Формички за Мъфини?

  • 36 871
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 572
На първа страница от темата има снимка на тавичка с 12 формички(чашки). Аз си купих такава за 8лв. от "Кауфланд". Сега чакам една позната да ми купи и хартиени формички(1000бр. за 8лв.) от складчето на "Кадемлия"6, защото аз не съм от София,и си решавам проблема.Вярно че са са с обикновена форма кръг, но пък силиконовите са доста скъпички ми се струва. Всеки сам си прави сметка на парите, но ако се ползват 1-2 пъти в годината мисля че не си струва инвестицията.
Рецептата , която съм дала по-назад в темата е много сполучлива, но много трудно се вадят без хартиени подложки. Добър апетит на всички.

# 61
  • Мнения: 952
Металните формички са много трудни за почистване, защото сместта залепва за тях. Добре е да имате хартиените кошнички. След това е и удобно за консумация.  Wink
Вече две години си я ползвам и съм много доволна.
Относно силиконовите, наистина са скъпи, но пък има такова разнообразие на форми.

# 62
  • Мнения: 359
Вярно че са са с обикновена форма кръг, но пък силиконовите са доста скъпички ми се струва. Всеки сам си прави сметка на парите, но ако се ползват 1-2 пъти в годината мисля че не си струва инвестицият.
Много интересна тема сте за формили.
Люска, ще си позволя да направя следния коментар - силиконовите формички имат едно много съществено предимство те могат да се използват не само за печене. Силикона е устойчив на температури от -30 до +315 С. При добро желание, могат да се приготвят желета, замразени неща,  пудинг в интересна форма, да се пекат бисквитки и .....
И защо да се използват само 1-2 пъти в годината?

Иначе си права всеки сам си прави сметка на парите.

# 63
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Най-добрите формички за мъфини според мен са силиконовите  Peace

Още нямам, все не се наканих да си купя. Май към тези съм се насочила. Може ли повече инфо?

doro ето как изглеждат силиконовите формички, има и прозрачни:



Малко са скъпички наистина, но според мен си заслужават  Peace

# 64
  • Мнения: 402
И аз обмислям покупката на такава форма и още не съм си избрала силиконова или метална. Имам следното питане - в силиконовите формички за мъфини също ли е препоръчително използването на хартиени подложчици и по същия начин ли залепва сместа?!

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Имам силиконова тавичка и метална за кръгли мъфини, ползвам ги често. Вчера пак пекох с ябълки и овесени ядки. Много ги харесвам мъфините и това че рецептите са за точна доза и винаги се получават. Досега издънка не е имало. Аз ползвам силиконовите с хартиени формички, но вчера пекох без, защото в рецептата мазнината беше само две  лъжици и си намазах формата и пекох директно, отлепиха се без проблем.

# 66
  • Мнения: 359
При силиконовите формички не е нужно да се ползват хартиени чашки. То е и доста трудно когато са във форма различна от чашка.

Пече се според инструкцията на рецептата и нещата се вадят след пълно изстиване. Може да си намажеш формичките с малко мазнина не пречи.

# 67
  • Мнения: X
Не слагам хартиени на силиконовите,само на тефроновите.И с мазнина не ги мажа силиконите.
Отлепя си се всичко без проблем.

# 68
Днес ми остана време и ето резултата.

Лимонови кексчета


Добре се изпекоха, много лесно ги извадих.

# 69
  • Мнения: 952
Miss Monday - прекрасни кексчета и невероятно красива снимка.  Heart Eyes

Запазва ли се формата на кексчето. Като гледам звездичките и елхата изглеждат много добре. А джинджифиловите човечета как са, че не личи добре?
Ох, трябва да се прежаля и да се сдобия с тези формички, че направо се влюбих в тях   Heart Eyes
Мислех да ги включа в коледния wishlist, но май няма да дочакам Blush

# 70
Ralfieta - да запазиха си формата. Истината е,че аз сложих малко повечко набухвател и не спазих много пропорциите. Трябва да се пълня до около 2/3 самите формички и всичко е ок. Мислех да ги направя по-весели, но и така свършиха бързо.
това беше първи опит да видя, как се държат формичките.
Доволна съм.

# 71
  • Мнения: 1 550
Miss Monday, много сполучливи са станали  Hands Thumbsup

# 72
  • Мнения: 154
И аз не намерих в Кауфланд. Питах и консултанти, но без резултат. Тавичка с формички си купих , но хартиени подложки- не.

Заразихте ме и мен с тези формички, та засилих семейството към Кауфланд - тавичката с 12 гнезда я намерихме трудно, хартиените формички също - те бяха там, където са дървените бъркалки и пр. инструменти, уреди и прибори на Факелман - в картонена кутия по 100 бр. - за 5 лв. и нещо.

# 73
Здравейте! Тези глезотийки изглеждат страхотно! А какво производството са? Моята приятелка лятото си купи от тази фирма едни страхотни формички за сладолед на Tovolo. И качеството им е несравнимо с другите китайски боклуци, които се продават по магазините! Ако и тези са със същото качество, мисля да се сдобия с няколко. А защо казвате комплекта? В сайта, доколкото виждам има цена и на бройка. Би трябвало да може да се купуват и на бройка! Моля светнете ме, ако може - само на комплект ли се купуват? newsm78

# 74
  • Мнения: 572
Общо взето рецептите са предназначени за 12 бр мъфинчета и е логично да се пекат заедно и затова може би за формичките се счита че 12 са комплект.
А относно хартиените подложки се оказа че не във всеки Кауфланд ги има. В София- да, но аз ги търсих в плевенския и няма. Поръчах на познати от София от "Кадемлия"6 и сега ги чакам с нетърпение.

Общи условия

Активация на акаунт