за съвет

  • 3 621
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
здравейте,
искам да ВИ питам как се предпазвате след раждането от нежелана бременност
гинеколога ми изписа противозачатъчни ама аз не ги уважавам .Все пак ми се ще да си направим второ ,а приятелките ми които са пили имат проблем  с забременяването.
ПОМОЩ!!!!!
БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Това са пълни простотии. Кой ти е казал, че противозачатъчните водят до проблемно забременяване???? Обратното - след спиране на противозачатъчни има обикновено свръхфункция на яйчниците и по-лесно се забременява.

Съгласна съм с Нана.
А като не искаш хапчета сложи спирала или ползвайте презерватив.Друг начин не виждам.Това с прекъсването на акта е най-несигурното предпазване.

# 16
  • Мнения: 422
аз също съм против противозачатъчните,но това си е мое мнение,ние се предпазваме чрез прекъснат полов акт,и Ема е планирано бебе,пожелахме и стана Peace,а 1на приятелка пи доста време  хапчета решиха да си имат бебе миналата година и все още няма резултат,така че това е индивидуално като всяко нещо Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 561
презерватив Peace кое му е несигурното? 100% сигурност има само когато не правиш секс.

# 18
  • Мнения: 564
аз също съм против противозачатъчните,но това си е мое мнение,ние се предпазваме чрез прекъснат полов акт,и Ема е планирано бебе,пожелахме и стана Peace,а 1на приятелка пи доста време  хапчета решиха да си имат бебе миналата година и все още няма резултат,така че това е индивидуално като всяко нещо Peace

И ние така се пазим и винаги така сме го правили  Peace

# 19
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Преди да забременея пиех противозачатъчни, и когато ги спрях не съм имала проблем със забременяването.Сега се предпазвам по същият начин.

# 20
  • Мнения: 583
.... Според него, противозачатъчните нанасят непоправими вреди, от всякакво естество.
Shocked
Почти всички около мен пият противозачатъчни, до сега не съм чула да имат проблеми. Относно спиралата - и аз съм чувала, че има 1, която дава 100% защита. Мисля, че се казваше Мирена (или нещо такова), но тя пак е хормонална...

Аз също съм пила, но на последният преглед, след като пожелах да ми препоръча някакви, той каза, че няма да го направи. Аз ако искам да пия на своя глава. Изтъкна, че са хормони, натоварват черният дроб, бъбреците, водят до образуването на тромб и куп други неща, които не запомних. Просто ме отказа автоматично. / въпрос на личен избор/ Спиралите с добро качество са сребърни или златни.

# 21
  • Мнения: 3 268
Спирала или противозачатъчни.Няма проблем със забременяването след това,това са глупости.Презервативът не го уважавам като контрацепция,освен ако не е с някой чужд мъж. Grinning Хубаво е да ти ги изпише лекар.

# 22
  • Мнения: 3 092
Не съм доктор , но  мен противозачатъчните буквално ме разболяваха .Усещах виене на свят , усили се мигрената ми , започнах да повръщам както при начална бременност ....дадох си сметка че колкото и изчистени да са , те все пак съдържат хормони и колкото и да не искам да си го призная все пак това са изкуствено създадени хормонални нива в организма ми , което от своя страна го обърква . Confused....не е за подценяване и риска от тромби  например ,но той е   около 1 на 1000 за всички жени. Този риск се увеличава до 3 на 1000 при жените, които вземат таблетки, така че този проблем не е нещо, за което повечето от вас  може да се притесняват. Simple Smile
Хайде  няма да навлизам повече в темата ... Stop
През февруари ме приеха в болница след един мигренозен пристъп и невролога категорично ми ги забрани , така че повече наистина нямам намерение да ги използвам .
Всеки решава за себе си !  Peace

# 23
  • Мнения: 3 268
Ето един отговор от специалист
http://www.eva.bg/content/view/4484/44/lang,bg/

# 24
  • Мнения: 9 973
спирала

# 25
  • Мнения: 3 092
Всъщност ако не ползваме контрацептиви, алтернативата е аборт. казва лекарката в тази статия .... хм да така е , но какви контрацептиви - хапчета ли презервативи ли , спирала ли ..малко манипулативно е все пак ...
Изречението че и 12 годишни могат да ги вземат направо е абсурдно ....
За мен цялата тази статия е смехотворна - нищо лично стефани към теб , но наистина не ми звучи добре !  Tired

# 26
  • Мнения: 3 268
За 12 годишните мнението ми е,че им е рано за секс.Много рано.

# 27
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Спирала Peace

# 28
  • Мнения: 379
Смятам да е спирала.

# 29
  • Мнения: 1 512
презерватив Peace кое му е несигурното? 100% сигурност има само когато не правиш секс.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт