бърз ? за еднократната помощ за второ дете

  • 20 688
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Откога помощите са 600 лв? Питам, защото аз все още не съм взела за третото ни дете.

# 16
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
А има ли срок в който аз трябва да подам документите? Примерно до месец след раждането или..?
До три години, спокойно, време има много Simple Smile

Аз изобщо не бързам и сегаа пък точно изобщо не ми се занимава с това. Така че срока е идеален. Питах все пак да не се окаже, че накрая съм подарила на държавата 600 лв.

# 17
  • Мнения: 2 960
Ще следя темата, не знаех че еднократната помощ за второ дете е  600лв.  Rolling Eyes
да това увеличение обхваща родените -2008-ма година.През 2007-ма бебетата  hahahaса по евтини-200лв. ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 607
Откога помощите са 600 лв? Питам, защото аз все още не съм взела за третото ни дете.

За третото са 200 лв.  Peace

# 19
  • Мнения: 505
Явно е евтино поради ред причини - не само че е трето, ами и родено през 2006 Simple Smile Благодаря ви зца отговорите.

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Благодаря за информацията и за списъка с документи Hug

# 21
  • В страната на чудесата!!!
  • Мнения: 24
Можели де се възползвам от зададената тема и да попитам!? Първото ми дете почина на 3 месеца беше ми изплатена еднократна помощ тогава 100 лв. Сега за второ на каква имам право? Логично е да ми бъди изплатена помощ за второ дете . Греша ли?  newsm78 newsm78 Thinking Thinking

# 22
  • Мнения: 4 753
ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА

(4) При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането.

# 23
  • В страната на чудесата!!!
  • Мнения: 24
Благодаря!  bouquet

# 24
  • Мнения: 189
Искам да попитам от живо любопитство:
Нали срокът е 3 години и ако майката на дете родено през 2007 все още не си е взела еднократната помощ за второ дете,колко пари ще получи-200 или 600?

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Искам да попитам от живо любопитство:
Нали срокът е 3 години и ако майката на дете родено през 2007 все още не си е взела еднократната помощ за второ дете,колко пари ще получи-200 или 600?

       Ехеее Laughing, какви мисли минават на някои през главата.Много ясно, че важи за годината в която е родено детето!200лв. ще вземе майката.По тази логика да взема да чакам до 2011г., може да взема някой друг лев отгоре.

# 26
  • Мнения: 4 753
Абе тя, че ще вземе 200 спор няма, друг е въпросът какво ще си купи с тях след толкова години...  Peace

# 27
  • Мнения: 189
Биляна,аз моите съм си ги взела и за 2-те деца,но понеже има майки,които все още не са ги получили ми беше любопитно.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Искам да попитам от живо любопитство:
Нали срокът е 3 години и ако майката на дете родено през 2007 все още не си е взела еднократната помощ за второ дете,колко пари ще получи-200 или 600?

      200лв. ще вземе майката

 Да, аз написах, че майката ще вземе 200лв., не визирах теб.

Тези които не са си ги взели да побързат, защото след това въпросите са много.Направиха ми кръстосан разпит с първото дете, защо отивам да си ги взема чак след 9 месеца.

# 29
  • Мнения: 143
Явно е евтино поради ред причини - не само че е трето, ами и родено през 2006 Simple Smile Благодаря ви зца отговорите.
Тази година живот и здраве и ние ще си имаме трето детенце, прочетох и аз закона, та за него еднократната помощ ще е 200лв., така че причината е поредността на децата.Правителството е решило да стимулира семействата с по едно дете да си имат второ, а пък тези решили се на трето май все още ги гледат навсякъде с учудване, може би ги причисляват към малцинствата, що ли?Това точно не мисля че ще стимулира раждаемостта...
Да не говоря, че и познати и дори приятели се майтапят и ни гледат под око???

Общи условия

Активация на акаунт