Раждане във ВМИ- Пловдив

  • 102 364
  • 853
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 453
 
 Паскалева много я хвалят, аз преки впечатления нямам..освен че ме изписа като лежах за задържане.Напоследък две познати и братовчедка ми имащи уговорка да раждат при нея се разочароваха, не им вдигна телефона и си родиха при хората които бяха на смяна.Сега лятото повечето гледат да наваксат с отпуските..вероятно и тя.bouquet
Ами, като нямаш преки впечатления, не се произнасяй, ако обичаш.
Защото горенаписаното просто е пълна глупост.
Периодът е отпускарски и лекарите там си правят план на времето.Ако знаят, че няма да могат да обслужат някоя жена, просто и го казват навреме.
А ти си говориш наизуст.
Моите уважения!  bouquet

  Мами, наясно съм с твоята слабост към ВМИ.Наясно съм и със споровете ти дълго време с една друга особа тук. Stop Не желая да споря!Впечатленията са ми много преки, за братовчедка си говоря! Naughty За ВМИ знам много неща..за моя радост повечето хубави. Ти нон стоп ли си до полата на Паскалева и убедена ли си че си вдига телефона?!Никога не съм влизала да плюя по някой лекар във форума просто защото не ме кефи, не съм от тия без работа  Wink Просто е човешко! Може пък да е била болна жената, или друго!Факт е не си вдигна телефона! Братовчедка ми роди зимата, февруари.Другите две момичета също зимата раждаха.Това за отпуските го казах принципно за момичета които нямат уговорка и тепърва мислят да я търсят само за раждането Wink

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 07:06 от ♥ Кашарел ♥

# 331
  • Мнения: 6 206
Февруари месец д-р Паскалева беше извън България.
За това аз знам от декември месец, както и всички пациенти на докторката, които са били следени от нея.
Абсурдно е, съвсем добронамерено го казвам, братовчедката ти да е имала уговорка и Паскалева да е пропуснала да й спомене, че близо 2 месеца, когато е абсолютно сигурно, че ще роди, че няма да я има. Няма как да се случи това.
Аз също родих февруари, последната седмица на януари ми откриха някаква бактерия, която после се оказа грешка, лично по мейла д-р Паскалева, въпреки, че знам колко напрегнато й е било, ми пращаше указания и лекарства.
Така че питай пак братовчедка ти - дали случайно не е отишла веднъж в 15та седмица примерно на преглед и после чак като е отишла да ражда  пет месеца по-късно да се е сетила за д-р Паскалева?
Защото аз за друго смислено като обяснение не се сещам.

# 332
  • Мнения: 3 453
 Каспър, грешката е моя не уточних че беше миналия февруари.Зълва и имаше угорка за месец май 2010г и в 4ч на 5май и започнаха контракциите..за водите незнам..е , не се свързаха с нея въпреки уговорката и си роди при екипа който беше на смяна!

 Никой в нищо не искам да убеждавам!Нито съм тръгнала да плюя по лекарката дали е добра или не!Казах че не си е вдигнала телефона, факт е. За всеки лекар има и хубави и лоши неща...мен Паскалева не ме топли.Имам си чудесна лекарка и съм много доволна от жената. За тези които са доволни от Паскалева, окей.Радвам се, дано и занапред е така. Аз съм до тук Stop Коментирайте наволя колко добра е, не споря за това.  bouquet

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 11:44 от ♥ Кашарел ♥

# 333
  • Мнения: 3 453
   Моля да ми препоръчате лекар който ще се съгласи да изроди зълва ми във ВМИ, до сега не се е уговорила с никой и смята че като не я е следил никой от там няма да искат да направят уговорка.Скоро влиза в 9ти месец. В понеделник ще се чуя с Учикова , но имам спомен че щеше да е отпуска август месец, та затова да се допитам и тук ако е ангажирана или отсъства.

# 334
  • Мнения: 397
Да, д-р Учикова е в отпуск през целия месец август.

# 335
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
От къде мога да видя списъка със нещата които искат във ВМИ. На място ли трябва да ходя или има и някъде в нета.

# 336
  • Мнения: 1 125
Реално нищо не "искат", просто няма списък (е памперси и мокри кърпички се подразбират, както и тоалетни принадлежности, дрешки ...).

