа веднъж, но все още помня голата глава на онова дете.
Съгласна съм с мнението на swetoslawa, че ангините оставят отражение за цял живот.

# 45
Между средното ухо и фаринкса има комуникация - една малка тръбичка (Евстахиева тръба).   При фарингит, тонзилит и всякакви простудни заболявания, свързани с гърлото тази тръба се запушва от секрети.  Дърпането на ушите спомага за отпушването и (аналогично е "надуването" при стиснат с пръсти нос) - изчезват  "заглъхването на ушите" , болките в ушите и наистина подобрява състоянието. Всеки може да провери този ефект - като се качвате с асансьор, вместо да преглътнете издърпайте силно ухото си .

# 46
  • Мнения: 1 303
Аха,това е нещо като онази проба на Валсалва  с продухване при която се отваря Евстахиевата тръба при запушване на ушите при полет със самолет например?

# 47
  • Мнения: 2 005
Искрено се надявам да е помогнал този метод на синът ми , тогава ... newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 462
Като малка 5 годишна ,
майка ми в пристъп на отчаяние
ме заведе в някакво далечно село
при един дядо, да ми дърпа ушите.
С топла изгладена кърпичка...и аз помня изпукването.
Истината е че от тогава ангина не съм имала.
Преди това....по 2 на месец, всеки месец..

# 49
  • Мнения: 2 111
И мен ме водиха като малка при дядо в далечно село да ми сърпа ушите посредством топла кърпичка ooooh!...Не спрях да боледувам. Не вярвам в подобни методи.

# 50
  • Мнения: 2 005
Може би говорим за един и същи човек , при нас също с кърпичка първо леко разтрива ушенцето и го дърпа докато изпука леко ... newsm78 Никак не е болезнена манипулацията , но само се надявам да помогне  Hug

# 51
  • Мнения: 1 819
Мисля,че е нормално на някои да помага,а на други-не.Така като чета,на повечето хора тази манипулация е помогнала,а и имам няколко познати,които преди години са пробвали и са много доволни PeaceАз съм решила да пробваме и да заведем детето,защото е голяма вероятността да се подобри,а дори и да не стане,не мисля че може да му навреди по някакъв начин,още повече че не е болезнено.

# 52
Съгласна съм , че третата сливица е по-добре да се махне, но за другите две не. Това е моето скромно мнение основаващо се на мед. познания и самият факт, че аз след почти ежемесечни ангини съм вече така да се каже нормален човек. Беше ми писнало да ме "влачат" по лекари и да пия поредният нов антибиотик, който щял да ми помогне.От пиенетето на толкова много лекарства като дете зъбите ми са оцветени, та се наложи да ходя на избелване, а да не говорим, че   ангините са дали своето отражение върху мен,имам някаква форма на ревматизъм.
По повод това, че можело да окапе косата от "дърпането на уши" , силно се съмнявам, че именно това е причината.Алопецията  често пъти се дължи и на психологически фактори, но това е др. тема. Лечителят, при който съм ходила два пъти е от Монтана, а ето и адреса за тези, които ги интересува:ж.к. М ладост1 бл.25 вх.А ет.7  тел:096/2-23-62 (първо се обадете по тел. за да проверите дали все още приема)Рангел Георгиев



Zdraveite, az imam problem s postoyanno povtaria6ta se gnoina angina. Kogato sam bila malka na6ite sa me vodili pri Rangel Georgiev, n ot okolo 2 godini otnovo zapo4nah da boleduvam. Iskam da orida pak, no ne znam dali priema o6te. Opitah da pozvania na telefona , daden ot vas 096-2-23-62, no ne sa6testvuva... Ako niakoi moje da dade informacia za tova dali priema vse o6te i akyualen telefon 6te sam mnogo blagodarna.

# 53
  • Мнения: 4 434
Вярвате ли в дърпането на уши ? newsm78Помага ли , този метод да не боледуваме често от ангини  Rolling Eyes Тук наблизо има човек , който от дълги години прави това , но се страхувам да заведа синът ми , а съм чувала че много помагал  Thinking Цяло лято сме с непрекъснати ангини и в момента пак  Shocked
Моля някой , който е прибягвал към този метод на лечение да сподели своите впечатления   bouquet
аз съм ходила при такъв човек.

# 54
Здравейте,
 Аз също имам много сериозни проблеми със сливиците от много години. Наскоро чух за този метод "Дърпане на уши". Ако някой може да ми изпрати телефон на някого, който ви е помогнал, ще съм ви много благодарна.

# 55
  • Мнения: 10
  Преди 20 години с моя син отидохме в Монтана при Рангел. Аз бях с гнойни сливици (за четвърти път през зимата) и вече нямаше място дето да ми боцнат инжекциите. Рангел ни издърпа ушите и на двамата и противно на всички изказвания , че няма болка, нас ни заболяха главите в областта зад ушите и усетихме метален вкус в устата.Но това трая само докато  слизахме с асансьора от осмия етаж. След това не сам пила нито едно хапче и гнойта сама изчезна.Дори преди няколко месеца личния ми лекар ме пита кога са ми извадени сливиците. От тогава  до сега никога не сам боледувала от ангина. А един познат лекар, който се интересува от не традиционните  методи на лечение ми каза, че явно се касае за отпушване на Евстахиева тръба. Най-голям ефект този метод има когато сливиците са силно възпалени, но това помогна и на сина ми , а той беше здрав.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че този метод си го има и в традиционната медицина. Е естествено не точно под тази форма. Прави се операция точно на Евстахиевата тръба. На баща ми преди години я правиха. Лекаря му беше обяснил, че дърпането на уши е подобно, но не се използва в традиционната медицина, тъй като така и не се е доказал ефекта, както и рисковете.
Аз лично се страхувам от подобни лечители, които нямат елементарно медицинско образование. Не че лекарите не правят грешки, но все пак ги предпочитам поне засега.

# 57
  • Мнения: 2 199
И на мен ми предстои дърпане на Уши след като 15+ дена съм с ангина и не ми помогнаха никакви антибиотици. Т.е ефект от антибиотика имаше само догато го приемах, след спиране всичко се повтори наново. Баща ми ще ме води при този човек от Шуменско. Ходила съм и когато имах проблеми с третата сливица, болеше - да, но ефект имаше! След това третата ми сливица беше извадена. От много години насам за пръв път ми се случва да имам такава ангина. Искам  или не ще ми дръпнат ушите. Дано човекът е жив и здрав! Някой има ли инфо за него?

# 58
  • Мнения: 2 005
Лятото като имахме проблеми със синът ми ходихме при него , но честно казано не помогна нито на него , нито на мен  Confused Накрая извадихме сливиците на малкия  Sad

# 59
  • Мнения: 90
Лятото като имахме проблеми със синът ми ходихме при него , но честно казано не помогна нито на него , нито на мен  Confused Накрая извадихме сливиците на малкия  Sad
А сега проблемите на момченцето оправиха ли се?

За дърпането на уши - никога не бях чувала, че това се практикува като бабин метод, обаче знам, че традиционната медицина практикува операция на Евстахиевите тръби. При детето на моя колежка тази операция беше направена в комбинация с операцията на сливиците и беше поставено някакво имплантче, което да не позволява запушването на тръбите.

# 60
  • Мнения: 3 219
Аз пък благодарение на този дядо вече 4-5 години не съм правила гнойна ангина Simple Smile

# 61
  • Мнения: 139
Преди 8 години родителите ми случайно гледаха предаване за един човек в Монтана по БТВ.Аз правех по 4-5 гнойни ангини през зимата.Качихме се на колата и тръгнахме към Монтана.Намерихме въпросния човек.Дръпна ми ушите за 3 мин.и аз си викам лелеее само дето толкова път бихме!Но от тогава край с гнойта все едно нямам сливици!В момента дъщеря ми е с гнойна ангина и то не за първи път.Смятам и нея да я заведа здраве и живот  Hug  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 005
Лятото като имахме проблеми със синът ми ходихме при него , но честно казано не помогна нито на него , нито на мен  Confused Накрая извадихме сливиците на малкия  Sad
А сега проблемите на момченцето оправиха ли се?
Ами не знам за хубаво , или за лошо извадихме сливиците , но факт е , че от както сме ги махнали -това са 7 месеца той не е имал дори хремичка , но се моля на Господ да го пази все така  Praynig
А иначе то беше кошмар ...

# 63
  • Мнения: 284
Ивалина,радвам се,че детето е добре вече Hug!

# 64
  • shumen
  • Мнения: 18 041
Да,човекът от Шуменско е жив.Миналата година най-добрата ми приятелка води дъщеря си при него.От както е дърпал ушите на детето,не се е разболявало.А преди това беше все с гнойни ангини и пневмонии.

# 65
  • Мнения: 2 199
След 20 дена подути сливици, адски болки в гърлото, лечение с антибиотици, спрейове, пръскала, капки за нос, за уши и за гърло бях на гости на родителите си в Шумен.
При все нагласата ми да ми дръпнат ушите при бай Иван от Градище – не стигнах там.
Наш съсед също от дълги години дърпал уши(то докато не ти се наложи няма да разбереш де...)Първи опит за дърпане на уши. Лявото ухо издаде характерния звук, дясното – не. Обяснението на господина беше, че е минало доста време от началото на ангината и затова дърпането на дясното ухо не завърши с успех. На всичкото отгоре аз съм си паника по рождение и много, много бях уплашена, стрестирана и така нататък това допълнително усложни нещата разбира се. Пълното отпускане е важен фактор за приключване на процедурата успешно! Така за 1 минута след процедурата лявата половина от гърлото ми беше на 100 процента спокойно, дясната – не. Пълно щастие няма примирих се.  Laughing След 2 дена бях на гости за да ми дръпнат пак ушите с надеждата този път и дясното ухо да щракне. Не се страхувах, след първата процедура усетих такова облекчение, че и с чук да ме удрят бях сългасна само и само да ми мине гърлото.
Пълно спокойствие. Този път процедурата по дърпане на уши приключи успешно. Болка има, но тя е моментна и поне при мен беше 100 пъти по слаба отколкото болката дори при преглъщна не слюнката. Доколкото знам лекарите оспорват този медто на лечение, но честно казано за 1 минута аз се чувтвах така сякаш никога не съм имала болки в гърлото и започнах да се храня! Дали ще повторя ангината незнам, оказа се, че извадената преди 17 години трета сливица ми е пораснала отново.  Tired

# 66
  • Мнения: 3 219
Мащерке, по някога така се получава с третата сливица-отново прораства, важното е да не ти прави проблеми. Иначе много се надявам скоро да не правиш ангина.

# 67
  • Мнения: 346
И аз съм излекувана така, но понастоящем смятам, че много трябва да се внимава с тея баби и дядовци, че всякакви шарлатани ги има и набедени лечители.

# 68
Може ли някой да ми даде координати на тези двама човека (в Монтана; и в Градище Шуменско), които дърпат уши, че бих искала да заведа дъщеря ми.Тя постоянно е с гнойни ангини и мисля вече да пробвам и този метод.
Благодаря предварително.

# 69
  • Мнения: 3 219
За дядото в Шуменско-като влезеш в селото и ще те упътят.

# 70
Много Благодаря, а сигурно ли е че е жив, защото една приятелка е ходила при него преди около 20год. и от тогава гноина ангина не е правила.

# 71
  • Мнения: 3 219
Някой по-напред в темата беше споделил, че скоро е ходил, аз лично-преди 4 или пет години ходих.

# 72
  • Мнения: 2 005
Да , жив и здрав е човека в Градище  Hug Като влезеш в селото всеки  ще ти каже къде е домът му .   bouquet

# 73
Сърдечно Благодаря. Ще я заведа.

# 74
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Благодаря ви и аз.За първи път сега разбрах за този метод.

# 75
  • Мнения: 582
 Ами моят опит с дърпането на ушите също беше неуспешен. И сега окло 17г по-късно отново си боледувам най-редовно от ангини и това си е. Мога да кажа обаче, че в последната 1год. намерих някакво спасение. Започнах да пия Цитросепт, който ми повиши значително имунитета, и вече 8-9 месеца не съм правила ангини, а това за мен си е цяло постижение!

# 76
  • Мнения: 1
Моля,ако някой знае телефон на Рангел Георгиев от Монтана,които лекуваше болести в гърлото с дърпане на уши,моля да го напише.Същият оправи децата ми,помогна ми и на мен,но това беше преди около 20 години.Дано е жив и здрав човека!Последните координати които имам за него са:тел.09622362/не актуален/ и адрес:Монтана,жк.Младост 1,бл.25,вх.А,ет7,ап.20.

# 77
искам да кажа нещо на скептиците преди 15 години тогава бях на 20 всяка пролет и всяка есен бях във болницата със тежка ангина постоянно ми цепеха сливиците и ми изкарваха гнойта с големи игли .До тук ви е ясна картинката  Naughty Съвсем случайно работих във Пловдив и положението с ангината беше същото, даже и по-зле.Не можех да се храня, не можех да говоря,не можех да поема нищо през устата.Наложи се по спешност да вляза в болницата, но случайно техническия ми ръководител ме видя и ме попита какъв е проблема.Аз  едвам му обясних , а той ме накара да седна до него.Издърпа ми първо едното ухо, после и другото....Щях да му лепна един шамар,защото не знаех защо ми дърпа ушите. Аз бях на 20. Той ми каза да изчакам малко. След 5 мин ,невярващ на случилото се,  започнах да пея,  така че , ИМА ЕФЕКТ ОТ ДЪРПАНЕТО НА УШИТЕ. newsm53

# 78
  • Мнения: 4 434
Има ли възрастова граница за дърпане на уши?

# 79
  • Мнения: 3 219
Не, на мен ми ги дърпаха като бях на 27 някъде.

# 80
  • Мнения: 4 434
Защото мислим да водим малкия(2 годишен)... Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 3 219
Мисля, че няма проблем, единствено знам, че трябва да се прави когато детето е с възпалени сливици, тоест при здрав човек ефект няма. Много е мъничък, често ли страда от гърло ?

# 82
  • Мнения: 4 434
Мисля, че няма проблем, единствено знам, че трябва да се прави когато детето е с възпалени сливици, тоест при здрав човек ефект няма. Много е мъничък, често ли страда от гърло ?
Да! Sad
Началото на август беше на море,разболя се.До вчера пак беше с висока Т и зачервени сливици.
Свекърва ми е водила децата си при някакъв от Градище,та сега ни кара и ние да ходим...
За това рекох да ви попитам.Не знаех,че трябва болно да се води.Мерси! Hug

# 83
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета,днес ходихме до село Градище да търсим този дядо Иван,защото дъщеря ми е с поредната гнойна ангина.За съжаление дядото е починал преди два месеца,но дъщеря му е наследила занаята му.Опъна и на двете ушите ни,но ние май отидохме късно,на петия ден от болестта и тя вече отшумява след антибиотика.Жената каза,че другия път трябва да я заведа още в самото начало,още преди да е избила гнойта,за да може да се наместят сливиците и да не се разболее детето .Каза ,че при някой хора имало страшен ефект и повече не се разболявали.Ще видим какво ще стане,за сега ме разубеди да вадим сливиците,незнам колко ще има ефект при нас това дърпане на уши.Взех телефона на жената,ако някой се интересува мога да го дам.

# 84
  • Мнения: 4 434
 Shocked Росиел добре ,че сподели!
Ние се канехме да ходим като беше болен,но така и не отидохме.Точно там в Градище.
Може ли да ми го дадеш на ЛС,че да не разводняваме темата Embarassed Ще съм ти благодарна ,много! Hug

# 85
  • Мнения: 3 219
О,много лошо, мен той ме отърва от хроничните ми ангини. Дано жената се е справила добре и дано е наследила уменията. Аз като ходих той беше зле здравословно, след инсулт. Лека му пръст Sad

# 86
  • Мнения: 4 434
О,много лошо, мен той ме отърва от хроничните ми ангини. Дано жената се е справила добре и дано е наследила уменията. Аз като ходих той беше зле здравословно, след инсулт. Лека му пръст Sad
Наистина лошо! Sad
Той е помогнал на мъжа ми и сестра му.

# 87
  • Мнения: 2 480
Някога 1 варненски билкар дърпаше уши. Но аз предполагам, че все пак е разчитал повече на билките. Аз съм пример за излекувани сливици. За съжаление този човек отдавна не е жив. Пих неговите билки 2-3 месеца след 2гнойни ангини за 1зима. Всичко се оправи и вече 33г. е наред. Тогава бях на 10г. И това има значение. Едно дете на 10г. е съвсем наясно, какво го очаква, ако не пие билките. Но ако е на 3-4 не е така.  След втората ангина дори вратът ми се беше подул от 2-те страни. Така че моят съвет е да търсите билки, билкари и то такива, които са се прочули с оправянето на сливици. Ако дърпането на уши помага, добре. Дано да не вреди. Може би трябва да се потърси лекарско мнение по въпроса и то от лекари, които не се занимават са вадене на сливици. Че билките помагат е ясно, въпросът е кои билки? Варненският билкар ги даваше ситно смляни и не можеше да се разбере нищо.
Как мислите, тези лекари които вадят сливици дали ще се захванат с дърпането на уши, в случай че наистина помага? Аз мисля, че от дърпането няма да натрупат пари и това е определящото.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 02:10 от vl

# 88
  • Мнения: 36
Четирима доктори- трима общопрактикуващи и един специалист УНГ твърдят, че трябва да се извадят сливиците на сина ми, защото били силно увеличени.Аз обаче имам някакви резерви, защото до сега не е имал проблеми с тях.Де факто от м.юли тази година започнаха проблемите-три пъти вдига температура, един път беше със зачервено гърло, другите два пъти- с налепи.Същевременно с това повръщаше и доктора смяташе, че е вирусна инфекция.След като цяла зима боледува от бронхити и пневмонии започнах да го водя в Берковица при една пенсионирана докторка УНГ.Тя му маза гърлото няколко пъти и му слага капки в носа.Твърдеше, че проблема идва от гъбички.В интерес на истината се оправи и от март не е боледувал, при това ходеше на детска градина без прекъсване.След последната температура, придружена с кашлица и налепи (края на м.септември), го заведох пак при нея-три дни го маза, даде ми едни капсули за укрепване на имунната система и е категорична да не се вадят сливиците. В събота на обяд го водих на консултация при специалист УНГ- категоричен е да се извадят, след обяд го заведох при нея профилактично- и тя е категорична, но в противното- да не се вадят.Чух за Рангел от Монтана, който дърпал уши, свързах се с него и реших да го заведа. Но пък ми пуснаха мухата дали е добре момченца да се водят, защото имало опасност един ден да са безплодни.А сега де? Объркана съм тотално- нали при тежка заушка се стига до безплодие, а "дърпането на уши" било, за да се отворят т.нар.Евстахиеви тръби. Някой да има представа така ли е?Благодаря предварително!

# 89
  • Мнения: 3 219
При заушката едно от страничните явления е възпаление на тестисите, т.нар. орхит/ ако не се лъжа/, това няма нищо общо с Евстахиевите тръби. Брат ми е боледувал от заушка, има 2 деца Grinning

# 90
  • Мнения: 36
А, точно това имах впред вид-не знам има ли връзка между заушката и Евстахиевите тръби.Все пак съм много скарана с медицината.

# 91
  • Мнения: 64
Като бях малка майка ми ме води, но нямаше никакъв ефект. Пак беше много прехвален лечител. Но болката от изпукването на ушите беше ужасна Sad

# 92
  • Мнения: 1
Във София също има такъв човек казва се Крум Войнов - 0878805554 със записване .

# 93
  • Мнения: 1
Някой може ли да даде актуални координати на човека от Михайловград. Предварително благодаря

# 94
dqdo Ivan e po4inal no da6terq mu sa6to darpa u6i mnogo sam dovolna kazva se lelq Todorka. Grinning

# 95
V Sofia na stadion Gerena,v zalata za prilojnoi sportove na Iliana Raeva darpa ushi Krum Voinov i negovata kolejka Albena Tassova.Mnogo sam dovolna,No ima uslovie-samo do 12 casa priema za slivici,Inace sa mnogo dobri,Predi men imashe detence,koeto beshe osven sas slivici, i sas diagnoza talasamia.Vidiahme se sled 2 sedmici slucaino s maikata i deteto v gradinkata-deteto beshe vse edno drugo-sas cerveni buzi...,a maikata kaza ce otishla da mu napraviat izsledvania na kravta- i kakvo se okazalo-diagnozata talasamia bila otbadnala-lekarite cak se ucudili-zashtoto tova bilo geneticna anemia i oficialno ne moje da se lekuva,Taka ce tova e koeto vidiah,Pozdravi,mamceta

# 96
  • Мнения: 3 695
Някой може ли да даде актуални координати на човека от Михайловград. Предварително благодаря
и аз се интересувам от актуални координати

# 97
  • Мнения: 7
Здравейте на всички HugИ моят син често боледува от ангина,и  онзи ден го заведохме да му дръпнат ушичките .Той е на три годинки и изобщо не го заболя.Дано да има ефект и да не боледуваме повече че изпихме много антибиотици PraynigЗа контакт с Рангел от Монтана:жк.Младост 1 блок25,срещу вход А има приемна тел.за връзка:0889209361

# 98
  • Мнения: 2 480
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

# 99
  • Мнения: 641
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

Не ми е приятно да споря със специалисти, но при мен ефекта е до сега- около 30 години от както съм с "дърпани" уши.
И още нещо- болка не помня, само пукането. Защо при някой се получава а при други не? Много се чудя.

# 100
  • Мнения: 146
Като малка всеки месец почти правех ангини. Появявала ми се е и трета сливица. Родителите ми се стараеха по всякакъв начин да не ме тъпчат с антибиотици, това често боледуване си е било тормоз и за мен и за тях. Та накрая решиха да ме заведат в Монтана, при този човек за когото са споменали момичетата по-горе. Болка не усетих никаква. От тогава насам, за около двайсетина години са ми се възпалявали сливици само 2 пъти и то доста дълго време след това. С нас беше и една приятелка на майка ми на която също и издърпаха ушите, но при нея ефект нямаше, но човека предупреди, че за възрастен вероятността да не помогне това е по-голяма.
 Peace

# 101
  • Мнения: 0
Здравейте (пиша от акаунта на приятелката ми),

желая да споделя моя опит с това дърпане на уши и съответно да намеря човек, които може да го прилага. Момче съм на 22 години и като дете бях много болнав и гърлото беше най-лошият ми приятел. Помня когато бях 8ми клас как баща ми ме заведе при някакъв масажист, за да ми дърпа ушите. Човека се намираше на ул. Ангел Кънчев No1 - 15 (не си спомням точно кои номер беше). Та ... спомням си аз как влизам с болното си гърло, притеснен и с мисълта - "Каква глупост как ще ми правят..?". Седнах на едно столче, човека застана до мен с една кърпа, хавана едното ухо и ... го дръпна силно. Тогава усетих как топла струя кръв тръгна към сливиците ми и от тогава чак до сега не съм боледувал и веднъж! Да! ~7 години не знаех какво да е имаш температура, да те боли гърлото или каквото и да е близко до това. Зимата ходех по къс ръкав на училище и никога не се почуствах зле. До сега де Simple Smile Сега съм болен с ангина и температура и секвите други проблеми свързани с това. Бих искал да помоля някой да ми препоръча човек от София, който може да свърши тази работа.

Поздрави

# 102
  • Мнения: 0
аз да ви кажа вярвам защото брат ми рехабилитатор иглотерапия и аурикотерапия която се занимава точно с ушите и едва ли не повечето болести могат да се лекуват от ушите исамото издърпване е много ефикасно но трябва да разбира къде дърпа и за какво точно

# 103
  • София
  • Мнения: 17 592
Малей, вие тук още ли си дърпате ушите?...  hahaha

# 104
  • Мнения: 81
Във София също има такъв човек казва се Крум Войнов - 0878805554 със записване .
 
Него вече го няма. Cry
Преди 7 години издърпа ушите на дъщеря ми. Оттогава е нямала проблеми със сливиците. Златни ръце имаше.

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 289
Преди 20 години ходих при този човек в Монтана. Усетих леко изпукване на ушите. От тогава сливиците вече не ми се възпаляват - зачервява ми се гърлото Wink Като малка съм пила много АБ. Затова сега съм много против тях. Лекувам по възможност децата си с хомеопатия, но за съжаления малкият май е от тези на които не им влияе - октомври беше с ангина - АБ, януари - гнойна ангина - АБ. После го пусках само по 2 дни на ясла.

# 106
  • Мнения: 1
Вчера ходихме да ни дърпат ушите в Ямбол при един човек. Издърпа моите и на двете ми дъщери, едната от които беше  с леко зачервено гърло, продължителна хрема и болки в лявото ухо от 2 дена. Той каза, че е още по добре да се прави това дърпане когато детето е болно, и че до вечерта трябва да има подобрение, но да продължаваме да слагаме капки. Не чух да и изпукаха ушите като моите и на другата ми дъщеря, но тя ревеше и може би не съм чула. НО ухото продължава да я боли и то почти постоянно въпреки, че даваме болкоуспокояващи и температуро понижаващи. Вече не знам какво да я правя. Дали тази болка стана постоянна от болестта или се влоши след дърпането?Не знам.Детето не дава дори да му пипаме ухото. Ще видя какво ще стане и ще пиша пак,но ако знаете нещо полезно за постоянната болка в ухото ПОМАГАЙТЕ ще съм много благодарна на каквото и да е само да помогне. Забравих да кажа, че след това заведохме детето и на УНГ за мнение, той каза, че ухото е само леко зачервено и всичко идва от гърлото(което през цялото време лекуваме).Така че помагайте за ушето. Благодаря.

# 107
  • Мнения: 2 480
Доволни сме от "Отипакс".

# 108
  • Мнения: 1
Zdravejte. Uhoto na deteto mi mina za 2-3 dena, kakto i gyrloto. No tq ne boleduva tolkova chesto. Dokato golqmata mi dy6terq e postoqnno bolna, no ot kakto izdyrpahme u6ite dosega veche 2 meseca e dobre, koeto za nas e golqmo postijenie. Za sega sam mnogo dovolna, 6te vidim kak 6te mine zimata. No spored men ima efekt. Sigurna sam 4e ako opitate nqma da syjalqvate. Simple Smile

# 109
  • Мнения: 286
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

Не ми е приятно да споря със специалисти, но при мен ефекта е до сега- около 30 години от както съм с "дърпани" уши.
И още нещо- болка не помня, само пукането. Защо при някой се получава а при други не? Много се чудя.

и на мене 90-та година дядото от монтана ми дърпа ушите (незнам кой , тука един пи6е 4е умрял, друг пък дава телефон за връзка  Rolling Eyes  Laughing), но едно е сигурно от тогава аз не съм имала проблем със сливиците, а преди това само болести. искам и моето дете да заведа, но то сега е на 9 месеца, о6те е малък. но в момента е болен, от края на седмия си месец, ве4е месец и половина и изпи 4 разли4ни антибиотика няколко сиропа плюс 1 престой в болницата с по 3 инжекции сутрин и ве4ер ..........и днес е с гнойна ангина. Не на дядото ще го занеса ами незнам къде.....!

# 110
  • Мнения: 275
Освежавам темата,
        Струвами се ужасна тази процедура...не само заради причиняваната  болка, а и от факта, че това се случва някъде в някакво село и  някакви  странни дядовци макар и добрички пипат, дърпат ушите на децата.
Ако е в лекарски кабинет съм съгласна, но там....
        И в тази връзка да попитам има ли медицинско лице в  София, което се занимава с това? Ще съм Ви много благодарна на отговор.

# 111
  • Мнения: 275
  А  в София има ли шанс да намерим накой, който дърпа уши?

# 112
  • Мнения: 12
Дъщеря ми има  огромни сливици, заради които нощем хърка ужасно. Не прави често ангини, макар че като цяло доста боледува. Някой да е имал такъв проблем, който след дърпане на ушите да  е отшумял? И задължително ли е да е болна от ангина, за да се приложи процедурата Thinking?
PS: Педиатърката и ми каза, че и тя ми препоръчва този метод-според нея сливиците се "прибират" в някакви кухини, където нямат пространство да растат при възпаление и след време дори може да атрофират (поне това разбрах аз).

# 113
  • Мнения: 126
Моя роднина е специалист УНГ, но вече на пенсия. Скоро я питах за това дърпане на уши. Каза, че е несериозно и че ефектът ще бъде краткотраен, ако изобщо има такъв.

Моя, много добъра приятелка - доктор УНГ заведе и двете си деца /колкото и нелогично да звучи/, а и самата тя се е подложила на такава манипулация. Каза, че ефект има при децата и.

# 114
  • Мнения: 0
А плаща ли се за подобна процедура и ако да - колко? Защото и аз трябва да ида,май  newsm78

Бих предпочел някоя мацка да ми изтегли ушите,отколкото грохнал дядка,но какво да се прави.
  Laughing
 
 

# 115
  • Мнения: 286
А плаща ли се за подобна процедура и ако да - колко? Защото и аз трябва да ида,май  newsm78

Бих предпочел някоя мацка да ми изтегли ушите,отколкото грохнал дядка,но какво да се прави.
  Laughing
 
 


че те грохналите дядовци разбират повече, а не си мисли, че дъщерите им са мацки - те вече са лелки към баби  Laughing   и предполагам цената е като в църква- кой колкото даде. едно време беше така, сега дали са се овълчили  newsm78

# 116
  • Мнения: 0
Цитат
че те грохналите дядовци разбират повече, а не си мисли, че дъщерите им са мацки - те вече са лелки към баби  Laughing   и предполагам цената е като в църква- кой колкото даде. едно време беше така, сега дали са се овълчили  newsm78

Аз по принцип говоря - някоя от вас не се ли научи да тегли уши,да издърпа и моите  Laughing
 Скоро ще трябва да отида при някой "специалист" и май ще е в Градище,че ми е най-близко  newsm01

# 117
  • на Земята
  • Мнения: 291
Да съживя темата и да задам болния ми въпрос.Помага ли дърпането на уши за третата сливица?

# 118
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не знам дали помага, ама звучи страховито. Не знам дали бих подложила мен или детето на подобна процедура.

# 119
  • Мнения: 750
Темата направо е "умпяла" но ще се пробвам - къде най-близо до София мога да заведа детето да му дръпнат ушите? Моля ако някой знае , да ми напише. Минах през традиционна медицина, мъча още с хомеопатия , но нищо за сега, та ако не помогне няма да навреди.

# 120
  • на Земята
  • Мнения: 291
Ние ходихме в Монтана!Мога да дам кордината на единия човек.По принцип са  двама в Монтана дето дърпат уши.При нас няма резултат,но и бяхме предупредени за това,лично от човека,но аз реших да опитам,поне не ни навреди.А преди това опитахме всичко,което ни казваха......и за това се решихме на този метод.

Последна редакция: пн, 18 юли 2011, 22:28 от kikitooo

# 121
  • Мнения: 750
Ние ходихме в Монтана!Мога да дам кордината на единия човек.По принцип са  двама в Монтана дето дърпат уши.При нас няма резултат,но и бяхме предупредени за това,лично от човека,но аз реших да опитам,поне не ни навреди.А преди това опитахме всичко,което ни казваха......и за това се решихме на този метод.

Да , ако може на лични, благодаря!

# 122
  • Мнения: 4
Аз също имах проблем с гърлото. Преди повече от 9 години след дълго боледуване, смяна на антибиотици, десет дневен престой в болница на инжекции и после отново възпалени сливици, мислех че няма да се излекувам никога.  Когато бях в болницата ми казаха, че сливиците ми са за вадене, но за да ги извадят трябва поне 2 месеца да не съм боледувала, но още на втория ден след изписването отново бях с ангина. Майка ми чула в някакъв репортаж за Рангел Георгиев от Монтана и решихме да опитаме и това. Принципно не вярвам на такива методи, но идва момент, в който си готов на всичко. И така без да съм хапнала нищо в продължение на 3 дни, тръгнахме, гърлото ми беше надуто, болееше ме ужасно и дори не можех да завъртя глава. Самата процедура траеше няколко минути, не е болезнена, и веднага като станах успях да завъртя глава, на връщане дори хапнах и след няколко дни без да взимам лекарства всичко мина, и така до сега. Аз съм много благодарна. При мен подейства от първия път. Сега искам да заведа синът ми, но не знам дали още приема хора. Ако някой има информация, пишете моля. Надявам се да е жив и здрав човекът и да го видя отново, за да му благодаря лично! И дай Боже да помогне и на детето ми!

# 123
  • на Земята
  • Мнения: 291
Ние ходихме в Монтана през пролетта..Човекът се казва Рангел Дренчев,така съм го записала в указателя.Но има още един човек,пак в Монтана и мисля,че малкото му име беше същото,но не съм сигурна.

# 124
  • Мнения: 4
kikitooo може ли да ми дадеш някакъв телефон, на който да се свържа с него, тъй като този който имам не е актуален вече

# 125
  • на Земята
  • Мнения: 291
Номера е 095472256 Рангел Дренчев.

# 126
  • Мнения: 4
Благодаря много!

# 127
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Замислих се - как водите децата си при някакви знахари, които да им теглят, опъват и късат ушите?! Не ви ли е страх от усложнения и от това на кого поверявате най-милото си?! Защо не дойдете аз да ви опъна ушите и да видите как ще ви облекча?!

# 128
  • Мнения: 4
Може и да ти е странно, но идва момент, в който си готов да опиташ всичко именно заради най-милото ти. Водя го при най-добрия алерголог, пием си лекарствата за алергия. Водих го три пъти на уши,нос,гърло-нищо не помага. Смених си личната лекарка. Спрях го и от градината. Лекарства какви ли не сме пили. Готова съм да го подложа и на това само и само да не боледува. Сега имаме и бебе в къщи и разболяваме и него. Вече не издържам. Освен това както вече писах аз съм ходила и процедурата не е болезнена и не мисля че ще му навреди.

# 129
  • Мнения: 286
Замислих се - как водите децата си при някакви знахари, които да им теглят, опъват и късат ушите?! Не ви ли е страх от усложнения и от това на кого поверявате най-милото си?! Защо не дойдете аз да ви опъна ушите и да видите как ще ви облекча?!
аз не знам защо пък който не знае за какво става дума пише!?!?1
Аз съм ходила като малка помня всичко много добре- не боли нищо ми няма. Много боледувах от ангини все бях болна, заведоха ме там и от тогава до ден днешен не съм боледувала ама ХИЧ!!!
Детето ми ако има нужда ще го заведа! И дали е по -добре да ти бият инжекции или да ти опънат 2 пъти ухото?

# 130
  • Мнения: 3 219
Е, и моите уши са дърпани, изобщо не боли, а и от тогава не съм правила гнойна ангина Simple Smile

# 131
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз на себе си много работи бих причинила, обаче на детето  Naughty. Много ме е страх от разни самозвани лечители. Как разбирате, че човекът, при когото ходите, знае какво прави? ( Не се заяждам, питам. Всяка майка има страхове. Как се справяте с вашите?)

# 132
  • София
  • Мнения: 4 349
Вярвате ли в дърпането на уши ? newsm78Помага ли , този метод да не боледуваме често от ангини  Rolling Eyes Тук наблизо има човек , който от дълги години прави това , но се страхувам да заведа синът ми , а съм чувала че много помагал  Thinking Цяло лято сме с непрекъснати ангини и в момента пак  Shocked
Моля някой , който е прибягвал към този метод на лечение да сподели своите впечатления   bouquet

Е това пък за първи път чувам!  newsm78 newsm78 newsm78

# 133
  • Мнения: 3 219
Аз на себе си много работи бих причинила, обаче на детето  Naughty. Много ме е страх от разни самозвани лечители. Как разбирате, че човекът, при когото ходите, знае какво прави? ( Не се заяждам, питам. Всяка майка има страхове. Как се справяте с вашите?)

Дядото, при когото ходих, впрочем и това малкото русото от подписа ми и неговите уши са дърпани, но от дъщерята на въпросния бай Иван, лека му пръст, го знаят от много години, доверих му се, просто нямах друг избор, толкова бях зле, че не можех да дишам, буквално се задушавах. А малкият ми син беше с 40 градуса температура цяла седмица, вече не знаехме какво да правим, е , Господ го опази, страх ме беше, разбира се, как да не ме е било страх, но дали от това или че после му махнахме и третата сливица, но не е боледувал от близо 2 години, изключително здраво дете е, пу пу.

# 134
  • Мнения: 169
Вярвате ли в дърпането на уши ? newsm78Помага ли , този метод да не боледуваме често от ангини  Rolling Eyes Тук наблизо има човек , който от дълги години прави това , но се страхувам да заведа синът ми , а съм чувала че много помагал  Thinking Цяло лято сме с непрекъснати ангини и в момента пак  Shocked
Моля някой , който е прибягвал към този метод на лечение да сподели своите впечатления   bouquet
Да,вярвам.Дъщеря ми беше непрекъснато на антибиотици.Заведох я при един човек във Варна.Освен,че и дръпна ушите,той ни даде и някакви билки.Ами,доволна съм.
Няма и помен от ангини.
Трябва да се намери точният човек обаче.

# 135
  • Мнения: 0
Този метод за първи път го чух някъде към 1989 г. През 1990 видях резултата върху мой познат, спряха ангините, болките в гърлото и ред други проблеми. Народната медицина е съществувала от 1000 ди години. Има и нещо важно което противниците не схващат ухото, гърлото и носът са взаимно свързнани. Моя познат обясни че нещо изпукало и от тогава на сетни проблемите са спряли.
Ако правилно се замисли човек ще види че и двете медицини лекуват и двете убиват. А сегашната медицина в България е чисто търгашество.
А за тази там Pani Kowalska дето задава въпроса как водят децата си при някой знахар, а тя как води децата си при някое докторче?

# 136
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Желязов, ако обичаш отнасяй се възпитано. Нещо там изпукало и хоп, всичко е ОК. Знаеш ли какво е изпукало? Ако не знаеш, ще ти кажа. Откри топлата вода с връзката между уши, нос и гърло. Евалла! Железен си! И да, чудно ми е как се водят деца при някакви баби и дядовци, половината от които не знаят какво точно правят, но така им била казала чинка им. Наследили занаята! Медицина е имало откакто свят светува, но не вярвам на повечето от днешните знахари, защото знанието се е загубило и повечето от тях припечелват по някой лев от такива родители като нас, които не искат да тровят децата си с чудесата на съвременната медицина.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Като има прости хора да ходят да им дърпат ушите.
Когато бях малка,майка ми решила и тя да ме закара да ги дърпат.
Още ми държи влага този спомен.Само дето не ми счупиха врата.Това пукване,което се чува,при мен стана много болезнено.Всичко ми гореше.После баща ми щеше да ги убие майка ми и баба ми.
Дълго време ми гореше,но гърлото не ми мина.
Неа се излагайте,вие сте млади жени.Живеем в 21 век.Как е възможна тази простотия?

# 138
  • Мнения: 2 199
 Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
И като малка са ме водили при бай Иван от Градище. Бог да го прости!

# 139
  • Мнения: 3 219
Eee, моля ви се, научете да приемате и мнение, различно от вашето. Никой не ви кара да ходите никъде насила, нали? Не си водете децата и това е, а ние, простите и неуките, така сме решили! Нито пропагандирам, нито пращам някого някъде, просто съм споделила без да си натрапвам никому мнението си. За пореден път се убеждавам, че този форум е станал гнездо от оси Tired

Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
И като малка са ме водили при бай Иван от Градище. Бог да го прости!
Споко, и аз съм  от простите Crazy

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Мерседес,какво ли не съм чела по форумите и на никой копче не съм казала.
Обаче като ви прочетох си спомних всичко ,което преживях тогава,направо ми се върна болката като дете.Никой не ме пита дали искам бай Х..й да ми дърпа ушите,а страданието си остана за мен.
Наивно си мислех,че майка ми няма да направи нещо,което да ми причини болка,но тя го направи.И най-важното-РЕЗУЛТАТ НИКАКЪВ!
Затова ви писах.
Иначе вие сте си прави,децата са си ваши.
Хайде весела Нова година и с дърпане или без да минава на децата.Те душиците нямат вина за глупостта на възрастните.

# 141
  • на Земята
  • Мнения: 291
Проста,не проста.....това,което преживяхме от касапското вадене на третата сливица(без резултат)и последиците след това...не искам и няма да изпадна в подробности,та това с дърпането на уши-няма място за сравнение.Преди да окачествите някого,малко се замислете.Да,те душиците нямат вина дори и когато майката ги заведе на лекар,а после не може да им отговори защо....защо е толкова зле положението,че дете не може да познае майка си след една толкова елементарна манипулация,която се превърна в заплаха за живота на детето,за стреса,който изживява тази душица...но нека спра до тук.Дори бях пуснала тема за този "доктор",където мисля,че и половината не съм описала,но не ми стигнаха нервите.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Кики,ваденето на трета сливица е златна мина на докторите.
Много си права за касапското им поведение.
Затова както се казва проблема на давещите се на кой е?...на самите тях!
Обаче да си дадеш детето на някой без никакво медицинско образование да му счупи врата без да иска,не го разбирам.Пак повтарям,че пиша от гледна точка на потърпевш.
АЗ се информирам,питам за всяко нещо преди да го изпробвам на детето си.
Щях да съдя един УНГ,дето искаше да ми реже детето ей така,стигна се до белязване на банкноти,искаше си човека и парички за касаплъка.
Няма повече да ви се меся.То човек не стига до там от хубаво,но внимавайте с тези шарлатани.
Всеки знае себе си.

# 143
  • Мнения: 3 219
Както бях писала и преди в темата, първо моите уши дърпаха преди 7-8 години, бях в такова състояние като отидох, че едвам дишах, бях съгласна и сливиците без упойка да ми извадят Sad само и само да ми олекне. Голяма болка не изпитах , нищо притеснително. Впоследствие когато водих малкия си син вече бях наясно какво ще стане. И дори после казах и на личната ни лекарка, жената наведе очи и каза-добре си направила, имам и други пациенти, които са ходили там.

# 144
  • Мнения: 0
Здравейте,
някой може ли да ми пише координати на такъв човек в близост до Варна. Предварително благодаря.

# 145
  • Мнения: 4
Tired
На мен ми помогна. Проста, умна - след месеци на антибиотици това ми беше спасението!
Присъединявам се към доволните. Вече нямам проблеми с гърлото. А относно това , че искам да заведа синът си, да ще го заведа. Освен това се консултирах с две лекарки относно това. Едната ми каза да опитам, че понякога не традиционната медицина помага повече, и каза че има логика в обяснението на самата процедура. Другата лекарка се оказа много добре запозната с това - тя е водила детето си и мъжът си преди 25 години да им дърпат ушите и при тях също има резултат.

# 146
  • Мнения: 4
Нещо там изпукало и хоп, всичко е ОК. Знаеш ли какво е изпукало?  И да, чудно ми е как се водят деца при някакви баби и дядовци, половината от които не знаят какво точно правят, но така им била казала чинка им. Наследили занаята! Медицина е имало откакто свят светува, но не вярвам на повечето от днешните знахари, защото знанието се е загубило и повечето от тях припечелват по някой лев от такива родители като нас, които не искат да тровят децата си с чудесата на съвременната медицина.
Аз мисля че за това което изпуква е обяснено някъде из по-старите публикации. Когато аз отидох при въпросният знахар, мога да кажа че ми обясни доста точно това, което всъщност прави, не е просто научен да дръпне ушите ви, а добре е запознат с връзката - уши , нос, гърло. Идеята е да се отлепи сливицата от евстахиевата тръба, мястото, където се задържат бактериите. Сливиците не изсъхват, те са си там, изпълняват си функциите. Именно изпукването е знак че евстахиевата тръба е отлепена и че манипулацията е успешна. Другото , което знам е че е по-добре когато гърлото е възпалено да се прави това, за да има ефект. Относно припечелването на пари, кой на днешно време не иска да ви вземе парите? Все пак там е колкото дадеш, нямат фиксирана цена за сеанс предполагам, което не може да се каже за лекарите. Налагало ли ви се е да ходите при лекари, които не работят със здравната каса? Цените на преглед са от 40лв нагоре. Ами лекарствата? Децата ми бяха болни преди коледните празници и сметнах, че съм дала около 250лв за лекарствата на двамата. За какво говорим?

# 147
  • Мнения: 750
Аз заведох сина си и едното му ухо изпука веднага, а другото не. Казаха ми да го заведа пак след две седмици, отидохме ухото пак не изпука. Обясни ми, че това не може да се прави със сила и " един вид се отказа да дърпа повече. Благодарна съм за откровеността.

# 148
  • Мнения: 2 199
Аз заведох сина си и едното му ухо изпука веднага, а другото не. Казаха ми да го заведа пак след две седмици, отидохме ухото пак не изпука. Обясни ми, че това не може да се прави със сила и " един вид се отказа да дърпа повече. Благодарна съм за откровеността.

И на мен не ми изпука 1то ухо. Отидох на следващия ден. Изпука тогава. Имаше обяснение, но забравих какво е.  След процедурата ми препоръча да ям сладолед, т.е студено нещо за кръвоносните съдове беше...  И помня с какво удоволствие и радост майка ми купи сладолед и аз го хапнах с удоволствие (като преди това от болки в гърлото дори и не можех да преглъщам...)

# 149
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте,
някой може ли да даде координати на такъв човек в близост до София. Предварително благодаря.

# 150
  • Мнения: 3
Здравейте,
някой може ли да даде координати на такъв човек в близост до София. Предварително благодаря.

Здравейте,преди години моят приятел много боледуваше от ангина.Негов приятел му разказа за някой си Стефан,инженер,майстор по кунфу или карате,не знам,негов треньор, който дърпал ушите по някакъв китайски метод.Заведе ни при него,човека е много учтив,има си  бизнес в едно село до гр.Белово,Пазарджишко,мисля че беше Мененкиово.Даде ни и настойка от прополис, за гаргара. От тогава приятелят ми, а и  аз нямаме проблеми със сливиците.Дано да продължи така.Помолих за актуален телефон,той го даде, но моли да му звънят през деня между 10 и 17 ч./0893715887/. Успех.

# 151
  • Мнения: 3 757
Здравейте! Някой знае ли координати на такъв човек близо до Бургас? Аз имам от месеци олка в евстахиевата тръба, която ту затихва, ту се обостря. Ако тази процедура отпушва тръбата, би трябвало да има ефект.

# 152
  • Мнения: 121
 baby_neutral baby_neutral
Здравейте,
някой може ли да даде координати на такъв човек в близост до София. Предварително благодаря.

Здравейте,преди години моят приятел много боледуваше от ангина.Негов приятел му разказа за някой си Стефан,инженер,майстор по кунфу или карате,не знам,негов треньор, който дърпал ушите по някакъв китайски метод.Заведе ни при него,човека е много учтив,има си  бизнес в едно село до гр.Белово,Пазарджишко,мисля че беше Мененкиово.Даде ни и настойка от прополис, за гаргара. От тогава приятелят ми, а и  аз нямаме проблеми със сливиците.Дано да продължи така.Помолих за актуален телефон,той го даде, но моли да му звънят през деня между 10 и 17 ч./0893715887/. Успех.
   ?             Боже,боже...я, стига!Глупостта е нещо което също се наказва.Ако ме боли ухо няма да ида при някой от горно-нанадолнище  майстор по карате!!!И стига с тия евтини реклами.Потребител с 0 публикации и тъпи самореклами!   

