Добротата ще спаси света /малко чудо на Голяма Богородица/

  • 4 955
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
- от църквата никой няма да те върне, защото нямаш 20 стотинки, ще ти дадат свещ, бъди сигурна Hug


Искаш ли да се обзаложим.... Flutter

Красива е историята. Добър е бил човекът. Повечко с неговата душевност й трябват на тая държава... ама нейсе....

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хехехехе, наистина съзирам чудеса...  Shocked
Нямаш нито една ст. в портфейла си ... Чудо...
Искаш от просяк... Чудо...
Чак си се вдъхновила от него... Чудо...
Той ти два пари... чудо... ти, дето работиш - нямаш, а той, който прави поне 2 твои надници ти хвърля 20ст. чудо.. и чак получава целувка за тази си "благословия" към теб.


 Joy Joy Joy

А си мислех, че аз съм наивната  Thinking

# 32
  • Мнения: 2 784
Много обичам Вапцаров, но в живота рядко става "в затвора да попаднеш на хора", нали се сещате, че в стихотворението става дума за време, когато по затворите е имало много политически затворници.
А иначе, аз имам една случка, когато едно дрипаво циганче прекоси улица, за да подари на дъщеричката ми, тогава на година и половина, върбичка и цвете. Посегнах да му платя, а то се обиди- подарък било. Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 654
господи , шани , защо ? защо издребняваш ?
важно е не стойността на парите или общественото положение на човека.
важна е постъпката , важно е че това което прочетохме стопли душите ни.

# 34
  • Мнения: 1 134
Най - хубавото е, че си имала очи да видиш всичко това! Дано никога не пропускат и другите дребни чудеса по пътя ти!  Hug

# 35
  • Мнения: 308
   И аз ще кажа, че е много красиво. Също така ще ти благодаря за това, че го сподели. И накрая ще те помоля, ако имаш възможност, мини пак през това място, където си го видяла, дай му 20ст., ако не повече. Със сигурност и неговата душа ще се стопли. Заслужава и той да знае, че жеста му е оценен. Току виж, започне да оценява всяка стотинка получена от някой, (ако досега не го е правил) не като пари, а като доброта.

# 36
  • Мнения: 3 835
   И аз ще кажа, че е много красиво. Също така ще ти благодаря за това, че го сподели. И накрая ще те помоля, ако имаш възможност, мини пак през това място, където си го видяла, дай му 20ст., ако не повече. Със сигурност и неговата душа ще се стопли. Заслужава и той да знае, че жеста му е оценен. Току виж, започне да оценява всяка стотинка получена от някой, (ако досега не го е правил) не като пари, а като доброта.

 Peace

# 37
  • Мнения: 604
Така и ще сторя  Peace Малко вероятно е да го намеря на същото място, беше приседнал на сянка струва ми се. Бог ще го възнагради, сигурна съм, както и че ще го позная, където и да го срещна  Peace

Шани, всеки прави преценка според собственото си светоусещане и нагласи  Hug Не съм му искала нищо, той ми предложи. Негова си работа колко изкарва с подадената си ръка, беше без един крак, но всъщност не искам да се разгаря дискусия кой и защо проси. А хората редовно ме вдъхновяват с какво ли не Simple Smile

# 38
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Там където живея да си добър е равнозначно на глупав. Имах една колежка която като и казвахме че е много добра и ни молеше да не го казваме пред другите защото ще я намразят. Не мога да го приема това. И мен ме смятат за глупава защото не мога да се карам с хората и да ги обиждам. Затова истински се радвам на авторката на темата дано има повече хора като теб!  bouquet

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
хехехехе, наистина съзирам чудеса...  Shocked
Нямаш нито една ст. в портфейла си ... Чудо...
Искаш от просяк... Чудо...
Чак си се вдъхновила от него... Чудо...
Той ти два пари... чудо... ти, дето работиш - нямаш, а той, който прави поне 2 твои надници ти хвърля 20ст. чудо.. и чак получава целувка за тази си "благословия" към теб.


 Joy Joy Joy

А си мислех, че аз съм наивната  Thinking
Не исках да развалям умилението в темата, но имало хора, които мислят като мен...

- от църквата никой няма да те върне, защото нямаш 20 стотинки, ще ти дадат свещ, бъди сигурна Hug


Искаш ли да се обзаложим.... Flutter

Не само, че връщат, а са сложили и едни табелки, че със свещи отвън не можеш да влезеш.
Защо? Защото е по-важна печалбата, отколкото целта на запалената свещ.

# 40
  • Мнения: X
Момичета, свещи без пари не се дават, защото "не е видено" (това не знам как се пише) Свеща е жертва, която се прави и трябва да "пожертваш нещо", за да има смисъл. Иначе малко става "с чужда пита, помен прави". Не си падам по тия неща, но това знам от майка ми, когато съм искала да запали свещ от мое име, тя ми е искала стотинки.

Иначе браво, че нааай-после някой сподели нещо, което го е зарадвало, защото имам чувството, че всички се стягат за поредното свършване на Света и прочие.  Crazy

# 41
  • Мнения: 1 840
Момичета, свещи без пари не се дават, защото "не е видено" (това не знам как се пише) Свеща е жертва, която се прави и трябва да "пожертваш нещо", за да има смисъл. Иначе малко става "с чужда пита, помен прави". Не си падам по тия неща, но това знам от майка ми, когато съм искала да запали свещ от мое име, тя ми е искала стотинки.

Иначе браво, че нааай-после някой сподели нещо, което го е зарадвало, защото имам чувството, че всички се стягат за поредното свършване на Света и прочие.  Crazy

  Peace  Именно.

Не само, че връщат, а са сложили и едни табелки, че със свещи отвън не можеш да влезеш.
Защо? Защото е по-важна печалбата, отколкото целта на запалената свещ.

Лили, бе душичко, каква печалба от 20 стотинки?! Като че това е цяло състояние. Има свещи и от 10 ст. Толкова много ли ти се виждат?

# 42
  • Мнения: 35
как няма да даде..то си е инвестиция.Сега ти дава 20 ст , ти със сигурност следващия път ще му дадеш много повече.

Лили, бе душичко, каква печалба от 20 стотинки?! Като че това е цяло състояние. Има свещи и от 10 ст. Толкова много ли ти се виждат?

аз не съм Лили , но само да кажа , че съм отвратена от това как се угасят свещички едва запалени и се мятат в тенекии за претопяване и препродажба . Само чакат да напуснеш храма и хоп! гасят , защо да се похабява восъка Sick

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Маги, моите най-искрени уважения(миролюбив емотикон ). Не искам да влизам в спор, а само ще поясня. Аз съм виждала как в църквите се купуват свещи  поне по 5-6 броя, а и повече наведнъж. Нямаш представа каква голяма е печалбата от свещи. Ние също продаваме свещи доста под цената на църквата и знам как вървят като топъл хляб, особено около такива празници. Но да сложат подобна бележка ми се струва доста печалбарско, защото основната функция на църквата, доколкото ми е известно, не е да продава свещи.
И за да не съм съвсем извън темата - да, хубаво е да си добър, църквата да вземе пример от просяка.

# 44
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Авторката, а ти по-късно като взе заплата, мина ли да му оставиш някой лев на добрия просяк?!  Rolling Eyes Thinking

Общи условия

Активация на акаунт