# 337
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
реално преди година и половина имаше такъв списък. За памперсите и другите работи знам питах хората които знаят за този списък не просто за мнения

# 338
  • Мнения: 674
Няма списък,преди 2 год беще едно,преди 9 месеца друго... Шишета за бебето и термометър със сигурност искат да си носиш.Дрехи дават,ама не вярвам да искаш да ти обличат детето с тях.Одеалце,чаршафче,пелени...че е грозна гледка иначе.Моята малката ми я донесоха завита със стара хавлиена кърпа  newsm78

# 339
  • Мнения: 1 125
реално преди година и половина имаше такъв списък. За памперсите и другите работи знам питах хората които знаят за този списък не просто за мнения

Реално на 5 май миналата година (преди по-малко от година и половина) НЕ е имало списък. Шишета не могат да ти искат, защото не ти трябват (нормалните майки си кърмят бебетата). Аз не бих си взела и термометър - който има зор да ми мери температурата - да си осигури термометър!

# 340
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Ми може аз да не съм от нормалните майки и затова да си нося и шишета и храна ако искам

# 341
  • Мнения: 3 453
Ми може аз да не съм от нормалните майки и затова да си нося и шишета и храна ако искам

  И аз от ненормалните. Joy Добре че си носих, кърма 2 пъти по 20мл и тва е. Дрехи също си носих за детето, бельо за мен , козметика и така.

# 342
  • Мнения: 1 900
Термометри никога не съм чула да искат. Аз си носих и двата пъти, но те имат техни със сигурност. Това 2007, 2009г. Иначе първия път носих шишета, втория не. Те ми даваха вода в тяхно шише, която хвърлях понеже исках син ми да е изключително кърмено бебе. Peace
Иначе това което в момента ми изниква като необходимо:
вилица, лъжица, чаша/моите бяха за еднократна употреба заедно с храната, която ми носеше мъж ми/, превръзки, лигнин, сапин, шампоан, самобръсначка, тоалетна хартия, мокри интимни кърпи, инт. шапоан, ластик, чорапи, сутиен, подложки за кърмачки, еднократни бикини, 3 нощници или пижами, жилетка, фотоапарат, тефтерче и химикал, монети за телевизора, зарядно, дрехи за изписването, носни къпри, документи
памперси, мокри кърпи, козметика, дрехи 3 или 5 ката според начина на раждане, помпа за кърма, шишета, биберони, хавлии, завивка и дрехи за изписването
Лично аз си бях разпределила в няколко чанти, една за родилна зала, другата ми я донесоха като ме заведоха в стаята, а друга преди изписването. Иначе става сумати багаж на веднъж. Peace

Последна редакция: нд, 01 авг 2010, 18:39 от Валерия

# 343
  • Мнения: 6 206
върнах се назад в темата и видях какво съм писала януари месец
Ето моят багаж стегнат по опис, две пълни догоре чанти 
За мен
3 нощници
Чорапи
Жилетка
Дрехи за изписването- надявам се коремът да ми се е прибрал и нося дрехи от предишната ера
Термометър
Лигнин
Дам превръзки
Бикини за еднократна употреба
Фотоапарат
Пластмасови чаши, вилици, лъжици, ножове
Зарядно за ГСМ
Тоал принадлежности - сапуни, шамп, четка за зъби и тн т

За бебето
Памперси
2 шишета, за всеки случай
Мокри кърпи
Подложки за преповиване
Лепенки за пъпче
Чаршавчета
3 ританки
3 боди
3 камизолки
3 горни комплектчета - не знам как се казват
Чорапки
Ръкавички - едва ли ще ги ползвам
2 шапчици
2 одеалца
кърпа
козметика - олио, шамп и за тяло, пудра, макар че не ползвам, но за всеки случай, кремче
Дрехи за изписването

Дано не забравям нещо
Доста багаж си е...

По другите неща не съм компетентна, то и по списъка може да се окаже излишно нещо

 
 

Това е - излишното се оказа лепенките за пъпче, шишетата ги ползвах, защото мани тая песен любовна за изключително кърмените бебета - като ревне гладно и си забравяш принципите  Joy Много полезни ми бяха чаршафчетата за за бебешкото легълце и обиколничето - то беше комплект, който е оргинално за люлка, аз го бях взела за количка, но ми свърши чудна работа там. После разрязах обиколника и го направих на три възглавнички. Взех го от Мадъркеър на промоция, а памука е уникален. Ползвам си го до ден днешен с удоволствие... В дрехите от преди влезнах без проблеми и се опънах на токчета, та все едно не бях раждала. Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 900
При мен точно носенето на шишетата е проблема. Като ревне и след 3 мин. ще посегна към тях, а така кърмех когато и колкото поиска. Без дохранване и подсладената вода която ми даваха сестрите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт