бебправене и бяло течение

  • 7 068
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте на всички пишещи по темата за бебеправенето и бялото течение!
Не искам да плаша никого, но при мен то е с фатални последици-запушване на тръбите и стерилитет.До това се стигна въпреки продължително лечение и антибиотици от порядъка на 100 лева единия. Смятам, че трябва да се търси заболяването, защото течението показва, че има такова.

# 16
  • Мнения: 179
Да, освен да говоря с лекаря си и да си направя такова изследване, защото не знам доколко погледът на микроскоп е показал. Но оттам нататък нищо. Всъщност май най-добре е да си сменя лекаря, така като чета мненията ви...

# 17
Може да се приложи и нещо съвсем безобидно, за разлик от антибиотиците
и вагиналните таблетки-промивки с дамски душ с лайка и сода.
Понякога лакарствата допринасят за поява на течение, а не за лечението му.
Друга полезна билка за течение е пелинът.На мен пона лайката и содата ми помагат.

# 18
  • ЕН
  • Мнения: 543
Здравейте на всички пишещи по темата за бебеправенето и бялото течение!
Не искам да плаша никого, но при мен то е с фатални последици-запушване на тръбите и стерилитет.До това се стигна въпреки продължително лечение и антибиотици от порядъка на 100 лева единия. Смятам, че трябва да се търси заболяването, защото течението показва, че има такова.
съжалявам много дано да се оправиш  Praynig Praynig Praynig би трябвало да има лек и за теб. търси други мнения ако трябва не се оставяй. бъди оптимист
и съм съгласна, че дори и най слабото течение означава че има някакъв проблем. дори и много малък да е трябва да се търси лекарска помощ  bouquet

# 19
  • Мнения: 179
Момичета, напоследък всеки ден чета отговорите ви по тази тема, защото положението ми е трагично, на 20 съм, а имам този проблем от 11-12 годишна. Сега, като се върна назад, осъзнавам, че изобщо не ми е било предписвано да си направя микробиологично изследване.

Днес попаднах на следната статия:

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1237811

Доста се замислих след всичките тези лекарства дали да не пробвам именно с това. Мама ми разказа, че след раждането си е имала доста голяма раничка на маточната шийка, за която всички лекари са казвали, че трябва да бъде изгорена. Тя отнякъде обаче чула, че тампони, напоени с мед (слагат се през нощта в продължение на около 2 седмици), помагат. Пробвала и като отишла на лекар, всички са питали как е изчезнала, от нея нямало и следа...

Та, след като прочетох тази статия за меда, се чудя дали той не би могъл да помогне и за бялото течение. Все пак това са чужди микроорганизми, а явно медът може да унищожава някои от тях, без да вреди...

Какво мислите и чувал ли е някой за подобно лечение? Знам, че лекарствата са си лекарства, но след като толкова много не са помогнали, може да има и мн по-лесно решение.

П.С: По принцип заради поликистозата изобщо нямам М, но една знахарка ми предписа билки и с тях три месеца поред ми идваше.
Спрях ги, защото трябваше да се пият прясносварени три пъти на ден, а тъкмо трябваше да заминавам да уча в друг град и така...

# 20
  • Мнения: 22 935
suppression,при теб течението може да е породено то хормоналните нарущения,да не е от микроорганизми.Аз също от малка имам по-силно отделяне на влагалищен секрет,от години влагалищната ми чистота е 1,което е рядкост за възрастна жена,водеща полов живот и раждала.Тоест,моето течение не е предизвикано от заболяване,възпаление,инфекция и тн.Обърни си внимание на хормоните,посети специалист гинеколог-ендокринолог.

# 21
  В лечебните свойства на пчелния мед съм на 100% уверена.
Дори след написаното от теб мисля да пробвам с тези тампони, защото
страшно много ми писна-докато се лекувам с медикаменти всичко е наред
и после-ден до два отново с течение.Освен тампон-мед можеш да си хапваш
сутрин на гладно по една лъжица.Лечебните съставки на меда са единственото нещо, което веднага се усвоява в кръвта на човека.

# 22
  • Мнения: 924
След поредният ми опит да се оттърва от него един лекар ми каза че за някои жени това е нормално newsm78
Имам две деца забременях лесно ,трудно ги износих ама тва е друга тема

# 23

   Да, така е.Тава , че при някой жени фертилността е по-засилена, отколкото при други
и аз съм го чувала и чела.Обаче като си направих микробиологично изследване
се оказа, че съм имала хламидия.......... Naughty

# 24
  • Мнения: 22 935
След поредният ми опит да се оттърва от него един лекар ми каза че за някои жени това е нормално newsm78
Имам две деца забременях лесно ,трудно ги износих ама тва е друга тема
ми аз това го пиша от няколко страници назадПрочетете това;

Церикалната слуз е специфична течност, която се изработва от шийката на матката и тя е необходима, в частност, да поддържа живота на сперматозоидите, намиращи се в женските полови пътища. Тъй като средата във влагалището е кисела – цервикалната слуз има среда, която защитава сперматозоидите от смърт.

Също така цервикалната слуз е необходима за движението на сперматозоидите. Функциите й напомнят на функцията на семенната течност на мъжете. Самата цервикална слуз по време на менструалния цикъл се изменя под въздействието на хормоните /естроген/: дълго преди овулацията слуз не се изработва или се изработва много малко, по-късно отделянето й се увеличава, а най-близо до овулацията, ноесто когато има най-голяма възможност за зачатие, слузта става по-рядка, напомняща белтък на яйце. Ако слузта е недостатъчна, или тя не е с правилната консистенция и няма да има оплождане, тъй като сперматозоидите ще загинат, или не могат те да достигнат маточните тръби, където произтича оплождането.

Изменение на цервикалната слуз по време на менструалния цикъл

Има няколко типа цервикална слуз, която се изработва по различно време на цикъла.

Веднага след менструацията слуз или изобщо няма или е много малко. Във влагалището се усеща сухост или усещане за неголяма влага. В тези дни няма способност за зачатие. Тези дни се наричат “сухи”.

След няколко дни характера на слузта се мени: тя става с консистенция на лепило. В така ва слуз сперматозоидите не могат да съществуват, но вероятността се повишава, особено тогава, когато такава слуз се наблюдава незадълго преди овулацията.

По-натам слузта продължава да се разрежда и става подобна на гъст крем. Такава слуз може да е мътна, бяла или жълтеникава. В този период във влагалището се появява усещане за влажност, появяват се следи по бельото. Такава слуз е вече годна за живота на сперматозоидите и тяхното придвижване. В тези дни може да се зачене.

Пред овулацията, по време на овулацията и известно време след нея, слузта става много силно водна, прилича на белтък на яйце, разтягаща се. Обикновено е прозрачна и силно разтеглива /може да се разтяга няколко см/. Във влагалището при такава слуз се появява усещане за много силна влага “хлъзгави” усещания, на долното бельо остават силно забележими мокри петна. Този вид слуз е най-благоприятен за живота на сперматозоидите, тяхното придвижване и следователно оплождане.

След овулацията количеството на естроген рязко се снижава и цервикалната слуз започва да се променя: тя става по-гъста и доста бързо се стига до сухост.

Наблюденията върху промените на цервикалната слуз са добри и с това, че знаейки каква слуз да очакваме, жената бързо може да забележи ако има някакви отклонения, които може да са признаци за възпалителен процес или инфекции.

За наблюдение използвайте следните правила:

• Ежедневно в течение на 3 пъти през деня, след свършване на мензиса определяйте характера на цервикалната слуз. За това старателно измийте със сапун ръцете си и взимайте проба от слузта във влагалището. Възможоно е да се вземе и направо от шийката на матката с пръст.
• Погледнете какво качество има слузта /течна, лепкава, суха/
• Проверете дали е разтеглива, с пръсти.
• Проверявайте долното си бельо /дали има петна/
• Старайте се колкото може по-често да я наблюдавате /като ходите до тоалетна/
• Определете количеството, цвета на слузта
• Постарайте се да определите дали е именно цервикална слуз /възможно е наличие на мъжка сперма/
• Ежедневно и подробно записвайте резултатите. Отбелязвайте консистенцията на слузта /суха, лепкава, подобна на крем, подобна на белтък на яйце/, нейната разтегливост, наличието на петна на бельото, усещането във влагалището /сухо, влажно, хлъзгаво/

# 25
  • Мнения: 123
Аз вече тотално се обърках Sad От това, което се изписа до момента - микробиологията и цитонамазките ми досега са излизали все наред, без проблеми; скоро си изследвах хормоните (3 хормона) и всичко беше в границите на нормалното. Мокрите петна, които се споменават в горния материал (който е доста полезен), при мен са почти всекидневие. Лекар каза, че течението е един вид нормално и няма да се отърва от него, поне не до менопаузата. Други лекари са ми препоръчвали цитонамазки, които както казах не са показвали нищо. Тогава какво да правя - да го приема като част от мен и да си живеем щастливо или да се лутам постоянно из лекари, клиники и лаборатории докато не изсъхна? Мисля си обаче дали няма нещо общо с воденето на полов живот - откакто започнах да водя такъв, май оттогава станах неразделна с всекидневните превръзки.
Може и меда да опитам, пък и обичам да си го похапвам Simple Smile
Ех, само женски неволи........

# 26
  • Мнения: 924
Щом  всички изследвания са нормални значи всичко е наред HugУСПЕХ

# 27
  • Мнения: 7 201
Тогава какво да правя - да го приема като част от мен и да си живеем щастливо или да се лутам постоянно из лекари, клиники и лаборатории докато не изсъхна? Мисля си обаче дали няма нещо общо с воденето на полов живот - откакто започнах да водя такъв, май оттогава станах неразделна с всекидневните превръзки.
Какво друго ти остава?! Peace
След като изследванията са ти наред-живей си живота. Hug
Аз съм се примирила,че ще си ходя с ежедн. превръзки,докато не пресъхна. Crazy

Ех, само женски неволи........
Мда... Confused

# 28
  • Мнения: 22 935
Лекар каза, че течението е един вид нормално и няма да се отърва от него, поне не до менопаузата. Други лекари са ми препоръчвали цитонамазки, които както казах не са показвали нищо. Тогава какво да правя - да го приема като част от мен и да си живеем щастливо и
Ех, само женски неволи........
Щом всички показатели са в норма,значи течението е нормално явление за теб,мен и много други жени.Аз нямам приятелка,която да няма следи по бельото си почти ежедневно.Всички те ходят на лекар,имат деца и са наясно,че това при тях е даденост.Неприятно е,но е факт.Понякога нещата не зависят от нас и е безмислено да се терзаем.Аз съм свикнала с моята по-обилна влагалищна секреция и не ми пука,все пак я имам откакто се помня.Когато наистина съм имала бяло течение,винаги е било нетипично от нормалното,придружено с някакъва различна характеристика/сърбеж,дискомфорт,различна миризма,цвят,вид,консистенция и тн./Понеже имам проблем с хормоните,а те определят всеки женски цикъл,всеки един лекар досега ми е заявявал,че по-обилната секреция е причинена от тях.И си много права: Вижея си живота щастливо,ходя си редовно на цитонамазки/те не за течението,а за профилактика/,пускам си периодично микробиология,хормони,ехограф и съм спокойна,че нещата са в норми.Пък течението нека си тече.Знаете ли,че доста жени ползват лубриканти и пият сироп за кашлица,за да предизвикат по-голяма секреция,защото имат обратния проблем:прекалена сухота на влагалището,а както разбрахте сперматозоидите не виреят без подходяща среда.Така,че има и обратна страна на монетата...Simple Smile

# 29
  • Мнения: 179
Ооо, хормоните ми са с главата надолу цял живот (поликистозата според статиите е генетично предавана по бащина линия и май наистина е така защото първата ми братовчедка е със същия проблем).

Тогава идва въпросът - може ли да е Кандида, за която ми казаха след преглед на микроскоп и зависи ли тя от хормоните? И ако зависи, има ли смисъл да я лекувам? На противозачатъчни + антиандрогенни ще съм, докато не реша да забременявам живот и здраве и ако и те са причина, тогава...?

М.мка му, полудявам, давам 40 лева за преглед всеки път, а единственото, което се прави е да се изписват безумно скъпите лекарства след установена на микроскоп Кандида...Дори не ми беше споменато за микробиология - от вас научих. И сега питам вас Sad

Раничка горих преди няколко месеца, промяна пак няма, дори не е намаляло...
А бтв, не изпитвам кой знае какъв дискомфорт, никога не съм имала сърбеж или парене, но мирише доста неприятно и е гъсто.

Вече нося само памучни бикини, нямам раничка (да чукна на дърво), използвам Леокрема интимен гел и не нося ежедневни превръзки, но е все същото Simple Smile

Аа, и последно.... нали от противозачатъчните не би следвало да има МЦ в истинския смисъл - като няма овулация, не би следвало да има и силна цервикална слуз, каквато има в дните преди и около овулацията. А аз всеки ден си имам това течение и знам, че не е нормалната ЦС

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 15:27 от suppression

Общи условия

Активация на акаунт