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 143
Ще се присъединя към доволните мами от въпросната процедура. След като с големия син бяхме на прага на операция за махане на трета сливица, след въпросната процедура операция нямаше, както и няма повече ангини и гнойни възпаления. На кратко процедурата правим при проф. Зоя Горанова, специалист по китайска медицина. Жената е преподавател в спортната академия доколкото знам.  Дърпането на ушите се прави пролетта и есента, тя преценява дали да се приложи и двата пъти, процедурата е придружена и с две други терапии, едната е за детоксикация, а другата за повишаване на имунитета. Тази есен ще започнем и с малкия, като превенция от сериозни възпаления. За да съм максимално полезна ще споделя, че след процедурите не са спрели напълно сополи и кашлица, но всичко това минава с чай, мед и инхалации, в много лека форма. Няма антибиотици, температура, гнойни налепи и всички онези остри форми на възпаления, често водещи до операция.
Професорката приема в един козметичен салон в центъра на София, но незнам няма ли да се изтълкува като реклама, ако публикувам координати тук. Рискувам и давам връзка, ако преценят модераторите нека изтрият линка: http://www.mariahspa.com/about.html
Само да допълня, че цялата информация за тази жена намерих именно тук във форума, преди години, за което съм изключително благодарна на всички споделящи тук. Поздрави и успех  Hug

# 154
  • Мнения: 154
Ние имаме проблем с третата сливица.Казаха ни в ИСУЛ че септември може да се наложи да я вадим , но аз съм против.
Прочетох малко от темата и най вероятно ще отидем при проф.Зоя Горанова.
Candygirl  а колко струва процедурата при нея?
За знахарите в Шумен и Монтана се чудя.Ако някой скоро е ходил при тях моля да пише дали са актуални още хората : от Шумен с. Градище леля Тодорка и от Монтана Рангел Георгиев с номер 096/22362 и Рангел Дренчев 095/472256.
Мен като малка също са ме водили в Монтана , но майка не помни при кой.

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 20:57 от lisa_lisanova

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 143
Ние имаме проблем с третата сливица.Казаха ни в ИСУЛ че септември може да се наложи да я вадим , но аз съм против.
Прочетох малко от темата и най вероятно ще отидем при проф.Зоя Горанова.
Candygirl  а колко струва процедурата при нея?
Цената при Горанова при първо ходене мисля беше 50лв. и допълнително детокс лепенките и други неща, не е евтино, но ние сме доволни. За следващо дърпане мисля отново 30-50лв. се плащат и така. Успех на вас  Peace

# 156
  • Мнения: 290
Възобновявам темата за да попитам има ли на някой който да е ходил да му дърпат ушите и след това да са му извадени сливиците......чух че ако ти ги дръпнат ушите и след това решиш да ги извадиш има опастност от кръвоизлив при операцията???

# 157
  • Мнения: 154
Възобновявам темата за да попитам има ли на някой който да е ходил да му дърпат ушите и след това да са му извадени сливиците......чух че ако ти ги дръпнат ушите и след това решиш да ги извадиш има опастност от кръвоизлив при операцията???
На мен са ми дърпани като малка и на 24 г. ми извадиха сливиците.Не съм имала проблеми.

# 158
  • Мнения: 39
възобновявам темата, за да попитам къде в София дърпат "качествено" уши.

# 159
  • Мнения: 0
Несъмнено съм доволна от Горанова! Водя племенника си за 3ти път при нея, детето определено вечерта след първата процедура спа без да хърка( забравих да кажа че страда от трета сливица и леко уголемени сливици). Дърпането на ушите струва 20лв при нея

# 160
  • Мнения: 818
Към тези които са ходили,момичета на вас надолу ли само ги дръпват ушите или може настрани?

# 161
  • Мнения: 19 303
Да възродя темата. Може ли да ми кажете дали е проблем да се дърпат, ако детето е болно в момента? Вчера беше с Т около 37 и нещо. Днес сме близо до едното село, където е жената с дърпането и искам днес да идем.

# 162
  • Мнения: 3 219
Даже трябва да се прави точно когато е болно. Предполагам от сливици. В смисъл, че да са възпалени в момента.

# 163
  • Мнения: 17
Днес при поредния преглед на малкия се сетих , че сестра ми като малка имаше проблеми големи със сливиците и я водихме в Монтана да и дърпат ушите и оттогава си е добре вече 19 години.Та се разрових и попаднах на тази тема.Искам да попитам някой знае ли за такъв човек в София?Или за някой друг?Моля ако имате актуална информация да ми пратите лично съобщение.Ще съм благодарна на всеки,който може да ми помогне.

# 164
  • Мнения: 3
Здравейте! Моля, някой ако може да даде актуална информация за дърпане на уши в София или близо до София. Днес се обаждах в център Марая, където е практикувала Зоя Горанова,но ми казаха, че от няколко месеца вече не работи там. Ако някой може да ми даде координати на друг човек, извършващ тази манипулация, ще бъда много благодарна.

# 165
  • Мнения: 0
може да се обърнеш към Боян Гицов 0889-66-53-07

# 166
  • Мнения: 385
Здравейте,някой намери ли координати на проф.Горанова?

# 167
  • Мнения: 43
гр.Ямбол бул.Д.Благоев № 3,вх.В,ет.3,ап.6 Стефан Арнаудов- се казва работи и е много добър. Не е толкова страшна и болезнена процедурата. Ние правихме на моя син (6г.) доволна съм.

# 168
  • Мнения: 1
Вече писах по темата. Ние също ходихме при Стефан Арнаудов преди 2 години. От тогава сме боледували 1-2 пъти и всичко минава бързо, само с гаргара и компрес без никакви хапчета. Не се притеснявайте, че боли или може да му стане нещо на детето. Прави се лек масаж за наместване на сливиците на правилното място - предполагам, и издърпва ухото. Има лека болка за около 2-3 секунди само. После се усеща само топлина в ухото. След това трябва да се пие много студена вода или да се яде сладолед. Преди да дръпне ушите на децата издърпа моите, за да съм сигурна какво ще им прави. Не се колебайте. Отидете и пробвайте ще останете доволни. А ако Ви е страх подложете първо Вас на процедурата, за да се успокоите, че няма нищо страшно.

# 169
  • Мнения: 495
. Има лека болка за около 2-3 секунди само. После се усеща само топлина в ухото. След това трябва да се пие много студена вода или да се яде сладолед. Преди да дръпне ушите на децата издърпа моите, за да съм сигурна какво ще им прави. Не се колебайте. Отидете и пробвайте ще останете доволни. А ако Ви е страх подложете първо Вас на процедурата, за да се успокоите, че няма нищо страшно.
Е ,не е същото  Laughing. При болни сливици боли със сигурност.Но и аз подкрепям с 2 ръце.Преди год. дърпаха ушите на дъщеря ми.Беше с херп ангина и на 2 ден с АБ,от който нямаше никакво облекчение..След дърпането/което издържа мъжки Simple Smile/,я попитах какво усеща.Нямаше никаква болка  Laughing.Човека ни предупреди ,че вечерта ще вдигне температура,защото  пътя на гнойта е освободен и слиза надолу.И наистина така стана.На другият ден все едно не е била болна.

# 170
  • Мнения: 43
Стефан Арнаудов от гр.Ямбол - тел.0885512877
Дано няма повече болни дечица. Praynig

# 171
  • Мнения: 111
Знае ли някой тази процедура дали е подходяща за дете на 2 години?

# 172
  • Мнения: 858
Мъжът ми се е научил да "дърпа уши" от човек, който живеел в едно от Монтанските села. Дърпа ми ги и на мен, когато има нужда. От него зная, че най-добър резултат има, когато не е раздразнено гърлото, нещо свързано с евстахиевата тръба е иначе самото дърпане.
Когато е зле човек, не може да преглъща, пак може да се дръпнат, но то е само облегчаване за момента, на мен ми ги подръпва в такива моменти и ме облегчава.

Иначе, когато е в периоди на покой, както писах тогава е въздействието на дърпането на уши. Но... и това не е панацея, защото има хора, на които самото ухо, или даже и двете уши просто не позволява дърпане, тогава е само леко загряване.

# 173
# 174
# 175
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
Като много малка са ми ги дърпали и не помня. Водели са ме точно в някакво монтанско село, за което споменахте. Не съм имала досега проблеми със сливиците, докато на сестра ми не са дърпани и като дете все си имаше някакви проблеми със сливиците и тичаха по доктори.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Като малка бях дежурна и голяма познайница в кабинета на УНГ. Водиха ме в кв. Тракия в Пловдив при един  сравнително лечител и наистина беше кошмарно за мен - както са писали и други назад в темата  Laughing , усещането беше У-Ж-А-С-Н-О  , само като си припомня - не причинявайте това на децата си. После ми даде и някакви рецепти, да си слагам мед в носа всяка вече и да си правя гаргара с пеницилин  Grinning , първото ок, но второто незнам...

# 177
  • Мнения: 1
baby_neutral baby_neutral
Здравейте,
някой може ли да даде координати на такъв човек в близост до София. Предварително благодаря.

Здравейте,преди години моят приятел много боледуваше от ангина.Негов приятел му разказа за някой си Стефан,инженер,майстор по кунфу или карате,не знам,негов треньор, който дърпал ушите по някакъв китайски метод.Заведе ни при него,човека е много учтив,има си  бизнес в едно село до гр.Белово, Пазарджишко,мисля, че беше Мененкиово.Даде ни и настойка от прополис, за гаргара. От тогава приятелят ми, а и  аз нямаме проблеми със сливиците.Дано да продължи така.Помолих за актуален телефон,той го даде, но моли да му звънят през деня между 10 и 17 ч./0893715887/. Успех.
   ?             Боже,боже...я, стига!Глупостта е нещо което също се наказва.Ако ме боли ухо няма да ида при някой от горно-нанадолнище  майстор по карате!!!И стига с тия евтини реклами.Потребител с 0 публикации и тъпи самореклами!   
Жудит, чудя се как разбираш кое е глупост и кое не? И какво значение има, кой колко публикации има?За един метод не се съди по медицинските познания на практикуващия, а по неговата ефективност. И когато въпреки положителните отзиви официалната медицина го игнорира, то следва човек да се запита, защо? и моля те, не споменавай напразно и не на място името Божие!

# 178
  • Мнения: 3 219

Е за тази жена говорех аз, а баща и, лека му пръст, дърпа учите на големият ми син преди повече от десет години.

# 179
  • Мнения: 290
Някой да е ходил при нея? И чула съм, че някой губят способността да станат родители .....

# 180
  • Мнения: 43
Здравейте, включвам се с питане за Стефан Арнаудов от Ямбол. Моля, ако някой е ходил при него да сподели дали работи добре и може да му се има доверие. Видях, че има едно мнение за него, но ми се иска да видя дали има и други доволни, преди да пробваме тази процедура върху сина ми. Благодаря!

# 181
  • Мнения: 21
Казва се РАНГЕЛ ТЕЛ. 0889209361 МОНТАНА КВ.МЛАДОСТ БЛ 25.ВЧЕРА ХОДИХМЕ ДА ВОДИМ МАЛКИЯ НА 1Г 10 М имаме проблем с ушите правиха ни парасинтеза и сега искат пак да му слагат тръбички,та го водихме ,утре ще го водим на лекар да видим. Ако някои иска да пита нещо на линия сам.

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 09:29 от emili666

# 182
  • Мнения: 66
Звучи много страшно  Confused

# 183
  • Мнения: 0
  Мобилен: 0044 07769702134      dinadobreva@hotmail.com
  Skype: obrludumushКазвам се Диляна Боюклиева и дърпам уши за сливици. На 41 години съм бивша медицинска сестра от Бърза Помощ. За съжаление, не съм чак толкова добра колкото дядо Иван от Градище (Шуменско)- Господ да благослови духа му. Голяма беше загубата когато този човек почина. Той дърпа моите уши когато бях на 8години и чак до 16 не страдах. След това връзките се повъзстановиха, но гърлото ми не боледува толкова зле както като бях дете.

         В медицинския колеж дърпах ушите на доста от колежките-студентки, че и на някои от докторите, които ни изнасяха лекции. По практиките в болницата също дърпах ушите на някои от старите сестри - като закъсат, няма рангове...всички стават равни. Най-смешното, понеже това не  е официален метод, обяснен в учебниците по медицина, повечето от тези лекари и сестри ме молеха "да не казвам на другите колеги". Правят се, че осъждат метода, а тайно - идват при мен като останат без глас или като допрат до инжекциите с пеницилин.

         Мога да помогна обикновено временно, но при всеки човек е различно. Понякога помагам и за по-дълго. Някои уши припукват, други не. Добре е за мен ако хората дойдат още в началото на болестта.Предпочитам да не дърпам уши за сливици и болни гърла на деца по-малки от 4 години. Аз също съм от Шумен, но живея в Централен Лондон. Пиша това съобщение, защото от 29 Април до 9 Май 2014 ще съм си в Шумен и ако има някой болен или желаещ да му помогна - ще се радвам да се свърже с мен. Никога не таксувам за нищо, нито приемам подаръци. Ще се радвам ако мога да помогна. Чувствайте се свободни да ми пишете или да ми се обадите ако решите. Също така се надявам наши българи тук да се свържат с мен ако се наложи да лекуваме някого. Дори и временно да стабилизираме човека - все е нещо.

# 184
  • Мнения: 0
Четох тук, че някои от вас са писали за метода за отпушване на нос с мед. Като бивша музикантка и певица - това също е една от бившите ми професии... мога да ви кажа, че ако нямате алергия на мед - това е най-бързия и ефикасен метод. При мен действа винаги до 30-тия час максимум. Ако носът ми е бил напълно запушен, много боли като сложа по 1-2 капки течен мед във сяка ноздра и после хапна малко мед, но пък след това се отпушва и подсушава носа. Иначе ако не приложа този метод отива по 7 дни и губя работа...и пари...
     Бързо, евтино, но болезнено - да ви предупредя. Усещането е все едно, че сте вкарали люти чушки в носа - за около 2-3 минути, може дори да се получи леко главоболие, но това е нормално и не е страшно. Също така първоначалният ефект е, че понякога носът първо блокира още повече...Предполагам, че това се получава защото медът раздразва лигавиците на носа и те набъбват. Но не се плашете, всичко това не е опасно и е само временно.
    Също така като се вкара медът в носа, важно е да не ставате. Дори е добре да се раздвижи само леко главата наляво и надясно, да погледнете към тавана също за да може медът да влезе към синусите и да почисти всичко. Знаем, че медът е чудесен натурален дезинфектант, като лайката например...
     

# 185
  • Мнения: 161
Здравейте и аз заведох моето  дете при тази жена, леля Тодорка от С.Градище.Още на първата вечер след като му дръпна ушите заради третата сливица , той спря да хърка .Да е жива и здрава тази жена има златни ръце

# 186
  • Мнения: 13
Здравейте, на мен ми дърпа ушите вуйчо ми. Само, че ми ги дърпа нагоре, като опира глава в моята. Веднага усещам облекчение, но за съжаление при мен е само временен ефект. Правя по 2 - 3 ангини на месец особено пролетта и есента. Та мисля си че е един вид наполовина процедура... или не знам.  Confused Моля, споделете как е преминала процедурата при вас.

# 187
  • Мнения: 66
 #Crazy продължавам да си пия лекарствата, но съм на ръба да ме раздърпат и мен. Само се чудя, не стават ли по-клепарести (големи и стърчащи) ушите след това?

# 188
  • Мнения: 26
Усещането е все едно, че сте вкарали люти чушки в носа - за около 2-3 минути, може дори да се получи леко главоболие, но това е нормално и не е страшно.
Shocked newsm78 недоумявам, това в България ли сме го измислили като метод?

Общи условия

Активация на акаунт