Раждане във ВМИ- Пловдив

  • 102 359
  • 853
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 453
   Не бих казала че е лукс.За да те боли след секцио и то толкова много както са писали в постовете по-горе явно не са сложени качествени обезболяващи след операцията.
  Все пак нека не превръщаме темата в за и провив епидуралната упойка.Такива теми има много.И аз мога да пиша за минусите от тази упойка , но не е тук мястото.

 Постът ми беше именно за това че като се сложат хубави обезболяващи не боли.Относно виждането на детето ..операцията ми беше 18мин, не го видях на първата само майка ми, аз го видях на 25тата не ми беше проблем.



 

# 301
  • Мнения: 234
Момичета, моля кажете ми който има  скорошно инфо- как става припознаването на детето при раждането във ВМИ!?

# 302
  • Мнения: 33
Момичета, моля кажете ми който има  скорошно инфо- как става припознаването на детето при раждането във ВМИ!?

още на следващия ден минава една жена и те пита дали имате брак с таткото, ако нямате - той попълва някакви неща там и после те му обясняват всичко. той се занимава със всичко и нищо не трябва да правиш предварително.

# 303
  • Мнения: 3 675
Лично аз бях свидетел как едно момиче след секцио с пълна упойка пъшкаше и охкаше цял следобяд почти, аз съм ходила 2-3 пъти да търся акушерка или лекар да й бият болкоуспокояващо.Нямам представа как става припознаването, но при мен лежеше едно момиче, което си беше подготвило документите предварително, но бяха нещо объркани и трябваше пак наново нещо да се вади.Сигурно се вади някакво нотариално заверено пълномощно от бащата или декларация, не съм много запозната, искат и неговата лк.

# 304
  • Мнения: 3 453
    Така е, случва се като не сложат веднага обезболяващи.Моето обезболяващо лекарката ми ги прати сестрите да го търсят от 4 етаж.Нямам представа какво е обаче.А и всеки се възстановява различно, както е с нормалното раждане.Едни по-бързо други по-бавно.Братовчедка ми роди нормално и с 40 шева, ама така се случи при нея.Държеше да е нормално и това е. Месеци наред се възстановяваше.

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Запис от мен! Имам доста време, но като цяло съм се ориентирала към Хирургиите!  Peace
Ще ви следя с интерес!  Simple Smile

# 306
# 307
  • Мнения: X
Здравейте момичета, предстои ми раждане този месец, можете ли да ми помогнете с малко информация:
- Какви са в момента цените на ВИП след секцио и нормално раждане? Видях някъде 100 лв. - това за целия престой за нормално раждане ли е? А за секцио?
- При обикновена стая свиждане въобще ли не се разрешава? Могат ли поне да носят багаж в оттделението или да се излиза навън за малко, или целия багаж  - за родилна и следродилна се внася наведнъж в началото?
- Каква е цената на епидуралната упойка?
- А присъствието на таткото по време на раждането (Вип зала ли е това) и колко струва?
- По време на приемането ли се заявява евентуално какво бихме искали да ползваме и кога се плаща - при изписването ли?
- Колко е престоя при нормално раждане и секцио ако няма усложнения?
- Правихте ли си някакви изследвания за непоносимост към упойки (надявам се на нормално раждане, но ако се наложи секцио в хода на раждането и е непланирано, има ли време за такива тестове?). Четох някъде че можело да се направтя в Кожния диспансер в Пловдив?
Багодаря  Hug

# 308
  • Мнения: 1 125
Cecile, таксата за ВИП стая е за целия престой, независимо колко продължителен е. В обикновена стая бях, носили са ми багаж и се виждахме пред асансьора - гадното е че през това време трябва да разчиташ на майката до теб, че ще ти наглежда бебето и евентуално ще ти се обади.

Плащането, особено на епидурална, е на ръка, на анестезиолога, който не е на щат към това отделение - на приемния кабинет има бележка с телефонните номера на анестезиолозите, трябва ти да се свържеш с тях ... аз не ползвах упойка.

Бащата има вариант да присъства. Таксата беше символична.

# 309
  • Мнения: 6 206
Цената на стаята е 100 лв за целия престой, независимо секцио или нормално
Свиждания на обикновените стаи - отвън
Не знам кое е по-добре, защото да се мъкнат посетителите ти и на другата родилка с обувките при бебе на няколко часа - за мен въобще не е вариант. Пък ако ще без пари да е.
Упойка - с предварителна уговорка - 80 лв
Таткото да присъства - наемаш вип зала за раждането - 100 лв, моят стоя с мен в предродилна, тя е удобна, защото си има тв да се разсейваш от болките, фотйолчета за придружителите, баня и тоалетна... Като тръгна баш раждането или около 30 мин преди това го изгоних.
Вип залата се плаща веднага след раждането, престоят при изписването.
При нормално раждане престой 3 дни, за секцио не знам.
Упойки също не мога да съм полезна.

# 310
  • Мнения: X
Bibona, Каспър, благодаря  Hug

# 311
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Изследването за непоносимост към упойки , аз го правих в Кожния диспансер , струваше 20 лв преди 3 години.Ако правиш такова , те съветвам да си го копираш и да сложиш копие в документите си за болницата , защото те прибират всичко , а на мен ми се наложи операция скоро след раждането , резултатите ми бяха останали в родилното отделение и цитирах по спомени към какво бях показала непоносимост.
Престоя след секцио беше 7 дена.

# 312
  • Мнения: X
Billie, благодаря  Hug Отидох и си направих, в момента излиза около 38 лв. с 19 проби, при мен се оказа че имам непоносимост към някои. Благодаря и за идеята за копието !

# 313
  • Мнения: 234
Тази информация за цените и условията и на мен ми беше доста полезна! Благодаря ви момичета! Hug Няма ли някой ползвал упойка за нормално раждане да сподели повече!!!!!!

# 314
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Здравейте искам да попитам или по точно някои да ми препоръча добър лекар /знам че във ВМИ всички са добри/ за раждане. Не знам още секцио или нормално по точно чакам бебето да се обърне за нормално  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт