Не оставяйте животът ни да бъде диктуван от съседите!!!!!!!!!

  • 21 247
  • 516
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 760
А как ще се наспиваш ако съседите ти имат разнокалибрени дечица? В най-страховития случай-всички съседи с по две  Laughing
Сериозно те питам!
И какво би ти пречила котката ми?

Лично аз нямам нищо против собствениците на апартаменти в НОВОПОСТРОЕНИ жилищни сгради да решават дали може да се отглеждат животни  и/или деца - както е в доста от цивилизованите държави.
човек при закупуване на жилище ще се съобразява и с това.

# 466
  • Мнения: 46 582
Писах вече, избрала съм да живея сред хора, малките хора също са хора, когато съм направила този избор съм си поела и рискът от техния шум.

Израснах с котка, винаги сме имали - разбира се в къща, иначе не бих мъчила животното, това по отношение на него, във връзка с това какво би ми пречело в апартамент - смрадта и мяукането - дали има котка в блока се усеща още от входа.


# 467
  • Мнения: 3 760
...дали има котка в блока се усеща още от входа.

Глупости  ooooh!

Не знам какво разбираш под "двора на къщата", но доста хора живеят по блокове от рождението си и тези концепции за вили и села са им чужди.
Сигурно си чувала, че много породи кучета са създадени специално за компаньони. И, че повечето хора си взимат именно компаньон и приятел. Да не говорим за охранителните функции на кучетата...
Мнението, че в апартамент животното с мъчи си е лично твое. Надявам се не си толкова арогантна да го смяташ за абсолютна истина, която да налагаш над околните...
То, ако трябва да сме честни и за децата не е добре да живеят в апартаменти в градовете. Къща, особено някъде в прованса е в пъти по-добър вариант. За тях...

# 468
  • Мнения: 46 582
Абсолютно никакво значение няма дали е раждан в къща или блок, изборът след това е негов и съзнателен, както и този да отглежда животно.
Има 2 варианта - да си купи къща или да се разбере със съседите.

Щом смяташ, че не се мъчи и редът в сградата ти го разрешава - гледай си го, нищо не ти налагам.

Толкова години хората, отглеждащи животни диктуваха животът на останалите, нека малко се сменят ролите  Rolling Eyes

П.П. 1:30 е  Shocked лека  smile3524

# 469
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...дали има котка в блока се усеща още от входа.
Глупости  ooooh!

не, не са глупости.
Мъни, провери си сетивността на нослето. Чисто приятелски.   bouquet

Само да валне малко дъждец и после да пекне слъне... да се почне изпарението... Става ужасна смард на всякакви урини  Sick просто ме е гнус и ми идва да повърна  Sick, докато изляза от входа...
И ако някой каже, че женската му котка НЕ мирише, съм готова за двубой.
Всъщност, няма немиризливо животинче. Да не кажа, че и при хората е така.  Laughing

# 470
  • Варна
  • Мнения: 25 304
Стига де! Как пък ще усетиш на стълбището миризмата на моята котка? И какво общо имат дъждовете? Тя си е у нас, дъжд не я вали, какво и се изпарява? Имам приятелка с женска котка на 10 години, ако не я мернеш случайно у тях, няма и да разбереш, че има котка. В нашия вход имаше поне 3 котки, една от които нашата, и да е миришел входа заради тях е просто абсурд ooooh!

# 471
  • Мнения: 2 229
... Да не говорим, че мястото на кучетата и котките определено не е в гората  ooooh!...

Права си, мястото им (главно на големите кучета) е в просторни къщи с двор! Hug

За котките малко се оляхте! Специално котките са едни от най-чистите животни, ближат се непрекъснато и ако една котка мирише - то значи има някакъв проблем!

Урината мирише, да, но когато се почиства непрекъснато, няма какво да мирише, просто.
Котката ми е мъжка, кастрирана и грам не мирише. Не съм "свикнала" - питала съм специално някой като дойде у нас и всички казват, че не мирише на котка. Peace

Да се твърди, че се познавало от входа, има ли котка в БЛОКА, е несериозно!

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 11:52 от Serendipity

# 472
  • Мнения: 2 229
...
Всъщност, няма немиризливо животинче. Да не кажа, че и при хората е така.  Laughing

Току що отидох и си заврях носа в козината на мъжката ми котка и не мирише на нищо, най-много на кожено палтенце с козина. Но на нещо гадно - в никакъв случай! Laughing

Съгласна съм само, че устата й мирише на риба, но ако не й се завреш в лицето, няма начин да усетиш. Joy

НО, съм виждала котки със сплъстена козина и като ги погалиш са лепкави. Sick Говори за липса на всякаква хигиена, никаква грижа за животното - в такъв случай съм съгласна, че никой не е длъжен да търпи зловонните миризми. Peace

# 473
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Да се твърди, че се познавало от входа, има ли котка в БЛОКА, е несериозно!

Май цялата тема стана несериозна, да не кажа смешна. Оказва се че поне две трети от пишещите са прикрити ясновидки, които само от писаното тук могат да предвиждат бъдещето на напълно непознати хора, да откриват животни по съществуващи и несъществуващи за околните миризми, да поставят медицински диагнози в областта на психиатрията!  Joy

# 474
  • Мнения: 447
Аз пък го чакам този закон с нетърпение. Не става въпрос само за миризмата и шума от животните. Съседите от едната страна имат котка, която най- спокойно си прескача от тяхната тераса в нашата и си ляга върху току що изпраните дрехи на бебо. А той е алергичен!!!! Помолих, но отговора беше какво да направя, тя си ходи където иска!!! Някой да ми даде решение на ситуацията освен да си купя сушилня, което няма как да стане, освен ако не си я сложа на главата да балансирам с нея!  Закона си е съвсем смислен за мен.

# 475
  • София
  • Мнения: 1 508
Кажете им, че ако не си сложат мрежа на балкона, следващия път ще се обадите в общината да приберат безнадзорната котка  Laughing

Тяхно задължение е да се погрижат котката им да не скита по съседите.

# 476
  • Мнения: 854
Някой да ми даде решение на ситуацията
Да, има 2 деййстващи закона в момента, по които можете да пуснете жалба, защото това, което се случва наистина не е редно.
Отделно, че проблема е дребен и лесно отстраним. Щом съседите не желаят да съдействат - пуснете си жалбата.
Подобни хора не бива да гледат животно и по друга причина. Те са опасни за животното. Щом не им дреме, че ходи по балконите, занчи не им пука дали ще се изтърси от там, което често се случва.

# 477
  • Мнения: 2 229
Аз пък го чакам този закон с нетърпение. Не става въпрос само за миризмата и шума от животните. Съседите от едната страна имат котка, която най- спокойно си прескача от тяхната тераса в нашата и си ляга върху току що изпраните дрехи на бебо. А той е алергичен!!!! Помолих, но отговора беше какво да направя, тя си ходи където иска!!! Някой да ми даде решение на ситуацията освен да си купя сушилня, което няма как да стане, освен ако не си я сложа на главата да балансирам с нея!  Закона си е съвсем смислен за мен.

Ама на тях май хич не им пука за котката, че тя като е у вас, вие може преспокойно да я утрепете и после ходи доказвай, че сте вие. Laughing Не го предлагам за решение, разбира се. Mr. Green
Ако не се трогват от жалби, ги заплаши, че ако не си затварят терасата, може да не си намерят котката някой ден. Peace

Кажете им, че ако не си сложат мрежа на балкона, следващия път ще се обадите в общината да приберат безнадзорната котка  Laughing

Тяхно задължение е да се погрижат котката им да не скита по съседите.

Ние имаме мрежи. Всъщност не толкова заради съседите (няма тераси, където да ходи), а за да не вземе да избяга...

# 478
  • Мнения: 14 654
Съседите от едната страна имат котка, която най- спокойно си прескача от тяхната тераса в нашата и си ляга върху току що изпраните дрехи на бебо. А той е алергичен!!!!

Бих изхвърлила гадината на момента и въобще няма да предупреждавам никого, щом съседът не полага грижи за животното си и го пуска да скита - не му се дължат обяснения какво се е случило с него на чужда територия  Mr. Green

# 479
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ммм дааа !!!Ще се разхожда ,ама друг път.Как може да чакаш еди какъв си закон не знам?Моите съседи ме познават,твоите също.Всеки знае къде може да му мине номера.

Общи условия

Активация на акаунт