Противоположностите се привличат?

  • 5 490
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Рамбо,
от горните класификации, са ми познати само тези на Юнг. Ние и двамата сме интроверти. Обаче напоследък забелязвам у себе си наченки на екстровертност - явно природата търси баланс, не може да сме все толкова еднакви.
Ама това са видове темперамент.
Характерът се образува общността, в която индивидът се ражда и възпитава.
Цялостност, търпение, постоянство, въздържаност, смирение, кураж, справедливост, работливост, непринуденост, скромност, придържане към златното правило /не знам кое е/.

Та оттук следва да си задам въпроса имаме ли еднаква склонност към търпимост?
Еднакво постоянни ли сме?
Въздържани? Смирени? Куражлии? А справедливост раздава ме ли или си траем?
Еднакво работливи или мързеливи? Непринудени? Скромни?
Това са все черти, които се възпитават , на които се учим.

Следва и логично въпроса еднакво ли сме научени да приемаме трудностите в живота и облагите му?
Така мисля.
Логично е еднаквите да се привличат.
Ако аз пестя, а той пилее...
Ако аз съм въздържана, а той избухва лесно...
Ако не си затварям очите пред несправедливост, а на него не му пука...
Ако съм скромна, а той алчен...
Колко дълго ще продължи такава връзка?

# 16
  • Мнения: 2 220
Което си прилича, се привлича.  Peace

# 17
  • Мнения: 378
Не мисля, че съвсем противоположните характери са способни да изградят трайна връзка. За съжаление различносттие писват рано или късно. Все едно аз да мразя да ям шоколад, но да зная че в знак на добра воля трябва да го правя. Ще ям месец, година, две и накрая ще почне да ми се гади.
По тая логика то и да обичаш пак ще ти писне да ядеш едно и също.

# 18
  • Мнения: 1 763
Ще отговоря от собствен опит. Ние с приятели ми сме вече 10 години заедно, имаме дете. Мога да кажа, че като възпитание, характер, поведение, сме напълно противоположни. Аз съм малко разглезена, докато той от малък е оставян да се справя сам в живота. По принцип съм по-скоро интровертен тип, за разлика от него. Аз съм мълчалива, на него не му спира устата. Иначе аз съм по-амбициозна, но съм и неромантична и мнителна, за него всички хора са добри. Обаче се допълваме идеално и сме щастливи заедно. Аз обичам да ме глезят, той обича да глези и да се грижи за някого. Аз пък го свалям на земята, когато се налага ( не буквално, разбира се).

# 19
  • Мнения: 3 423
Според мен противоположностите НЕ се привличат!!!

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Баба ми казваше : "Два остри камъка брашно не мелят" и е била права.
Противоположностите може да се привличат в по-бурните младежки години, но за семейна връзка трябва единомислие и спокойствие.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Според мен колкото по сходни възгледи за живота имат хората толкова по голям шанс за щастлив живот заедно.
Това с противоположностите е готино , но до време. После омръзва прекаленото разминаване и съобразяване със странности коренно различни от твоите.

Давам пример аз съм по темпераментен човек, екстроветен тип. Мъжа ми е точно обратното, флегматик и интроверт. Е, ами 15 години му вадя думите с ченгел, чакам го на всяко излизане, оставам без нерви. На моменти направо изключвам и ни приемам ни предавам. Отказвам се от всякакъв диалог и си правя каквото си знам без да се мъча да разбера неговото мнение, защото знам какво ме очаква. Пред 9 планини в десета докато си дойдем на думата.
 

pasinet, ти да не живееш с моя мъж  newsm78, ей това направо ме влудява  #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 228
Никога не съм била на мнение, че противоположностите се привличат. Пълна глупост.

# 23
  • Мнения: 5 710
Много сме еднакви с мъжа ми.
Аз с противоположност не мога да живея. Да ме юрне по чукарите, когато аз искам да отида на кино... тц.
Да не си на една вълна с най-близкия ти човек сигурно е много мъчително.

# 24
  • Мнения: 1 168
Според зависи!!!

Два силни и избухливи характера трудно ще се спогодят. два слаби и безволеви също! Но два уравновесени характера /еднакви/ защо не? А също, по мои наблюдения, по слабохарактерните хора имат нужда от някой да ги командва и обратното!
Е, това е доста опростено, но мисълта ми беше, че не можем да определим еднозначно дали противоположните или еднаквите характери са предпоставка за здрав брак!

# 25
  • Мнения: 4 733
По тая логика то и да обичаш пак ще ти писне да ядеш едно и също.
Вероятно защото с теб сме различни. На мен нещо, което обичам не би ми втръснало. Не сме една за друга и това си е  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
нещата са доста по-дълбоки от едното кино или ставане рано сутрин. Май китайците са напипали част от  истината сс техните Ин и Ян. Мисля, че и в семействата е така. Ако не са различни няма да си влияят един на друг и няма да се развиват, нито те, нито децата им. Дори да не кажем да са противоположности, то поне в голяма степен различни.

# 27
  • Мнения: 289
Мисля че това са теориите за любовта - според едната "тези, които си приличат, се привличат", според втората "противоположностите се привличат", обаче третата не я помня  Embarassed да допуснем, че е нещо средно между двете  Mr. Green
Относно самите "противоположности" обаче, спомням си, че се имаше предвид например двойка дребна и слабичка жена, с едър и силен мъж - в случая противоположното е, че единият е слаб, и има нужда да бъде закрилян, а другият има нужда да дава сигурност. В такъв случай мисля би се получила сполучлива връзка.
Теорията за привличането на приличащите си пък е свързана с това "да намериш половинката си" - наистина има двойки, които и външно си приличат страшно много - дори приликата е по-силна отколкото със собствените братя/ сестри.
Твърде различни темпераменти, съчетани с разлика във възпитанието  и възгледите обаче трудно биха се погодили, според мен  Thinking

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Според мен няма абсолютно правило. Я си представете двама партньори, които на всяка цена искат да доминират, или двама несигурни и нерешителни. Давам много прост и груб пример. Какво ще стане? Първите постоянно ще се опитват да доказват кой е по-по-най, а вторите може да прекарат живота си неспособни да вземат и най-елементарното решение. Нито едното, нито другото е полезно за връзката.
Аз мисля, че един добър баланс е оптималния вариант. Както, междувпрочем във всичко в този свят.

# 29
  • София
  • Мнения: 71
Собствен опит - противоположностите се привличат, наистина! Интересно е да откриваш начин на живот, навици и възгледи много по-различни от твоите. Това е нов, интересен свят, който те интиригува и предизвиква любопитството ти. Връзката между такива хора е бурна, вълнуваща и прижежаваща изключителен заряд..........първоначално. Стигне ли се до съвместен живот, до сериозно обвързване, обикновено нещата приемат катастрофална посока. Изводът, който направих за себе си от подобна злощастна връзка е, че не, с човек генерално различен от мен не трябва да се обвързвам. Твърдо не. Допуснах такава геройска глупост и сега търпя последиците от нея всеки Божи ден. Имам наблюдения и върху подобни връзки между приятели. Същата работа. Животът става мъка. Имала съм дълга връзка с човек, с който толкова си приличахме, че една майка да ни беше родила нямаше да сме толкова еднакви. Тогава си мислех, че ми е скучно и равно, и се разделихме заради пълна глупост по моя вина. Сега си давам печална сметка, че всъщност съм била спокойна, доволна и споделена, живели сме в един свят и сме го споделяли по сходен начин, имали сме еднакви възгледи, желания, нагласи, навици и това ни е носило сигурност и спокойствие. Била съм и в двете ситуации и това, което мога да препоръчам е: имайте си колкото искате гаджета, приятели или любовници различни от вас, интересно и вълнуващо е, но ако решите да се жените или омъжвате, не го правете за тези хора, потърсете някой, който прилича на вас. Някой, с когото няма да имате противоречия и за най-дребното нещо, някой, с който ще споделяте общи възгледи, ще имате общи планове, ще живеете общ живот, а не всеки неговия си, някой, който ще говори вашия език и ще ви разбира, като му говорите, който ще ви даде спокойствие, а не вечни битки на всякакво ниво и за всичко. В повечето случаи споровете и постоянните битки за отвоюване на едно или друго не са градивни, точно обратното, разрушителни са. Затова - мислете трезво преди да се зажените. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт